Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Obroża na zewnętrzne pasożyty kleszcze i pchły

Obroża dla psa i kota to nie tylko miejsce, w które można wpiąć smycz, ale także jedna z możliwości zabezpieczenia pupila przed poważnymi chorobami i nieprzyjemnymi insektami. Obroża jest z reguły symbolem, że pies lub kot nie jest bezpański, na jej obręczy można znaleźć numerek z imieniem zwierzęcia, co pozwala na identyfikację, kiedy się zagubi. Kiedy zwierzę ma częsty kontakt z ludźmi lub dziećmi, nie można narażać nikogo na zarażenie się nieprzyjemnymi chorobami, warto więc zainwestować kilka złotych, w odpowiednią obrożę, aby nie tylko zwierzęciu zaoszczędzić cierpienia.

Jak działa obroża przeciw kleszczom?

Obroża przeciw pchłom i kleszczom uwalnia stopniowo z mikroportów macierzy polimerowej, substancje czynne. Rozprowadzenie substancji po skórze i sierści zwierzęcia zwykle trwa około 2 dni, po tym czasie inwazja kleszczy powinna zostać unicestwiona. Nie warto narażać psa, czy kota na groźne choroby, lepiej wybrać sprawdzony model obroży kierując się rankingiem najskuteczniejszych obroży na kleszcze i pchły.

Najlepsza obroża przeciw kleszczom ranking wrzesień 2021

 

Obroża przeciw kleszczom, czy krople?

Jest kilka sposobów, które zabezpieczają pupila przed drapaniem się i chorobami. Do obrony przed skórnymi pasożytami można stosować, spray, krople na skórę, tabletki do gryzienia, ale trzeba pamiętać, o ciągłym zabezpieczeniu pupila przed kleszczami i pchłami. Większość preparatów utrzymuje się w organizmie tylko przez kilka dni lub tygodni. Przedawkowanie substancji, w celu uzyskania efektu na dłużej, może nawet zaszkodzić zwierzęciu. Kropelki należy dokładnie odmierzyć i aplikować w miejscach, które nie szkodzą zwierzęciu. Ponadto krople stosowane po kąpieli wbrew powszechnej opinii, mają gorszą skuteczności, ponieważ nie rozprowadzają się tak dobrze, z uwagi na niskie natłuszczenie sierści. Obroża ochronna wymaga dopasowania do rozmiaru pupila i wymiany po kilku miesiącach, co zdecydowanie jest łatwiejsze i wygodniejsze nie tylko dla właściciela, ale także dla zwierzęcia.

Obroży z substancjami aktywnymi, nie powinno się stosować u kotek i suk w ciąży oraz podczas laktacji, podobnie jak innych substancji, które przenikają do krwiobiegu i do mleka.

Owczarek niemiecki w obroży na kleszcze

Obroża przeciw kleszczom dla psa nie sprawdzi się, kiedy pupil ma bardzo długą sierść. Większość preparatu rozprowadzana jest wówczas po zewnętrznej warstwie sierści i nie dociera do skóry, gdzie kolonizują się kleszcze.

Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla dużych psów

Jeżeli kilka dni po założeniu obroży znajdziesz kleszcza, nie oznacza to, że obroża nie działa, a jedynie, że pasożyt wkuł się w pupila, zanim obroża zaczęła działać. Śmiercionośne działanie na inwazję kleszczy można zaobserwować dopiero między 24 a 48 godziną od momentu założenia obroży.

Obroża przeciw kleszczom dla owczarka niemieckiego powinna być nie tylko skuteczna, ale również wygodna. Wykonanie obroży z trwałych materiałów, dość często odbywa się kosztem wygody, warto wybrać model, do którego pies będzie chciał się przekonać. Ciągłe drapanie i próba ściągnięcia niewygodnej obroży może prowadzić do licznych podrażnień i obtarć. Obroża przeciw kleszczom dla owczarka niemieckiego powinna uwzględniać wagę psa, która u dorosłych osobników wynosi około 8 kg. Długość solidnej obroży dla owczarka z uwzględnieniem drobnego zapasu powinna wynosić 70 cm.

Obroża przeciw kleszczom dla owczarka niemieckiego ranking wrzesień 2021

Co jak pies zje obrożę?

Mały pies w koszyku

W przypadku dużych psiaków, chociaż to mało prawdopodobne, może okazać się, że nasz pupil zje obrożę. W takim wypadku można spodziewać się u pupila luźnego stolca i delikatnych dolegliwości żołądkowych.

Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla małych psów

Obroże przeciw kleszczom dla małych psów, zazwyczaj można znaleźć w rozmiarze 30-38 cm. Najczęściej stosowanymi substancjami aktywnymi, w obrożach anty pasożytniczych są: imidaklopryd+pyriproksyfen, imidaklopryd+flumetryna, permetryna. Połączenie 2-3 preparatów w jednej obroży, daje wysoką skuteczność, ale może również u małych piesków wywoływać reakcję alergiczną, co trzeba obserwować w pierwszych tygodniach od założenia obroży, chyba że wcześniej psiak nosił już tę samą obrożę.

Obroża przeciw kleszczom dla Yorka to doskonały sposób na zabezpieczenie małego pieska, którego właściciele trzymają nie tylko w domu, ale nawet w torebce. Bliski kontakt z psem wymaga także środków odstraszających kleszcze, aby te nie przeniosły kolonii na właściciela małego pupilka. Spacery po parku, lesie czy wśród roślinności w mieście, naraża psy na kontakt z kleszczami, które przetransportowane na sierści do domu, mogą przenieść się na dzieci. Z tego względu obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa, jest obowiązkowym wyposażeniem każdego miejskiego pupila.

TOP 3: Obroża przeciw kleszczom dla Yorka ranking wrzesień 2021

Jaka obroża przeciw kleszczom dla szczeniaka

Obroża przeciw kleszczom dla szczeniąt, nie powinna być stosowana, kiedy szczeniak nie ma jeszcze 7 tygodni, działanie substancji może mieć drażniący wpływ, na młodego pieska. Działanie substancji aktywnych dopuszcza stosowanie preparatów i obroży przeciw pasożytom zewnętrznym po ukończeniu przez psa 2 miesięcy. Zanim to nastąpi, dobrze jest trzymać zwierzę z dala od innych, które mogą przenieść pasożyty z zewnętrznego środowiska.

Przestraszony chihuahua
Mały szczeniak

Przed jakimi chorobami obroża uchroni psa?

 • europejskie odkleszczowe zapalenie mózgu,
 • babeszjoza,
 • anaplazmoza,
 • dirofilarioza,
 • erlichioza,
 • bartoneloza,
 • borelioza,
 • mycoplasma.

Jedną z najbardziej powszechnych i groźniejszych chorób jest babeszjoza. Choroba ta rozwija się w kleszczach i wraz z ich śliną wprowadzana jest do krwiobiegu ofiary, u której rozpoczyna się proces rozpadu czerwonych krwinek. Wraz z rozwojem choroby, w organizmie dochodzi do uszkodzeń narządów wewnętrznych, np. nerek. Przebieg choroby jest dramatyczny, ponieważ babeszjoza, rozwijając się w organizmie, prowadzi do zaburzenia krążenia i wywołuje żółtaczkę. Choroba może uśmiercić pupila, bardzo często nawraca, ponieważ w krwiobiegu pozostają pierwotniaki.

Kleszcze słyną także z przenoszenia boreliozy, chorobę można rozpoznać po zapaleniu stawów, które często objawia się w postaci kulawienia, ponadto borelioza prowadzi do zapalenia nerek, zaburzenia na tle nerwicowym i niewydolności krążeniowej. Ehrlichioza rozwija się w ciągu tygodni, objawiając się po 7 dniach gorączką, drżeniem ciała, brakiem apetytu, krwawieniem z błon śluzowych oraz powiększeniem węzłów chłonnych.

Szary kot w obroży na pchły

Obroża przeciw kleszczom dla kota

Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla kota, nie powinna być stosowana poniżej 10 tygodni, może wówczas zaszkodzić kociętom.

Czy można psią obrożę założyć kotu?

Niestety nie każdą, większość psich obroży nasączonych jest 1-3 substancjami aktywnymi, w tym składnikami aktywnymi: permetryną oraz amidyną, które są szkodliwe dla kotów. Permetryna stosowana jest w rolnictwie do zwalczania szkodników, należy do grupy syntetycznych pyretroidów i jest trująca dla owadów. Substancje owadobójcze są bezpieczne dla człowieka.

Jaka obroża przeciw kleszczom dla kota będzie odpowiednia?

Najlepsza dla kota będzie obroża uniwersalna lub dedykowana dla kociaków. Miejskie koty przebywające często na zewnątrz i wracające nie wiadomo skąd do domu, szczególnie narażone są na przykre insekty. Pierwsza obroża na pchły i kleszcze dla kota wymaga przyzwyczajenia, ponieważ koty nie akceptują obroży. Warto więc zastosować stopniową technikę, ze smakowitymi nagrodami zachęcającymi do noszenia obroży. Jeżeli kot przyzwyczai się już do nowego przedmiotu, to dopiero można zastosować dodatki, w postaci dzwoneczka lub zawieszki.

Najlepsza obroża przeciw kleszczom i pchłom dla kota ranking wrzesień 2021

Kot u weterynarza na wyciąganiu kleszczy
Kot w obroży chroniony przed kleszczami

Przed czym obroża chroni kota?

 • erlichioza,
 • babeszjoza,
 • mycoplasma haemofelis (d. Haemobartonella felis),
 • anaplazmoza,
 • borelioza,
 • zakaźna anemia kotów,

Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Najlepsza obroża przeciw kleszczom to taka, która będzie bezpieczna dla pupila i dla człowieka. Dodatkowe właściwości jak wodoodporność i bezwonne preparaty odstraszające zewnętrzne pasożyty, a nie człowieka są najlepszym połączeniem.

Jeżeli pies ma kontakt z kotem, to bezwzględnie należy unikać obroży z substancjami aktywnymi: permetryną oraz amidyną, kontakt preparatów owadobójczych, z kotem może wywołać reakcję drażniącą. Szkodliwość dotyczy także organizmów wodnych.

Pies na spacerze w lesie w obroży

Dobra obroża przeciw kleszczom

Większości preparatów, które wypełniają obroże, mają działanie odstraszające, co skutecznie zapobiega żerowaniu kolonii kleszczy na organizmie zwierzęcia. Odstraszenie zapobiega przed pożywieniem się krwią, co skutecznie chroni pupila przed zarażeniem się i transmisją groźnych chorób.

Najlepsze obroże, wykazują także właściwości odstraszające muchy piaskowe, jednak stopień ich odstraszenia może wahać się miedzy 65 a 89%. Dzięki temu pies, czy kot może być chroniony dodatkowo przed takimi chorobami jak Leishmania infantum. Ograniczenie ryzyka wystąpienia chorób u pupila oszczędza zwierzęciu następstw chorobowych, powikłań i ma wyraźny wpływ na długość życia zwierzęcia.

Obroża przeciw kleszczom może także przyczynić się do wyleczenia świerzbowca ludzkiego, którym pies może zostać zagrożony przez właściciela, widoczne efekty całkowitego wyleczenia można obserwować po 3 miesiącach od momentu założenia obroży.

Dobra obroża przeciw kleszczom dla psa oraz kota nie powinna szkodzić ludziom w otoczeniu pupila, nie tylko pod kątem nieprzyjemnego zapachu, ale także przy bezpośrednim kontakcie dzieci ze zwierzęciem. Do nieszkodliwych obroży w bezpośrednim kontakcie, należą obroże wodoodporne i bezzapachowe, które pozwalają na przytulenie pupila nawet z dzieckiem. Taka funkcjonalność niestety wymaga także inwestycji rzędu 100 zł.

Skuteczna obroża przeciw kleszczom pomaga w walce z pchłami.

Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla psa może nie zabezpieczyć pupila przed pchłami, z nimi można walczyć, dopiero kiedy się pojawią. Jeżeli pies ma obrożę na pchły i kleszcze, wówczas po pojawieniu się uporczywych pasożytów, zostaną one zneutralizowane we wczesnym stadium rozwoju i nie zdążą się zbytnio rozprzestrzenić. Dobrze jest połączyć obroże na pchły ze skutecznym szamponem dla pupila w walce ze szkodnikami. Dobry szampon na pchły może kosztować około 20 zł jednak pozostawiony na kilka minut na powierzchni skóry, przed spłukaniem, poradzi sobie ze szkodnikami, pozbywając się tych, które przeżyły.

Obroża przeciw kleszczom wodoodporna

Wodoodporna obroża przeciw kleszczom to doskonały sposób na niespodziewane deszczowe spacery, czy kąpiel bez konieczności zdejmowania obroży. Klasyczne obroże przeciw pasożytom zewnętrznym, mogą stracić większość swoich właściwości poprzez wypłukanie substancji aktywnych z obroży. Pies w nieodpornej na wodę obroży nie może chodzić po deszczu, kąpać się w jeziorze. Obroże wodoodporne mogą także stracić swoje właściwości, jeżeli narażone są na długotrwały kontakt z wodą lub przy długim kontakcie z szamponem.

Pies na spacerze w obroży

Obroża przeciw kleszczom bezzapachowa

Substancje aktywne, którymi nasączona jest macierz polimerowa, mogą nie tylko odstraszać kleszcze, ale także działać drażniąco na układ węchowy, do tego stopnia, żeby wywołać reakcję alergiczną u człowieka. Warto w takim wypadku wybrać bezzapachową obrożę, która staje się coraz bardziej popularna, szczególnie kiedy pupil większość czasu przebywa w zamkniętych pomieszczeniach.

Najlepsza obroża ochronna może nie działać prawidłowo, kiedy zostanie źle założona.

Jak zakładać obroże psu lub kotu?

Zakładamy obroże na tzw. dwa palce, co w praktyce oznacza pozostawioną przerwę – luz między obrożą a skórą zwierzęcia tak, aby pomiędzy zmieściły się dwa palce przylegające jednocześnie do obroży i skóry pupila. Nadmiar paska przycinamy w taki sposób, aby zapas miał około 2 cm. W przypadku małych zwierząt, które jeszcze rosną, dobrze jest pozostawić większy zapasowy odcinek, tak, aby wystarczył na czas działania obroży.

Jaka obroża przeciw kleszczom?

Obroża przeciw kleszczom może wywoływać skutki uboczne w postaci: reakcji alergicznych, świądu, pies może stać się osowiały, ospały lub bardzo pobudzony.

Obroże nie są wskazane również u psów, z psią astmą, dolegliwościami kardiologicznymi, mechaniczną niedrożnością układu pokarmowego lub moczowego.

Cena, koszt i koszyk zakupowy

Obroża przeciw kleszczom cena

Klasyczną obrożę można kupić już za 10 zł, jednak poza tym, że stanowi ozdobę i punkt zaczepienia dla medalika, czy smyczy nie chroni pupila w żaden sposób przed zewnętrznymi pasożytami. Ile kosztuje obroża przeciw kleszczom, która zapewnia ochronę i odpowiednią funkcjonalność? Za bezwonną, wodoodporną i bezpieczną w kontakcie z dziećmi obroże trzeba zapłacić około 100 zł, wydatek ten jednak szybko się zwraca, z uwagi na kosztowne leczenie weterynaryjne, w przypadku powikłań i chorób, jakie mogą wywołać pasożyty. Dobra obroża wystarczy na około 8 miesięcy użytkowania i zapewni bezpieczeństwo nie tylko zwierzątku, ale również domownikom.

Najczęściej występujące pytania dotyczące obroży przeciw kleszczom:

Czy obroża przeciw kleszczom jest szkodliwa dla człowieka

Nie, dopóki substancje z obroży, czy przenoszone na dłoniach nie dostaną się do ust. Jeżeli pupil ma kontakt z dziećmi, najlepiej wybrać obrożę bezzapachową i wodoodporną, które nie narażają maluchów na zatrucie i są bezpieczne nawet przy bezpośrednim kontakcie podczas przytulania.

Jak zakładać obroże?

Obroża powinna ściśle przylegać do ciała zwierzęcia, ale tak, aby go nie podduszać. Pamiętaj o umyciu rąk, po założeniu obroży przeciw kleszczom i pchłom.

Czy po założeniu obroży na pchły i kleszcze pupil jest bezpieczny?

Tak, ale nie od razu, w ciągu 48 godzin substancje chroniące zwierzę przed pasożytami, rozprowadzane są po skórze i sierści w wystarczającym stopniu, aby zwierzę uzyskało skuteczną ochronę.

Kiedy obroża nie powinna być stosowana?

Podczas laktacji i ciąży zwierzęcia nie powinno się podawać substancji, które mogą szkodzić małym świeżo narodzonym zwierzakom. Obroża nie sprawdzi się także, kiedy pies lub kod ma bardzo długą sierść.

Jak często wymieniać obroże przeciw kleszczom i pchłom?

Najlepiej wymienić obroże przed terminem, jaki podaje producent na opakowaniu, wymiana obroży na zakładkę, zapewni pupilowi stałą ochronę jeszcze przed tym, jak stara obroża przestanie skutecznie chronić zwierzątko. W zależności od producenta obroża może działać przez 3-8 miesięcy.

Czy obroże przeciw kleszczom i pchłom trzeba czyścić?

Tak, wystarczy przetrzeć wilgotną szmateczką, aby substancje mogły nadal przenikać sprawnie przez mikropory.

Co zrobić jak obroża jest trująca dla psa?

Istnieje niewielkie ryzyko przedawkowania substancji aktywnych, ponieważ kot lub pies musiałby nosić 5 obroży jednocześnie przez minimum 6 miesięcy, aby wystąpiła reakcja alergiczna. Jeżeli jednak zwierzę, wykazuje wrażliwość na którąkolwiek ze substancji, należy skonsultować się z weterynarzem, czy konieczne jest podanie odtrutki.

Najlepsze obroże przeciw pchłom wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: wrzesień 2021

4 opinie

 1. mój piesek jest całkiem spory, dlatego wybór padł na obroża antykleszczowa foresto powyżej 8 kg, zgodnie z informacją na opakowaniu chronić miała przeciw pchłom i kleszczom i powiem że jestem mile zaskoczony. Żadne tabletki od kleszczy dla psów nie dawały takich efektów jak obroża foresto. Czytałem wcześniej opinie o obrożach foresto, ale dopóki sam nie przetestowałem, nie mogłem w nie uwierzyć. Teraz wiem że foresto ma dobre nie tylko opinie, ale także obroże przeciwkleszczowe. Zdrowie psiaka jest najważniejsze!

  • nie że się nie zgadzam bo obroża dobra ale Twoja odpowiedź śmierdzi mi reklamą odpowiedź idealnie się czyta i działa na podświadomość. Pozdrawiam

 2. Testowałam wiele i moim zdaniem najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa to Foresto. Dobra jest nie tylko jakość, długość ochrony ale i cena. Niebawem przetestuję jeszcze obrożę Foresto dla kota i potwierdzę, czy jest równie skuteczna i czy działa tak samo dobrze na pchły jak i kleszcze. Czytałam na forum, że dobra jest również obroża Bayer kiltix ale nie miałam okazji testować.

 3. W zeszłym roku mój pies miał obrozę Bayera i wszystko było perfect – półżywe lub martwe kleszcze znbierałem z sierści i to było wszystko. W tym roku kupiłem chińskie g**** pt FLEA and TICK collar i efekt jest taki, ze już wyciagałem 4 kleszcze ze skóry. NIE KUPOWAĆ, jest tego pełno na allegro, okragłe metalowe pudełko z bialo granatowa grafika i fotką psa.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.