Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Smartwatch do 500 zł

Smartwatche stają się coraz bardziej popularne, ich funkcjonalność już dawno wyprzedziła opaski treningowe i teraz zdarza się, że inteligentny zegarek zastępuje również smartfon. Zanim zdecydujesz się kupić jakiś model, zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby mieć pewność, że sprosta Twoim wymaganiom.

Początkowo warto zadać sobie kilka pytań, które pozwolą doprecyzować funkcjonalność planowanego zakupu smartwatcha. Co to jest smartwatch? Jaki smartwatch do 500 zł wybrać, aby nie przepłacić? Czego można oczekiwać po inteligentnych zegarkach? Jakie są metody pomiaru ciśnienia krwi i kiedy jest to przydatne? Czy warto dopłacić za funkcję obsługi karty SIM i z czym się to wiąże?

Smartwatch co to jest?

Smartwatch to inteligentny zegarek, który zainstalowany ma swój własny system operacyjny (iOS, Tizen, Android). Podobnie jak klasyczny zegarek wskazuje godzinę, ma jednak dodatkowe funkcje, które w głównej mierze zależą od rozbudowania modelu. Smartwatch doskonale potrafi zastąpić nie tylko zegarek ale także smartfon. Wiele z modeli z rankingu ma wbudowany slot na kartę SIM, co umożliwia bezprzewodową komunikację głosową lub wysyłanie wiadomości, bezpośrednio ze smartwatcha. Inteligentne zegarki pozwalają na szeroką personalizację, poza zmianą tarczy wyświetlanego zegarka, wiele modeli pozwala na szeroki wybór bransolet i pasków. Bezprzewodową komunikację docenią szczególnie osoby aktywne, które chcą pozostać w kontakcie ze światem, ale nie mogą ze sobą zabrać telefonu.

Najlepszy smartwatch do 500 zł ranking Sierpień 2021

Sprawdź również ranking dziecięcych smartwatchy

Inteligentny zegarek – smartwatch i jego funkcjonalność

Rodzaje smartwatchy

Smartwatche można podzielić na dwie grupy, niezależne z kartą SIM oraz, te, które paruje się z telefonem. Pierwsza grupa rankingowych smartwatchy z kartą SIM, także umożliwia łączenie się bezprzewodowe ze smartfonem, chociaż kompatybilność naręcznych urządzeń uzależniona jest w głównej mierze od systemu operacyjnego. Dzięki sparowaniu zegarka z smartfonem można uzyskać takie funkcje jak:

 • Zdalna kontrola nad aparatem w smartfonie – zdalny samowyzwalacz
 • Nawigacja dzięki GPS
 • Wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych
 • Szybki podgląd wiadomości tekstowych
 • Odtwarzacz muzyczny
 • Monitorowanie funkcji życiowych w czasie rzeczywistym i zbieranie danych w postaci wykresów na smartfonie
 • pogoda

Najlepszy smartwatch – co powinien mieć?

Smartwatch łatwo pomylić z rozbudowaną opaską sportową, istnieje bowiem szereg podobnych funkcjonalności między tymi naręcznymi sprzętami. Co więc powinien mieć rankingowy smartwatch, aby kwalifikował się do najlepszych?

Najlepszy smartwatch powinien:

 • Wyświetlać datę i czas.
 • Mierzyć kroki oraz tętno.
 • Dokonywać pomiaru snu i jego jakości.
 • Łączyć się bezprzewodowo — bluetooth przynajmniej 4 generacji do parowania telefonu i słuchawek bezprzewodowych.
 • Wyświetlać powiadomienia z telefonu.
 • Mieć pojemną pamięć wewnętrzną, aby można było wgrać muzykę
 • Mieć odtwarzacz muzyki
 • Mieć wbudowany aparat.
 • Mieć slot na kartę pamięci.
 • Mieć pojemną baterię.
 • Mieć wbudowany slot na kartę SIM
 • Mieć wyświetlacz dotykowy z podświetleniem.
 • Mieć kompatybilności ze smartfonem
 • Mieć odporność na zachlapania, pot i pył.
 • Mieć nawigację GPS oraz GLONASS.

Elegancki smartwatch

Smartwatch z NFC

Smartwatch z rankingu to nie tylko funkcjonalność, ale również styl, który pasuje do garnituru, stroju codziennego oraz do aktywności sportowej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób aktywnych jest smartwatch z NFC, dzięki czemu na zakupy po treningu nie trzeba brać portfela oraz telefonu. Płatność zegarkiem docenią szczególnie ci, którzy lubią swobodę i wygodę. Do płatności zbliżeniowych NFC, smartwatch musi mieć kartę SIM, aby umożliwić bezpieczną transmisję danych z wykorzystaniem sieci Internetu bezprzewodowego. Trening w plenerze bez telefonu może pozbawić aktywną osobę możliwości uwiecznienia ważnych momentów, dlatego praktycznym rozwiązaniem jest smartwatch z aparatem, dzięki czemu nic nam już nie umknie. Uniwersalny smartwatch poza tym, że może w doskonały sposób zastąpić telefon, jest częścią galanterii, zarówno damskiej, jak i dla mężczyzn. Elegancki smartwatch powinien wpasowywać się do każdej stylizacji, jest to możliwe dzięki bogatej kolorystyce pasków i bransolet, dzięki czemu elegancki smartwatch nie musi mieć monotonnych kolorów.

Smartwatch dla kobiety

Najlepszy smartwatch dla kobiety

Smartwatch dla dziewczyny to nie tylko dobry pomysł na prezent, ale również ułatwiający życie gadżet. Smartwatch z GPS wraz dobrze sporządzoną notatką potrafi przypomnieć o liście zakupowej, kiedy znajdziemy się w pobliżu sklepu, gdzie można ją zrealizować. Duża funkcjonalność rankingowych smartwatchy dla kobiet sprawia, że inteligentny zegarek staje się osobistym trenerem w codziennych zmaganiach. Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch dla kobiety?

Przede wszystkim na design, jeżeli zegarek ma stać się inteligentnym asystentem, musi być chętnie noszony, a więc także pasować do większości damskich rzeczy z garderoby oraz do torebki. Ciekawy wygląd smartwatcha może nawiązywać do stylu życia kobiety, może być uniwersalny, sportowy, elegancji lub łączący kilka wymienionych cech. Dodatkowym atutem jest wodoszczelność smartwatcha, dzięki której nie trzeba uważać na zegarek podczas wysiłku sportowego, deszczu czy nawet mycia rąk. Ciągłe zdejmowanie może być przyczyną, zgubienia lub pozostawienia zegarka w domu.

Smartwatch z ciśnieniomierzem

Stylowy smartwatch na rękę

Rankingowy smartwatch z pomiarem ciśnienia jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na ciągłe wahania ciśnienia. Wczesna informacja o zaburzeniu rytmu serca może ocalić nawet życie, podobnie jest z nadciśnieniem. Smartwatch z EKG, które nie wymaga rozkładania specjalistycznej aparatury, pozwala zbadać podstawowe parametry życiowe w każdym miejscu i czasie. Dzięki czujnikom przepływu krwi w smartwatchu możliwe jest monitorowanie poziomu stresu, natlenienia krwi, a także jakości snu, który ma bezpośrednie znaczenie, jeżeli chodzi o samopoczucie w ciągu dnia. Na rynku można dwa rodzaje pomiarów ciśnienia krwi w smartwatchu, wykorzystujące:

 • EKG oraz pulsometr optyczny – smartwatch kalibrowany jest na podstawie danych z profesjonalnego ciśnieniomierza. Smartwatch sprawdza jak zmienia się objętość krwi od pierwszego pomiaru.
 • Metodę oscylometryczną – działa podobnie jak klasyczny ciśnieniomierz, smartwatch wyposażony jest w specjalną nadmuchiwaną bransoletę i dokonuje pomiaru zmian ciśnienia.

Co daje regularny pomiar ciśnienia krwi, nie zostawia wątpliwości, przede wszystkim pozwala na szybką reakcję. Nagły wzrost może być spowodowany aktywnością organizmu, nerwami, a także czynnikami chorobotwórczymi. Smartwatch dla osób starszych z ciśnieniomierzem to sposób na szybką reakcję, który może ocalić życie albo uchronić przed wizytą w szpitalu.

Najlepszy smartwatch z funkcją odbierania połączeń

Smartfon z funkcją dzwonienia lub odbierania to doskonała opcja da tych, którym zdarza się zapodziać telefon w torebce lub samochodzie. Szybka komunikacja z telefonem pozwala wyświetlić na smartwatchu informację na temat tego, kto dzwoni. Smartwatch z funkcją odbierania połączeń, to nie tylko praktyczny sposób na kontakt ze światem dla osób dorosłych. Smartwatch dla dziecka, dość często ma funkcję połączenia ze wskazanymi numerami, co umożliwia stały kontakt z dzieckiem, kiedy jest poza domem. Smartwatch z funkcją dzwonienia z rankingu, daje dziecku poczucie możliwości kontaktu z rodzicami w nagłych sytuacjach. Smartwatch z funkcją rozmów głosowych to alternatywa dla smartfonów, które w łatwy sposób można zgubić. Gabaryty smartfonów sprawiają, że nie wszędzie można je zabrać, a co się z tym wiąże, istnieje prawdopodobieństwo straty kontaktu z bliskimi. Poręczne zegarki to wygodny sposób, aby nie rezygnować z treningu, czy innej aktywności sportowej. Dodatkowo wiele smartwatchy ma zainstalowaną funkcję asystenta treningu, który przy zbyt wysokim wysiłku alarmuje o nadwyrężeniu organizmu, co z punktu widzenie zdrowia jest istotne.

Najlepszy smartwatch młodzieżowy

Smartwatch dla nastolatków z rankingu może być rozszerzeniem funkcjonalności smartfonu. Mały inteligentny zegarek, może stać się uzupełnieniem funkcjonalności telefonu, dzięki czemu w łatwy sposób można odbierać połączenia, odczytywać powiadomienia oraz wiadomości. Młodzieżowy smartwatch to także dobry pomysł dla tych, co często gubią swój telefon. Łączność bluetooth ze smartfonem sprawia, że inteligentny zegarek może pomóc w odnalezieniu smartfonu.

Sprawdź również ranking męskich smartwatchy

Najczęściej zadawane pytania o smartwatch do 500 zł:

Jak ustawić godzinę w smartwatch?

Większość smartwatchy synchronizuje godzinę automatycznie po sparowaniu ze smartfonem lub jeżeli ma funkcję obsługi karty SIM, dzieje się to automatycznie po połączeniu z Internetem. Jeżeli jednak urządzenie mimo połączenia do sieci ma problem z ustawieniem godziny lub daty wybierz: ustawienia -> System -> Ustaw Datę i godzinę, zadając odpowiednie wartości.

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Najłatwiejsza i najbardziej wygodna jest komunikacja z wykorzystaniem bluetooth. Warto zaznaczyć, że różnice w oprogramowaniu bardzo skutecznie mogą uniemożliwiać sparowanie smartfonu z zegarkiem. Jeżeli urządzenia są ze sobą kompatybilne, wystarczy w telefonie, wybrać opcję skonfiguruj -> i podążać za resztą wyświetlanych instrukcji.

Czy smartwatch działa bez telefonu?

Smartwatch nie musi łączyć się bez przerwy z telefonem, chociaż takie rozwiązanie pozwala na bieżąco wyświetlać komunikaty z telefonu. Jeżeli idziesz na trening lub pobiegać nie musisz brać ze sobą smartfona, wszystkie dane zsynchronizują się, kiedy urządzenia będą w swoim zasięgu. Smartwatch z SIM, nie potrzebuje do dzwonienia smartfonu, trzeba jednak liczyć się z dodatkowym osobnym numerem telefonicznym w tym przypadku do zegarka.

Najlepsze smartwatche wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Sierpień 2021

3 opinie

 1. chcąc kupić smartwatch do 500 zł trzeba liczyć się z ogromnym wyborem, jak tak patrzę na to ile funkcji posiadają różne modele, to aż trudno na coś się zdecydować, fajnie że zrobiliście ranking, przynajmniej wiadomo chociaż trochę jaki smartwatch do 500 z nfc można kupić

 2. Długo się zastanawiałem jaki smartwatch do 500 zł kupić dla swojej żony, okazało się że dotąd niepotrzebna funkcja stała się tą najlepszą. Wybrałem smartwatch z nfc do 500 zł od tej chwili wyjazdy wakacyjne to czysta przyjemność nie musi dźwigać torebki idąc na plaże a wystarczy wybrany przeze mnie smartwatch do 500 zł. Niby nic wielkiego ale smartwatch z gps do 500 zł nie wniósłby do jej życia nic nowego. Warto zatem testować nowoczesne funkcje ułatwiające życie, może teraz się nie przydają albo są w smartfonie i się z nich nie korzysta dopóki nie ma do tego odpowiednich okoliczności,

 3. Dla mnie najlepszy smartwatch do 500 zł to taki który będzie funkcjonalny a zarazem prosty w obsłudze, taki trochę smartwatch dla seniora ranking zdaje się, że zawiera z wyglądu kilka ciekawych modeli. Może w starszym wieku ludzie powinni już szukać smartwatch do 500 z funkcjami monitorującymi stan zdrowia, przydatny wówczas mógłby być smartwatch z ciśnieniomierzem ranking też ma takie modele w swoim zestawieniu, ale trzeba przyznać, że chcąc kupić najlepszy smartwatch do 500 zł trzeba czasami z jakichś funkcji zrezygnować lub zwyczajnie dołożyć 100 zł aby kupić smartwatch do 600 zł z 2021 roku.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.