Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch dla dzieci

Smartwatch dla dziecka z SIM

Samrtwatch może być kojarzony z funkcją rodzicielską, która nieodpowiednio wykorzystywana może stać się narzędziem inwigilacji i ograniczenia swobody dziecka. Nic bardziej mylnego, od tego, jak będzie komunikacja wykorzystywana przez rodziców, zależy to, jak dziecko będzie postrzegać smartwatch. Inteligentny zegarek umożliwia komunikację dziecka z rodzicem, pozwalając tym samym na szybkie wezwanie pomocy, lokalizację pociechy i ustalenie poziomu zagrożenia po stronie opiekunów. Smartwatch odpowiednio wykorzystywany może dać dziecku poczucie swobody, dzięki czemu może samodzielnie udać się na plac zabaw, wrócić ze szkoły, odwiedzić znajomych, a przy tym na bieżąco informować rodziców o zmianie sytuacji. Na rynku bez trudu można odnaleźć wiele urządzeń, które służą bardziej rodzicom niż dzieciom stąd, pociechy szybko rezygnują z inwigilującej galanterii. Aby temu zapobiec, przygotowaliśmy ranking praktycznych smartwatchy, które cieszą się stałym zainteresowaniem wśród dzieci, wspomagają ich codzienne funkcjonowanie, a przy tym nie ograniczają kontroli rodzicielskiej.

Co to jest smartwatch dla dzieci?

Smartwatch dla dzieci to inteligentny zegarek cyfrowy z zaawansowanymi funkcjami, które pozwalają na kontakt i kontrolę ze strony opiekuna. Rankingowy smartwatch dla dzieci umożliwia lokalizację i komunikację z pociechą, wykorzystując transmisję danych i lokalizację. Smartwatch może być wykorzystywany przez rodziców jako podsłuch, ale także dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa i funkcjonalność zbliżoną do smartfona.

Najlepszy smartwatch dla dzieci ranking wrzesień 2021

Sprawdź również ranking męskich smartwatchy

Jak działa zegarek smartwatch dla dzieci

Smartwatch komunikuje się ze smartfonem opiekuna po sparowaniu i konfiguracji obu urządzeń. Wymiana danych drogą internetową pozwala na określenie, gdzie znajduje się dziecko, gdzie było wcześniej i ile czasu. Szybka oraz wygodna komunikacja rodziców z dzieckiem może zapobiec zgubieniu się dziecka i wyrażeniu przez pociechę konieczności pomocy, kiedy znajduje się w stresującej sytuacji. Rankingowy smartwatch działa podobnie jak smartfon, komunikuje się ze wskazanymi urządzeniami przesyłając do nich pakiety danych.

Funkcjonalność smartwatchy dla dzieci

Smartfon dla małych miłośników przygód to urządzenie, które nie jest na tyle poręczne, aby zawsze i wszędzie o nim pamiętać, dzieci nie są z reguły tak przywiązani do telefonu, jak dorośli. Z tego właśnie względu wybór inteligentnego zegarka to dobry pomysł, aby dziecko pozostało pod stałą opieką i mogło się czuć bezpiecznie w wyznaczonej strefie. Do określenia strefy lub określenia lokalizacji potrzebny jest rankingowy smartwatch z GPS. Sam GPS nie wystarcza do komunikacji ze smartfonem rodziców, w tym celu smartwatch musi obsługiwać kartę SIM, dzięki czemu możliwe będą nie tylko połączenia alarmowe z rodzicami i pozostanie z dzieckiem w kontakcie, ale także wymiana wiadomości i transmisja danych o lokalizacji pociechy. Większość z wymienionych funkcjonalności są przydatne z punktu widzenia rodzica, trzeba również pamiętać, że aby chętnie dziecko nosiło smartwatch na ręce, trzeba zadbać o wygodę i funkcjonalność dla dziecka.

Jak nie stracić kontaktu z dzieckiem?

Powodów, dla których dziecko może nie chcieć nosić smartwatcha, może być bardzo wiele. Do najczystszych jest nadmierne wykorzystywanie narzędzia podsłuchowego lub lokalizacyjnego i nagminne ograniczanie swobody dziecka przez rodziców, lub opiekuna. Należy pamiętać, że smartwatch nie może służyć tylko rodzicom do kontroli nad dzieckiem, ale również samemu użytkownikowi. Rozbudowana funkcjonalność zachęca do tego, aby zawsze rankingowy smartwatch mieć przy sobie. Smartwatch powinien być także dopasowany do osobowości i preferencji dziecka, zbyt dziecinny może stać się obiektem wyszydzenia wśród rówieśników. Warto w takim przypadku zadbać o to, aby miał wymienną bransoletę, którą można podmienić na bardziej lub mniej stonowaną kolorystycznie. Do niezbyt oczywistych powodów utraty kontaktu z dzieckiem, można zaliczyć również poniższe właściwości, o których dość często rodzice zapominają wybierając smartwatch dla dziecka.

Smartwatch dla dziecka

Wygodna bransoleta

Wygodne zapięcie zegarka sprawi, że dziecko zapomni o urządzeniu na ręce. Ciągłe uwieranie i obcieranie bransolety na nadgarstku, może zrazić dziecko do noszenia inteligentnego zegarka, to z kolei może przyczynić się do zerwania kontaktu z dzieckiem.

Pojemna bateria

Kolejnym czynnikiem ograniczającym możliwość komunikacji jest pojemność baterii w smartwatchu dla dziecka. Ciągła konieczność ładowania przyczynić się może do tego, że nasza pociecha zostawi zegarek w domu lub o nim zapomni. Dobre smartwatche powinny mieć baterię o pojemności przynajmniej 400 mAh. Rankingowe smartwatche z taką baterią umożliwiają nawet 3-4 dni czuwania bez ładowania.

Wodoodporność

Przypadkowe zalanie smartwatcha to kolejny czynnik, który może ograniczyć kontakt z dzieckiem. Jak tego uniknąć? Najlepiej wybrać wodoszczelny smartwatch dla dziecka z rankingu, dzięki czemu zmienne warunki pogodowe i mycie dłoni nie będzie wymagało chowania lub ściągania zegarka z nadgarstka. Deszcz, śnieg, a także pył i kurz, w przypadku zabawy na świeżym powietrzu mógłby przyczynić się do utraty gwarancji w przypadku smartwatchy niemających oznaczenia IP67.

Co umożliwia smartwatch dla dzieci?

Funkcjonalność jest istotna z punktu widzenia rodzica, ale również samego dziecka, które ma być głównym użytkownikiem zegarka. Czego można oczekiwać po smartwatchu dla dziecka?

Stylowy smartwatch dla dziecka

Poniżej lista funkcji, jakie można znaleźć w dziecięcych Smartwatchach:

 • SOS – umożliwia alarmowe połączenie ze wskazanymi numerami np. rodzica lub opiekuna.
 • Pomiar czasu i jakości snu – przydatna funkcja do monitorowania czy dziecko nie ma nocnych koszmarów.
 • GEO ogrodzenie – dzięki tej funkcjonalności można określić punkt geograficzny, od którego oddalenie się o więcej niż np. 100 metrów zaalarmuje rodzica. Wirtualne ogrodzenie przydaje się, kiedy dziecko chce bawić się na podwórku lub wkoło domu, ale nie powinno wychodzić poza bezpieczną granicę.
 • Książka z adresami – dzięki tej liście dziecko ma dostęp do adresów rodziny.
 • Krokomierz – pomiar dystansu, pozwala na określenie aktywności dziecka, mierzenie kroków zachęca do spacerów i zabawy na świeżym powietrzu.
 • Rejestr połączeń – funkcjonalność, dzięki której rodzic, jak i dziecko ma podgląd do listy odbieranych i wykonywanych połączeń.
 • Zdalny aparat – kiedy dziecko nie tylko ma smartwatch, ale również już smartfon, może za pomocą zegarka wykonywać zdalnie zdjęcia, parując oba urządzenia z wykorzystaniem bluetooth.
 • Stoper – funkcja pozwalająca dziecku na pomiar czasu i bicie rekordów swoich i rówieśników.
 • System głośnomówiący – dzięki tej opcji do zegarka nie potrzeba podłączać słuchawek, aby prowadzić rozmowy.
 • Wybieranie głosowe – to funkcja, która umożliwia sprawne nawiązywanie kontaktu z kontaktami l listy zapisanych numerów.
 • Zdalny podsłuch – to funkcja dla rodzica, która przydaje się wówczas, kiedy opiekunowie mają pewne podejrzenia, dzięki temu dziecko ma świadomość, że jest pod kontrolą, ale także opieką. Zdalny podsłuch może pomóc uchronić dziecko przed nieodpowiednim otoczeniem i zagrożeniami szczególnie wtedy, gdy dziecko nie ma możliwości odebrania połączenia.
 • Powiadomienia – informacje o przychodzących połączeniach, czy wiadomościach pozwala na utrzymanie komunikacji z dzieckiem, powiadomienia o wydarzeniach służą także dziecku, kiedy ustawią sobie przypomnienie.
 • Czujnik zdjęcia z nadgarstka – pozwala na powiadomienie rodziców, w którym momencie i miejscu stracili kontakt z dzieckiem. Funkcja pozwala na szybkie zareagowanie jeszcze przed zagubieniem zegarka lub pozostawieniem urządzenia w miejscu niepożądanym.
 • Historia lokalizacji – dzięki temu łatwo można prześledzić miejsca i trasy, w których dziecko przebywało w ostatnim czasie, nawet kiedy, nie jest to możliwe do monitorowania na bieżąco np. podczas pobytu rodzica w pracy.
 • Latarka – podobnie jak w smartfonie umożliwia rozświetlenie otoczenia, ale również oznaczenie dziecka po zmroku w miejscach słabiej oświetlonych.
 • Pomiar temperatury – to opcja, która zmierzy bezpośrednio temperaturę dziecka i zasygnalizuje nieprawidłowości do opiekuna, w wielu rankingowych smartwatchach można taki pomiar ustawić zdalnie lub cyklicznie.
 • Zegarek i budzik – jeżeli mowa o inteligentnym zegarku to podstawową jego funkcją jest pomiar czasu, dzięki czemu dziecko wie, o której godzinie może przebywać w danym obszarze, domu, u znajomych itp. Budzik natomiast pozwala na ukształtowanie samodzielnego porannego wstawania u pociechy i samodyscypliny.
Popularność smartwatchy wśród dzieci

Najlepszy smartwatch dla dzieci z GPS

Lokalizator tak jak wcześniej już wspomnieliśmy, pomaga na określeniu, gdzie jest dziecko, ale także do kontrolowania przez rodzica, czy pociecha trzyma się bezpiecznego obszaru i wcześniejszych ustaleń. Wykroczenie poza obszar sygnalizowane jest w smartfonie rodzica lub opiekuna, dzięki czemu dziecko przekraczając granicę, może spodziewać się kontaktu ze strony opiekunów. Lokalizacja smartwatcha z rankingu odbywa się z dokładnością do kilku metrów dzięki czemu, opiekunowie mogą sprawdzić, czy dziecko nadal znajduje się pod wcześniejszym adresem szkoły, kolegi lub koleżanki lub rodziny. Smartwatch bez GPSa również mogą mieć funkcje lokalizacji pociechy jednak, w tym przypadku zdolność zlokalizowania dziecka, ogranicza się do śledzenia sygnału z kilku nadajników operatora, co zmniejsza dokładność, lepszą funkcją jest lokalizacja dzięki WiFi jednak i ta uzależniona jest od odległości od routera lub modemu. Dziecko poza zasięgiem sieci WiFi i w miejscu, gdzie jest słaby sygnał operatora komórkowego (lub odbywa się z jednego nadajnika BTS) może być bardzo trudne do zlokalizowania. Smartwatch z GPS pozwala na określenie nie tylko stref, w jakich dziecko powinno się znajdować w danych przedziałach czasu, ale pozwala na monitorowanie obszarów, w których dziecko nie powinno przebywać.

Smartwatch dla dzieci na kartę SIM – warunki funkcjonowania

Smartwatch dla dzieci z telefonem to połączenie, które jest nisko budżetowe i pozwala kupić smartwatch dla dziecka za mniej niż 200 zł. Należy jednak pamiętać, że utrata połączenie między smartfonem, a smartwatchem doprowadzić może do dużych ograniczeń funkcjonalności. Smartwatch dla dzieci na kartę SIM z rankingu pozwala na lokalizację dziecka i stałą komunikację. Ciągła wymiana informacji ze smartfonem opiekuna jest bardzo istotna i pozwala w łatwy sposób zlokalizować ostatnie miejsce pobytu pociechy, dzięki transmisji danych. Dzięki wbudowanej karcie SIM, komunikacja może odbywać się niezależnie od miejsca pobytu dziecka, a także poza zasięgiem WiFi.

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia to opcja na komunikację bez telefonu, jakie parametry musi spełniać karta SIM, aby nadawała się do smartwatcha dla dziecka?

 • Karta SIM musi być aktywna
 • Musi mieć środki na koncie lub taryfę z odpowiednią ilością minut i wiadomości do wykorzystania.
 • Karta SIM nie może mieć aktywnego kodu PIN.
 • Karta nie może mieć aktywnej kontroli rodzicielskiej.
 • Karta musi obsługiwać transmisję danych przynajmniej 2G – usługę internetową
 • Karta nie może mieć wyłączonej funkcji identyfikacji (zastrzeżonego numeru, niewidocznego numeru prywatnego).
 • Karta musi mieć pakiet danych do wykorzystania na poziomie przynajmniej 1GB na miesiąc, umożliwiać wysyłanie wiadomości SMS oraz wykonywania połączeń.

Smartwatch dla dzieci wodoszczelny

Wodoszczelność zapobiega nie tylko przez zalaniem rankingowego smartwatcha wodą, ale z reguły na zakurzenie i inne rodzaje zanieczyszczeń, na które urządzenie jest narażone. Wodoszczelność określona na podstawie ISO – IP67, pozwala na kontakt z wodą, bez uszkodzenia urządzenia i utraty gwarancji. Urządzenie z unijnym oznaczeniem IP67 pozwala na zanurzenie zegarka na głębokość 50 cm, na czas około 5-10 minut, dzięki czemu deszcz, śnieg, pot, mycie dłoni, czy zachlapania nie są w stanie zaszkodzić smartwatchowi.

Najlepszy smartwatch dla dzieci z aparatem

Aparat jest istotny z punktu widzenia dorosłego użytkownika, ale czy może przydać się dziecku? Smartwatch dla dzieci z aparatem wybrany z rankingu, to nie tylko doskonały powód, żeby dziecko chciało codziennie zakładać zegarek na rękę, ale także narzędzie, które może ułatwiać dziecku funkcjonowanie. Aparatem w zegarku można wykonać zdjęcie zmian w planie lekcji lub zajęć, zdjęcie notatek lub zapisów ze szkolnej tablicy. Funkcjonalność podręcznego aparatu jest nieoceniona, wystarczy spojrzeć jak często robimy zdjęcia telefonem.

Najlepszy smartwatch dla dzieci do 200 zł ranking wrzesień 2021

Sprawdź również ranking smartwatchy do 500 zł

Najczęściej zadawane pytania dotyczące dziecięcych smartwatchy:

Jak uruchomić smartwatch dla dzieci?

Urządzenie należy naładować, włączyć, a następnie wymienić zaślepkę karty SIM na właściwą zarejestrowaną kartę.

Dlaczego karta SIM nie działa w smartwatchu?

Karta sim nie może mieć nałożonej kontroli rodzicielskiej i aktywnego kodu PIN. W celu jego zdjęcia warto kartę przełożyć do innego urządzenia np. telefonu i wyłączyć kod egzekwowanie kodu PIN przy uruchamianiu. Działanie karty SIM można także w telefonie zweryfikować, być może nie została jeszcze uaktywniona przez operatora i zarejestrowana w sieci.

Jak długo wytrzymuje bateria w smartwatchu dla dzieci?

Smartwatch z pojemnością baterii na poziomie 400mAh wytrzymuje 3 do nawet 4 dni, wszystko zależy od intensywności wykorzystywania urządzenia. Warto zauważyć, że podobnie jak w smartfonie o wytrzymałości baterii w smartwatchu decyduje ilość uruchomionych procesów np. krokomierz, GPS, latarka itp. Brak zasięgu GPS lub słaby zasięg sieci telekomunikacyjnej może powodować szybsze rozładowywanie się urządzenia. Na czas działania smartwatch wpływa także częstotliwość przesyłania informacji do smartfonu rodzica.

Najlepsze smartwatche dla dzieci wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: wrzesień 2021

2 opinie

 1. Kupiłem ostatnio dla synka smartwatch dla dzieci ranking 2021 pokazuje ten model 7 miejscu w TOP10, trochę mi ulżyło bo zastanawiałem się jaki smartwatch dla dziecka wybrać spośród dziesiątek producentów i setek modeli. Wcale nie łatwo znaleźć najlepszy smartwatch dla dzieci opinie w interence dotyczą tylko najpopularniejszych modeli. Jeśli szukasz smartband, zegarek telefon dla dziecka ranking w moim odczuciu pozwoli zaoszczędzić Ci kilkunastu dni poszukiwań. Smartwatch dla dziecka to nie tylko dobry prezent ale też trochę kontroli, szczególnie jeżeli chodzi o miejsce pobytu dziecka, to nikt nie wymyślił do tej pory nic lepszego.

 2. Moim zdaniem najlepsze snartwatche dla dzieci to te które przynosza sporo zabawy dziecku a kontrola to racczej dodatkowy element, który chroni przed osiwieniem ze strachu i godzinnych poszukiwań dziecka. Mamy zaufanie do naszej córeczki, ale z racji, że jest w wieku dojrzewania już prawie to też trzeba jej pilnować. Dobra rada starajcie się przy starszych dzieciach ograniczyć kontrolę, szczególnie pod kątem dzwonienia na smatwatch, przy znajomych nawet najlepszy smartwatch dla dziecka może stać się elementem pośmiewiska wśród znajomych z kontroli rodzicielskiej, lepiej wysłać wiadomość i odczekać na kontakt.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn jest idealną przekąską, która nadaje się na spotkanie z przyjaciółmi, wieczorny seans filmowy czy też jako przekąska na dziecięcą imprezę. Przygotowanie zdrowego popcornu może być niezwykle łatwe i nie pochłaniać zbyt wiele czasu. Mając dobrą maszynę do popcornu, wystarczy wsypać ziarno i uruchomić urządzenie, wrócić po 5 minutach i przesypać zawartość do miski. Jak więc w wygodny sposób przygotować popcorn i jakie urządzenie do tego wybrać?

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.