Najlepsza zjeżdżalnia dla dzieci – ranking 2024

Chcesz sprawić swoim pociechom prezent w postaci nowej zjeżdżalni? Zależy Ci na tym, by produkt, który kupisz, był dobrej jakości oraz w pełni bezpieczny? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że świetnie trafiłeś, ponieważ specjalnie z myślą o rodzicach postanowiliśmy stworzyć ten krótki artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć przy wyborze zjeżdżalni. Ponadto, aby nieco ułatwić Ci podjęcie decyzji, poniżej umieściliśmy ranking zjeżdżalni dla dzieci 2024 roku. Jeśli zastanawiasz sięjaką zjeżdżalnię wybrać i chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do poradnika.

Zjeżdżalnia dla dzieci ogrodowa — najlepszy wybór dla Twojego dziecka

Nasz ranking zjeżdżalni dla dzieci zaczniemy od najpopularniejszego rodzaju zjeżdżalni, a mianowicie od zjeżdżalni przeznaczonych do ogrodu. Decydując się na zakup tego typu przedmiotu, należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na to, by był on wykonany z materiałów odpornych na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, które mogą negatywnie wpłynąć na jego stan. Kolejnym elementem, o którym nie można zapomnieć to wielkość zjeżdżalni. Choć początkowo może wydawać się, że nie jest to czynnik, który warunkuje dobrą zabawę oraz bezpieczeństwo, należy wyraźnie podkreślić, że wymiary zjeżdżalni dla dzieci powinny być dostosowane zarówno do wieku, jak i wzrostu dziecka (innym ważnym składnikiem są również umiejętności kinematyczne dziecka takie jak równowaga oraz sprawne poruszanie się). Mała zjeżdżalnia dla dzieci będzie dobrą opcją dla pociechy, która nie ukończyła 6 roku życia.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów zjeżdżalni dla dzieci do ogrodu. Jeśli szukasz bezpiecznej zabawy dla małych dzieci, dobrym pomysłem może okazać się zjeżdżalnia dla dzieci 180 cm (alternatywą jest także zjeżdżalnia dla dzieci 2m). Mówiąc o bezpieczeństwie, nie można zapomnieć o odpowiedniej ochronie w postaci dodatkowych elementów, takich jak na przykład drabinka. Zjeżdżalnie dla dzieci z drabinką to obecnie jedne z najczęściej polecanych modeli. Posiadając ogród, możesz postawić również na zestaw w postaci zjeżdżalni dla dzieci z domkiem lub też huśtawkę i zjeżdżalnię dla dzieci. Jest to doskonały sposób na zagospodarowanie miejsca na zewnątrz oraz stworzenie ciekawej ,,bazy” dziecięcych rozrywek. Jeśli natomiast Twoje dziecko marzy o posiadaniu swojego prywatnego miejsca zabaw, które byłoby jego ,,azylem”, możesz spełnić jego fantazję, zapewniając mu zjeżdżalnię dla dzieci z domkiem. Możliwość zbudowania własnej przestrzeni do zabaw, za pomocą zestawów wydaje się świetnym rozwiązaniem, jeśli jednak potrzebujesz gotowego placu zabaw, który będzie posiadał wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikaty potwierdzające zgodność z normami obowiązującymi w Polsce, oraz UE, mamy propozycję, która z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Plac zabaw zjeżdżalnia dla dzieci little tikes olbrzymi

Choć sam ranking zjeżdżalni dla dzieci skupia się (jak sama nazwa wskazuje) na zjeżdżalniach, plac zabaw dla dzieci little tikes olbrzymi jest wart poświęcenia mu paru słów. Obiekt ten składa się bowiem aż z dwóch zjeżdżalni, mini ścianki wspinaczkowej, a także wielu tub oraz ukrytych przejść. Cały produkt jest wykonany z łatwego do czyszczenia oraz utrzymania materiału odpornego na plamy, oraz zabrudzenia. Jeśli zwracasz dużą uwagę na jakość tworzyw użytych do produkcji zabawek dziecięcych, pod spodem znajdziesz krótki ranking zjeżdżalni dla dzieci, dzięki któremu poznasz wszystkie plusy oraz minusy zastosowania danego materiału.

Najlepsze zjeżdżalnie dla dzieci ranking kwiecień 2024

 

Materiał wykonania zjeżdżalni dla dzieci — ranking najlepszych pozycji

Materiał, z którego wykonana jest zjeżdżalnia to jeden z ważniejszych czynników, na które należy zwracać uwagę. Jego dobór powinien być zależny przede wszystkim od indywidualnych preferencji, a także możliwości (warto bowiem wiedzieć, że nie wszystkie materiały nadają się do przechowywania w danych warunkach). Wiemy, że obecnie wybór zjeżdżalni wykonanych z różnych tworzyw jest naprawdę ogromny, dlatego postanowiliśmy stworzyć ranking zjeżdżalni dla dzieci, który uwzględnia wszystkie najczęściej pojawiające się tworzywa wykorzystywane do ich produkcji. Poniżej znajdują się aż cztery najczęściej spotykane rodzaje zjeżdżalni.

Zjeżdżalnia dla dzieci drewniana

Drewniana zjeżdżalnia dla dzieci to produkt, który jest przeznaczony przede wszystkim na zewnątrz (choć istnieją również drewniane zjeżdżalnie dla dzieci do domu). Dzięki wykorzystaniu naturalnego materiału, jakim jest drewno, możesz mieć pewność co do tego, że ten przedmiot będzie stanowił nie tylko miejsce zabawy dla Twojego dziecka, ale również element wystroju ogrodu. Chcąc zainwestować w drewnianą zjeżdżalnię, pamiętaj o tym, by odpowiednio zabezpieczyć drewno przed deszczem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi. Do tego celu najlepiej użyć specjalnych laminatów oraz produktów konserwujących do danego rodzaju drewna.

Zjeżdżalnia dla dzieci dmuchana

Ciekawym pomysłem może okazać się również zastosowanie zjeżdżalni dmuchanej, kojarzącej się przede wszystkim z festynami. Posiadanie dmuchanej, ogrodowej zjeżdżalni dla dzieci ma swoje plusy oraz minusy. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest możliwość spuszczenia powietrza ze zjeżdżalni w dowolnym momencie. Dzięki temu produkt może być złożony oraz bezpiecznie przechowywany w dowolnym miejscu. Kolejnym niezaprzeczalnym plusem jest to, że po złożeniu zjeżdżalnia dmuchana zajmuje stosunkowo niewiele przestrzeni. Do minusów zaliczyć można małą trwałość produkty oraz podatność na uszkodzenia powierzchni, które w rezultacie mogą skutkować całkowitym zniszczeniem przedmiotu.

Zjeżdżalnia dla dzieci metalowa

Zjeżdżalnia dla dzieci stalowa odznacza się bardzo wysoką odpornością na niepożądane działania mechaniczne (wykonywane głównie dla dzieci). Kupując tego typu produkt, nie trzeba się zatem martwić o jego trwałość tak jak w przypadku jego dmuchanego odpowiednika. Ponadto metalowe konstrukcje często pozwalają na znaczną większą swobodę kształtu, dzięki czemu z łatwością można znaleźć między innymi zakręcone zjeżdżalnie dla dzieci. Zjeżdżalnia dla dzieci kręcona będzie dostarczać Twojemu dziecku dużo zabawy oraz adrenaliny związanej z przyspieszonym ślizgiem. Minusem jest natomiast bardzo szybkie nagrzewanie powierzchni, które latem może skutkować odparzeniami (zaleca się ustawienie zjeżdżalni na terenie zacienionym).

Plastikowa zjeżdżalnia dla dzieci

Zjeżdżalnia dla dzieci plastikowa jest zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem zjeżdżalni dla dzieci. Do jej plusów należy przede wszystkim łatwość montażu, szeroka dostępność oraz dowolny dobór kształtu. Podobnie jak zjeżdżalnie metalowe, również plastikowe elementy mogą być zakręcone. Plastikowa zjeżdżalnia dla dzieci zakręcana jest wielofunkcyjna, a jej zastosowanie nie ogranicza się jedynie do użycia zewnętrznego.

Zjeżdżalnia dla dzieci do pokoju

Kolejną podkategorią, o której należy wspomnieć, są zjeżdżalnie dla dzieci do domu. Wiele rodzin nie ma możliwości wystawienia zjeżdżalni na zewnątrz ze względu na warunki mieszkaniowe bądź też inne indywidualne kwestie. Brak ogrodu bądź odpowiednio przystosowanego miejsca na dziecięcą zabawę na zewnątrz, nie musi się jednak wiązać z koniecznością zrezygnowania z zakupu zjeżdżalni dla dziecka.

Kupując zjeżdżalnię dla dzieci domową, należy pamiętać o tym, by odpowiednio przygotować przestrzeń, w której ma znajdować się wyżej wspomniany przedmiot. Oprócz dopasowania wielkości miejsca do wymiarów produktu warto również rozważyć dodatkowe zabezpieczenie w postaci miękkiej wykładziny bądź dywanu. Dodatkowo należy również zadbać o to, by w pobliżu nie znajdowały się żadne ostre elementy takie jak kanty szafek, ponieważ dziecko w ferworze zabawy może nieświadomie o nie zahaczyć, narażając swoje zdrowie. Pamiętaj również o tym, by postawić na sprawdzoną zjeżdżalnię dla dzieci z atestem — dzięki temu możesz mieć pewność co do tego, że przedmiot, który zakupiłeś, jest odpowiedni do użytkowania przez dzieci.

Domowa zjeżdżalnia dla dzieci jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na zjeżdżalnię ogrodową. Otóż zjeżdżalnia dla dzieci w domu sprawdzi się świetnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to zabawa odbywa się głównie w domowym zaciszu.

Wyznaczniki dobrej zjeżdżalni dla dzieci w domu znacznie odbiegają, od tych, które zostały omówione w sekcji o zjeżdżalniach ogrodowych. To na co warto zwrócić uwagę to przede wszystkim materiał, z którego został wykonany produkt oraz łatwość przechowywania. Nie można również zapomnieć o odpowiednim designie. Choć dla większości wygląd danej zabawki może nie być kwestią pierwszorzędną, należy zdawać sobie sprawę z tego, że szata graficzna dobrej zjeżdżalni dla dzieci powinna nie tylko zachęcać malucha do skorzystania z niej, ale również względnie pasować do ogólnej estetyki panującej we wnętrzu (to prawdopodobnie dotyczy głównie upodobań rodziców). Jeśli chcesz poznać przykładowe rozwiązania, które będą idealnym rozwiązaniem łączącym estetykę Twoją oraz Twojego dziecka, nie rezygnuj z dalszego czytania naszego rankingu zjeżdżalni dla dzieci w 2024 roku.

Zjeżdżalnia dla dzieci little tikes

Choć odpowiedź na pytanie, jaką zjeżdżalnię dla dzieci wybrać, nie jest jednoznaczna, istnieje kilka uniwersalnych propozycji, które sprawdzą się niemal w każdym przypadku. Jedną z takich pozycji w naszym rankingu zjeżdżalni dla dzieci w 2024 roku jest zjeżdżalnia little tikes. Jest to produkt dostępny w wielu rozmiarach oraz barwach przewodnich, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć opcję idealną dla swojej pociechy. Wśród najpopularniejszych modeli można znaleźć między innymi zjeżdżalnię dla dzieci długą. Tak jak wspomnieliśmy, zaletą jest uniwersalność produktu — dzięki swojemu odpowiedniemu kształtowi oraz doskonale zbalansowanej konstrukcji, ze zjeżdżalni dla dzieci do domku można korzystać już od trzeciego roku życia. Nie oznacza to jednak, że produkt ten nie nadaje się dla starszych pociech — wręcz przeciwnie, optymalna wysokość zjeżdżalni sprawia, że stanowi ona świetny sposób na zapewnienie rozrywki również starszym dzieciom.

Zjeżdżalnia dla dzieci smoby

Jak wiadomo najlepsza zjeżdżalnia dla dzieci to taka, która w stu procentach spełni wymagania rodziców oraz dzieci. W naszym rankingu zjeżdżalni dla dzieci nie mogło zabraknąć zjeżdżalni smoby, czyli wielozadaniowego produktu, którego można używać zarówno w domu, na podwórku, jak i podczas kontaktów z wodą. Smoby to zjeżdżalnia dla dzieci duża, dostępna w kilku wariantach wymiarowych — to Ty decydujesz jaka wysokość będzie najlepszą opcją dla Twojego malucha.

Dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci

Choć zjeżdżalnia dmuchana może być stosowana zarówno na zewnątrz, jak i w domu, trzeba zdawać sobie sprawę, z tego, że trzymanie jej na podwórku może okazać się ryzykowne. Wynika to przede wszystkim z warunków panujących poza pomieszczeniami zamkniętymi. Obecnie producenci zjeżdżalni dmuchanych zapewniają, że materiał wykorzystany do stworzenia ich produktów jest odporny na różnego rodzaju przebicia oraz inne tego typu uszkodzenia, jednak należy wziąć pod uwagę sytuacje losowe, niezależne od jakości wykonania produktu. Przykładem może być nasz pupil, który zwykle lubi sobie podrapać lub pogryźć nowe przedmioty.

Zjeżdżalnia dla dzieci wodna

Wodne atrakcje to absolutny must have w gorące, letnie dni. Doskonale zdajemy sobie sprawę, z tego ile radości może przynieść dzieciom beztroskie pluskanie się w wodzie, dlatego postanowiliśmy umieścić w naszym rankingu zjeżdżalni dla dzieci również kilka propozycji najlepszych zjeżdżalni dla dzieci, które można łączyć z wodą. Duża zjeżdżalnia dla dzieci jest świetnym pomysłem w sytuacji, gdy dzieci są pod opieką dorosłej osoby. Może się bowiem okazać, że nawet najlepiej pływające pociechy mogą doznać podtopienia, w wyniku zachłyśnięcia. Zjazd ze zjeżdżalni prosto do wody powinien zawsze odbywać się w warunkach kontrolowanych.

Zjeżdżalnia dla dzieci do basenu

Zjeżdżalnie przeznaczone do basenu powinny charakteryzować się przede wszystkim wysokiej jakości ślizgiem. To on odpowiada za komfort podczas zjeżdżania oraz zabezpiecza skórę przed obtarciami. Aby mieć pewność co do tego, że zjeżdżalnia basenowa jest dobrej jakości, warto upewnić się co do tego, z jakiego materiału są wykonane ślizgi. Najlepszą opcją są oczywiście ślizgi z wysokiej jakości polietylenu, formowane wtryskowo metodą HDPE. Odpowiednio wyprofilowana zjeżdżalnia wykonana z najlepszego tworzywa, zapewnia jeszcze lepsze wrażenia. Te same zasady doboru obowiązują również w przypadku zjeżdżalni dla dzieci do suchego basenu.

Wielkość zjeżdżalni dla dzieci

Po przeczytaniu poprzednich części artykułu, z pewnością zdążyłeś zorientować się, jak duży nacisk kładziemy na odpowiedni dobór rozmiaru do wieku oraz wzrostu dziecka. Zjeżdżalnia dla dzieci 2.5m to jedna z najczęściej spotykanych wysokości. Przed złożeniem zamówienia na przedmiot tego rozmiaru, musisz jednak wiedzieć, że jego używanie zaleca się dzieciom powyżej 6 roku życia. Zjeżdżalnie plastikowe mają również limity obciążenia (najczęściej oscylują one w granicach około 50kg). Jeśli z różnych przyczyn szukasz nieco niższego produktu, który nadal będzie miał powyżej 2m wysokości, postaw na zjeżdżalnię dla dzieci 220 cm. Różnica może wydawać się niewielka, a nawet niezauważalna, ale mówiąc o wymiarach zjeżdżalni, trzeba wziąć pod uwagę różnicę pomiędzy ogólną wysokością całego produktu a wysokością samego ślizgu. Nasz ranking zjeżdżalni dla dzieci uwzględnia również produkty przeznaczone dla nieco starszych użytkowników, dlatego nie mogło zabraknąć w nim zjeżdżalni dla dzieci 3m oraz 4m. Zjeżdżalnie o tej wysokości często są łączone z małym basenikiem bądź też piaskownicą, w której dziecko ląduje po zjechaniu. Dodatkowo zjeżdżalnie dla dzieci o wysokości 4m przeważnie są zjeżdżalniami dmuchanymi, które dodatkowo amortyzują ciało dziecka po zjeździe, co jest niezwykle ważne przy pierwszych szkoleniowych zjazdach dla dziecka.

Kształt zjeżdżalni dziecięcej

Ranking zjeżdżalni dla dzieci nie byłby kompletny, gdyby nie wzmianka o kształcie wyżej opisywanych produktów. Gdy myślimy o zjeżdżalni, najczęściej do głowy przychodzi klasyczna, pochyła konstrukcja w ciekawych, żywych kolorach, które zachęcają dzieci do skorzystania z urządzenia. Mimo to, pochyłe ślizgi o prostym kształcie to nie jedyna opcja. Coraz częściej można się spotkać ze zjeżdżalnią w formie tuby, która dostarcza dziecku podwójnych wrażeń poprzez uniemożliwienie odbierania bodźców wzrokowych. Ponadto popularną opcję stanowią również zakręcone zjeżdżalnie dla dzieci.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu rankingowi zjeżdżalni dla dzieci 2024, wiesz już jaką zjeżdżalnię dla dzieci wybrać. Jeśli jednak kilka informacji umknęło Twojej uwadze, poniżej znajdziesz FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Najczęściej występujące pytania na temat zjeżdżalni dla dzieci:

Jaka jest cena zjeżdżalni dla dzieci?

Cena zjeżdżalni jest w dużej mierze uzależniona od jej rodzaju, wymiarów, a także od cennika producenta, trudno jest zatem jednoznacznie określić wartość kwoty, jaką trzeba zapłacić za zjeżdżalnię dziecięcą. Szacuje się jednak, że cena zjeżdżalni dla dzieci oscyluje w granicach od 400 do około 3000 złotych.

Z jakiego materiału powinna być wykonana zjeżdżalnia?

Obecnie na rynku dostać można zjeżdżalnie wykonane z drewna, metalu oraz plastiku. Ponadto istnieją również zjeżdżalnie dmuchane, których powierzchnia również wykonana jest z polimerów. Dobór materiału zależy od przeznaczenia zjeżdżalni oraz indywidualnych preferencji.

Jakiej wysokości powinna być zjeżdżalnia dla 3-letniego dziecka?

#ODPOWIEDŹ#

Wyróżnione i polecane zjeżdżalnie dla dzieci w 2024 roku

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy mikrofon karaoke dla dzieci – Ranking 2024

Kontakt z muzyką ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też, jeśli maluch wykazuje zainteresowanie śpiewaniem, warto wesprzeć jego pasję przy pomocy odpowiednich...

Najlepszy mikrofon bezprzewodowy dla dzieci – Ranking 2024

W dziecięcym świecie muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Jest nie tylko elementem twórczej zabawy, ale i rozwoju. Już w życiu płodowym dziecko wyłapuje przeróżne...

Najlepsza mata wodna – Ranking 2024

Rozwój dziecka ma miejsce każdego dnia i odbywa się w naturalny sposób. Możesz jednak dodatkowo ten proces wspomagać, stymulując dziecko do nauki - najlepiej...

Straż pożarna zabawka – Ranking 2024

Każde dziecko marzy, aby w przyszłości zostać kimś sławnym lub ważnym. W oczach maluchów niezwykle dużym respektem cieszą się strażacy, których praca jest przez...

Wyczynowy rower MTB do skakania – Ranking 2024

Jazda na rowerze to sport, który wciąga niezależnie od wieku. Ponadto można go uprawiać na wiele sposobów, co czyni to jeszcze ciekawszym. Szczególny rodzaj...

Polecane wpisy: