Najlepszy grill elektryczny – Ranking 2024

Grill elektryczny to urządzenie, dzięki któremu można przygotować niezliczoną ilość potraw mięsnych, rybnych czy też warzyw. Dania z grilla elektrycznego wychodzą bardzo dobre i wcale nie trzeba mieć umiejętności szefa kuchni, żeby z niego korzystać. Co ważne, przygotowywane potrawy nie zawierają dodatków w postaci tłuszczu bądź też posiadają go w minimalnej ilości i o wiele szybciej są gotowe do spożycia.  Z poradnika dowiesz się od podstaw jak działa grill zasilany prądem, jak rozpoznać najlepszy grill elektryczny i czym się topowe modele charakteryzują. Sprawdź nasz poradnik i ranking, żeby dowiedzieć się jaki grill elektryczny w 2024 jest godny uwagi, jakie są jego rodzaje, na co zwrócić uwagę i ostatecznie jaki grill elektryczny wybrać?

Rodzaje grilli elektrycznych – najczęściej wybierane

Rozpoczynając poszukiwania najlepszego grilla elektrycznego dobrze jest określić jaki jego rodzaj będzie dla nas idealny. Modele mogą różnić się między sobą wielkością, rodzajem płyty oraz wytrzymałością i funkcjonalnością. Warto sprawdzać rankingi grilli elektrycznych w 2024 roku, aby móc wybrać najlepszy grill elektryczny dla siebie. Ważne jest też ich przeznaczenie, grill elektryczny na działkę może różnić się wielkością od tego przeznaczonego do użytku w domu lub na balkonie.

Wyróżniamy następujące rodzaje grillów elektrycznych:

 • Grill elektryczny z płytą grzewczą – jedne z najpopularniejszych rozwiązań. Dzięki teflonowej albo ceramicznej powłoce potrawy nie przywierają do powierzchni, ich resztki można łatwo usunąć, a dzięki specjalnym kanałom nie trzeba martwić się wyciekającym tłuszczem. Dodatkowo są to rozkładane grille elektryczne, dzięki czemu można ich używać w pozycji otwartej, zamkniętej oraz półotwartej. Mogą być o większej bądź mniejszej powierzchni grillującej.
 • Grill elektryczny raclette – może mieć prostokątny lub okrągły kształt i stworzony jest z dwóch połączonych powierzchni grzejących. Jest to mini grill i patelnia, na której można podgrzewać potrawy. Najczęściej jego powierzchnie wykonane są z teflonu, ale zdarzają się również egzemplarze z kamienia. Jego atutem jest możliwość przygotowania kilku potraw naraz oraz atrakcyjna prezencja. Zaznaczyć trzeba, że taki grill elektryczny z płytą kamienną nie posiada osobnego pojemnika zbierającego tłuszcz, więc pozostaje on w całości na powierzchni rynienek grillowych.
 • Grill elektryczny z rusztem – najbliżej mu do klasycznych, ogrodowych, węglowych grilli, dzięki czemu są bardzo popularne. Urządzenie te łączą wygodę korzystania z grilla elektrycznego wraz tradycyjną formą i klimatem przygotowania potraw. Tłuszcz z tego grilla skapuje na grzałkę, którą koniecznie należy po użytkowaniu umyć, niestety trzeba to zrobić ręcznie, nie ma możliwości umycia tej części w zmywarce do naczyń.
 • Grill elektryczny obrotowy – idealnie sprawdza się do przygotowania szaszłyków i pionowych przekąsek. Specjalne dysze, które można wypiąć, obracając się równomiernie, grillują potrawy. Chroni przed pryskaniem tłuszczu oraz zapewnia szybkie pieczenie szaszłyków i innych potraw np. mięsnych.

Grill elektryczny ranking kwiecień 2024  

 

Markowe grille elektryczne

Cena grilla elektrycznego różni się w zależności od wyboru konkretnego modelu, marki, wielkości urządzenia oraz jego funkcjonalności. Na rynku jest wiele urządzeń, które idealnie wpasują się w bardziej budżetowe zakupy, jak i tych z wyższej półki, które zawierają o wiele więcej użytkowych funkcji.

Grill elektryczny Tefal

Szeroka gama urządzeń Tefal pozwoli na dokonanie idealnego wyboru co do właściwego i profesjonalnego grilla elektrycznego. W ofercie marki wybór jest ogromny i na pewno będzie można dopasować urządzenie do swoich preferencji oraz możliwości finansowych. Tefal posiada np. okrągłe grille elektryczne na nóżkach, idealnie sprawdzające się w ogrodzie.

Grill elektryczny Bosch

Marka Bosch posiada również wiele grilli elektrycznych, które zróżnicowane są zarówno pod względem wielkości, funkcjonalności oraz ceny. Pieczenie kiełbasy na grillu elektrycznym Bosch to sama przyjemność.

Grill elektryczny Zelmer

Wśród asortymentu marki Zelmer można znaleźć tańsze opcje, jak i te droższe z większą funkcjonalnością i możliwościami. Ich oferta pozwala cieszyć się pysznym jedzeniem z grilla elektrycznego.

Grill elektryczny ogrodowy

Grill elektryczny ogrodowy może być wykorzystywane niezależnie od pory roku i pogody. Dzięki niemu uniknąć można nieprzyjemnego dla otoczenia dymu i trudnej do usunięcia sadzy. Grill elektryczny bezdymny nie generuje ognia i dymu, dlatego też można z powodzeniem korzystać z niego nawet pod zadaszeniem. Najczęściej wybieraną do ogrodu opcją jest stojący grill elektryczny, który jest bardzo wygodny, stabilny i komfortowy w użytkowaniu.

Grill elektryczny ogrodowy można dobrać do swoich preferencji wielkością, dzięki czemu, wybierając mniejszą i kompaktową opcję, świetnie sprawdzi się również na balkonie czy też w domowej kuchni. Decydując się na takie urządzenie, warto sięgnąć po grill z zamknięciem, które uchroni kuchnie i resztę pomieszczeń przed nieprzyjemnymi zapachami.

Ważna jest również powierzchnia grilla elektrycznego na działkę, która powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników. Jeśli planuje się przygotowywanie dań dla rodziny i przyjaciół dobrze jest skupić się na urządzeniu z większym obszarem grillowym. Duży grill elektryczny pozwoli na komfortowe przygotowywanie potraw dla większej ilości osób jednocześnie. Jeśli natomiast grill ma być użytkowany nie tylko w ogrodzie i ma być opcją bardziej mobilną warto wybrać model o mniejszych gabarytach.

Wybierając grilla elektrycznego ogrodowego dobrze jest skupić się na kilku ważnych aspektach takich jak:

 • Długi przewód, dzięki któremu wpięcie się do sieci nie będzie problemem i nie trzeba będzie korzystać z przedłużaczy;
 • Szybki czas nagrzewania i równomierne podgrzewanie;
 • System regulowania temperatury;
 • Odpływ tłuszczu;
 • Odpowiednia i wystarczająca powierzchnia grillowa;
 • Automatyczne wyłączanie;
 • Wymienne płytki;
 • Wbudowany termometr.

Sprawdzając ranking grilli elektrycznych lato 2024 warto mieć na uwadze powyższe zagadnienia, tak aby móc wybrać najlepszy grill elektryczny.

Grill elektryczny z rusztem

Grill elektryczny z rusztem jest najbardziej podobny do klasycznych modeli. Dzięki rusztowi właśnie potrawy z grilla elektrycznego smakują wyśmienicie i będą smakowały każdemu miłośnikowi grillowania. Wśród tych urządzeń można wyróżnić żeliwny grill elektryczny lub z rusztem ze stali nierdzewnej. Grillowanie na grillu elektrycznym z rusztem żeliwnym umożliwia osiągnięcie najlepszych rezultatów i nawet najbardziej wymagające dania wyjdą bardzo dobrze.

Grill elektryczny ogrodowy ranking 2024 

Grill elektryczny na balkonie

Korzystanie z grilla elektrycznego na balkonie jest alternatywą dla klasycznego grillowania w plenerze. Warto pamiętać, że mimo, iż prawo nie zabrania grillowania na swoim balkonie, mimo to wewnętrzne regulaminy np. spółdzielni mieszkaniowej mogą stanowić inaczej.

Grillując na balkonie dobrze jest korzystać z bezdymnego grilla elektrycznego, który emituje mało zapachów, a dzięki małej ilości tłuszczu, która niezbędna jest do grillowania, można uzyskać smaczne i przede wszystkim zdrowe potrawy. Dobry grill elektryczny daje zdecydowanie więcej możliwości i opcji niż jego węglowy brat.

Grill elektryczny z pokrywką

Grillowanie na grillu elektrycznym będzie jeszcze smaczniejsze, jeśli wybór padnie na egzemplarz z pokrywką. Dzięki pokrywie potrawy z grilla elektrycznego nie tylko o wiele szybciej są gotowe, ale również o wiele bardziej soczyste i to przy minimalnym udziale tłuszczu.

Dodatkowo na rynku można znaleźć grille elektryczne z wbudowanym w pokrywkę termometrem, co umożliwia jeszcze dokładniejszą kontrolę nad temperaturą, którą w razie potrzeby można oczywiście regulować.

Grill elektryczny z pokrywą sprawdzi się również w potrawach duszonych lub takich, gdzie potrzebne jest dodatkowe opiekanie. Grill elektryczny z pokrywką jest uznawany za jeden z najlepszych grilli elektrycznych.

Atutem grilla elektrycznego z pokrywką jest również fakt, iż jest on niezależny od warunków atmosferycznych. Ani deszcz, ani nawet silny wiatr nie przeszkodzą w grillowaniu, dlatego też jest tak popularny w rankingach grilli elektrycznych.

Ciekawostką jest fakt, że jednym z rodzajów grilla elektrycznego z pokrywką jest model grilla kontaktowego, który z wyglądu zbliżony jest do tostera i można dzięki niemu obustronnie opiekać np. mięso lub pieczywo.

Grill elektryczny – opiekacz

Dzięki zastosowaniu funkcji opiekania, grill elektryczny zyskuje na wszechstronności. Jest to urządzenie dla każdego miłośnika opiekanych kanapek, panini, croque-monsieur itp. Dzięki dużej powierzchni można przygotować kilka potraw na raz, jest to więc opcja niezwykle oszczędzająca czas. Niektóre z grilli elektrycznych pozwalają na przygotowanie potraw dla aż 8 osób na raz.

Jest to często wybierana opcja na grill elektryczny do kuchni. Idealnie nadaje się do przygotowania śniadań i kolacji.

Domowy grill elektryczny

Grillowanie jest jedną z ulubionych aktywności letnich Polaków. Nie zawsze jednak ma się możliwość i miejsce na rozpalenie standardowego grilla. Wówczas z pomocą przychodzą domowe grille elektryczne. Przeglądając rankingi grilli elektrycznych w 2024 roku warto jest zwrócić uwagę na poszczególne elementy:

 • Moc grilla – zależy od niej szybkość nagrzania się grilla i jego skuteczność. Dobry grill elektryczny powinien mieć wysoką moc.
 • Wielkość grilla – kluczowa kwestia związana z jego użytkowaniem. Z powodzeniem można znaleźć mniejsze urządzenia, z których bezproblemowo będzie się korzystało w domu.
 • Regulowanie temperatury – pomaga w obsłudze grilla i przygotowaniu smacznych potraw.
 • Zabezpieczenia – automatyczne wyłączanie, rączka, która się nie nagrzewa, stabilna konstrukcja, czy tacka na wytopiony z potrawy tłuszcz – warto wybierać modele posiadające te zabezpieczenia.
 • Dodatkowe funkcje, które uproszczą i usprawnią grillowanie – wielkim ułatwieniem są wymienne płyty grzewcze, nieprzywierająca powłoka, a także możliwość mycia niektórych z części w zmywarce.

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, nie będzie problemu ze znalezieniem najlepszego grilla elektrycznego, przeglądając pozycje TOP 10 najlepszych grilli elektrycznych w dołączonym rankingu.

Ceramiczny grill elektryczny

Ceramiczna powłoka nie pozwala na przywieranie potraw i jest łatwa w utrzymaniu czystości. Ceramiczny grill elektryczny z powodzeniem nada się do przygotowania smacznych hamburgerów, kanapek, ryb, warzyw i wielu innych smacznych dań. W rankingach grilli elektrycznych w 2024 roku, opcje ceramiczne są na wysokich pozycjach, z racji praktycznego i wygodnego wykorzystania powierzchni grillowej.

Mnogość produktów na rynku sprawia, że można dobrać idealnego dla siebie grilla zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i również wielkości czy ceny.

Najczęściej grille mają 3 pozycje grillowania:

 1. Pozycja rusztu – świetnie nadająca się do przygotowania potraw z rusztu, otwartych, ciepłych kanapek i tostów z grilla elektrycznego.
 2. Pozycja prasy – idealna do szybkiego grillowania z obu stron z wykorzystaniem wysokiej temperatury oraz do tostów i kanapek.
 3. Pozycja blatu – dzięki dużej powierzchni można grillować takie przekąski jak: szaszłyki, warzywa, smażyć jajka i naleśniki.

Co można robić na grillu elektrycznym?

Grill elektryczny daje możliwość, aby cieszyć się ulubionymi i pysznymi potrawami nie tylko w okresie letnim, ale tak naprawdę cały rok. Urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu bez większych problemów można przyrządzać grillowane jedzenie w zdrowej formie – z minimalną ilością tłuszczu. Dania z grilla elektrycznego są świetnym pomysłem dla osób dbających o linię, przygotowywane potrawy zachowują prawie całość swoich wartości odżywczych, ich smak jest nienaganny, oraz nie ociekają tłuszczem, który zbiera się w pojemniku podczas podgrzewania.

Na grillu elektrycznym można przygotować takie same potrawy jak na jego węglowym odpowiedniku. Pieczenie kiełbasy na grillu elektrycznym? Żaden problem! Indyk z grilla elektrycznego? Jak najbardziej! Wołowina z grilla elektrycznego? Oczywiście! Tworząc dania z grilla elektrycznego nie ma żadnych ograniczeń, można jeść to co się lubi i to w zdrowej formie.

Śniadanie z grilla elektrycznego

Świetnym pomysłem na śniadanie z grilla elektrycznego są jajka sadzone z boczkiem. Na płycie grilla rozpuścić należy odrobinę masła po czym wbija się jajka. Boczek natomiast ułożyć trzeba na najbardziej rozgrzanym fragmencie grilla. Dodatkowo na ruszt można także położyć chleb. Na tak podgrzaną i przygotowana grzankę nakłada się boczek oraz jajko. Całość można doprawić oraz posypać szczypiorkiem.  

Ryba z grilla elektrycznego

Opłukaną, wysuszoną i pokrojona na małe kawałki ulubioną rybę należy przyprawić i skropić odrobiną soku z cytryny. Na rozgrzany grill kłaść należy kawałki ryby i grillować je około 7 minut (czas zależy od grubości).  Tak przygotowaną rybę, np. łososia z grilla elektrycznego podawać można z frytkami lub ziemniakami i ulubioną sałatką.

Karkówka z grilla elektrycznego

Zamarynowaną wcześniej w ulubionych przyprawach karkówkę kłaść należy na rozgrzany grill i smażyć aż do miękkości mięsa. Zwykle karkówce z grilla elektrycznego wystarczy około 10 – 13 minut smażenia z każdej strony. Podawać z ulubionymi dodatkami, idealnie komponuje się z ziemniakami z grilla elektrycznego.

Tortilla z grilla elektrycznego

Ulubione dodatku położyć należy na placku tortilli, przykryć żółtym serem, przyprawić solą oraz pieprzem i odpowiednio złożyć w tzw. kopertę. Przypiekać, aż do momentu pojawienia się pasków. Tortilla z grilla elektrycznego najlepiej smakuje podana z ulubionym sosem, np. czosnkowym.

Kanapki z grilla elektrycznego

Kanapki z grilla elektrycznego świetnie smakują na ciepło. Można do niej użyć np. piersi z kurczaka z grilla elektrycznego i ulubionych dodatków. Na kanapce ułożyć trzeba wybrane składniki, a po jej zamknięciu grillować z obu stron. W podobny sposób można zrobić tosty z grilla elektrycznego.

Stek z grilla elektrycznego

Po dokładnym umyciu oraz osuszeniu, mięso należy natrzeć oliwą i posypać pieprzem. Smażyć na dobrze rozgrzanym ruszcie w zależności od tego jaki stopień wysmażenia chce się uzyskać:

 • 2 minuty – krwisty,
 • 3 minuty – średnio wysmażone,
 • 4 minuty – wysmażony.

Schab z grilla elektrycznego

Wcześniej zamarynowany schab, smażyć należy na grillu elektrycznym około 5 minut z każdej strony – z zależności od grubości jego plastrów. Schab z grilla elektrycznego najlepiej podawać z ziemniakami oraz ulubioną sałatką.

Dorsz z grilla elektrycznego

Po uprzednim porcjowaniu fileta, należy go umyć i osuszyć. Skropiony sokiem z cytryny i posypany koperkiem oraz pietruszką filet należy grillować na rozgrzanym grillu około 3 minut z każdej strony. Podawać z ziemniakami i surówką.

Wielofunkcyjny grill elektryczny

Grill elektryczny to urządzenie, które cechuje wielofunkcyjność. Można z niego korzystać niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych. Grillowanie na grillu elektrycznym może odbywać się w domu, w kuchni czy też na balkonie – bezdymny grill elektryczny, sprawdzi się znakomicie w plenerze, ogrodzie i wszędzie tam, gdzie jest zasilanie elektryczne.

Grill może być wykorzystywany jako alternatywa dla klasycznego, węglowego grilla, lub można na nim wyczarować prawdziwe kulinarne dzieła sztuki.

Bardzo ważna jest wielofunkcyjność tego urządzenia. Można na nim grillować, piec, opiekać, smażyć oraz robić gofry.

Rankingi grilli elektrycznych są kopalnią wiedzy o tych urządzeniach. Przed zakupem warto przejrzeć propozycje z listy rankingowej, aby znaleźć odpowiadającą potrzebom opcję.

Akcesoria do grilla elektrycznego

Używanie akcesoriów do grilla elektrycznego może znacznie poprawić komfort z jego użytkowania. Warto więc zaopatrzyć się w:

 • Szczypce, łopatki ze stali szlachetnej – można dzięki nim precyzyjnie chwycić, przytrzymać oraz przewracać potrawy.
 • Szczotka do czyszczenia – ułatwiająca doprowadzenie grilla elektrycznego do porządku po przygotowywaniu posiłku.
 • Termometr – pomaga w idealnym wysmażeniu i przygotowaniu potrawy.
 • Fartuch – niezbędne akcesorium każdego prawdziwego kucharza.

Turystyczny grill elektryczny

Turystyczny grill elektryczny, zwany inaczej walizkowym, umożliwia zabieranie go ze sobą na różnego rodzaju wypady. Jego kompaktowe wymiary umożliwiają bezproblemowe przenoszenie i transport. Można z niego korzystać niezależnie od pogody i o każdej porze dnia i nocy.

Ten mały grill elektryczny pozwala na stworzenie pysznych i jakościowych potraw w szybkim czasie i z zachowaniem ich wartości odżywczych. Idealnie nadaje się na wszelkie wyjazdy. Będzie to też świetny grill elektryczny na taras, balkon, a nawet do kuchni.

W rankingach grilli elektrycznych turystycznych przodują te o kompaktowych wymiarach, które można wszędzie zabierać ze sobą i cieszyć się pysznym smakiem grillowanych potraw. Szukając odpowiedzi na pytanie: jaki grill elektryczny na wyjazdy, odpowiedź zawsze będzie ta sama – turystyczny.

Jak widać na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i typów grilli elektrycznych. Dzięki temu każdy może odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki grill elektryczny do domu i dokonać optymalnego dla siebie wyboru. Beztłuszczowy grill elektryczny jest świetną opcją dla wszystkich, którzy uwielbiają pyszne i zdrowe jedzenie, a jednocześnie chcą cieszyć się grillowanymi potrawami częściej niż jedynie latem.

Najczęściej zadawane pytania na temat grilla elektrycznego:

Czy grill elektryczny jest zdrowy?

Grill elektryczny umożliwia przyrządzanie zdrowych, a zarazem smacznych posiłków. Minimalizuje on ilość tłuszczu, dzięki czemu potrawy i przekąski są pełne wartości odżywczych, a jednocześnie bardzo smaczne.

Czy można robić grilla elektrycznego na balkonie?

Polskie prawo nie zabrania korzystania z grilli elektrycznych na balkonie, jednak wewnętrzne przepisy wspólnot, czy spółdzielni mieszkaniowych mogą stanowić inaczej.

Patelnia grillowa czy grill elektryczny?

Grill elektryczny jest opcją zdecydowanie wygodniejszą. Jest to urządzenie mobilne i można z niego korzystać zarówno w domu jak i w ogrodzie czy na wyjeździe.

Ile kosztuje grill elektryczny?

Ceny urządzeń są zróżnicowane ze względu na funkcjonalność, wielkość urządzenia oraz markę. Mieszczą się one w przedziale od 150 – 1600 zł.

Grill elektryczny a folia aluminiowa

Nie zaleca się grillowania potraw zawiniętych w folię aluminiową.

Grill elektryczny, ile Wat?

Im mocniejsze urządzenie tym lepiej. Nie powinno się wybierać urządzeń o mocy mniejszej niż 1000 W.

Jak myć grill elektryczny?

Ruszt grilla elektrycznego należy delikatnie wyczyścić nie uszkadzając przy tym jego powłoki. Resztki jedzenia dobrze jest usunąć drewnianą szpatułką, a jeśli nie jest on bardzo brudny można przetrzeć go papierem. Niektóre części można myć w zmywarce do naczyń.

Wyróżnione i polecane grille elektryczne w 2024 

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2024

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Polecane wpisy: