Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn to jedna z najbardziej ulubionych przekąsek całej rodziny. Jest przez wszystkich uwielbiana za swoją chrupkość i maślany smak. Choć popcorn najbardziej kojarzymy z kinowymi salami, istnieje wiele sposobów, by wykonać go samodzielnie.

Gotowy zestaw kinowy z najlepszego automatu do popcornu

Jeśli prażone ziarna kukurydzy należą do stałego menu w naszym domu, ciekawą i wydajną metodą wydaje się wykorzystanie rankingowej maszyny do popcornu. Sprawdzimy więc, jak działa takie urządzenie, czym się różni od tradycyjnych sposobów przyrządzania kukurydzy i czym się kierować przy wyborze automatu do popcornu na podstawie opinii posiadaczy sprzętu?

Urządzenie do popcornu — jak działa?

Zazwyczaj domowy popcorn wykonuje się z ziaren kukurydzy smażonych w głębokim oleju na patelni lub w garnku. Innym sposobem jest kupienie paczkowanych ziaren przeznaczonych do podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Obie te metody nie należą jednak do najzdrowszych. W pierwszym przypadku popcorn zjadamy z bardzo dużą ilością tłuszczu, co znacząco podnosi kaloryczność przekąski. Drugi sposób wykorzystuje dużą zawartość chemicznych składników i przypraw wątpliwego pochodzenia, które są dodane do mieszanki wewnątrz torebki.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku użycia rankingowej maszyny do popcornu bez tłuszczu. Urządzenie wykorzystuje strumień gorącego powietrza, który praży ziarna bez konieczności używania dużej ilości oleju. Dodatek przypraw zależy wtedy już tylko od gustu użytkownika — może to być odrobina masła lub soli. Popcorn z maszyny jest więc o wiele zdrowszy i daje kontrolę nad kalorycznością oraz jakością dodatków, jakich zdecydujemy się użyć.

Najlepsza maszynka do popcornu ranking wrzesień 2021

Maszyna do robienia popcornu

W rankingu obecnie dostępnych jest wiele modeli automatów do prażenia kukurydzy. Maszyny do popcornu różnią się przede wszystkim takimi parametrami jak:

  • maksymalna pojemność
  • cena
  • moc
  • design

Jaka maszyna do popcornu?

Przed podjęciem decyzji, jaką maszynę do popcornu kupić powinniśmy wziąć pod uwagę powyższe aspekty i uwzględnić domowe potrzeby. Większa liczba domowników będzie wymagała odpowiednio dużej pojemności. Obecnie największe modele pozwalają na użycie jednorazowo aż 100 g ziaren. Ważna jest również moc urządzenia, gdyż od niej zależy nie tylko wydajność prażenia kukurydzy, ale też jej smak. Dobra maszyna do popcornu wybrana z rankingu powinien mieć moc minimum 1000 W, co pozwoli uzyskać lekki, chrupiący popcorn w krótkim czasie, a także zminimalizuje ilość nierozwiniętych ziaren.

Ważnym parametrem może być też poziom hałasu generowanego przez domową maszynkę do popcornu. Ciszej działające urządzenia umożliwią przygotowanie przekąski bez zakłócania spokoju pozostałych domowników. Będzie to szczególnie wygodne w przypadku przyjęcia dla gości, czy wspólnego oglądania rozgrywek sportowych.

Zwróćmy uwagę na łatwość używania urządzenia i jego czyszczenia. Idealna maszyna do popcornu powinna umożliwiać rozłożenie w taki sposób, by ułatwić dokładne mycie. Obsługa sprzętu również powinna być na tyle prosta, by w szybki sposób wytworzyć odpowiednią ilość przekąski dla całej rodziny. Istotnym ułatwieniem może być miarka lub skala pozwalająca na odmierzenie ziaren. Ważne są również zastosowane środki bezpieczeństwa w postaci blokad i antypoślizgowych podkładek. 

Obecnie dostępne są nie tylko urządzenia zasilane elektrycznie. Ciekawym wyborem może okazać się również maszyna do popcornu na gaz. Jest ona jednak zaprojektowana z myślą o bardziej komercyjnym użytku, wymaga bowiem specjalnej instalacji gazowej. Jeśli jednak posiadamy wystarczającą ilość miejsca, pozwoli uzyskać niezapomniany smak popcornu, jaki znamy tylko z kin i festynów.

Ile kosztuje maszyna do popcornu?

Pamiętajmy też, że w przypadku maszyny do robienia popcornu w domu ważną rolę grają ceny, które wahają się w rankingu od 100 do aż 1000 zł (automaty do wykorzystania komercyjnego osiągają nawet wyższe ceny). Droższe urządzenia będą cechować się lepszą wydajnością, krótszym czasem przygotowania popcornu i większą trwałością. Najlepszym wyborem będzie tu znalezienie złotego środka między naszymi potrzebami a ceną sprzętu. Większa inwestycja na start przełoży się nie tylko na jakość popcornu, ale też na żywotność maszyny. Może się okazać, że poniesiony wydatek zwróci się dzięki wieloletniej pracy jednego urządzenia.

Jaki popcorn do maszyny?

Kupując ziarna kukurydzy, pamiętajmy, by nie były to gotowe mieszanki przeznaczone do kuchenek mikrofalowych. Decydując jaką kukurydzę do maszyny do popcornu kupić sprawdźmy jej pochodzenie. Najlepiej sprawdzą się ziarna bez żadnych dodatków i z upraw ekologicznych. Jeśli nie wiemy, gdzie kupić popcorn do maszyny, najlepiej kierować się opiniami zaprawionych pożeraczy popcornu, którzy patrzą na skład produktu, Dobrą kukurydzę na popcorn można kupić w sklepach ze zdrową żywnością stacjonarnie lub zamówić większą ilość w lepszej cenie ze sprawdzonego sklepu internetowego ze zdrową żywnością.

Pamiętajmy, że popcorn z maszyny nie wymaga używania tłuszczu. Dostępne są jednak w rankingu maszyny do popcornu z olejem, które dopuszczają stosowanie takich dodatków. Niemniej otrzymany w ten sposób popcorn nie będzie już niskokaloryczną przekąską, co warto uwzględnić w codziennym jadłospisie i ograniczyć częstotliwość takiego rozwiązania. Najlepszym dodatkiem będzie odrobina soli, która pozwoli nam znacznie częściej cieszyć się lekkością i smakiem popcornu bez szkody dla zdrowia.

Mini maszyna do popcornu

Jeśli chcielibyśmy wyrabiać ulubioną przekąskę bez względu na miejsce, dobrym rozwiązaniem może okazać się przenośne urządzenie do prażenia popcornu. Taki sprzęt cechuje się mniejszymi rozmiarami niż standardowe maszyny, co pozwala na łatwe spakowanie do bagażu i zabranie w podróż. Wciąż jednak wymaga podłączenia do prądu, co może nieco utrudnić korzystanie z urządzenia w plenerze. Natomiast wersje mini posiadają zazwyczaj tak samo dużą moc, jak większe odpowiedniki (na poziomie 1000 W), dzięki czemu uzyskamy równie wysoką jakość popcornu.

Maszyna do popcornu dla dzieci

W przypadku obecności w domu najmłodszych członków rodziny warto zastanowić się na typem maszyny do popcornu przeznaczonym dla dzieci. Automaty do popcornu zaprojektowane są w specjalny sposób i posiadają zabezpieczenia przed niewłaściwym użyciem. Ich obsługa jest też niezwykle prosta i intuicyjna co wynika z niejednej opinii rodzica. Zazwyczaj posiadają przezroczyste ścianki pozwalające obserwować proces prażenia ziaren. Dzięki temu zapewniają wyjątkową frajdę najmłodszym, którzy nie tylko mogą przyjrzeć się, w jaki sposób powstaje popcorn, ale też samodzielnie go przygotują.

W rankingu dostępne są też domowe maszynki do popcornu o fantazyjnych kształtach i kolorach. Najczęściej spotykany design to nawiązanie do stylu retro i lat 60. Mogą okazać się ciekawym dodatkiem do naszej kuchni, ciesząc nie tylko podniebienie, ale też oko dzięki niestandardowej estetyce.

Najwydajniejsze urządzenie do popcornu ranking 2021:

Najczęściej zadawane pytania o domową maszynę do popcornu:

Popcorn w zalęzności od technologii prażenia w maszynie do popcornu

Jaka maszyna do popcornu jest najlepsza?

Za najlepsze automaty do popcornu uważa się te, które przygotowują popcorn, który można spożywać codziennie, tj. popcorn beztłuszczowy. Aby przygotować zdrową przekąskę, trzeba wybrać maszynę do popcornu bez tłuszczu, wówczas ziarna prażone są w strumieniu rozgrzanego powietrza. Patrząc pod kątem wydajności na automat do popcornu, najbardziej wydajne są maszyny do popcornu na gaz, pozwalają w krótkim czasie przygotować takie porcje, które można bez problemu sprzedawać na festynach itp.

Ile kosztuje maszyna do popcornu?

Domowa maszyna do popcornu to wydatek rzędu 100 do 1000 zł w zależności od tego, jak bardzo trwałe i komercyjne ma być samo urządzenie.

Jaki popcorn do maszyny?

Kukurydza sama w sobie jest zdrową przekąską, najlepszy popcorn można uzyskać z czystych ziaren bez dodatków oleju i substancji konserwujących, jakie można znaleźć w gotowych mieszankach do mikrofalówek.

Gdzie kupić popcorn do maszyny?

Zapas popcornu można kupić w atrakcyjnych cenach w internetowych sklepach ze zdrową żywnością lub w pojedynczych paczkach w sklepach stacjonarnych.

Maszyna do popcornu jak działa?

Maszyna do popcornu podgrzewa ziarna w zależności od typu maszyny strumieniem gorącego powietrza lub grzałką w przypadku olejowej maszyny do popcornu. Podgrzane ziarna pękają a z ich wnętrza wydostaje się na zewnątrz charakterystyczny biały puch.

Jak zrobić popcorn w maszynie do popcornu?

Niezależnie od typu i rodzaju urządzenie należy odmierzyć miarką porcje kukurydzy i wsypać do maszyny do popcornu po kilku minutach będzie słychać, jak kukurydza się praży, a gotowy popcorn zacznie wyskakiwać do pojemnika.

Aktualizacja: wrzesień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.