Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł – 2024

Smartwatche stają się coraz bardziej popularne, ich funkcjonalność już dawno wyprzedziła opaski treningowe i teraz zdarza się, że inteligentny zegarek zastępuje również smartfon. Zanim zdecydujesz się kupić jakiś model, zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby mieć pewność, że sprosta Twoim wymaganiom.

Początkowo warto zadać sobie kilka pytań, które pozwolą doprecyzować funkcjonalność planowanego zakupu smartwatcha. Co to jest smartwatch? Jaki smartwatch do 500 zł wybrać, aby nie przepłacić? Czego można oczekiwać po inteligentnych zegarkach? Jakie są metody pomiaru ciśnienia krwi i kiedy jest to przydatne? Czy warto dopłacić za funkcję obsługi karty SIM i z czym się to wiąże?

Smartwatch co to jest?

Smartwatch to inteligentny zegarek, który zainstalowany ma swój własny system operacyjny (iOS, Tizen, Android). Podobnie jak klasyczny zegarek wskazuje godzinę, ma jednak dodatkowe funkcje, które w głównej mierze zależą od rozbudowania modelu. Smartwatch doskonale potrafi zastąpić nie tylko zegarek ale także smartfon. Wiele z modeli z rankingu ma wbudowany slot na kartę SIM, co umożliwia bezprzewodową komunikację głosową lub wysyłanie wiadomości, bezpośrednio ze smartwatcha. Inteligentne zegarki pozwalają na szeroką personalizację, poza zmianą tarczy wyświetlanego zegarka, wiele modeli pozwala na szeroki wybór bransolet i pasków. Bezprzewodową komunikację docenią szczególnie osoby aktywne, które chcą pozostać w kontakcie ze światem, ale nie mogą ze sobą zabrać telefonu.

Najlepszy smartwatch do 500 zł ranking kwiecień 2024

 

Sprawdź również ranking dziecięcych smartwatchy

Inteligentny zegarek – smartwatch i jego funkcjonalność

Rodzaje smartwatchy

Smartwatche można podzielić na dwie grupy, niezależne z kartą SIM oraz, te, które paruje się z telefonem. Pierwsza grupa rankingowych smartwatchy z kartą SIM, także umożliwia łączenie się bezprzewodowe ze smartfonem, chociaż kompatybilność naręcznych urządzeń uzależniona jest w głównej mierze od systemu operacyjnego. Dzięki sparowaniu zegarka z smartfonem można uzyskać takie funkcje jak:

 • Zdalna kontrola nad aparatem w smartfonie – zdalny samowyzwalacz
 • Nawigacja dzięki GPS
 • Wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych
 • Szybki podgląd wiadomości tekstowych
 • Odtwarzacz muzyczny
 • Monitorowanie funkcji życiowych w czasie rzeczywistym i zbieranie danych w postaci wykresów na smartfonie
 • pogoda

Najlepszy smartwatch – co powinien mieć?

Smartwatch łatwo pomylić z rozbudowaną opaską sportową, istnieje bowiem szereg podobnych funkcjonalności między tymi naręcznymi sprzętami. Co więc powinien mieć rankingowy smartwatch, aby kwalifikował się do najlepszych?

Najlepszy smartwatch powinien:

 • Wyświetlać datę i czas.
 • Mierzyć kroki oraz tętno.
 • Dokonywać pomiaru snu i jego jakości.
 • Łączyć się bezprzewodowo — bluetooth przynajmniej 4 generacji do parowania telefonu i słuchawek bezprzewodowych.
 • Wyświetlać powiadomienia z telefonu.
 • Mieć pojemną pamięć wewnętrzną, aby można było wgrać muzykę
 • Mieć odtwarzacz muzyki
 • Mieć wbudowany aparat.
 • Mieć slot na kartę pamięci.
 • Mieć pojemną baterię.
 • Mieć wbudowany slot na kartę SIM
 • Mieć wyświetlacz dotykowy z podświetleniem.
 • Mieć kompatybilności ze smartfonem
 • Mieć odporność na zachlapania, pot i pył.
 • Mieć nawigację GPS oraz GLONASS.

Elegancki smartwatch

Smartwatch z NFC

Smartwatch z rankingu to nie tylko funkcjonalność, ale również styl, który pasuje do garnituru, stroju codziennego oraz do aktywności sportowej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób aktywnych jest smartwatch z NFC, dzięki czemu na zakupy po treningu nie trzeba brać portfela oraz telefonu. Płatność zegarkiem docenią szczególnie ci, którzy lubią swobodę i wygodę. Do płatności zbliżeniowych NFC, smartwatch musi mieć kartę SIM, aby umożliwić bezpieczną transmisję danych z wykorzystaniem sieci Internetu bezprzewodowego. Trening w plenerze bez telefonu może pozbawić aktywną osobę możliwości uwiecznienia ważnych momentów, dlatego praktycznym rozwiązaniem jest smartwatch z aparatem, dzięki czemu nic nam już nie umknie. Uniwersalny smartwatch poza tym, że może w doskonały sposób zastąpić telefon, jest częścią galanterii, zarówno damskiej, jak i dla mężczyzn. Elegancki smartwatch powinien wpasowywać się do każdej stylizacji, jest to możliwe dzięki bogatej kolorystyce pasków i bransolet, dzięki czemu elegancki smartwatch nie musi mieć monotonnych kolorów.

Smartwatch dla kobiety

Najlepszy smartwatch dla kobiety

Smartwatch dla dziewczyny to nie tylko dobry pomysł na prezent, ale również ułatwiający życie gadżet. Smartwatch z GPS wraz dobrze sporządzoną notatką potrafi przypomnieć o liście zakupowej, kiedy znajdziemy się w pobliżu sklepu, gdzie można ją zrealizować. Duża funkcjonalność rankingowych smartwatchy dla kobiet sprawia, że inteligentny zegarek staje się osobistym trenerem w codziennych zmaganiach. Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch dla kobiety?

Przede wszystkim na design, jeżeli zegarek ma stać się inteligentnym asystentem, musi być chętnie noszony, a więc także pasować do większości damskich rzeczy z garderoby oraz do torebki. Ciekawy wygląd smartwatcha może nawiązywać do stylu życia kobiety, może być uniwersalny, sportowy, elegancji lub łączący kilka wymienionych cech. Dodatkowym atutem jest wodoszczelność smartwatcha, dzięki której nie trzeba uważać na zegarek podczas wysiłku sportowego, deszczu czy nawet mycia rąk. Ciągłe zdejmowanie może być przyczyną, zgubienia lub pozostawienia zegarka w domu.

Smartwatch z ciśnieniomierzem

Stylowy smartwatch na rękę

Rankingowy smartwatch z pomiarem ciśnienia jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na ciągłe wahania ciśnienia. Wczesna informacja o zaburzeniu rytmu serca może ocalić nawet życie, podobnie jest z nadciśnieniem. Smartwatch z EKG, które nie wymaga rozkładania specjalistycznej aparatury, pozwala zbadać podstawowe parametry życiowe w każdym miejscu i czasie. Dzięki czujnikom przepływu krwi w smartwatchu możliwe jest monitorowanie poziomu stresu, natlenienia krwi, a także jakości snu, który ma bezpośrednie znaczenie, jeżeli chodzi o samopoczucie w ciągu dnia. Na rynku można dwa rodzaje pomiarów ciśnienia krwi w smartwatchu, wykorzystujące:

Smartwatch do 500 zł
 • EKG oraz pulsometr optyczny – smartwatch kalibrowany jest na podstawie danych z profesjonalnego ciśnieniomierza. Smartwatch sprawdza jak zmienia się objętość krwi od pierwszego pomiaru.
 • Metodę oscylometryczną – działa podobnie jak klasyczny ciśnieniomierz, smartwatch wyposażony jest w specjalną nadmuchiwaną bransoletę i dokonuje pomiaru zmian ciśnienia.

Co daje regularny pomiar ciśnienia krwi, nie zostawia wątpliwości, przede wszystkim pozwala na szybką reakcję. Nagły wzrost może być spowodowany aktywnością organizmu, nerwami, a także czynnikami chorobotwórczymi. Smartwatch dla osób starszych z ciśnieniomierzem to sposób na szybką reakcję, który może ocalić życie albo uchronić przed wizytą w szpitalu.

Najlepszy smartwatch z funkcją odbierania połączeń

Smartfon z funkcją dzwonienia lub odbierania to doskonała opcja da tych, którym zdarza się zapodziać telefon w torebce lub samochodzie. Szybka komunikacja z telefonem pozwala wyświetlić na smartwatchu informację na temat tego, kto dzwoni. Smartwatch z funkcją odbierania połączeń, to nie tylko praktyczny sposób na kontakt ze światem dla osób dorosłych. Smartwatch dla dziecka, dość często ma funkcję połączenia ze wskazanymi numerami, co umożliwia stały kontakt z dzieckiem, kiedy jest poza domem. Smartwatch z funkcją dzwonienia z rankingu, daje dziecku poczucie możliwości kontaktu z rodzicami w nagłych sytuacjach. Smartwatch z funkcją rozmów głosowych to alternatywa dla smartfonów, które w łatwy sposób można zgubić. Gabaryty smartfonów sprawiają, że nie wszędzie można je zabrać, a co się z tym wiąże, istnieje prawdopodobieństwo straty kontaktu z bliskimi. Poręczne zegarki to wygodny sposób, aby nie rezygnować z treningu, czy innej aktywności sportowej. Dodatkowo wiele smartwatchy ma zainstalowaną funkcję asystenta treningu, który przy zbyt wysokim wysiłku alarmuje o nadwyrężeniu organizmu, co z punktu widzenie zdrowia jest istotne.

Najlepszy smartwatch młodzieżowy

Smartwatch dla nastolatków z rankingu może być rozszerzeniem funkcjonalności smartfonu. Mały inteligentny zegarek, może stać się uzupełnieniem funkcjonalności telefonu, dzięki czemu w łatwy sposób można odbierać połączenia, odczytywać powiadomienia oraz wiadomości. Młodzieżowy smartwatch to także dobry pomysł dla tych, co często gubią swój telefon. Łączność bluetooth ze smartfonem sprawia, że inteligentny zegarek może pomóc w odnalezieniu smartfonu.

Sprawdź również ranking męskich smartwatchy

Najczęściej zadawane pytania o smartwatch do 500 zł:

Jak ustawić godzinę w smartwatch?

Większość smartwatchy synchronizuje godzinę automatycznie po sparowaniu ze smartfonem lub jeżeli ma funkcję obsługi karty SIM, dzieje się to automatycznie po połączeniu z Internetem. Jeżeli jednak urządzenie mimo połączenia do sieci ma problem z ustawieniem godziny lub daty wybierz: ustawienia -> System -> Ustaw Datę i godzinę, zadając odpowiednie wartości.

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Najłatwiejsza i najbardziej wygodna jest komunikacja z wykorzystaniem bluetooth. Warto zaznaczyć, że różnice w oprogramowaniu bardzo skutecznie mogą uniemożliwiać sparowanie smartfonu z zegarkiem. Jeżeli urządzenia są ze sobą kompatybilne, wystarczy w telefonie, wybrać opcję skonfiguruj -> i podążać za resztą wyświetlanych instrukcji.

Czy smartwatch działa bez telefonu?

Smartwatch nie musi łączyć się bez przerwy z telefonem, chociaż takie rozwiązanie pozwala na bieżąco wyświetlać komunikaty z telefonu. Jeżeli idziesz na trening lub pobiegać nie musisz brać ze sobą smartfona, wszystkie dane zsynchronizują się, kiedy urządzenia będą w swoim zasięgu. Smartwatch z SIM, nie potrzebuje do dzwonienia smartfonu, trzeba jednak liczyć się z dodatkowym osobnym numerem telefonicznym w tym przypadku do zegarka.

Najlepsze smartwatche wyróżnione przez redakcję 2024

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

3 opinie
 1. chcąc kupić smartwatch do 500 zł trzeba liczyć się z ogromnym wyborem, jak tak patrzę na to ile funkcji posiadają różne modele, to aż trudno na coś się zdecydować, fajnie że zrobiliście ranking, przynajmniej wiadomo chociaż trochę jaki smartwatch do 500 z nfc można kupić

 2. Długo się zastanawiałem jaki smartwatch do 500 zł kupić dla swojej żony, okazało się że dotąd niepotrzebna funkcja stała się tą najlepszą. Wybrałem smartwatch z nfc do 500 zł od tej chwili wyjazdy wakacyjne to czysta przyjemność nie musi dźwigać torebki idąc na plaże a wystarczy wybrany przeze mnie smartwatch do 500 zł. Niby nic wielkiego ale smartwatch z gps do 500 zł nie wniósłby do jej życia nic nowego. Warto zatem testować nowoczesne funkcje ułatwiające życie, może teraz się nie przydają albo są w smartfonie i się z nich nie korzysta dopóki nie ma do tego odpowiednich okoliczności,

 3. Dla mnie najlepszy smartwatch do 500 zł to taki który będzie funkcjonalny a zarazem prosty w obsłudze, taki trochę smartwatch dla seniora ranking zdaje się, że zawiera z wyglądu kilka ciekawych modeli. Może w starszym wieku ludzie powinni już szukać smartwatch do 500 z funkcjami monitorującymi stan zdrowia, przydatny wówczas mógłby być smartwatch z ciśnieniomierzem ranking też ma takie modele w swoim zestawieniu, ale trzeba przyznać, że chcąc kupić najlepszy smartwatch do 500 zł trzeba czasami z jakichś funkcji zrezygnować lub zwyczajnie dołożyć 100 zł aby kupić smartwatch do 600 zł z 2021 roku.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: