Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak zarówno w przypadku trampolin dedykowanych dla dzieci, jak i w modelach, które przeznaczone są dla osób dorosłych. W szczególności wykorzystywane są przez osoby dążące do poprawy kondycji, a także redukujące wagę. Trampoliny z biegiem czasu rozpowszechniły się w wielu przydomowych ogródkach. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu trampoliny oraz czym sugerować się, aby dokonać najlepszego wyboru. Dobra trampolina to ta, która z powodzeniem jest wykorzystywana przez wiele lat, dlatego stworzyliśmy ranking trampolin. 

Rodzaje trampolin 

Najlepsza trampolina do ogrodu

Rynek obfituje w kilka rodzajów trampolin, wśród których należy dokonać ostatecznego wyboru. Poszczególny rodzaj ma swoje cechy charakterystyczne, które rzutują na sposób i jakość wykorzystania. Część z nich jest wyłącznie dedykowana dla dzieci, a inne z kolei mogą być stosowane tylko przez dorosłych z uwagi na możliwości zapewnienia bezpieczeństwa. Jednym z najbardziej wyraźnych podziałów jest przeznaczenie trampoliny do stosowania wewnątrz i zewnątrz.

Mini trampolina dla dzieci do domu

Mini trampolina charakteryzuje się posiadaniem znacząco mniejszych wymiarów niż odpowiedniki stosowane na zewnątrz, w ogrodzie. Dostosowane są do wykorzystywania w mieszkaniach, z uwagi na mniejszą średnicę, która umożliwia zarówno łatwość przestawienia, jak i znalezienie odpowiedniego miejsca. Rewelacyjnie sprawdza się podczas ćwiczeń wykonywanych z dziećmi lub jako forma codziennej zabawy. Mini trampolina z rankingu jest także doskonałym prezentem dla dzieci, które nie posiadają do dyspozycji ogrodu. Jest to alternatywne rozwiązanie i należy pamiętać, że to trampolina jednoosobowa. 

Najlepsze trampoliny dla dzieci ogrodowe

Na tle innych trampolin, trampoliny ogrodowe wyróżniają się znacząco większą średnicą. Rozmiar trampoliny ogrodowej umożliwia wykorzystywanie nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Stąd też, jeżeli zachodzi przypuszczenie, że z tej trampoliny będą korzystali także rodzice lub starsze rodzeństwo, to należy wybrać większy model np. trampoliny do 150 kg lub trampoliny do 200 kg, które bez większych obaw mogą służyć nie tylko dzieciom. Dopuszczalność większego obciążenia trampoliny umożliwia praktykowanie wspólnych zabaw z dziećmi jako urozmaicenie wspólnie spędzanego czasu na świeżym powietrzu, zatem duża trampolina do ogrodu stanowi wyznacznik dobrej zabawy. Jednocześnie można rozpocząć ćwiczenia na trampolinie ogrodowej jako przedsmak właściwego sprzętu. 

Najlepsza trampolina ranking Sierpień 2021

 

Trampolina dmuchana

Do tego nieformalnego, powyższego podziału należy także zaliczyć dmuchaną trampolinę, która stanowi rodzaj zarówno trampoliny do domu, jak i na ogród. Jest to specyficzna trampolina pokojowa dla dzieci, która odbiega od tradycyjnych form. Zamiast siatki, do jej wykonania wykorzystywane jest grube PCV, co znacząco minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek urazów. Jest to idealna trampolina dla dwulatka, który nie posiada w pełni ustabilizowanych ruchów. Równolegle może być używana przez mniejsze dzieci. Najmłodsi doceniają bazowanie na kształtach np. zamek, tęczowa kraina.

Kolejnym aspektem, który umożliwia dokonanie podziału trampolin, jest siatka. W rankingu dostępne są trzy formy wykorzystania lub jej braku. Należy pamiętać, że każdy model posiada swoją grupę docelową i to tym czynnikiem należy w szczególności się kierować podczas zakupu. Jest to o tyle istotne, że posiada ogromne przełożenie na kwestię bezpieczeństwa, która jest szczególnie cenna w przypadku użytkowania sprzętu przez najmłodszych. 

Trampolina z siatką wewnętrzną czy zewnętrzną?

Siatka stanowi o bezpieczeństwie użytkowania trampoliny. W szczególności odnosi się to do najmłodszych dzieci, które wymagają nieustannej kontroli ze strony rodziców. Z pewnością na zapewnienie im zabezpieczonego sprzętu będzie ułatwiał wybór trampoliny z siatką wewnętrzną. Jest to rozwiązanie stworzone przede wszystkim dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, jednak można stosować je także w przypadku starszych pociech. Zmiana umiejscowienia siatki wpływa zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo. Ograniczenie powierzchni pozwala na ukierunkowanie dziecka na spokojniejszy sposób zabawy. Dziecko instynktownie wówczas wykonuje ruchy w centralnej części. Z kolei zastosowanie siatki zewnętrznej pozwala na znaczące zwiększenie powierzchni dedykowanej na zabawę. W przypadku starszych dzieci daje to większe pole manewru, co pozwala czerpać większą satysfakcję z wykonywanych akrobacji. 

Najlepsza trampolina dla dorosłych — bez siatki

Sprzęty pozbawione siatki przeznaczone są przede wszystkim dla doświadczonych osób, które chcą poszerzyć zakres wykonywanych akrobacji na trampolinie. Należy pamiętać, że pozbawienie trampoliny siatki stwarza możliwość zeskakiwania, jak i wskakiwania, dlatego nie jest to najlepsze rozwiązanie dla dzieci, które mogą w ten sposób narazić się na powstanie groźnej kontuzji. Alternatywnie może być wykorzystana jako trampolina do wkopania w ziemię.

Trampolina do ćwiczeń — czy warto kupić?

Ćwiczenia na trampolinie cieszą się ogromną popularnością ze względu na możliwość wykonania intensywnego treningu w formie zabawy. Łączy w sobie zarówno endorfiny wydzielane podczas treningu, jak i satysfakcję z wykonanych ćwiczeń. Jest to sposób na angażowanie znaczącej ilości grup mięśniowych, począwszy od ramion i grzbietu, poprzez brzuch, kończąc na nogach. Regularne ćwiczenia na trampolinach z rankingu to sposób na wysmuklenie sylwetki poprzez utratę nadmiernych kilogramów. Równolegle pozwala na wyćwiczenie koordynacji ruchowej i redukcję poziomu stresu. Taka trampolina jest z pewnością dobrą inwestycją dla osób, które potrafią zachować regularność w ćwiczeniach. Należy pamiętać, że to nie będzie domowa trampolina dla dziecka, która zapewni mu bezpieczną zabawę. Jest to sprzęt, który należy mieć pod kontrolą i chronić przed niekontrolowanym użytkowaniem przez dzieci.  Trampolina do ćwiczeń w domu może mieć naprawdę zróżnicowaną cenę, która będzie uzależniona od maksymalnego obciążenia i jakości wykonania oraz wykorzystanych materiałów. 

Ranking trampolin fitness Sierpień 2021

Najlepsza trampolina fit

Kolejnym z wyodrębnionych rodzajów są trampoliny do fitnessu. Dostosowane są do wykonywania energicznych ćwiczeń przez długi czas. Rankingowa trampolina gimnastyczna sprawdza się jako rewelacyjnie urozmaicenie wykonywanych treningów w zaciszu domowym. Stwarza możliwość pobudzenia dodatkowych partii mięśni, a także pozwala na zwiększone wydzielanie endorfin. Należy pamiętać, aby była to trampolina z rączką, która pozwala na zwiększony zakres wykonywanych aktywności. 

Jaki wybrać rozmiar trampoliny?

Czynnikiem, który jest decydujący przy podjęciu decyzji o zakupie trampoliny, jest z pewnością jej rozmiar. W szczególności należy uwzględnić ilość wygospodarowanego miejsca, ponieważ najbardziej problematyczne jest późniejsze odnalezienie przestrzeni, na której można ustawić trampolinę, aby nie utrudniała codziennego funkcjonowania. Odnosi się to zarówno do modeli przeznaczonych do stosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. 

Mała trampolina

Poszukując trampoliny dla jednej osoby, z powodzeniem można szukać w rankingu modeli o średnicy w przedziale od 200 do 300 cm, a nawet i mniejszych. Są to modele, które umożliwią komfortową zabawę dla najmłodszych, a przede wszystkim łatwiej jest wygospodarować dla nich dodatkową powierzchnię w ogrodzie. Będzie to także najlepsza trampolina dla trzylatki, dostosowana wielkością do wieku. Mniejsze średnice dedykowane są do użytkowania w domu. 

Duże trampoliny

Jest to rozwiązanie, które jest dedykowane przede wszystkim dla osób, które poszukują sprzętu umożliwiającego jednoczesne korzystanie przez kilka osób. Wówczas przekłada się to na kwestię bezpieczeństwa użytkowników, co bywa często bagatelizowane podczas intensywnej zabawy. Duża trampolina ogrodowa z siatką może być wykorzystywana do wykonywania licznych ćwiczeń i akrobacji. Należy jednak pamiętać, że wysokie trampoliny w odróżnieniu od trampoliny fitness, powinny być z drabinką. Do tej grupy zaliczają się już także trampoliny 305, zapewniające komfortową zabawę. Choć z pewnością to trampolina 4m (13 ft) zapewni rozrywkę większej grupie osób na ogrodowym placu zabaw.

Trampolina okrągła czy trampolina prostokątna?

Choć największą popularnością cieszą trampoliny o okrągłym kształcie, to należy pamiętać, że istnieje możliwość wyboru trampoliny prostokątnej. W przypadku okrągłej trampoliny podczas skoku pracują w danym momencie wszystkie sprężyny. W przypadku takiej trampoliny możliwe są wyskoki na wysokość od 2 do nawet 3 metrów. Z kolei trampolina profesjonalna to ta w kształcie prostokąta, która umożliwia skakanie na wysokość aż 9 metrów, zatem stwarza o wiele większy zakres możliwości dla użytkownika, choć jej cena jest wyższa. Dla dzieci do uzupełnienia przydomowego placu zabaw powinna wystarczyć okrągła trampolina z siatką i drabinką.

Na uwagę zasługuje także rankingowa trampolina kwadratowa, która pozwala na wykonywanie salt i innych akrobacji. Przeznaczona jest także dla osób dorosłych. 

Najlepsza trampolina w ziemi — czy jest bezpieczna?

Kolejną z możliwości zastosowania jest trampolina ziemna, która jest zarówno atrakcyjna wizualnie, jak i przede wszystkim bezpieczna. Na poziom bezpieczeństwa bezpośredni wpływ posiada precyzja wykonania. Trampolina do instalacji w ziemi jest umieszczona w specjalnie przygotowanym otworze. Istotne jest, aby batut znajdował się równo z poziomem gruntu. Podstawą jest szczegółowe wymierzenie otworu w ziemi, który uniemożliwi, przedostanie się młodszych dzieci pod powierzchnię trampoliny. Właściwie przygotowanie pozwala na zapewnienie odpowiednich warunków dzieciom, które nie będą mogły z niej spaść. Dla zachowania wyższych standardów bezpieczeństwa warto zastanowić się nad montażem siatki, która może zapobiec wyskoczeniem poza batut i potencjalnym wystąpieniem kontuzji lub urazu. Podsumowując, rankingowa trampolina wkopywana w ziemię jest bezpieczna, jednak należy zadbać o odpowiednie przygotowanie gruntu, co zapewni jej w przyszłości stabilność i nawet podczas energicznych zabaw nie będzie skutkowało ewentualnym przewróceniem. 

Zakup trampoliny — na co zwrócić uwagę?

Istnieje kilka czynników, które powinny być uwzględnione podczas wyboru odpowiedniego typu trampoliny z rankingu. Zazwyczaj największym zainteresowaniem cieszą się najtańsze trampoliny, jednak nie jest to rozwiązanie, które pozwoli użytkować trampolinę przez długi czas. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka czynników, które wskazują na ewentualną praktyczność i żywotność trampoliny. W rezultacie okazuje się, że tanie trampoliny spełniają niektóre warunki, co pozwala zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy przez osoby, które nie stawiają im wygórowanych oczekiwań. Podczas zakupu trampoliny należy zwrócić uwagę na:

  • Maksymalne obciążenie — wskazuje maksymalną wagę osób przebywających jednocześnie na trampolinie. Przeciążenie może skutkować zepsuciem, złamaniem stelażu lub też zarwaniem sprężyn, co może wywołać uraz użytkowników.
  • Solidność stelaża — określana jest przy pomocy grubości poszczególnych elementów tworzących stelaż. Zbyt cienkie elementy mogą się uszkodzić podczas skakania. Godne uwagi są trampoliny, które posiadają piankowe zabezpieczenia stelażu ograniczające bolesny kontakt z metalem.
  • Sprężystość maty do trampoliny — mata powinna być stworzona ze sprężystego i odpornego materiału, co umożliwia efektywne korzystanie z urządzenia. 
  • Jakość wykonania sprężyn — solidnie wykonane sprężyny, to wysoka jakość trampoliny. Równolegle należy zwrócić uwagę na sposób połączenia do stelaża i maty. 
  • Obecność osłony na sprężynach — uniemożliwia utknięcie stopy użytkownika w sprężynach, a także zapewnia ochronę przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. 
  • Wysokość siatki — tuż obok jakości wykonania należy zwrócić uwagę na wysokość siatki. Musi uniemożliwiać wypadnięcie z urządzenia podczas skakania, jest to istotny aspekt z uwagi na bezpieczeństwo niedoświadczonych użytkowników.

Powyżej wymienione aspekty umożliwiają wybór właściwej trampoliny, w pełni dostosowanej nie tylko do potrzeb dziecka, ale ewentualnego korzystania z urządzenia przez osoby dorosłe. Dobrze wybrana trampolina z rankingu jest gwarantem zabawy pełnej radości i śmiechu, a jednocześnie umożliwia zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu, co jest elementem prowadzenia zdrowego trybu życia. Trampolina rewelacyjnie sprawdza się w formie prezentu, ponieważ dzieci zawsze reagują entuzjastycznie na świadomość możliwych akrobacji. 

Trampoliny dla dzieci wyróżnione przez redakcję 2021

Doskonała trampolina dla dorosłych do ćwiczeń

Najczęściej zadawane pytania o trampoliny dla dzieci:

Ile kosztuje trampolina?

Najtańsze modele można kupić już za 130 zł, cena zależy głównie od wielkości i parametrów konstrukcyjnych, profesjonalna trampolina to koszt nawet kilku tys. złotych.

Gdzie kupić trampolinę?

W sklepach stacjonarnych nie zawsze jest możliwość zwrotu w czasie 14 dni, przydaje się ta możliwość, kiedy przestrzeń dla trampoliny okazuje się za mała lub kiedy trampolina jest mniejsza niż się spodziewano. Najkorzystniejsze warunki mają sklepy internetowe, przesyłka w gruncie rzeczy nie jest zbyt droga, ponieważ konstrukcja trampoliny składana jest z pojedynczych elementów.

Jak mierzona jest średnica trampoliny?

Większość trampolin ma rozmiar podany w ft – stopach, 1 stopa = 30,5 cm, więc trampolina 10 ft ma średnicę 305 cm, 8ft = 244 cm, 12ft = 366 cm.

Aktualizacja: Sierpień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.