Najlepsza obroża przeciw kleszczom – Ranking 2024

Obroża dla psa i kota to nie tylko miejsce, w które można wpiąć smycz, ale także jedna z możliwości zabezpieczenia pupila przed poważnymi chorobami i nieprzyjemnymi insektami.

Porządna obroża jest z reguły symbolem, że pies lub kot nie jest bezpański, na jej obręczy można znaleźć numerek z imieniem zwierzęcia, co pozwala na identyfikację, kiedy się zagubi. Kiedy zwierzę ma częsty kontakt z ludźmi lub dziećmi, nie można narażać nikogo na zarażenie się nieprzyjemnymi chorobami, warto więc zainwestować kilka złotych, w odpowiednią obrożę, aby nie tylko zwierzęciu zaoszczędzić cierpienia. Jak wybrac skuteczną obroże z najlepszych modeli w 2024 roku?

Jak działa obroża przeciw kleszczom?

Obroża przeciw pchłom i kleszczom uwalnia stopniowo z mikroportów macierzy polimerowej, substancje czynne. Rozprowadzenie substancji po skórze i sierści zwierzęcia zwykle trwa około 2 dni, po tym czasie inwazja kleszczy powinna zostać unicestwiona. Nie warto narażać psa, czy kota na groźne choroby, lepiej wybrać sprawdzony model obroży kierując się rankingiem najskuteczniejszych obroży na kleszcze i pchły.

Najlepsza obroza dla psa ranking kwiecień 2024

Obroża przeciw kleszczom, czy krople?

Obroża na zewnętrzne pasożyty kleszcze i pchły

Jest kilka sposobów, które zabezpieczają pupila przed drapaniem się i chorobami. Do obrony przed skórnymi pasożytami można stosować, spray, krople na skórę, tabletki do gryzienia, ale trzeba pamiętać, o ciągłym zabezpieczeniu pupila przed kleszczami i pchłami. Większość preparatów utrzymuje się w organizmie tylko przez kilka dni lub tygodni. Przedawkowanie substancji, w celu uzyskania efektu na dłużej, może nawet zaszkodzić zwierzęciu. Kropelki należy dokładnie odmierzyć i aplikować w miejscach, które nie szkodzą zwierzęciu. Ponadto krople stosowane po kąpieli wbrew powszechnej opinii, mają gorszą skuteczności, ponieważ nie rozprowadzają się tak dobrze, z uwagi na niskie natłuszczenie sierści. Obroża ochronna wymaga dopasowania do rozmiaru pupila i wymiany po kilku miesiącach, co zdecydowanie jest łatwiejsze i wygodniejsze nie tylko dla właściciela, ale także dla zwierzęcia.

Obroży z substancjami aktywnymi, nie powinno się stosować u kotek i suk w ciąży oraz podczas laktacji, podobnie jak innych substancji, które przenikają do krwiobiegu i do mleka.

Obroża przeciw kleszczom dla psa nie sprawdzi się, kiedy pupil ma bardzo długą sierść. Większość preparatu rozprowadzana jest wówczas po zewnętrznej warstwie sierści i nie dociera do skóry, gdzie kolonizują się kleszcze.

Owczarek niemiecki w obroży na kleszcze

Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla dużych psów

Jeżeli kilka dni po założeniu obroży znajdziesz kleszcza, nie oznacza to, że obroża nie działa, a jedynie, że pasożyt wkuł się w pupila, zanim obroża zaczęła działać. Śmiercionośne działanie na inwazję kleszczy można zaobserwować dopiero między 24 a 48 godziną od momentu założenia obroży.

Obroża przeciw kleszczom dla owczarka niemieckiego powinna być nie tylko skuteczna, ale również wygodna. Wykonanie obroży z trwałych materiałów, dość często odbywa się kosztem wygody, warto wybrać model, do którego pies będzie chciał się przekonać. Ciągłe drapanie i próba ściągnięcia niewygodnej obroży może prowadzić do licznych podrażnień i obtarć. Obroża przeciw kleszczom dla owczarka niemieckiego powinna uwzględniać wagę psa, która u dorosłych osobników wynosi około 8 kg. Długość solidnej obroży dla owczarka z uwzględnieniem drobnego zapasu powinna wynosić 70 cm.

Obroża przeciw kleszczom dla owczarka niemieckiego ranking kwiecień 2024

Co jak pies zje obrożę?

Mały pies w koszyku

W przypadku dużych psiaków, chociaż to mało prawdopodobne, może okazać się, że nasz pupil zje obrożę. W takim wypadku można spodziewać się u pupila luźnego stolca i delikatnych dolegliwości żołądkowych.

Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla małych psów

Obroże przeciw kleszczom dla małych psów, zazwyczaj można znaleźć w rozmiarze 30-38 cm. Najczęściej stosowanymi substancjami aktywnymi, w obrożach anty pasożytniczych są: imidaklopryd+pyriproksyfen, imidaklopryd+flumetryna, permetryna. Połączenie 2-3 preparatów w jednej obroży, daje wysoką skuteczność, ale może również u małych piesków wywoływać reakcję alergiczną, co trzeba obserwować w pierwszych tygodniach od założenia obroży, chyba że wcześniej psiak nosił już tę samą obrożę.

Obroża przeciw kleszczom dla Yorka to doskonały sposób na zabezpieczenie małego pieska, którego właściciele trzymają nie tylko w domu, ale nawet w torebce. Bliski kontakt z psem wymaga także środków odstraszających kleszcze, aby te nie przeniosły kolonii na właściciela małego pupilka. Spacery po parku, lesie czy wśród roślinności w mieście, naraża psy na kontakt z kleszczami, które przetransportowane na sierści do domu, mogą przenieść się na dzieci. Z tego względu obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa, jest obowiązkowym wyposażeniem każdego miejskiego pupila.

Jaka obroża przeciw kleszczom dla szczeniaka

Obroża przeciw kleszczom dla szczeniąt, nie powinna być stosowana, kiedy szczeniak nie ma jeszcze 7 tygodni, działanie substancji może mieć drażniący wpływ, na młodego pieska. Działanie substancji aktywnych dopuszcza stosowanie preparatów i obroży przeciw pasożytom zewnętrznym po ukończeniu przez psa 2 miesięcy. Zanim to nastąpi, dobrze jest trzymać zwierzę z dala od innych, które mogą przenieść pasożyty z zewnętrznego środowiska.

Przed jakimi chorobami obroża uchroni psa?

Mały szczeniak
 • europejskie odkleszczowe zapalenie mózgu,
 • babeszjoza,
 • anaplazmoza,
 • dirofilarioza,
 • erlichioza,
 • bartoneloza,
 • borelioza,
 • mycoplasma.
Przestraszony chihuahua

Jedną z najbardziej powszechnych i groźniejszych chorób jest babeszjoza. Choroba ta rozwija się w kleszczach i wraz z ich śliną wprowadzana jest do krwiobiegu ofiary, u której rozpoczyna się proces rozpadu czerwonych krwinek. Wraz z rozwojem choroby, w organizmie dochodzi do uszkodzeń narządów wewnętrznych, np. nerek. Przebieg choroby jest dramatyczny, ponieważ babeszjoza, rozwijając się w organizmie, prowadzi do zaburzenia krążenia i wywołuje żółtaczkę. Choroba może uśmiercić pupila, bardzo często nawraca, ponieważ w krwiobiegu pozostają pierwotniaki.

Kleszcze słyną także z przenoszenia boreliozy, chorobę można rozpoznać po zapaleniu stawów, które często objawia się w postaci kulawienia, ponadto borelioza prowadzi do zapalenia nerek, zaburzenia na tle nerwicowym i niewydolności krążeniowej. Ehrlichioza rozwija się w ciągu tygodni, objawiając się po 7 dniach gorączką, drżeniem ciała, brakiem apetytu, krwawieniem z błon śluzowych oraz powiększeniem węzłów chłonnych.

Szary kot w obroży na pchły

Obroża przeciw kleszczom dla kota

Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla kota, nie powinna być stosowana poniżej 10 tygodni, może wówczas zaszkodzić kociętom.

Czy można psią obrożę założyć kotu?

Niestety nie każdą, większość psich obroży nasączonych jest 1-3 substancjami aktywnymi, w tym składnikami aktywnymi: permetryną oraz amidyną, które są szkodliwe dla kotów. Permetryna stosowana jest w rolnictwie do zwalczania szkodników, należy do grupy syntetycznych pyretroidów i jest trująca dla owadów. Substancje owadobójcze są bezpieczne dla człowieka.

Jaka obroża przeciw kleszczom dla kota będzie odpowiednia?

Najlepsza dla kota będzie obroża uniwersalna lub dedykowana dla kociaków. Miejskie koty przebywające często na zewnątrz i wracające nie wiadomo skąd do domu, szczególnie narażone są na przykre insekty. Pierwsza obroża na pchły i kleszcze dla kota wymaga przyzwyczajenia, ponieważ koty nie akceptują obroży. Warto więc zastosować stopniową technikę, ze smakowitymi nagrodami zachęcającymi do noszenia obroży. Jeżeli kot przyzwyczai się już do nowego przedmiotu, to dopiero można zastosować dodatki, w postaci dzwoneczka lub zawieszki.

Najlepsza obroza dla kota ranking kwiecień 2024

Kot w obroży chroniony przed kleszczami

Przed czym obroża chroni kota?

 • erlichioza,
 • babeszjoza,
 • mycoplasma haemofelis (d. Haemobartonella felis),
 • anaplazmoza,
 • borelioza,
 • zakaźna anemia kotów,

Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Najlepsza obroża przeciw kleszczom to taka, która będzie bezpieczna dla pupila i dla człowieka. Dodatkowe właściwości jak wodoodporność i bezwonne preparaty odstraszające zewnętrzne pasożyty, a nie człowieka są najlepszym połączeniem.

Jeżeli pies ma kontakt z kotem, to bezwzględnie należy unikać obroży z substancjami aktywnymi: permetryną oraz amidyną, kontakt preparatów owadobójczych, z kotem może wywołać reakcję drażniącą. Szkodliwość dotyczy także organizmów wodnych.

Pies na spacerze w lesie w obroży

Dobra obroża przeciw kleszczom na miarę 2024 roku

Większości preparatów, które wypełniają obroże, mają działanie odstraszające, co skutecznie zapobiega żerowaniu kolonii kleszczy na organizmie zwierzęcia. Odstraszenie zapobiega przed pożywieniem się krwią, co skutecznie chroni pupila przed zarażeniem się i transmisją groźnych chorób.

Najlepsze obroże, wykazują także właściwości odstraszające muchy piaskowe, jednak stopień ich odstraszenia może wahać się miedzy 65 a 89%. Dzięki temu pies, czy kot może być chroniony dodatkowo przed takimi chorobami jak Leishmania infantum. Ograniczenie ryzyka wystąpienia chorób u pupila oszczędza zwierzęciu następstw chorobowych, powikłań i ma wyraźny wpływ na długość życia zwierzęcia.

Obroża przeciw kleszczom może także przyczynić się do wyleczenia świerzbowca ludzkiego, którym pies może zostać zagrożony przez właściciela, widoczne efekty całkowitego wyleczenia można obserwować po 3 miesiącach od momentu założenia obroży.

Dobra obroża przeciw kleszczom dla psa oraz kota nie powinna szkodzić ludziom w otoczeniu pupila, nie tylko pod kątem nieprzyjemnego zapachu, ale także przy bezpośrednim kontakcie dzieci ze zwierzęciem. Do nieszkodliwych obroży w bezpośrednim kontakcie, należą obroże wodoodporne i bezzapachowe, które pozwalają na przytulenie pupila nawet z dzieckiem. Taka funkcjonalność niestety wymaga także inwestycji rzędu 100 zł.

Skuteczna obroża przeciw kleszczom pomaga w walce z pchłami.

Najlepsza obroża przeciw kleszczom dla psa może nie zabezpieczyć pupila przed pchłami, z nimi można walczyć, dopiero kiedy się pojawią. Jeżeli pies ma obrożę na pchły i kleszcze, wówczas po pojawieniu się uporczywych pasożytów, zostaną one zneutralizowane we wczesnym stadium rozwoju i nie zdążą się zbytnio rozprzestrzenić. Dobrze jest połączyć obroże na pchły ze skutecznym szamponem dla pupila w walce ze szkodnikami. Dobry szampon na pchły może kosztować około 20 zł jednak pozostawiony na kilka minut na powierzchni skóry, przed spłukaniem, poradzi sobie ze szkodnikami, pozbywając się tych, które przeżyły.

Obroża przeciw kleszczom wodoodporna

Wodoodporna obroża przeciw kleszczom to doskonały sposób na niespodziewane deszczowe spacery, czy kąpiel bez konieczności zdejmowania obroży. Klasyczne obroże przeciw pasożytom zewnętrznym, mogą stracić większość swoich właściwości poprzez wypłukanie substancji aktywnych z obroży. Pies w nieodpornej na wodę obroży nie może chodzić po deszczu, kąpać się w jeziorze. Obroże wodoodporne mogą także stracić swoje właściwości, jeżeli narażone są na długotrwały kontakt z wodą lub przy długim kontakcie z szamponem.

Pies na spacerze w obroży

Dobra obroża przeciw kleszczom bezzapachowa

Substancje aktywne, którymi nasączona jest macierz polimerowa, mogą nie tylko odstraszać kleszcze, ale także działać drażniąco na układ węchowy, do tego stopnia, żeby wywołać reakcję alergiczną u człowieka. Warto w takim wypadku wybrać bezzapachową obrożę, która staje się coraz bardziej popularna, szczególnie kiedy pupil większość czasu przebywa w zamkniętych pomieszczeniach.

Najlepsza obroża ochronna może nie działać prawidłowo, kiedy zostanie źle założona.

Jak zakładać obroże psu lub kotu?

Zakładamy obroże na tzw. dwa palce, co w praktyce oznacza pozostawioną przerwę – luz między dobrą obrożą a skórą zwierzęcia tak, aby pomiędzy zmieściły się dwa palce przylegające jednocześnie do obroży i skóry pupila. Nadmiar paska przycinamy w taki sposób, aby zapas miał około 2 cm. W przypadku małych zwierząt, które jeszcze rosną, dobrze jest pozostawić większy zapasowy odcinek, tak, aby wystarczył na czas działania obroży.

Jaka obroża przeciw kleszczom?

Obroża przeciw kleszczom może wywoływać skutki uboczne w postaci: reakcji alergicznych, świądu, pies może stać się osowiały, ospały lub bardzo pobudzony.

Obroże nie są wskazane również u psów, z psią astmą, dolegliwościami kardiologicznymi, mechaniczną niedrożnością układu pokarmowego lub moczowego.

Obroża przeciw kleszczom cena w 2024 roku

Cena, koszt i koszyk zakupowy

Klasyczną obrożę można kupić już za 10 zł, jednak poza tym, że stanowi ozdobę i punkt zaczepienia dla medalika, czy smyczy nie chroni pupila w żaden sposób przed zewnętrznymi pasożytami. Ile kosztuje obroża przeciw kleszczom, która zapewnia ochronę i odpowiednią funkcjonalność? Za bezwonną, wodoodporną i bezpieczną w kontakcie z dziećmi obroże trzeba zapłacić około 100 zł, wydatek ten jednak szybko się zwraca, z uwagi na kosztowne leczenie weterynaryjne, w przypadku powikłań i chorób, jakie mogą wywołać pasożyty. Dobra obroża wystarczy na około 8 miesięcy użytkowania i zapewni bezpieczeństwo nie tylko zwierzątku, ale również domownikom.

Zobacz także poradnik: Jak wyciągnąć kleszcza?

Najczęściej występujące pytania dotyczące obroży przeciw kleszczom:

Czy obroża przeciw kleszczom jest szkodliwa dla człowieka

Nie, dopóki substancje z obroży, czy przenoszone na dłoniach nie dostaną się do ust. Jeżeli pupil ma kontakt z dziećmi, najlepiej wybrać obrożę bezzapachową i wodoodporną, które nie narażają maluchów na zatrucie i są bezpieczne nawet przy bezpośrednim kontakcie podczas przytulania.

Jak zakładać obroże?

Obroża powinna ściśle przylegać do ciała zwierzęcia, ale tak, aby go nie podduszać. Pamiętaj o umyciu rąk, po założeniu obroży przeciw kleszczom i pchłom.

Czy po założeniu obroży na pchły i kleszcze pupil jest bezpieczny?

Tak, ale nie od razu, w ciągu 48 godzin substancje chroniące zwierzę przed pasożytami, rozprowadzane są po skórze i sierści w wystarczającym stopniu, aby zwierzę uzyskało skuteczną ochronę.

Kiedy obroża nie powinna być stosowana?

Podczas laktacji i ciąży zwierzęcia nie powinno się podawać substancji, które mogą szkodzić małym świeżo narodzonym zwierzakom. Obroża nie sprawdzi się także, kiedy pies lub kod ma bardzo długą sierść.

Jak często wymieniać obroże przeciw kleszczom i pchłom?

Najlepiej wymienić obroże przed terminem, jaki podaje producent na opakowaniu, wymiana obroży na zakładkę, zapewni pupilowi stałą ochronę jeszcze przed tym, jak stara obroża przestanie skutecznie chronić zwierzątko. W zależności od producenta obroża może działać przez 3-8 miesięcy.

Czy obroże przeciw kleszczom i pchłom trzeba czyścić?

Tak, wystarczy przetrzeć wilgotną szmateczką, aby substancje mogły nadal przenikać sprawnie przez mikropory.

Co zrobić jak obroża jest trująca dla psa?

Istnieje niewielkie ryzyko przedawkowania substancji aktywnych, ponieważ kot lub pies musiałby nosić 5 obroży jednocześnie przez minimum 6 miesięcy, aby wystąpiła reakcja alergiczna. Jeżeli jednak zwierzę, wykazuje wrażliwość na którąkolwiek ze substancji, należy skonsultować się z weterynarzem, czy konieczne jest podanie odtrutki.

Wyróżnione i polecane obroże przeciw pchłom 2024

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

8 opinie
 1. mój piesek jest całkiem spory, dlatego wybór padł na obroża antykleszczowa foresto powyżej 8 kg, zgodnie z informacją na opakowaniu chronić miała przeciw pchłom i kleszczom i powiem że jestem mile zaskoczony. Żadne tabletki od kleszczy dla psów nie dawały takich efektów jak obroża foresto. Czytałem wcześniej opinie o obrożach foresto, ale dopóki sam nie przetestowałem, nie mogłem w nie uwierzyć. Teraz wiem że foresto ma dobre nie tylko opinie, ale także obroże przeciwkleszczowe. Zdrowie psiaka jest najważniejsze!

  • nie że się nie zgadzam bo obroża dobra ale Twoja odpowiedź śmierdzi mi reklamą odpowiedź idealnie się czyta i działa na podświadomość. Pozdrawiam

 2. Testowałam wiele i moim zdaniem najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa to Foresto. Dobra jest nie tylko jakość, długość ochrony ale i cena. Niebawem przetestuję jeszcze obrożę Foresto dla kota i potwierdzę, czy jest równie skuteczna i czy działa tak samo dobrze na pchły jak i kleszcze. Czytałam na forum, że dobra jest również obroża Bayer kiltix ale nie miałam okazji testować.

 3. W zeszłym roku mój pies miał obrozę Bayera i wszystko było perfect – półżywe lub martwe kleszcze znbierałem z sierści i to było wszystko. W tym roku kupiłem chińskie g**** pt FLEA and TICK collar i efekt jest taki, ze już wyciagałem 4 kleszcze ze skóry. NIE KUPOWAĆ, jest tego pełno na allegro, okragłe metalowe pudełko z bialo granatowa grafika i fotką psa.

 4. Moim zdaniem obroża na kleszcze powinna być obowiązkowa dla każdego pupila, a przynajmniej każdy właściciel czworonoga powinien odpowiadać za konsekwencje za każdym razem kiedy dziecko zostaje narażone na pasożyty.

 5. Obroża przeciw kleszczom i pchłom chroni pupila dopiero po kilku dniach, trzeba to faktycznie wziąć pod uwagę, fakt jest taki, że obroża na kleszcze dla psa jak zauważyłem działa na kleszcze nawet jak są już wbite, widać to po tym jak chudną te pasożyty wbite w skórę czworonoga, z czasem same odpadają.

 6. Obroża dla psa na kleszcze działa faktycznie paraliżując te małe potwory, jednak nie zalecam kupować jej po fakcie a lepiej żeby odstraszała niż przysporzyła pieskowi przykrości .

 7. Ten ranking obroży na kleszcze przynajmniej nie przedstawia jak większość innych tej samej niemieckiej marki, bo mimo że wszyscy się zachwycali obrożą foresto, opinie oczywiście wszędzie pozytywne a u mojego pieska bez efektu paraliżu kleszczy, może to wynik tego, że nie była zbyt odporna na wodę a labradory lubią każdą sadzawkę i napełnioną wannę.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Skuteczny odstraszacz ptaków – ranking 2024

Odstraszacz ptaków to narzędzie, które pozwala nam pozbyć się wrednych, uskrzydlonych przybyszów. Sprzęt zapobiegnie sytuacji, w której poszczególne gatunki ptaków zaczną zadamawiać się w...

Antyszczekacz na szczekanie psa – ranking 2024

Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, czy da się oduczyć psa szczekania, mamy dla Ciebie odpowiedź. Rozwiązaniem jest antyszczekacz - niewielkie urządzenie, pod które...

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota – 2024

Upalne dni bywają dużym wyzwaniem nie tylko dla ludzi. Wysokie temperatury dają się również mocno we znaki naszym czworonożnym przyjaciołom. Długa psia sierść lub...

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu – 2024

Legowisko dla psa to miejsce, w którym zawsze czuje się komfortowo. Nic dziwnego, że większość właścicieli woli bardzo poważnie podchodzić do wyboru tej „psiej...

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa – 2024

Odwieczny dylemat właścicieli czworonogów brzmi: jaki typ karmy wybrać, aby pupil był zdrowy i szczęśliwy? W rankingu nie brakuje szerokiego asortymentu żywieniowego dla zwierząt...

Polecane wpisy: