Ranking TOP 10: Najlepszy tablet graficzny

Tablet graficzny z piórem

Jaki tablet graficzny wybrać, aby praca z obrazem lub projektem była przyjemnością? Tablety graficzne można podzielić na trzy kategorie, w zależności, do czego tablet ma być wykorzystywany, należy wybrać tablet do notatek, tablet graficzny bez wyświetlacza lub tablet z ekranem. Najlepszy tablet graficzny to taki, który spełnia oczekiwania użytkownika i jest możliwie funkcjonalny w danym przedziale możliwości inwestycyjnych.

Podział tabletów graficznych w rankingu

Na rynku dużo jest tanich zamienników, które kuszą w specyfikacji dużymi liczbami, ale z płynnością i precyzją nie mają wiele wspólnego. Z tego właśnie względu dokonaliśmy podziału rankingu na trzy części, w zależności od kategorii tabletu graficznego. Topowe tablety graficzne zostały wybrane na podstawie specyfikacji urządzenia, przystępności cenowej oraz opinii użytkowników. Dzięki czemu spośród tysięcy modeli możesz z łatwością wybrać tablet graficzny odpowiedni dla siebie.

Najlepszy tablet graficzny ranking wrzesień 2021

Sprawdź również ranking klawiatur mechanicznych do 200 zł

Tablet graficzny do OSU!

Co to jest tablet graficzny?

Tablet graficzny jest urządzeniem podłączonym do komputera przewodowo lub bezprzewodowo, które umożliwia przekazywanie danych, wprowadzonych za pomocą rysika lub pióra do komputera. Zadaniem tabletu graficznego jest odwzorowanie ruchu pióra lub rysika na ekranie komputera w postaci graficznej. Tablet graficzny zastępuje tradycyjną kartkę i przybory piśmiennicze, zamieniając ruch cyfrowego pióra w elementy graficzne na ekranie. Tablet graficzny jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, może współpracować z wieloma komputerowymi programami, takimi jak Word, CAD, Photoshop oraz Ilustrator, GIMP, ZBrushCore, Corel, Anime studio, Procreate, Paint, a także grami np. OSU. Rankingowy tablet graficzny działa na zasadzie zbliżonej do długopisu, ołówka, pędzla i innych podobnych akcesoriów graficznych, z tą różnicą, że cyfrowa forma pozwala na cofnięcie ruchu, czyli zmazanie błędu, bez pogorszenia jakości obrazu.

Jak działa tablet graficzny?

Wykonując ruchy dłonią użytkownik za pomocą rysika lub pióra dotyka powierzchnię matrycy tabletu graficznego. Tablet zbierając dane nacisku, kąta pochylenia pióra, przesyła informacje do komputera, gdzie oprogramowanie analizuje dane wejściowe, odwzorowując ruch pióra, na ekranie komputera. Tablet graficzny ma za zadanie zastąpić w pełni wszystkie akcesoria rysownicze i kreślarskie. Tablet graficzny chętnie wykorzystywany jest przez rysowników, grafików, architektów oraz malarzy, przygotowanie gotowego projektu dzięki rozbudowanym narzędziom, jest przy odrobinie wprawy dużo wygodniejsze i szybsze.

Podstawową zasadą używania tabletu graficznego jest dopasowanie rozdzielczości tabletu graficznego do rozdzielczości ekranu w komputerze, im wartości te są bardziej do siebie zbliżone, tym większy jest komfort użytkowania.

Odwzorowanie ruchów, nacisku, aby stworzyć niepowtarzalne kształty, wymaga odpowiedniej czułości matrycy. Kluczową rolę odgrywa w tym przypadku rysik lub pióro, które w przypadku lepszych modeli może mieć nawet 8192 poziomy nacisku. Tablety graficzne z rankingu można podzielić na trzy grupy, pierwsza z nich stanowią notatniki elektroniczne, drugą klasyczne tablety graficzne oraz trzecia, tablety graficzne z wyświetlaczem.

Najlepszy tablet graficzny z wyświetlaczem

Tablet graficzny z ekranem czy bez?

Tablet graficzny z wyświetlaczem od tego bez wyświetlacza zasadniczo różni głównie cena i funkcjonalność. Rankingowy tablet graficzny z wyświetlaczem do złudzenia może przypominać klasyczny tablet, który ma funkcjonalność zbliżoną do telefonu. Praca na tablecie z LCD dobrze odzwierciedla rysowane elementy, pozwala odnieść wrażenie rysowania po kartce, co przekłada się na dokładność oraz ostrość grafiki. Nowoczesnym rozwiązaniem jest tablet graficzny LED, który dokładnie odwzorowuje barwy kolorów. Tablety z ekranem szczególnie w bardziej rozbudowanych modelach, mają wewnętrzne oprogramowanie, które pozwala na używanie tabletu graficznego bez komputera. Takie modele są jednak wyraźnie droższe, jednak w miarę kształtowania umiejętności, nabierania wprawy oraz do tworzenia niepowtarzalnych projektów, większość użytkowników wybiera modele, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Tablet graficzny, na którym widać rysunek pozwala w sposób precyzyjny poprowadzić kreskę tak, aby grafika nabrała wyrazistości. W przypadku tabletów graficznych bez ekranu jest to nieco trudniejsze, tańsze modele charakteryzują się także wolniejszą reakcją na ruchy, co wymaga dodatkowo nabrania wprawy w obsłudze tabletu graficznego.

Najlepszy tablet graficzny bez ekranu ranking wrzesień 2021

Najlepszy tablet graficzny dla dziecka

Tablet graficzny do rysowania dla dzieci to doskonały wybór, który w młodych osobach pozwala kształtować cierpliwość oraz przelewać twórczość na cyfrowy papier. Jaki tablet graficzny dla dziecka wybrać na początek? Wybór tabletów jest ogromny, podobnie jak rysików i piór, wybór modelu, który nie zrazi dziecka do malowania lub szkicowania, może w większości przypadków być ograniczany ceną. Aby wybrać funkcjonalny tablet graficzny z szybkim czasem reakcji, dobrze jest skorzystać z naszego rankingu. Pozwala to na wybór praktycznego tabletu rankingowego, który może stać się doskonałym prezentem na święto dla dziecka.

Najlepszy tablet graficzny dla początkujących

Tablet graficzny dla nauczyciela

Przesiadając się z klasycznej kartki i ołówka, większość osób zadaje sobie pytanie, jaki tablet graficzny na początek wybrać? Pierwszy tablet graficzny z rankingu powinien być dostosowany do potrzeb, większość osób na pierwszy tablet graficzny nie chce wydać kilku tysięcy złotych, dlatego dobrym rozwiązaniem będą dobre tablety graficzne bez wyświetlacza. Dzięki funkcjonalności popularnych programów graficznych, po podłączeniu do komputera, tablet graficzny bez ekranu pozwoli na oswojenie się z płynnością działania i funkcjami pióra. Nabierając wprawy w obsłudze rysika, można zakupić pierwszy tablet graficzny z wyświetlaczem dla początkujących, który z pewnością będzie pozwalał na kreślenie coraz to dokładniejszych grafik. Artyści mający doświadczenie z cyfrowymi dziełami, nie zastanawiają się już, jak wybrać tablet graficzny, ponieważ większość z nich ma już obeznanie z producentem i wybierają modele o większej funkcjonalności, a co się z tym wiąże, także o wiele droższe od tych, od których sami zaczynali. Kariera zawodowego rysownika prędzej, czy później zmusi każdego do zakupu czułego tabletu graficznego z ekranem. Początkowym tabletem graficznym mogą być urządzenia o rozdzielczości 2540 dpi, które pozwalają na stworzenie podstawowych rysunków i prostych projektów. Na początek zaleca się czułość pióra na poziomie do 8 tysięcy stopni nacisku, im ta wartość jest wyższa, tym z reguły więcej zajmie rysownikowi opanowanie mechaniki tworzenia idealnych przejść.

Najlepszy tablet graficzny do notatek cyfrowych ranking wrzesień 2021

Tablet graficzny dla grafika

Tablet graficzny do rysowania i nie tylko

Tablet graficzny do komputera to doskonałe narzędzie, które zastępuje tradycyjną myszkę komputerową. Ruchy myszką nie pozwalają na uzyskanie wystarczającej precyzji do stworzenia idealnej grafiki. Zdecydowanie lepszym sposobem na stworzenie grafiki jest wykorzystanie tabletu graficznego, który nie tylko usprawnia, ale także zwiększa funkcjonalność każdego komputera. Komu i do czego może przydać się tablet graficzny? Poniżej kilka przykładów wykorzystania rankingowych urządzeń wspomagających:

 • Tablet graficzny do OSU! – OSU! To znana miłośnikom muzyki gra komputerowa, która polega na wystukiwaniu rytmu za pomocą urządzeń wskazujących. Wielu graczy uważa, że tablet graficzny jest najlepszym narzędziem do gry, jako kontroler, łączący w sobie dużą dokładność i przyjemność z grania.
Tablet graficzny do rysowania mangi
 • Tablet graficzny do pisania – Tablety graficzne szczególnie te pełniące funkcję notatników, są niezastąpione dla studentów, uczniów, biznesmenów w sporządzaniu notatek i rysowaniu wykresów itp. Tablet graficzny w tym przypadku jest urządzeniem w pełni bezprzewodowym, który wymaga podłączenia do komputera tylko w przypadku kiedy chcemy coś zgrać z tabletu. Tablet do notatek dla studenta lub ucznia to doskonały sposób na zmniejszenie ilości zeszytów w tornistrze, lub teczce. W jednym urządzeniu można zmieścić wiele notatek, otwierać popularne formaty jak PDF, a w tabletach z wyższej półki można nawet przeglądać Internet.
 • Tablet graficzny dla nauczyciela – Tablety graficzne dla nauczyciela pełniące funkcję rozszerzonych notatników, przydają się do sporządzania osobistych notatek, zakreślania ważnych elementów w książkach typu PDF oraz zaznaczaniu istotnych fragmentów. Funkcjonalne tablety dla nauczycieli mogą kosztować kilka set złotych, wszystko zależy od funkcjonalności sprzętu i jego parametrów.
Tablet graficzny dla fotografa do obróbki zdjęć
 • Tablet graficzny dla fotografa – Tablet graficzny do obróbki zdjęć dla fotografa to możliwość sprawnego wykorzystania potencjału, jaki dają popularne programy graficzne i to w sposób precyzyjny i przyjemny.
 • Tablet graficzny dla grafika – Osoby pracujące zawodowo z obrazem cyfrowym docenią odpowiednią wielkość edytowanego obrazu. Mały tablet graficzny oznacza także mniejszą dokładność, co w przypadku zawodowca jest niedopuszczalne. Oczywiście tablet powinien być kompaktowych rozmiarów, aby był bardziej poręczny niż laptop na kolanach. Wysoka czułość na naciski pióra oraz wysoka rozdzielczość mierzona w dpi pozwoli tworzyć wyraziste grafiki. Tablet graficzny powinien działać bez opóźnienia, część dostępnych na rynku modeli łączy się z komputerem dwoma kablami. Tablet wysyła informacje o położeniu, stopniu nacisku oraz pochyleniu pióra, ale także jest powielonym ekranem z komputera.
Tablet graficzny z wyświetlaczem
 • Tablet graficzny do rysowania mangi – Tablet graficzny może służyć do tworzenia grafiki, ale również animacji, dlatego doskonale nadaje się do wykorzystania urządzenia przy kolorowej grafice, jaką jest manga. Przeniesienie pomysłu i wyobraźni na ekran jest bardzo wygodne szczególnie przy tabletach ze wbudowanym wyświetlaczem.
 • Tablet graficzny dla architekta – Tablet graficzny to urządzenie, które może być mobilne oraz wspomóc architekta, kiedy na placu budowy przyjdzie sprawdzić lub poprawić projekt. Tablety graficzne bezprzewodowe, mogą być urządzeniami poręcznymi, ale także dają możliwość pracy stacjonarnie. Nie wszystkie tablety są jednak w pełni mobilne, największe tablety na rynku osiągają przekątną 32 cali (80 cm), ciężko sobie wyobrazić pracę na takim gigancie w terenie.

Najlepszy tablet graficzny – co powinien mieć?

Profesjonalny tablet graficzny wcale nie musi mieć przekątnej 32 cale i rozdzielczości 4K. Najlepszy tablet graficzny przede wszystkim powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika, inny tablet będzie potrzebny grafikowi, a zupełnie inny architektowi. Dla osób zaczynających dopiero rysowanie najlepszy może się okazać tańszy model bez wyświetlacza za to z lepszymi parametrami czułości i rozdzielczość. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę kilka czynników wspólnych, jakie charakteryzują funkcjonalne urządzenia, to tak jak rankingowe tablety, najlepszy tablet niewątpliwie powinien być wybrany na podstawie poniższych kryteriów:

Najlepszy tablet graficzny do rysowania
 • Wielkość matrycy – Wielkość przeciętnego tabletu to format kartki A6 lub A4, zbliżona wielkość do manualnych nośników obrazu, jakimi zwykle są kartki papieru, dają najbardziej intuicyjne możliwości pracy. Praca na małych tabletach graficznych wymaga przyzwyczajenia, ale na szczęście, większość programów graficznych pozwala dobrać dowolną wielkość pola roboczego. Najdokładniejsze grafiki można tworzyć głównie na tabletach graficznych z wyświetlaczem. Istotne jest szczególnie w przypadku tabletów graficznych z wyświetlaczem, aby, ekran tabletu był matowy i antyrefleksyjny, dzięki czemu praca, jest bardziej komfortowa, a oczy się tak szybko nie męczą. Problem refleksów nie dotyczy tabletów bez wyświetlacza, ponieważ oczy skierowane są wówczas na ekran monitora.
 • Czułość na nacisk – Nawet tani a dobry tablet graficzny powinien mieć przynajmniej 8 tysięcy stopni czułości, w praktyce pozwala to na odczucie pełnej płynności naciskającego na matrycę pióra. Większa ilość stopni czułości wymaga większej wprawy, dlatego nie zaleca się jej dla początkujących. Większa czułość pozwala na dokładniejsze przejścia, jednak wymaga zapoznawania się z mechanika rysowania na tablecie graficznym.
Tablet graficzny bez komputera
 • Precyzja – W specyfikacji urządzenia nie określa się jej wartością liczbową, co nie znaczy, że nieistotna. Precyzję można wyczuć podczas użytkowania tabletu graficznego, zdecydowanie można zauważyć tutaj różnice pomiędzy tanimi tabletami a tymi z wyższej półki cenowej. Idealne odwzorowanie ruchu pióra to podstawowy problem, z którym mogą się mierzyć zawodowi rysownicy i kreślarze, wybierając niskobudżetowy tablet graficzny.
 • Trwałość i jakość wykonania – Piórko z racji kontaktu z powierzchnią tabletu bardzo często ulega zużyciu, a przynajmniej jego mała głowica. Wpływa to na pogorszenie precyzji rysika, warto wybrać model tabletu graficznego z wymiennymi wkładami w piórku. Piórka z wyższej półki mogą kosztować kilkaset złotych, ich kształt jest bardzo ergonomiczny, co jest korzystne dla osób, często pracujących z grafika. Ekonomicznie jest kupić kilka wkładów-rysików niż nowe pióro, dlatego warto sprawdzić, czy w bazowym zestawie można liczyć na gratisowe wkłady od producenta.
 • Próbkowanie i czas reakcji – Oba parametry są bardzo istotne, czasami w tańszych modelach można odczytać tylko jeden z nich. Mają wpływ na płynność działania i czas reakcji między nakreśleniem pozycji pióra a wyświetleniem się szkicu na tablecie graficznym. W przypadku próbkowania liczą się wysokie wartości, w przypadku czasu reakcji niższe są lepsze. Granicą dla płynnego działania jest 20-25 milisekund w czasie reakcji, im krótszy czas reakcji, tym przyjemniej pracuje się na tablecie. Czas reakcji można sprzętowo wydłużyć, jednak dolne wartości zazwyczaj określone jako domyślne.

Najlepszy tablet graficzny bez komputera

Bezprzewodowy tablet graficzny to w praktyce podręczny komputer z ekranem dotykowym, w zależności od modelu może być jednostką całkowicie niezależną od komputera lub wręcz przeciwnie współpracować z komputerem w sposób bezprzewodowy. Bezprzewodowy tablet graficzny z rankingu to dobre rozwiązanie dla architektów, którzy często pracują w terenie, ale także dla rysowników, którzy odwzorowują przyrodę w formie cyfrowej. Tablet graficzny na wykonanym zdjęciu umożliwia naniesienie zmian, zaznaczenie istotnych elementów lub dodanie ważnych adnotacji, co jest istotne do precyzyjnego wskazania problematyki lub wręcz przeciwnie nakreślenie sposobu rozwiązania problemu konstrukcyjnego.

Tablet graficzny bez wyświetlacza

Najtańszy tablet graficzny z wyświetlaczem

Tani tablet graficzny, czyli w cenie znacznie poniżej 1000 zł to z pewnością tablet graficzny bez ekranu, jeżeli zależy nam na komfortowej i płynnej pracy, to za tablet z ekranem o podobnych parametrach, trzeba zapłacić przynajmniej dwa razy więcej. Tablet graficzny z LCD, chociaż jest tańszy od ekranu LED, to wciąż może kosztować nieco ponad tysiąc złotych. Trzeba pamiętać, że niskiej jakości ekran w tablecie może przekładać się na niższe odwzorowanie graficzne. Tani tablet graficzny z ekranem może być dobrym rozwiązaniem na start dla początkujących lub dla dzieci. DO realizacji profesjonalnych projektów, zaleca się ekrany o większej przekątnej, które dokładniej odwzorowują jakość prowadzonej kreski. Dobry tani tablet graficzny bez ekranu z rankingu, będzie miał w większości przypadków lepsze parametry i większą przekątną od tabletów, z ekranem w tej samej cenie.

Tablet graficzny do 200 lub 300 zł z reguły będzie się ograniczać do niewielkiej powierzchni, która może wystarczyć osobą szkicującym niewielkie wykresy lub krótkie wzory matematyczne. Inwestując 300 zł w tablet graficzny, nie można oczekiwać dużej płynności działania, a tym bardziej ekranu LCD. Wielkość tanich tabletów graficznych może być tylko dwu krotnością przeciętnej wielkości touchpada w laptopie, co do rysowania złożonych grafik może nie wystarczyć osobie bez doświadczenia.

Ile kosztuje dobry tablet graficzny?

Dobry tablet graficzny bez ekranu z rankingu można kupić w cenie około 800 zł. Tablety graficzne z wyświetlaczem ze średniej półki to koszt około 2000 zł. Oczywiście cena uzależniona jest od parametrów, czułości, przekątnej i marki producenta samego tabletu graficznego. Najtańsze modele tabletów graficznych można kupić już za 200 zł, najdroższe modele tabletów mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat tabletów traficzncyh:

Tablet graficzny jak rysować?

Digital painting zazwyczaj zaczyna się metoda od ogółu do szczegółu, co oznacza, że w pierwszej kolejności szkicuje się jaśniejszymi odcieniami grubsze linie rozmieszczające zarysy obiektów w przestrzeni. Następnie szkicuje się nieco więcej detali oraz tło, nakreślenie podstawowych kształtów jest najbardziej istotne, szczegóły większość profesjonalistów rysuje na dalszych etapach. Istotnym elementem jest również nadanie głębi i zaostrzenie konturów lub wykonanie płynnych przejść i dodanie efektów oświetlenia. Pracę można uznać za zakończoną, jeżeli osiągnie się wyraźny poziom satysfakcji.

Jaki wybrać program do rysowania?

Do wyboru jest wielu producentów oprogramowania, do najbardziej popularnych można zaliczyć: Produkty Adobe: Photoshop oraz Ilustrator, GIMP, ZBrushCore, Corel Draw, Anime studio, Procreate itp.

Do czego służy tablet graficzny?

Tablet graficzny odwzorowuje na ekranie najczęściej komputera ruchy pióra, podobnie jak przybory kreślarskie rysują po kartce. W tym przypadku obraz powstaje w formie cyfrowej, a oprogramowanie graficzne daje o wiele więcej możliwości niż klasyczna kartka i ołówek.

Czy tablet z androidem sprawdzi się jako tablet graficzny?

Tablety klasyczne mimo podobnej wielkości mają zupełnie inną czułość, większość tabletów sprawdzi się w formie notatników cyfrowych, jednak zbyt niska czułość na punkt nie jest w stanie zastąpić profesjonalnej jakości tabletu graficznego. Można klasyczny tablet potraktować bardziej jako wstęp do przygody z kreśleniem pierwszych projektów graficznych.

Dla kogo tablet graficzny?

Tablet graficzny przyda się szczególnie dla tych, którzy lubią rysować, kreślić, malować, szkicować, mówiąc wprost dla osób używających klasycznych przyborów piśmienniczych oraz do rysowania. Tablet graficzny zastępuje klasyczną kartkę papieru wraz z piórem, może stać się narzędziem do tworzenia cyfrowego arcydzieła lub złożonego projektu. Co istotne cyfrowa forma pozwala nanosić odcienie i kolory, przepłacając nawet te, które w klasycznym obrazie mogłyby zostać zakryte lub mieszać się z ciemniejszymi odcieniami.

Najlepsze tablety graficzne wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: wrzesień 2021

4 opinie

 1. potrzebuję tablet graficzny z wyświetlaczem do 1000 zł, może być wacom opinie ma dobre, czytałam kilka recenzji ale trochę wykracza poza mój budżet, a potrzebny mi tani tablet graficzny do nauki rysowania

 2. czytając opinie ciężko mi się zdecydować jaki tablet graficzny bez komputera kupić, tym bardziej że szukam tablet graficzny dla architekta a to nie takie łatwe, bo pytanie czy lepszy jest z wyświetlaczem czy taki bez ekranu 😀 muszę jeszcze poczytać

 3. Mam swój tablet graficzny od 3 lat, muszę was ostrzec najtańszy tablet graficzny z wyświetlaczem może mieć duże opóźnienie do którego trudno się przyzwyczaić początkującym. Warto dołożyć kilka stówek i kupić dobry tablet graficzny. Mając większy budżet dobrze jest wybrać sobie do rysowania tablet graficzny bez komputera, tak żeby miał ju wszystkie narzędzia zainstalowana jakby w klasycznym tablecie. Znajomy z tego korzysta i jak miałem okazję się chwilę zapoznać z tym sprzętem to mnie zamurowało. Mój tablet prezentował się przy tym jak tablet graficzny do notatek, pomijam już kwestie wielkości, ale sprzęt za 5 tysięcy zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jak poważnie myślicie o zarobkowym rysowaniu to warto wybrać porządny tablet graficzny ranking w liście ma opisywany prze zemnie sprzęt, nie będę tu robić reklamy ale myślę że każdy będzie wiedział o którym pisałem.

 4. Wydaje mi się że tablet graficzny z wyświetlaczem to narzędzie głównie dla tych co potrzebują czegoś więcej niż sporządzenie prostego wykresu funkcji. Tablet graficzny z ekranem ma to do siebie, że zawsze przy podłączeniu przez kompa ma większe opóźnienia, dlatego najlepsze doznania z ryzowania zapewnia niezależny tablet graficzny z ekranem ranking widzę ma ciekawe propozycje do zaoferowania. Ja mam prosty tablet do osu, który nie kosztował majątku, myślę że czas związać swoją przyszłość na poważenie z rysowaniem, dlatego czas na małą inwestycję. Dzięki za fajne zestawienie najlepszych tabletów graficznych i wskazówki w artykule!

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn jest idealną przekąską, która nadaje się na spotkanie z przyjaciółmi, wieczorny seans filmowy czy też jako przekąska na dziecięcą imprezę. Przygotowanie zdrowego popcornu może być niezwykle łatwe i nie pochłaniać zbyt wiele czasu. Mając dobrą maszynę do popcornu, wystarczy wsypać ziarno i uruchomić urządzenie, wrócić po 5 minutach i przesypać zawartość do miski. Jak więc w wygodny sposób przygotować popcorn i jakie urządzenie do tego wybrać?

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.