Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze skanerem do biura kupić? Przedsiębiorcy często dokonują wyboru jeszcze przed rozpoczęciem obowiązków biurowych, by dobrze przygotować się do pracy. Tak naprawdę trudno funkcjonować w biurze bez tego urządzenia. Drukowanie stało się nieodłącznym elementem życia służbowego większości pracowników. Już nawet na halach produkcyjnych trudno bez drukarki, a co dopiero w biurze, w którym każdego dnia przewija się masa dokumentów. Zastanawiasz się pewnie, jaką kupić drukarkę laserową: wielofunkcyjną czy tanią? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Po pierwsze: nawet najlepsza drukarka laserowa do biura wcale nie musi być droga. A po drugie: ważniejszą rolę odgrywają funkcje urządzenia, które będą Ci potrzebne w codziennej pracy. Myśląc o wyborze odpowiedniej drukarki, masz przed oczami długie godziny przed komputerem, spędzone na czytaniu parametrów technicznych każdego urządzenia z osobna? A może wyjazd do kilku sklepów, by znaleźć drukarkę idealną? To wcale nie musi tak wyglądać. Skorzystaj z porównania drukarek wielofunkcyjnych laserowych na naszej stronie. Ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych znacznie ułatwi Ci poszukiwania i dzięki niemu znajdziesz urządzenie, które poradzi sobie z każdym zadaniem w Twoim biurze. Najpierw jednak przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej na temat ważnych parametrów drukarek laserowych. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – na co zwracać uwagę?

Najlepsza drukarka laserowa do biura to taka, która nie generuje dużych kosztów. Atramentowe drukarki są dość drogie w eksploatacji, szczególnie w miejscach, w których drukuje się wiele stron dziennie. Dlatego do biura o wiele lepszym wyborem jest drukarka laserowa. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki? Jaką drukarkę laserową wybrać do firmy? Oprócz samej ceny drukarki, ważnym aspektem są koszty jej eksploatacji. Tanie drukarki laserowe ze skanerem często obsługują jedne z najdroższych dostępnych na rynku tonerów. Jeśli w Twoim biurze drukuje się dziesiątki stron dziennie, koszty będą ogromne. Drukarka laserowa do biura tania w eksploatacji to taka, do której toner jest stosunkowo niedrogi i wystarcza na zadrukowanie wielu stron. Już niektóre z tańszych tonerów mogą wydrukować nawet 1350 kartek! Pamiętaj, że cena nie zawsze idzie za wydajnością, dlatego na ten aspekt zawsze zwracaj uwagę. A oprócz tego? Co jeszcze jest ważne podczas zakupu drukarki? 

Kluczowym aspektem może być także wydajność urządzenia. Laserowe drukarki są o wiele wydajniejsze niż ich atramentowe odpowiedniki. Dlatego jeśli w Twoim biurze drukuje się całkiem sporo dokumentów, będzie to lepsza opcja. Ale to nie wszystko! Różne modele drukarek laserowych do biura pozwalają na wydrukowanie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu stron w ciągu minuty. W przypadku druku pojedynczych faktur, ogłoszeń itd. niższa wydajność będzie wystarczająca. Jeśli jednak w Twoim biurze drukuje się wiele broszur, czasopism wewnętrznych itp. mniej wydajne urządzenie może być po prostu zbyt wolne. Zwróć na to uwagę podczas wybierania sprzętu do Twojego biura.

Drukarka laserowa wielofunkcyjna do biznesu – ranking luty 2024

Drukarka laserowa monochromatyczna

Ważnym aspektem jest także kolor wydruku. Dobra drukarka laserowa do biura wcale nie musi posiadać wielu funkcji. Drukarka laserowa do kopert czy też drukarka laserowa do faktur może być czarno-biała. Do takich dokumentów przeważnie nie potrzebujesz kolorowego druku. Pamiętaj, że jeśli nie drukujesz w kolorze, nie potrzebujesz urządzenia z taką funkcją. Jest ono droższe nie tylko w zakupie, ale także w eksploatacji. Monochromatyczne urządzenie to najbardziej ekonomiczna drukarka laserowa do biura. Kosz tonera jest stosunkowo niski, a i same urządzenia można znaleźć w bardzo przystępnej cenie. 

Drukarka laserowa z wydrukiem dwustronnym – duplex

Urządzenie wielofunkcyjne z wydrukiem laserowym do firmy
Urządzenie wielofunkcyjne z wydrukiem laserowym do firmy

W zależności od charakteru Twojej działalności, może być Ci potrzeba drukarka laserowa dwustronna ze skanerem. To urządzenie, które pozwala na drukowanie po obu stronach kartki bez Twojej pomocy. Za pomocą drukarki bez tej funkcji oczywiście także możesz drukować dwustronnie, ale za każdym razem musisz przekładać papier samodzielnie, przez co czas spędzony na drukowaniu niepotrzebnie się wydłuża, a Ty lub Twoi pracownicy tracicie cenny czas, który tworzy jedynie koszty, a nie przynosi żadnego zysku dla firmy. Jeśli więc potrzebujesz druku dwustronnego, w Twoim przypadku najbardziej wydajna drukarka laserowa do biura będzie posiadała opcję automatycznego druku na obu stronach. Sprawdź to, zanim zdecydujesz się na zakup! Dodatkowo, przy rosnących cenach papieru, w dłuższej perspektywie czasu urządzenie typu duplex może być bardziej opłacalne.

Drukarka laserowa ze skanerem – wady i zalety

Dobra drukarka laserowa do biura przeważnie musi być wielofunkcyjna. Dzięki temu jedno urządzenie pomoże nam w wielu zawodowych obowiązkach i ułatwi biurowe życie. Drukarki ze skanerem laserowe mają jednak swoje wady. Jest ich niewiele, ale być może w Twoim przypadku będą miały kluczowe znaczenie. Po pierwsze: urządzenia są droższe niż atramentowe odpowiedniki. Oczywiście na rynku dostępne są różne modele i możesz wybrać – w zależności od preferencji – droższy lub tańszy model o określonych funkcjach. W przypadku drukowania w kolorze, laserowa drukarka będzie z pewnością o wiele droższą opcją. Po drugie: oryginalne materiały, np. tonery są droższe w zakupie niż atramentowe. Jeśli Twoja firma dopiero startuje, może być to dla Ciebie spory wydatek. Po trzecie: urządzenie ze skanerem jest większe od modelu, który jedynie drukuje. 

A jakie są zalety? Dlaczego warto kupić dobrą drukarkę laserową ze skanerem? Choć toner jest droższy niż atramentowy, jest też bardziej wydajny. I o ile jednorazowy wydatek jest większy, tak z czasem się on zwraca. Przeciętny tusz do drukarki atramentowej wystarcza na ok. 200 stron, a do laserowej na co najmniej 1000. Biorąc pod uwagę, że koszt tonera do laserowej drukarki jest 2-4 razy wyższy niż do atramentowej, i tak ta opcja jest bardziej opłacalna. Poza tym atramentowe kartridże mogą zasychać np. nieużywane w okresie urlopowym.

Wydajna drukarka laserowa ze skanerem bije na głowę atramentowe drukarki. Atramentowe modele osiągają wynik do 15 stron na minutę, przy czym trudno o większą wydajność takiej drukarki. Laserowe potrafią drukować po kilkunastu do nawet kilkudziesięciu stron na minutę, dzięki czemu jesteś w stanie wydrukować o wiele więcej. To szczególnie ważne w biurach, gdzie wielu pracowników korzysta z jednej drukarki. Im wyższa wydajność, tym mniejsze przestoje i czas oczekiwania na konkretny wydruk. Szybkie drukowanie wcale nie sprawia, że jakość wydruku jest niska. Wręcz przeciwnie. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wydruku, koniecznie wybierz drukarkę laserową.

Drukarka laserowa ze skanerem do biura – urządzenie wielofunkcyjne

Urządzenie wielofunkcyjne może zajmować dużo miejsca. Jaka drukarka laserowa do małego biura sprawdzi się najlepiej? Im mniejsze biuro posiadasz, tym większe znaczenie ma rozmiar samego urządzenia. W sytuacji, w której musisz oszczędzać miejsce, przemyśl, czy aby na pewno potrzebujesz modelu wielofunkcyjnego. Zajmują one o wiele więcej miejsca, podczas gdy monochromatyczna drukarka, która nie posiada innych funkcji, nie będzie zabierać Ci zbyt dużo cennej przestrzeni na biurku. Drukarka laserowa do biura, w którym jest więcej miejsca, może być większa.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem – dla kogo?

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe dla dużej firmy
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe dla dużej firmy

Drukarka laserowa ze skanerem może drukować na czarno-biało lub kolorowo. O ile do faktur wystarczy Ci model monochromatyczny, tak drukarka laserowa do zaproszeń powinna być kolorowa. Jeśli drukujesz materiały z myślą o wręczeniu ich komuś, warto by były jak najlepszej jakości. Drukarka laserowa kolorowa do zaproszeń pozwoli Ci na najwyższą jakość druku, dzięki czemu osoby, które otrzymają zaproszenia, będą pod wrażeniem. Również drukarka laserowa do wizytówek powinna być kolorowa. Jeśli Twoja firma posiada kolorowe logo lub charakterystyczne dla marki barwy, powinny być one dobrze odwzorowane na wszelkich materiałach drukowanych, które wychodzą poza firmę, tak jak właśnie wizytówki. 

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do biura

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do biura może służyć także do drukowania zdjęć. Dzięki urządzeniu, jakim jest kolorowa drukarka laserowa, drukowanie zdjęć będzie dla Ciebie przyjemnością. Ważne wydarzenia firmowe, imprezy integracyjne, sukcesy… wszystkie te zdjęcia będą mogły zawisnąć na ścianach Twojego biura. To zmotywuje pracowników do pracy. A gdy będą odwiedzać Was klienci, poczują przyjemną atmosferę. Osoby podczas rozmowy rekrutacyjnej będą widziały, że w Twojej firmie każdy pracownik jest ważny i z przyjemnością podejmą pracę. 

Kolorowa drukarka laserowa sprawdzi się także do etykiet samoprzylepnych. O ile etykietki z kodem kreskowym są czarno-białe, tak etykiety, które zawierają piktogramy, logo marki i inne tego typu informacje, są kolorowe. 

Drukarka laserowa ze skanerem i WiFi – czy warto?

Drukarka laserowa z WiFi do biura jest praktycznie niezbędna, jeśli korzystają z niej co najmniej dwie osoby. Im więcej osób w biurze, tym bardziej docenisz sprzęt z połączeniem sieciowym. Dzięki niej każdy może drukować bez odchodzenia od biurka, a na całe biuro wystarczy tylko jedno urządzenie, które nie będzie zabierać wiele miejsca. Nie musi także stać blisko komputerów, ponieważ łączy się z nimi na dość duże odległości. Jeśli nie wiesz, jaką drukarkę z WiFi wybrać, skorzystaj z rankingu drukarek laserowych wielofunkcyjnych, który znajdziesz na naszej stronie. Pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dobra drukarka laserowa z WiFi

Pamiętaj, by przed zakupem drukarki upewnić się, że pozwala ona na połączenie z komputerem, bez konieczności podłączania kabla. Nawet najlepsza drukarka laserowa ze skanerembędzie problematyczna, gdy korzysta z niej wiele osób, a nie posiada funkcji WiFi. Będzie to oznaczało masę kabli lub wędrowania z pendrive’ami lub laptopami do drukarki. W pierwszym przypadku Twoje biuro będzie wyglądało na nieuporządkowane, a kable będą stanowiły zagrożenie dla pracowników. W drugim – stratę cennego czasu, który mógłby zostać wykorzystany na wykonanie ważnych zadań. Podsumowując, drukarka laserowa ze skanerem do biura powinna posiadać funkcję WiFi, ponieważ ta opcja ułatwia i usprawnia pracę, szczególnie wtedy, gdy z urządzenia korzysta wielu pracowników w tych samych godzinach pracy.

Małe drukarki laserowe do biura

Drukarka laserowa ze skanerem dla biznesu
Drukarka laserowa ze skanerem dla biznesu

Na rynku znajdziesz wiele modeli drukarek laserowych różnych marek. Różnią się one zarówno wydajnością, kosztem eksploatacji, kosztem samego urządzenia, jak i gabarytem. W wielu firmach wolna przestrzeń jest niezwykle cenna, dlatego najlepszym wyborem jest kompaktowa drukarka laserowa ze skanerem. To urządzenie, które nie zajmie dużo miejsca i zmieści się nawet w niewielkim biurze. W zależności od potrzeb może przydać Ci się czarno-biała drukarka, lub mała kolorowa drukarka laserowa do biura. Przemyśl dokładnie, jakiego urządzenia potrzebujesz, byś nie poniósł niepotrzebnych kosztów. Może wydawać Ci się, że mała drukarka laserowa kolorowa ze skanerem będzie tańsza od większego urządzenia. Nic bardziej mylnego! Sam gabaryt urządzenia niekoniecznie ma wpływ na cenę. Pamiętaj, by nie kierować się jedynie wielkością drukarki, ale także kosztem tonera.

Może okazać się, że nawet najmniejsza i najtańsza możliwa drukarka laserowa będzie generować ogromne koszty, ponieważ będziesz do niej potrzebował jednego z najdroższych tonerów. By tego uniknąć, sprawdź ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych, który znajdziesz w zamieszczonej do poradnika tabeli rankingowej drukarek do firmy. Pozwoli Ci on na porównanie różnych modeli i znalezienie idealnego.

Przenośna drukarka laserowa do firmy

Jaką drukarkę laserową wybrać do firmy, gdy musimy korzystać z jednego urządzenia w wielu miejscach? Dobrze sprawdzi się przenośne urządzenie, które ma niewielkie rozmiary. Dzięki temu łatwo przeniesiesz drukarkę do innego pomieszczenia. Najlepszym wyborem może być dla Ciebie mini drukarka laserowa do laptopa. To najmniejsze i zarazem bardzo wygodne urządzenia. Pamiętaj, że te modele mogą nie posiadać dodatkowych funkcji. Sprawdź koniecznie parametry wybranego modelu przed zakupem.

Samochodowa drukarka laserowa

Drukarka laserowa do samochodu przyda się wszędzie tam, gdzie wykonywanie służbowych obowiązków wiąże się z dojazdem do klienta. Takie urządzenia są niewielkie i pozwalają na drukowanie wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy. Jeśli więc Twoja praca biurowa wymaga wyjazdów, pomyśl o takim sprzęcie. Dzięki niemu będziesz mógł wydrukować wszystko, co potrzebne będąc w trasie. Jeśli okaże się, że zapomniałeś dokumentów z biura, a posiadasz plik na laptopie, będziesz mógł wydrukować go przed odwiedzeniem klienta. Również podczas wizyty u niego będziesz mógł od razu wydrukować umowy oraz inne tego typu dokumenty. To znacznie ułatwi Ci pracę, a klient będzie postrzegał Cię jako osobę zorganizowaną i taką, której może zaufać. Drukarka laserowa do firmy, która jest mobilna, przyda się w wielu sytuacjach. Możesz z niej korzystać także w biurze. To rozwiązanie idealne dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Bezprzewodowa drukarka laserowa

Bezprzewodowa drukarka to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze urządzenie, jakie możesz zakupić do biura. Mnóstwo kabli przechodzących przez podłogę stwarza zagrożenie dla pracowników, a kable na biurku tworzą bałagan i zajmują cenne miejsce. Dodatkowo nie da się podłączyć do drukarki nieskończonej liczby komputerów. A do modelu bezprzewodowego, który posiada WiFi jak najbardziej się da. Może z niego korzystać każdy pracownik, a dzięki wysokiej wydajności, nikt nie będzie musiał czekać zbyt długo na swoje wydruki. To usprawnia pracę całego zespołu. Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową przyda się wszędzie tam, gdzie oprócz drukowania, potrzebny jest także skaner oraz ksero. Są takie materiały, które wystarczy skserować. Nie trzeba więc tracić czasu na poszukiwanie odpowiedniego pliku i drukowanie. A skanowanie pozwoli szybciej przesyłać informacje, chociażby między poszczególnymi zespołami. Dobrze dobrane urządzenie sprawi, że praca będzie o wiele bardziej efektywna.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Jak dobrać samochodowy prostownik do akumulatora? Ranking 2024

Prostownik do ładowania akumulatora to proste urządzenie umożliwiające zmianę napięcia przemiennego na napięcie stałe, dzięki czemu przywraca sprawność akumulatora. Dobry prostownik samochodowy charakteryzuje się...

Polecane wpisy: