Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Smartwatch do 500 zł

Smartwatche stają się coraz bardziej popularne, ich funkcjonalność już dawno wyprzedziła opaski treningowe i teraz zdarza się, że inteligentny zegarek zastępuje również smartfon. Zanim zdecydujesz się kupić jakiś model, zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby mieć pewność, że sprosta Twoim wymaganiom.

Początkowo warto zadać sobie kilka pytań, które pozwolą doprecyzować funkcjonalność planowanego zakupu smartwatcha. Co to jest smartwatch? Jaki smartwatch do 500 zł wybrać, aby nie przepłacić? Czego można oczekiwać po inteligentnych zegarkach? Jakie są metody pomiaru ciśnienia krwi i kiedy jest to przydatne? Czy warto dopłacić za funkcję obsługi karty SIM i z czym się to wiąże?

Smartwatch co to?

Smartwatch to inteligentny zegarek, który zainstalowany ma swój własny system operacyjny (iOS, Tizen, Android). Podobnie jak klasyczny zegarek wskazuje godzinę, ma jednak dodatkowe funkcje, które w głównej mierze zależą od rozbudowania modelu. Smartwatch doskonale potrafi zastąpić nie tylko zegarek ale także smartfon. Wiele z modeli z rankingu ma wbudowany slot na kartę SIM, co umożliwia bezprzewodową komunikację głosową lub wysyłanie wiadomości, bezpośrednio ze smartwatcha. Inteligentne zegarki pozwalają na szeroką personalizację, poza zmianą tarczy wyświetlanego zegarka, wiele modeli pozwala na szeroki wybór bransolet i pasków. Bezprzewodową komunikację docenią szczególnie osoby aktywne, które chcą pozostać w kontakcie ze światem, ale nie mogą ze sobą zabrać telefonu.

Smartwatch do 500 zł ranking Marzec 2021

Inteligentny zegarek – smartwatch i jego funkcjonalność

Rodzaje smartwatchy

Smartwatche można podzielić na dwie grupy, niezależne z kartą SIM oraz, te, które paruje się z telefonem. Pierwsza grupa rankingowych smartwatchy z kartą SIM, także umożliwia łączenie się bezprzewodowe ze smartfonem, chociaż kompatybilność naręcznych urządzeń uzależniona jest w głównej mierze od systemu operacyjnego. Dzięki sparowaniu zegarka z smartfonem można uzyskać takie funkcje jak:

 • Zdalna kontrola nad aparatem w smartfonie – zdalny samowyzwalacz
 • Nawigacja dzięki GPS
 • Wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych
 • Szybki podgląd wiadomości tekstowych
 • Odtwarzacz muzyczny
 • Monitorowanie funkcji życiowych w czasie rzeczywistym i zbieranie danych w postaci wykresów na smartfonie
 • pogoda

Najlepszy smartwatch – co powinien mieć?

Smartwatch łatwo pomylić z rozbudowaną opaską sportową, istnieje bowiem szereg podobnych funkcjonalności między tymi naręcznymi sprzętami. Co więc powinien mieć rankingowy smartwatch, aby kwalifikował się do najlepszych?

Najlepszy smartfon powinien:

 • Wyświetlać datę i czas.
 • Mierzyć kroki oraz tętno.
 • Dokonywać pomiaru snu i jego jakości.
 • Łączyć się bezprzewodowo — bluetooth przynajmniej 4 generacji do parowania telefonu i słuchawek bezprzewodowych.
 • Wyświetlać powiadomienia z telefonu.
 • Mieć pojemną pamięć wewnętrzną, aby można było wgrać muzykę
 • Mieć odtwarzacz muzyki
 • Mieć wbudowany aparat.
 • Mieć slot na kartę pamięci.
 • Mieć pojemną baterię.
 • Mieć wbudowany slot na kartę SIM
 • Mieć wyświetlacz dotykowy z podświetleniem.
 • Mieć kompatybilności ze smartfonem
 • Mieć odporność na zachlapania, pot i pył.
 • Mieć nawigację GPS oraz GLONASS.

Elegancki smartwatch

Smartwatch z NFC

Smartwatch z rankingu to nie tylko funkcjonalność, ale również styl, który pasuje do garnituru, stroju codziennego oraz do aktywności sportowej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób aktywnych jest smartwatch z NFC, dzięki czemu na zakupy po treningu nie trzeba brać portfela oraz telefonu. Płatność zegarkiem docenią szczególnie ci, którzy lubią swobodę i wygodę. Do płatności zbliżeniowych NFC, smartwatch musi mieć kartę SIM, aby umożliwić bezpieczną transmisję danych z wykorzystaniem sieci Internetu bezprzewodowego. Trening w plenerze bez telefonu może pozbawić aktywną osobę możliwości uwiecznienia ważnych momentów, dlatego praktycznym rozwiązaniem jest smartwatch z aparatem, dzięki czemu nic nam już nie umknie. Uniwersalny smartwatch poza tym, że może w doskonały sposób zastąpić telefon, jest częścią galanterii, zarówno damskiej, jak i dla mężczyzn. Elegancki smartwatch powinien wpasowywać się do każdej stylizacji, jest to możliwe dzięki bogatej kolorystyce pasków i bransolet, dzięki czemu elegancki smartwatch nie musi mieć monotonnych kolorów.

Smartwatch dla kobiety

Smartwatch dla kobiety

Smartwatch dla dziewczyny to nie tylko dobry pomysł na prezent, ale również ułatwiający życie gadżet. Smartwatch z GPS wraz dobrze sporządzoną notatką potrafi przypomnieć o liście zakupowej, kiedy znajdziemy się w pobliżu sklepu, gdzie można ją zrealizować. Duża funkcjonalność rankingowych smartwatchy dla kobiet sprawia, że inteligentny zegarek staje się osobistym trenerem w codziennych zmaganiach. Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch dla kobiety?

Przede wszystkim na design, jeżeli zegarek ma stać się inteligentnym asystentem, musi być chętnie noszony, a więc także pasować do większości damskich rzeczy z garderoby oraz do torebki. Ciekawy wygląd smartwatcha może nawiązywać do stylu życia kobiety, może być uniwersalny, sportowy, elegancji lub łączący kilka wymienionych cech. Dodatkowym atutem jest wodoszczelność smartwatcha, dzięki której nie trzeba uważać na zegarek podczas wysiłku sportowego, deszczu czy nawet mycia rąk. Ciągłe zdejmowanie może być przyczyną, zgubienia lub pozostawienia zegarka w domu.

Smartwatch z ciśnieniomierzem

Stylowy smartwatch na rękę

Rankingowy smartwatch z pomiarem ciśnienia jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na ciągłe wahania ciśnienia. Wczesna informacja o zaburzeniu rytmu serca może ocalić nawet życie, podobnie jest z nadciśnieniem. Smartwatch z EKG, które nie wymaga rozkładania specjalistycznej aparatury, pozwala zbadać podstawowe parametry życiowe w każdym miejscu i czasie. Dzięki czujnikom przepływu krwi w smartwatchu możliwe jest monitorowanie poziomu stresu, natlenienia krwi, a także jakości snu, który ma bezpośrednie znaczenie, jeżeli chodzi o samopoczucie w ciągu dnia. Na rynku można dwa rodzaje pomiarów ciśnienia krwi w smartwatchu, wykorzystujące:

 • EKG oraz pulsometr optyczny – smartwatch kalibrowany jest na podstawie danych z profesjonalnego ciśnieniomierza. Smartwatch sprawdza jak zmienia się objętość krwi od pierwszego pomiaru.
 • Metodę oscylometryczną – działa podobnie jak klasyczny ciśnieniomierz, smartwatch wyposażony jest w specjalną nadmuchiwaną bransoletę i dokonuje pomiaru zmian ciśnienia.

Co daje regularny pomiar ciśnienia krwi, nie zostawia wątpliwości, przede wszystkim pozwala na szybką reakcję. Nagły wzrost może być spowodowany aktywnością organizmu, nerwami, a także czynnikami chorobotwórczymi. Smartwatch dla osób starszych z ciśnieniomierzem to sposób na szybką reakcję, który może ocalić życie albo uchronić przed wizytą w szpitalu.

Smartwatch z funkcją odbierania połączeń

Smartfon z funkcją dzwonienia lub odbierania to doskonała opcja da tych, którym zdarza się zapodziać telefon w torebce lub samochodzie. Szybka komunikacja z telefonem pozwala wyświetlić na smartwatchu informację na temat tego, kto dzwoni. Smartwatch z funkcją odbierania połączeń, to nie tylko praktyczny sposób na kontakt ze światem dla osób dorosłych. Smartwatch dla dziecka, dość często ma funkcję połączenia ze wskazanymi numerami, co umożliwia stały kontakt z dzieckiem, kiedy jest poza domem. Smartwatch z funkcją dzwonienia z rankingu, daje dziecku poczucie możliwości kontaktu z rodzicami w nagłych sytuacjach. Smartwatch z funkcją rozmów głosowych to alternatywa dla smartfonów, które w łatwy sposób można zgubić. Gabaryty smartfonów sprawiają, że nie wszędzie można je zabrać, a co się z tym wiąże, istnieje prawdopodobieństwo straty kontaktu z bliskimi. Poręczne zegarki to wygodny sposób, aby nie rezygnować z treningu, czy innej aktywności sportowej. Dodatkowo wiele smartwatchy ma zainstalowaną funkcję asystenta treningu, który przy zbyt wysokim wysiłku alarmuje o nadwyrężeniu organizmu, co z punktu widzenie zdrowia jest istotne.

Smartwatch młodzieżowy

Smartwatch dla nastolatków z rankingu może być rozszerzeniem funkcjonalności smartfonu. Mały inteligentny zegarek, może stać się uzupełnieniem funkcjonalności telefonu, dzięki czemu w łatwy sposób można odbierać połączenia, odczytywać powiadomienia oraz wiadomości. Młodzieżowy smartwatch to także dobry pomysł dla tych, co często gubią swój telefon. Łączność bluetooth ze smartfonem sprawia, że inteligentny zegarek może pomóc w odnalezieniu smartfonu.


FAQ:

Jak ustawić godzinę w smartwatch?

Większość smartwatchy synchronizuje godzinę automatycznie po sparowaniu ze smartfonem lub jeżeli ma funkcję obsługi karty SIM, dzieje się to automatycznie po połączeniu z Internetem. Jeżeli jednak urządzenie mimo połączenia do sieci ma problem z ustawieniem godziny lub daty wybierz: ustawienia -> System -> Ustaw Datę i godzinę, zadając odpowiednie wartości.

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Najłatwiejsza i najbardziej wygodna jest komunikacja z wykorzystaniem bluetooth. Warto zaznaczyć, że różnice w oprogramowaniu bardzo skutecznie mogą uniemożliwiać sparowanie smartfonu z zegarkiem. Jeżeli urządzenia są ze sobą kompatybilne, wystarczy w telefonie, wybrać opcję skonfiguruj -> i podążać za resztą wyświetlanych instrukcji.

Czy smartwatch działa bez telefonu?

Smartwatch nie musi łączyć się bez przerwy z telefonem, chociaż takie rozwiązanie pozwala na bieżąco wyświetlać komunikaty z telefonu. Jeżeli idziesz na trening lub pobiegać nie musisz brać ze sobą smartfona, wszystkie dane zsynchronizują się, kiedy urządzenia będą w swoim zasięgu. Smartwatch z SIM, nie potrzebuje do dzwonienia smartfonu, trzeba jednak liczyć się z dodatkowym osobnym numerem telefonicznym w tym przypadku do zegarka.

Smartwatche wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Marzec 2021

1 opinia

 1. chcąc kupić smartwatch do 500 zł trzeba liczyć się z ogromnym wyborem, jak tak patrzę na to ile funkcji posiadają różne modele, to aż trudno na coś się zdecydować, fajnie że zrobiliście ranking, przynajmniej wiadomo chociaż trochę jaki smartwatch do 500 z nfc można kupić

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Smartwatch męski

Smartwatchy męskich na rynku jest bardzo wiele modeli, jak nie pogubić się w specyfikacji i parametrach inteligentnych zegarków dla mężczyzny? Podpowiadamy także jak dopasować wielkość smartwatcha do nadgarstka właściciela, tak aby zegarek był chętnie noszony. Zobacz ranking najlepszych smartwatchy i zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym.

Ranking TOP 10: Słuchawki do 200 zł

Jakość słuchawek zależy od kilku parametrów, chociaż doznania słuchowe to indywidualna kwestia odczuć, to z pewnością można znaleźć kilka wspólnych cech dla najlepszych modeli. Sprawdź praktyczny poradnik: jak wybrać mądrze tanie i dobre słuchawki i na co zwrócić uwagę, możesz także skorzystać z naszego gotowego rankingu topowych modeli wybranych wg ściśle określonych w poradniku zasad jakości.

Ranking TOP 10: Komputer do gier do 2000 zł

Kupienie gotowego komputera do gier nie jest łatwe, a co dopiero złożenie go samodzielnie z podzespołów współgrających ze sobą. Z tego właśnie względu, kierując się stosunkiem jakość do ceny, utworzyliśmy ranking i zestawienie najbardziej rentownych propozycji w cenie 2000 zł. Sprawdź jak złożyć samodzielnie komputer i czy jest to bardziej opłacalne niż kupno zestawu.

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Tablet graficzny

Tablety graficzne można podzielić na trzy osobne kategorie, wybór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę w tablecie graficznym, kiedy kupić notatnik cyfrowy, a kiedy tablet bez wyświetlacza? Podpowiadamy takę jak wybrać pierwszy tablet graficzny?

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsze białko

Suplementacja i odżywienie organizmu, przed, w trakcie i po treningu to rzecz bardzo ważna dla każdego sportowca czy kulturysty. Od tego między innymi zależy efektywność treningów i ich rezultaty. Wiadomo, że nic nie przychodzi bez ciężkiej pracy, więc białko bez treningu niewiele zdziała, jeżeli jednak Twoje treningi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to oznacza, że czegoś w organizmie brakuje. Sprawdź jak wzmocnić organizm i efektywność treningów.

Ranking TOP 10: Smartwatch męski

Smartwatchy męskich na rynku jest bardzo wiele modeli, jak nie pogubić się w specyfikacji i parametrach inteligentnych zegarków dla mężczyzny? Podpowiadamy także jak dopasować wielkość smartwatcha do nadgarstka właściciela, tak aby zegarek był chętnie noszony. Zobacz ranking najlepszych smartwatchy i zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym.

Ranking TOP 10: Słuchawki do 200 zł

Jakość słuchawek zależy od kilku parametrów, chociaż doznania słuchowe to indywidualna kwestia odczuć, to z pewnością można znaleźć kilka wspólnych cech dla najlepszych modeli. Sprawdź praktyczny poradnik: jak wybrać mądrze tanie i dobre słuchawki i na co zwrócić uwagę, możesz także skorzystać z naszego gotowego rankingu topowych modeli wybranych wg ściśle określonych w poradniku zasad jakości.

Ranking TOP 10: Komputer do gier do 2000 zł

Kupienie gotowego komputera do gier nie jest łatwe, a co dopiero złożenie go samodzielnie z podzespołów współgrających ze sobą. Z tego właśnie względu, kierując się stosunkiem jakość do ceny, utworzyliśmy ranking i zestawienie najbardziej rentownych propozycji w cenie 2000 zł. Sprawdź jak złożyć samodzielnie komputer i czy jest to bardziej opłacalne niż kupno zestawu.

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Komputer do gier do 2000 zł

Kupienie gotowego komputera do gier nie jest łatwe, a co dopiero złożenie go samodzielnie z podzespołów współgrających ze sobą. Z tego właśnie względu, kierując się stosunkiem jakość do ceny, utworzyliśmy ranking i zestawienie najbardziej rentownych propozycji w cenie 2000 zł. Sprawdź jak złożyć samodzielnie komputer i czy jest to bardziej opłacalne niż kupno zestawu.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.