Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka – 2024

Suszarko-lokówka to doskonały sposób na codzienną pielęgnację włosów. Po kąpieli Suszarko-lokówka osusza i modeluje piękne loki jednocześnie. Tym samym czas układania włosów skraca się kilkukrotnie, w porównaniu z termo-lokami.

Suszarko-lokówka – do czego służy?

Odpowiednio dobra Suszarko-lokówka może doskonale zastąpić kilka innych urządzeń AGD do suszenia, czesania i modelowania włosów. Stylizacja rankingowym urządzeniem na szczotce z nawiewem ciepłego powietrza nadaje włosom objętości poprzez delikatne podkręcenie. Równomierne rozprowadzenie powietrze jest tu kluczowe, aby nie przesuszyć wnętrza włosów. Zadaniem szczotki jest trzymanie włosów na miejscu podczas suszenia, w efekcie podkręcania włosów na szczotkę, uzyskujemy idealnie dopracowane loki lub fale w zależności od stopnia zakręcenia włosów ma suszarko lokówkę.

Najlepsza suszarko-lokówka – ranking czerwiec 2024

Sprawdź również ranking tradycyjnych lokówek do włosów oraz ranking najlepszych suszarek z jonizacją

Najlepsza suszarko-lokówka obrotowa

suszarko lokówka do włosów zwiększajaca objętość włosów bez jonizacji

Jednoczesne suszenie i zawijanie włosów przynosi lepsze efekty niż używanie suszarki i lokówki, z resztą korzystniej jest zastąpić wiele urządzeń jednym, które nie zajmuje wiele miejsca w szafce. Obrotowa głowica suszarko lokówki, równomiernie podkręca i suszy włosy, można dzięki temu uzyskać trwalszy i lepszy efekt. Obrotowa Suszarko-lokówka z rankingu pozwala na modelowanie mocno zakręconych loków lub modelowanie włosów, w delikatne fale. Suszarko-lokówka to narzędzie dla niecierpliwych lub tych, co nie mają za dużo czasu na poranną stylizację. Pozwala w odróżnieniu od tradycyjnej lokówki wykonać dwie czynności w tym samym czasie, zakręcić i suszyć pasma włosów.

Dobra suszarko-lokówka obrotowa ranking czerwiec 2024

Stylizacja włosów obrotową głowicą to wygoda, która pozwala na szybkie i dokładne modelowanie fryzury. Ciepłe powietrze przepływające przez obracającą się głowicę suszy równomiernie włosy nie naruszając ich struktury. Zniwelowanie ryzyka przegrzania oraz naruszenia budowy włosa pozwala cieszyć się bujną fryzurą, obrotowa lokówko suszarka nie powoduje przerzedzania się fryzury w wyniku osłabienia mieszków włosowych. Większość modeli lokówko suszarek z obracająca się główką ma ceramiczną głowicę, pokryta wypustkami – ząbkami, dzięki czemu nagrzewanie odbywa się równomiernie i chroni włosy przed przegrzaniem przy modelowaniu.

Najlepsza suszarko-lokówka do cienkich włosów

Lokówko-suszarka z jonizacją zimnym nawiewem nadająca objętosci włosów

Cienkie i pozbawione objętości włosy są niezwykle wrażliwe na przegrzanie, łatwo w ten sposób uszkodzić pozostałości fryzury. Warto więc wybrać model lokówko suszarki, który możliwie delikatnie obchodzi się z włosami, do takich modeli można zaliczyć lokówko suszarkę o niewielkiej mocy, która ma automatyczną obrotową szczotkę, warto zwrócić uwagę również na regulację temperatury. Osłabione włosy po kąpieli korzystniej jest suszyć chłodniejszym powietrzem, które nie otwiera łusek włosa, a wręcz je zamyka, po kontakcie z ciepłą wodą, przez co włosy się nie puszą. Otwarte łuski to zagrożenie, które może z czasem powodować dalsze osłabienie i wypadanie włosów. Jeżeli masz wątpliwości, którą lokówko suszarkę wybrać do osłabionych włosów, skorzystaj z naszego rankingu, w którym znajdziesz tylko bezpieczne i sprawdzone modele. Warto tu także wspomnieć, że w głównej mierze za osłabienie włosów odpowiada brak składników odżywczych w organizmie, warto więc rozważyć suplementację kolagenu na włosy, aby te stały się sprężyste grube i lśniące.

Suszarko-lokówka do krótkich włosów

Krótkie włosy powinny być modelowane suszarko lokówką z głowicą o mniejszej średnicy, dzięki czemu krótkie włosy mogą się nawijać i zakręcać loki. Duże suszarko lokówki nie obejmą całej długości włosa, dlatego lepszym rozwiązaniem może okazać się użycie klasycznej lokówki po suszeniu włosów suszarką. Niektóre modele suszarek z wymiennymi końcówkami pozwalają na wstępne suszenie włosów bez nakładania głowicy – wałka. Kluczowa w zakręcaniu krótkich włosów jest średnica wałka, która powinna być tym węższa, im krótsze są włosy. Przykładowo do włosów o długości 15 cm dobrze sprawdzi się Suszarko-lokówka z wałkiem o średnicy 21 mm. Jeżeli masz wątpliwości w kwestii trwałości urządzenia lub bezpieczeństwa swoich włosów, powinieneś wybrać suszarko-lokówkę z rankingu.

Najlepsza suszarko-lokówka z jonizacją

Jonizacja w suszarko-lokówce pełni funkcję pielęgnacyjną. Lokówka wytwarza jony ujemne, neutralizując dodatnie jony, które wywołują otwieranie się łusek włosowych. Jak rozpoznać lokówkę z dobrą jonizacją? Modele lokówko suszarek z jonizacją wyróżniają się budową, wykonane są z elementów ceramiczno-tytanowych wzbogacanych turmalinem.

Profesjonalna suszarko-lokówka

Nieco droższe, ale profesjonalne lokówko suszarki z rankingu zapewniają większą wygodę, ergonomię i trwałość zakręconych loków. Profesjonalna Suszarko-lokówka powinna mieć wymienne szczotki, aby z łatwość można było dostosować lokówkę do długości włosów lub gęstości modelowanych fal. Większość profesjonalnych modeli suszarko lokówek ma funkcję zimnego powietrza, która także podobnie jak jonizacja, odpowiada za wygładzenie włosów, zamykając ich łuski. Nie bez znaczenia jest również liczba poziomów temperatury, która powinna umożliwiać przynajmniej 3 tryby. Wybierając profesjonalną suszarko lokówkę, warto zwrócić uwagę na wykonanie, dla przyjemnego korzystania z lokówki istotna jest antypoślizgowa rękojeść, lekka konstrukcja, długi przewód zasilający i wymienne szczotki modelujące.

Najlepsza suszarko-lokówka

Najlepsze modele suszarko lokówek, poza wysoką ergonomią mogą pochwalić się dużą mocą i możliwość jej regulacji. Automatyczna Suszarko-lokówka może nie tylko oszczędzić czas, ale także optymalnie zadbać o włosy jednocześnie skracając czas modelowania fryzury. Automatyczne suszarko lokówki są także łatwiejsze w użyciu, w dodatku w komplecie możemy znaleźć kilka rodzajów termo szczotek o różnej średnicy i inne akcesoria.

Jaką wybrać suszarko-lokówkę?

Podsumowując, wybranie najlepszego rankingowego modelu zależy głównie od potrzeb i budżetu. Niemniej jednak warto wybrać lokówko suszarkę, która ma podstawowe, jak i kilka dodatkowych funkcji:

  • Wysoka moc z regulacją – pozwoli to na szybkie suszenie, modelowanie przy zachowaniu zdrowej struktury włosów.
  • Dodatkowe wyposażenie – najważniejsze są termo szczotki o różnej średnicy, co pozwala wykorzystać lokówkę przy różnego typu i długości włosów.
  • Średnica końcówek i ich kształt – uniwersalne stożkowe szczotki pozwalają na stylizowanie zupełnie innych loków niż proste szczotki.
  • Zimny nawiew – przycisk, który warto używać dla zamknięcia łusek włosowych, dla zachowania zdrowej kondycji włosów.
  • Jonizacja – podobnie jak suszarki z jonizacją wygładzają fryzurę, dzięki czemu łatwiej o tzw. pełen blask, ponadto modelowanie z jonizacją zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Najlepsza suszarko-lokówka do fal

Wykonanie fal na włosach możliwe jest na kilka sposobów, z wykorzystaniem lokówki automatycznej, stylizując włosy grubą lokówką lub używając szczypiec. Każda z tych metod daje inne efekty nieco zbliżone do naturalnie kręconych włosów. Stylizacja falowanych włosów może być dużo łatwiejsza, wykorzystując suszarko lokówkę. To zdecydowanie najszybsze rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Ciepłe powietrze przelatujące przez otwory w wałku suszy włosy i jednocześnie modeluje, nadając im objętości i sprężystości. Fale wykonane tradycyjną lokówką bardziej przypominają loki, chyba że na koniec układania fryzury zostaną rozczesane, co może je dodatkowo osłabić. W przypadku rankingowej lokówko-suszarki, rozczesywanie fryzury nie jest konieczne.

Najlepsze suszarko-lokówki wyróżnione przez redakcję 2024

Najczęściej zadawane pytania na temat suszarko-lokówek:

Jak używać suszarko-lokówki?

Wydzielając partie włosów warstwami, przeciągamy szczotką od nasady, zakręcając włosy na głowicy przy końcówkach. Dla podkreślenia efektu warto chwilę przy końcówkach włosów przytrzymać suszarko lokówkę dłużej. Zakręcanie włosów na wałek powinno odbywać się w taki sposób, aby nadawać im dodatkowej objętości. Należy tak długo powtarzać czynność aż każda partia włosów będzie sucha.

Lokówka z jonizacją czy bez?

Jonizacja pozwala lepiej pielęgnować włosy. Dzieje się to za sprawą jonów, które domykają łuski włosa. Zamknięty włos jest bardziej lśniący, nawodniony wewnątrz a co się z tym wiąże, bardziej sprężysty. Jonizacja włosów w połączeniu z zimnym powietrzem ma zdrowotne właściwości, pozwalające na profilaktyczne dbanie o ich kondycję.

Jak prawidłowo czyścić suszarko lokówkę?

Po odłączeniu od zasilania należy odczekać aż Suszarko-lokówka ostygnie. W żadnym wypadku nie należy zanurzać urządzenia w wodzie. Wystarczy wilgotna i miękka ściereczka, którą wycieramy elementy konstrukcyjne. Do czyszczenia wałka z włosami używa się specjalnych grzebieni, którymi wyczesuje się z powierzchnie zanieczyszczoną włosami.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: czerwiec 2024

4 opinie
  1. Moja lokówko suszarka do krótkich włosów jest do wszechstronna, używam jej ja do swoich włosów i mój mąż do suszenia brody. Powoli przychodzi czas na zakup nowej, stara już nosi wyraźne ślady zużycia, zastanawiam się czy obecny sprzęt jest tak samo trwały jak moja szczotko suszarka opinie w sieci są dobre o niektórych modelach, sama używam lokówko suszarka z jonizacją od philips i nie była ona z grupy profesjonalnych urządzeń z salonu.

  2. Jak dla mnie babyliss i nic więcej to najlepsza lokówko suszarka ranking 2021 umiejscawia moim zdaniem za nisko modele z tej firmy. jak dotąd to moja najlepsza lokosuszarka ma jonizację obrotową główkę i bardzo ładnie rozczesuje i podkręca, reszta zależy od operatora. Wydaje mi się, że każda lokówko suszarka powinna mieć przynajmniej jonizację i nawiew zimnego powietrza bo jak inaczej dbać o włosy? Widziałam opinie na forum, że jonizacja przetłuszcza włosy i szybciej trzeba je myć, wcale nie ona tylko zamyka łuski i nadaje lśniący wygląd włosów. Ale suszarko lokówka dla osób, które myją włosy raz w miesiącu chyba jest zbędna.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: