Ranking TOP 10: Najlepszy tablet graficzny – 2023

Jaki tablet graficzny wybrać, aby praca z obrazem lub projektem była przyjemnością? Tablety graficzne można podzielić na trzy kategorie, w zależności, do czego tablet ma być wykorzystywany, należy wybrać tablet do notatek, tablet graficzny bez wyświetlacza lub tablet z ekranem.

Najlepszy tablet graficzny to taki, który spełnia oczekiwania użytkownika i jest możliwie funkcjonalny w danym przedziale możliwości inwestycyjnych.

Podział tabletów graficznych w rankingu

Na rynku dużo jest tanich zamienników, które kuszą w specyfikacji dużymi liczbami, ale z płynnością i precyzją nie mają wiele wspólnego. Z tego właśnie względu dokonaliśmy podziału rankingu na trzy części, w zależności od kategorii tabletu graficznego. Topowe tablety graficzne zostały wybrane na podstawie specyfikacji urządzenia, przystępności cenowej oraz opinii użytkowników. Dzięki czemu spośród tysięcy modeli możesz z łatwością wybrać tablet graficzny odpowiedni dla siebie.

Najlepszy tablet graficzny ranking wrzesień 2023

 

Sprawdź również ranking klawiatur mechanicznych do 200 zł

Tablet graficzny do OSU!

Co to jest tablet graficzny?

Tablet graficzny jest urządzeniem podłączonym do komputera przewodowo lub bezprzewodowo, które umożliwia przekazywanie danych, wprowadzonych za pomocą rysika lub pióra do komputera. Zadaniem tabletu graficznego jest odwzorowanie ruchu pióra lub rysika na ekranie komputera w postaci graficznej. Tablet graficzny zastępuje tradycyjną kartkę i przybory piśmiennicze, zamieniając ruch cyfrowego pióra w elementy graficzne na ekranie. Tablet graficzny jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, może współpracować z wieloma komputerowymi programami, takimi jak Word, CAD, Photoshop oraz Ilustrator, GIMP, ZBrushCore, Corel, Anime studio, Procreate, Paint, a także grami np. OSU. Rankingowy tablet graficzny działa na zasadzie zbliżonej do długopisu, ołówka, pędzla i innych podobnych akcesoriów graficznych, z tą różnicą, że cyfrowa forma pozwala na cofnięcie ruchu, czyli zmazanie błędu, bez pogorszenia jakości obrazu.

Jak działa tablet graficzny?

Tablet graficzny z piórem

Wykonując ruchy dłonią użytkownik za pomocą rysika lub pióra dotyka powierzchnię matrycy tabletu graficznego. Tablet zbierając dane nacisku, kąta pochylenia pióra, przesyła informacje do komputera, gdzie oprogramowanie analizuje dane wejściowe, odwzorowując ruch pióra, na ekranie komputera. Tablet graficzny ma za zadanie zastąpić w pełni wszystkie akcesoria rysownicze i kreślarskie. Tablet graficzny chętnie wykorzystywany jest przez rysowników, grafików, architektów oraz malarzy, przygotowanie gotowego projektu dzięki rozbudowanym narzędziom, jest przy odrobinie wprawy dużo wygodniejsze i szybsze.

Odwzorowanie ruchów, nacisku, aby stworzyć niepowtarzalne kształty, wymaga odpowiedniej czułości matrycy. Kluczową rolę odgrywa w tym przypadku rysik lub pióro, które w przypadku lepszych modeli może mieć nawet 8192 poziomy nacisku. Tablety graficzne z rankingu można podzielić na trzy grupy, pierwsza z nich stanowią notatniki elektroniczne, drugą klasyczne tablety graficzne oraz trzecia, tablety graficzne z wyświetlaczem.

Podstawową zasadą używania tabletu graficznego jest dopasowanie rozdzielczości tabletu graficznego do rozdzielczości ekranu w komputerze, im wartości te są bardziej do siebie zbliżone, tym większy jest komfort użytkowania.

Najlepszy tablet graficzny z wyświetlaczem

Tablet graficzny z ekranem czy bez?

Tablet graficzny z wyświetlaczem od tego bez wyświetlacza zasadniczo różni głównie cena i funkcjonalność. Rankingowy tablet graficzny z wyświetlaczem do złudzenia może przypominać klasyczny tablet, który ma funkcjonalność zbliżoną do telefonu. Praca na tablecie z LCD dobrze odzwierciedla rysowane elementy, pozwala odnieść wrażenie rysowania po kartce, co przekłada się na dokładność oraz ostrość grafiki. Nowoczesnym rozwiązaniem jest tablet graficzny LED, który dokładnie odwzorowuje barwy kolorów. Tablety z ekranem szczególnie w bardziej rozbudowanych modelach, mają wewnętrzne oprogramowanie, które pozwala na używanie tabletu graficznego bez komputera. Takie modele są jednak wyraźnie droższe, jednak w miarę kształtowania umiejętności, nabierania wprawy oraz do tworzenia niepowtarzalnych projektów, większość użytkowników wybiera modele, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Tablet graficzny, na którym widać rysunek pozwala w sposób precyzyjny poprowadzić kreskę tak, aby grafika nabrała wyrazistości. W przypadku tabletów graficznych bez ekranu jest to nieco trudniejsze, tańsze modele charakteryzują się także wolniejszą reakcją na ruchy, co wymaga dodatkowo nabrania wprawy w obsłudze tabletu graficznego.

Najlepszy tablet graficzny bez ekranu ranking wrzesień 2023

Najlepszy tablet graficzny dla dziecka

Tablet graficzny do rysowania dla dzieci to doskonały wybór, który w młodych osobach pozwala kształtować cierpliwość oraz przelewać twórczość na cyfrowy papier. Jaki tablet graficzny dla dziecka wybrać na początek? Wybór tabletów jest ogromny, podobnie jak rysików i piór, wybór modelu, który nie zrazi dziecka do malowania lub szkicowania, może w większości przypadków być ograniczany ceną. Aby wybrać funkcjonalny tablet graficzny z szybkim czasem reakcji, dobrze jest skorzystać z naszego rankingu. Pozwala to na wybór praktycznego tabletu rankingowego, który może stać się doskonałym prezentem na święto dla dziecka.

Najlepszy tablet graficzny dla początkujących

Tablet graficzny dla nauczyciela

Przesiadając się z klasycznej kartki i ołówka, większość osób zadaje sobie pytanie, jaki tablet graficzny na początek wybrać? Pierwszy tablet graficzny z rankingu powinien być dostosowany do potrzeb, większość osób na pierwszy tablet graficzny nie chce wydać kilku tysięcy złotych, dlatego dobrym rozwiązaniem będą dobre tablety graficzne bez wyświetlacza. Dzięki funkcjonalności popularnych programów graficznych, po podłączeniu do komputera, tablet graficzny bez ekranu pozwoli na oswojenie się z płynnością działania i funkcjami pióra. Nabierając wprawy w obsłudze rysika, można zakupić pierwszy tablet graficzny z wyświetlaczem dla początkujących, który z pewnością będzie pozwalał na kreślenie coraz to dokładniejszych grafik. Artyści mający doświadczenie z cyfrowymi dziełami, nie zastanawiają się już, jak wybrać tablet graficzny, ponieważ większość z nich ma już obeznanie z producentem i wybierają modele o większej funkcjonalności, a co się z tym wiąże, także o wiele droższe od tych, od których sami zaczynali. Kariera zawodowego rysownika prędzej, czy później zmusi każdego do zakupu czułego tabletu graficznego z ekranem. Początkowym tabletem graficznym mogą być urządzenia o rozdzielczości 2540 dpi, które pozwalają na stworzenie podstawowych rysunków i prostych projektów. Na początek zaleca się czułość pióra na poziomie do 8 tysięcy stopni nacisku, im ta wartość jest wyższa, tym z reguły więcej zajmie rysownikowi opanowanie mechaniki tworzenia idealnych przejść.

Najlepszy tablet graficzny do notatek cyfrowych ranking wrzesień 2023

Tablet graficzny dla grafika

Tablet graficzny do rysowania i nie tylko

Tablet graficzny do komputera to doskonałe narzędzie, które zastępuje tradycyjną myszkę komputerową. Ruchy myszką nie pozwalają na uzyskanie wystarczającej precyzji do stworzenia idealnej grafiki. Zdecydowanie lepszym sposobem na stworzenie grafiki jest wykorzystanie tabletu graficznego, który nie tylko usprawnia, ale także zwiększa funkcjonalność każdego komputera. Komu i do czego może przydać się tablet graficzny? Poniżej kilka przykładów wykorzystania rankingowych urządzeń wspomagających:

 • Tablet graficzny do OSU! – OSU! To znana miłośnikom muzyki gra komputerowa, która polega na wystukiwaniu rytmu za pomocą urządzeń wskazujących. Wielu graczy uważa, że tablet graficzny jest najlepszym narzędziem do gry, jako kontroler, łączący w sobie dużą dokładność i przyjemność z grania.
Tablet graficzny do rysowania mangi
 • Tablet graficzny do pisania – Tablety graficzne szczególnie te pełniące funkcję notatników, są niezastąpione dla studentów, uczniów, biznesmenów w sporządzaniu notatek i rysowaniu wykresów itp. Tablet graficzny w tym przypadku jest urządzeniem w pełni bezprzewodowym, który wymaga podłączenia do komputera tylko w przypadku kiedy chcemy coś zgrać z tabletu. Tablet do notatek dla studenta lub ucznia to doskonały sposób na zmniejszenie ilości zeszytów w tornistrze, lub teczce. W jednym urządzeniu można zmieścić wiele notatek, otwierać popularne formaty jak PDF, a w tabletach z wyższej półki można nawet przeglądać Internet.
 • Tablet graficzny dla nauczyciela – Tablety graficzne dla nauczyciela pełniące funkcję rozszerzonych notatników, przydają się do sporządzania osobistych notatek, zakreślania ważnych elementów w książkach typu PDF oraz zaznaczaniu istotnych fragmentów. Funkcjonalne tablety dla nauczycieli mogą kosztować kilka set złotych, wszystko zależy od funkcjonalności sprzętu i jego parametrów.
Tablet graficzny dla fotografa do obróbki zdjęć
 • Tablet graficzny dla fotografa – Tablet graficzny do obróbki zdjęć dla fotografa to możliwość sprawnego wykorzystania potencjału, jaki dają popularne programy graficzne i to w sposób precyzyjny i przyjemny.
 • Tablet graficzny dla grafika – Osoby pracujące zawodowo z obrazem cyfrowym docenią odpowiednią wielkość edytowanego obrazu. Mały tablet graficzny oznacza także mniejszą dokładność, co w przypadku zawodowca jest niedopuszczalne. Oczywiście tablet powinien być kompaktowych rozmiarów, aby był bardziej poręczny niż laptop na kolanach. Wysoka czułość na naciski pióra oraz wysoka rozdzielczość mierzona w dpi pozwoli tworzyć wyraziste grafiki. Tablet graficzny powinien działać bez opóźnienia, część dostępnych na rynku modeli łączy się z komputerem dwoma kablami. Tablet wysyła informacje o położeniu, stopniu nacisku oraz pochyleniu pióra, ale także jest powielonym ekranem z komputera.
Tablet graficzny z wyświetlaczem
 • Tablet graficzny do rysowania mangi – Tablet graficzny może służyć do tworzenia grafiki, ale również animacji, dlatego doskonale nadaje się do wykorzystania urządzenia przy kolorowej grafice, jaką jest manga. Przeniesienie pomysłu i wyobraźni na ekran jest bardzo wygodne szczególnie przy tabletach ze wbudowanym wyświetlaczem.
 • Tablet graficzny dla architekta – Tablet graficzny to urządzenie, które może być mobilne oraz wspomóc architekta, kiedy na placu budowy przyjdzie sprawdzić lub poprawić projekt. Tablety graficzne bezprzewodowe, mogą być urządzeniami poręcznymi, ale także dają możliwość pracy stacjonarnie. Nie wszystkie tablety są jednak w pełni mobilne, największe tablety na rynku osiągają przekątną 32 cali (80 cm), ciężko sobie wyobrazić pracę na takim gigancie w terenie.

Najlepszy tablet graficzny – co powinien mieć?

Profesjonalny tablet graficzny wcale nie musi mieć przekątnej 32 cale i rozdzielczości 4K. Najlepszy tablet graficzny przede wszystkim powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika, inny tablet będzie potrzebny grafikowi, a zupełnie inny architektowi. Dla osób zaczynających dopiero rysowanie najlepszy może się okazać tańszy model bez wyświetlacza za to z lepszymi parametrami czułości i rozdzielczość. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę kilka czynników wspólnych, jakie charakteryzują funkcjonalne urządzenia, to tak jak rankingowe tablety, najlepszy tablet niewątpliwie powinien być wybrany na podstawie poniższych kryteriów:

Najlepszy tablet graficzny do rysowania
 • Wielkość matrycy – Wielkość przeciętnego tabletu to format kartki A6 lub A4, zbliżona wielkość do manualnych nośników obrazu, jakimi zwykle są kartki papieru, dają najbardziej intuicyjne możliwości pracy. Praca na małych tabletach graficznych wymaga przyzwyczajenia, ale na szczęście, większość programów graficznych pozwala dobrać dowolną wielkość pola roboczego. Najdokładniejsze grafiki można tworzyć głównie na tabletach graficznych z wyświetlaczem. Istotne jest szczególnie w przypadku tabletów graficznych z wyświetlaczem, aby, ekran tabletu był matowy i antyrefleksyjny, dzięki czemu praca, jest bardziej komfortowa, a oczy się tak szybko nie męczą. Problem refleksów nie dotyczy tabletów bez wyświetlacza, ponieważ oczy skierowane są wówczas na ekran monitora.
 • Czułość na nacisk – Nawet tani a dobry tablet graficzny powinien mieć przynajmniej 8 tysięcy stopni czułości, w praktyce pozwala to na odczucie pełnej płynności naciskającego na matrycę pióra. Większa ilość stopni czułości wymaga większej wprawy, dlatego nie zaleca się jej dla początkujących. Większa czułość pozwala na dokładniejsze przejścia, jednak wymaga zapoznawania się z mechanika rysowania na tablecie graficznym.
Tablet graficzny bez komputera
 • Precyzja – W specyfikacji urządzenia nie określa się jej wartością liczbową, co nie znaczy, że nieistotna. Precyzję można wyczuć podczas użytkowania tabletu graficznego, zdecydowanie można zauważyć tutaj różnice pomiędzy tanimi tabletami a tymi z wyższej półki cenowej. Idealne odwzorowanie ruchu pióra to podstawowy problem, z którym mogą się mierzyć zawodowi rysownicy i kreślarze, wybierając niskobudżetowy tablet graficzny.
 • Trwałość i jakość wykonania – Piórko z racji kontaktu z powierzchnią tabletu bardzo często ulega zużyciu, a przynajmniej jego mała głowica. Wpływa to na pogorszenie precyzji rysika, warto wybrać model tabletu graficznego z wymiennymi wkładami w piórku. Piórka z wyższej półki mogą kosztować kilkaset złotych, ich kształt jest bardzo ergonomiczny, co jest korzystne dla osób, często pracujących z grafika. Ekonomicznie jest kupić kilka wkładów-rysików niż nowe pióro, dlatego warto sprawdzić, czy w bazowym zestawie można liczyć na gratisowe wkłady od producenta.
 • Próbkowanie i czas reakcji – Oba parametry są bardzo istotne, czasami w tańszych modelach można odczytać tylko jeden z nich. Mają wpływ na płynność działania i czas reakcji między nakreśleniem pozycji pióra a wyświetleniem się szkicu na tablecie graficznym. W przypadku próbkowania liczą się wysokie wartości, w przypadku czasu reakcji niższe są lepsze. Granicą dla płynnego działania jest 20-25 milisekund w czasie reakcji, im krótszy czas reakcji, tym przyjemniej pracuje się na tablecie. Czas reakcji można sprzętowo wydłużyć, jednak dolne wartości zazwyczaj określone jako domyślne.

Najlepszy tablet graficzny bez komputera

Bezprzewodowy tablet graficzny to w praktyce podręczny komputer z ekranem dotykowym, w zależności od modelu może być jednostką całkowicie niezależną od komputera lub wręcz przeciwnie współpracować z komputerem w sposób bezprzewodowy. Bezprzewodowy tablet graficzny z rankingu to dobre rozwiązanie dla architektów, którzy często pracują w terenie, ale także dla rysowników, którzy odwzorowują przyrodę w formie cyfrowej. Tablet graficzny na wykonanym zdjęciu umożliwia naniesienie zmian, zaznaczenie istotnych elementów lub dodanie ważnych adnotacji, co jest istotne do precyzyjnego wskazania problematyki lub wręcz przeciwnie nakreślenie sposobu rozwiązania problemu konstrukcyjnego.

Tablet graficzny bez wyświetlacza

Najtańszy tablet graficzny z wyświetlaczem

Tani tablet graficzny, czyli w cenie znacznie poniżej 1000 zł to z pewnością tablet graficzny bez ekranu, jeżeli zależy nam na komfortowej i płynnej pracy, to za tablet z ekranem o podobnych parametrach, trzeba zapłacić przynajmniej dwa razy więcej. Tablet graficzny z LCD, chociaż jest tańszy od ekranu LED, to wciąż może kosztować nieco ponad tysiąc złotych. Trzeba pamiętać, że niskiej jakości ekran w tablecie może przekładać się na niższe odwzorowanie graficzne. Tani tablet graficzny z ekranem może być dobrym rozwiązaniem na start dla początkujących lub dla dzieci. DO realizacji profesjonalnych projektów, zaleca się ekrany o większej przekątnej, które dokładniej odwzorowują jakość prowadzonej kreski. Dobry tani tablet graficzny bez ekranu z rankingu, będzie miał w większości przypadków lepsze parametry i większą przekątną od tabletów, z ekranem w tej samej cenie.

Tablet graficzny do 200 lub 300 zł z reguły będzie się ograniczać do niewielkiej powierzchni, która może wystarczyć osobą szkicującym niewielkie wykresy lub krótkie wzory matematyczne. Inwestując 300 zł w tablet graficzny, nie można oczekiwać dużej płynności działania, a tym bardziej ekranu LCD. Wielkość tanich tabletów graficznych może być tylko dwu krotnością przeciętnej wielkości touchpada w laptopie, co do rysowania złożonych grafik może nie wystarczyć osobie bez doświadczenia.

Ile kosztuje dobry tablet graficzny?

Dobry tablet graficzny bez ekranu z rankingu można kupić w cenie około 800 zł. Tablety graficzne z wyświetlaczem ze średniej półki to koszt około 2000 zł. Oczywiście cena uzależniona jest od parametrów, czułości, przekątnej i marki producenta samego tabletu graficznego. Najtańsze modele tabletów graficznych można kupić już za 200 zł, najdroższe modele tabletów mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat tabletów traficzncyh:

Tablet graficzny jak rysować?

Digital painting zazwyczaj zaczyna się metoda od ogółu do szczegółu, co oznacza, że w pierwszej kolejności szkicuje się jaśniejszymi odcieniami grubsze linie rozmieszczające zarysy obiektów w przestrzeni. Następnie szkicuje się nieco więcej detali oraz tło, nakreślenie podstawowych kształtów jest najbardziej istotne, szczegóły większość profesjonalistów rysuje na dalszych etapach. Istotnym elementem jest również nadanie głębi i zaostrzenie konturów lub wykonanie płynnych przejść i dodanie efektów oświetlenia. Pracę można uznać za zakończoną, jeżeli osiągnie się wyraźny poziom satysfakcji.

Jaki wybrać program do rysowania?

Do wyboru jest wielu producentów oprogramowania, do najbardziej popularnych można zaliczyć: Produkty Adobe: Photoshop oraz Ilustrator, GIMP, ZBrushCore, Corel Draw, Anime studio, Procreate itp.

Do czego służy tablet graficzny?

Tablet graficzny odwzorowuje na ekranie najczęściej komputera ruchy pióra, podobnie jak przybory kreślarskie rysują po kartce. W tym przypadku obraz powstaje w formie cyfrowej, a oprogramowanie graficzne daje o wiele więcej możliwości niż klasyczna kartka i ołówek.

Czy tablet z androidem sprawdzi się jako tablet graficzny?

Tablety klasyczne mimo podobnej wielkości mają zupełnie inną czułość, większość tabletów sprawdzi się w formie notatników cyfrowych, jednak zbyt niska czułość na punkt nie jest w stanie zastąpić profesjonalnej jakości tabletu graficznego. Można klasyczny tablet potraktować bardziej jako wstęp do przygody z kreśleniem pierwszych projektów graficznych.

Dla kogo tablet graficzny?

Tablet graficzny przyda się szczególnie dla tych, którzy lubią rysować, kreślić, malować, szkicować, mówiąc wprost dla osób używających klasycznych przyborów piśmienniczych oraz do rysowania. Tablet graficzny zastępuje klasyczną kartkę papieru wraz z piórem, może stać się narzędziem do tworzenia cyfrowego arcydzieła lub złożonego projektu. Co istotne cyfrowa forma pozwala nanosić odcienie i kolory, przepłacając nawet te, które w klasycznym obrazie mogłyby zostać zakryte lub mieszać się z ciemniejszymi odcieniami.

Najlepsze tablety graficzne wyróżnione przez redakcję 2023

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: wrzesień 2023

4 opinie
 1. potrzebuję tablet graficzny z wyświetlaczem do 1000 zł, może być wacom opinie ma dobre, czytałam kilka recenzji ale trochę wykracza poza mój budżet, a potrzebny mi tani tablet graficzny do nauki rysowania

 2. czytając opinie ciężko mi się zdecydować jaki tablet graficzny bez komputera kupić, tym bardziej że szukam tablet graficzny dla architekta a to nie takie łatwe, bo pytanie czy lepszy jest z wyświetlaczem czy taki bez ekranu 😀 muszę jeszcze poczytać

 3. Mam swój tablet graficzny od 3 lat, muszę was ostrzec najtańszy tablet graficzny z wyświetlaczem może mieć duże opóźnienie do którego trudno się przyzwyczaić początkującym. Warto dołożyć kilka stówek i kupić dobry tablet graficzny. Mając większy budżet dobrze jest wybrać sobie do rysowania tablet graficzny bez komputera, tak żeby miał ju wszystkie narzędzia zainstalowana jakby w klasycznym tablecie. Znajomy z tego korzysta i jak miałem okazję się chwilę zapoznać z tym sprzętem to mnie zamurowało. Mój tablet prezentował się przy tym jak tablet graficzny do notatek, pomijam już kwestie wielkości, ale sprzęt za 5 tysięcy zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jak poważnie myślicie o zarobkowym rysowaniu to warto wybrać porządny tablet graficzny ranking w liście ma opisywany prze zemnie sprzęt, nie będę tu robić reklamy ale myślę że każdy będzie wiedział o którym pisałem.

 4. Wydaje mi się że tablet graficzny z wyświetlaczem to narzędzie głównie dla tych co potrzebują czegoś więcej niż sporządzenie prostego wykresu funkcji. Tablet graficzny z ekranem ma to do siebie, że zawsze przy podłączeniu przez kompa ma większe opóźnienia, dlatego najlepsze doznania z ryzowania zapewnia niezależny tablet graficzny z ekranem ranking widzę ma ciekawe propozycje do zaoferowania. Ja mam prosty tablet do osu, który nie kosztował majątku, myślę że czas związać swoją przyszłość na poważenie z rysowaniem, dlatego czas na małą inwestycję. Dzięki za fajne zestawienie najlepszych tabletów graficznych i wskazówki w artykule!

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2023

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2023

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2023

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2023

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2023

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2023

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: