Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn to jedna z najbardziej ulubionych przekąsek całej rodziny. Jest przez wszystkich uwielbiana za swoją chrupkość i maślany smak. Choć popcorn najbardziej kojarzymy z kinowymi salami, istnieje wiele sposobów, by wykonać go samodzielnie.

Jeśli prażone ziarna kukurydzy należą do stałego menu w naszym domu, ciekawą i wydajną metodą wydaje się wykorzystanie rankingowej maszyny do popcornu. Sprawdzimy więc, jak działa takie urządzenie, czym się różni od tradycyjnych sposobów przyrządzania kukurydzy i czym się kierować przy wyborze automatu do popcornu na podstawie opinii posiadaczy sprzętu?

Urządzenie do popcornu — jak działa?

Zazwyczaj domowy popcorn wykonuje się z ziaren kukurydzy smażonych w głębokim oleju na patelni lub w garnku. Innym sposobem jest kupienie paczkowanych ziaren przeznaczonych do podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Obie te metody nie należą jednak do najzdrowszych. W pierwszym przypadku popcorn zjadamy z bardzo dużą ilością tłuszczu, co znacząco podnosi kaloryczność przekąski. Drugi sposób wykorzystuje dużą zawartość chemicznych składników i przypraw wątpliwego pochodzenia, które są dodane do mieszanki wewnątrz torebki.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku użycia rankingowej maszyny do popcornu bez tłuszczu. Urządzenie wykorzystuje strumień gorącego powietrza, który praży ziarna bez konieczności używania dużej ilości oleju. Dodatek przypraw zależy wtedy już tylko od gustu użytkownika — może to być odrobina masła lub soli. Popcorn z maszyny jest więc o wiele zdrowszy i daje kontrolę nad kalorycznością oraz jakością dodatków, jakich zdecydujemy się użyć.

Najlepsza maszynka do popcornu ranking styczeń 2022

 

Maszyna do robienia popcornu

Gotowy zestaw kinowy z najlepszego automatu do popcornu

W rankingu obecnie dostępnych jest wiele modeli automatów do prażenia kukurydzy. Maszyny do popcornu różnią się przede wszystkim takimi parametrami jak:

  • maksymalna pojemność
  • cena
  • moc
  • design

Jaka maszyna do popcornu?

Przed podjęciem decyzji, jaką maszynę do popcornu kupić powinniśmy wziąć pod uwagę powyższe aspekty i uwzględnić domowe potrzeby. Większa liczba domowników będzie wymagała odpowiednio dużej pojemności. Obecnie największe modele pozwalają na użycie jednorazowo aż 100 g ziaren. Ważna jest również moc urządzenia, gdyż od niej zależy nie tylko wydajność prażenia kukurydzy, ale też jej smak. Dobra maszyna do popcornu wybrana z rankingu powinien mieć moc minimum 1000 W, co pozwoli uzyskać lekki, chrupiący popcorn w krótkim czasie, a także zminimalizuje ilość nierozwiniętych ziaren.

Ważnym parametrem może być też poziom hałasu generowanego przez domową maszynkę do popcornu. Ciszej działające urządzenia umożliwią przygotowanie przekąski bez zakłócania spokoju pozostałych domowników. Będzie to szczególnie wygodne w przypadku przyjęcia dla gości, czy wspólnego oglądania rozgrywek sportowych.

Zwróćmy uwagę na łatwość używania urządzenia i jego czyszczenia. Idealna maszyna do popcornu powinna umożliwiać rozłożenie w taki sposób, by ułatwić dokładne mycie. Obsługa sprzętu również powinna być na tyle prosta, by w szybki sposób wytworzyć odpowiednią ilość przekąski dla całej rodziny. Istotnym ułatwieniem może być miarka lub skala pozwalająca na odmierzenie ziaren. Ważne są również zastosowane środki bezpieczeństwa w postaci blokad i antypoślizgowych podkładek. 

Obecnie dostępne są nie tylko urządzenia zasilane elektrycznie. Ciekawym wyborem może okazać się również maszyna do popcornu na gaz. Jest ona jednak zaprojektowana z myślą o bardziej komercyjnym użytku, wymaga bowiem specjalnej instalacji gazowej. Jeśli jednak posiadamy wystarczającą ilość miejsca, pozwoli uzyskać niezapomniany smak popcornu, jaki znamy tylko z kin i festynów.

Ile kosztuje maszyna do popcornu?

Pamiętajmy też, że w przypadku maszyny do robienia popcornu w domu ważną rolę grają ceny, które wahają się w rankingu od 100 do aż 1000 zł (automaty do wykorzystania komercyjnego osiągają nawet wyższe ceny). Droższe urządzenia będą cechować się lepszą wydajnością, krótszym czasem przygotowania popcornu i większą trwałością. Najlepszym wyborem będzie tu znalezienie złotego środka między naszymi potrzebami a ceną sprzętu. Większa inwestycja na start przełoży się nie tylko na jakość popcornu, ale też na żywotność maszyny. Może się okazać, że poniesiony wydatek zwróci się dzięki wieloletniej pracy jednego urządzenia.

Jaki popcorn do maszyny?

Kupując ziarna kukurydzy, pamiętajmy, by nie były to gotowe mieszanki przeznaczone do kuchenek mikrofalowych. Decydując jaką kukurydzę do maszyny do popcornu kupić sprawdźmy jej pochodzenie. Najlepiej sprawdzą się ziarna bez żadnych dodatków i z upraw ekologicznych. Jeśli nie wiemy, gdzie kupić popcorn do maszyny, najlepiej kierować się opiniami zaprawionych pożeraczy popcornu, którzy patrzą na skład produktu, Dobrą kukurydzę na popcorn można kupić w sklepach ze zdrową żywnością stacjonarnie lub zamówić większą ilość w lepszej cenie ze sprawdzonego sklepu internetowego ze zdrową żywnością.

Pamiętajmy, że popcorn z maszyny nie wymaga używania tłuszczu. Dostępne są jednak w rankingu maszyny do popcornu z olejem, które dopuszczają stosowanie takich dodatków. Niemniej otrzymany w ten sposób popcorn nie będzie już niskokaloryczną przekąską, co warto uwzględnić w codziennym jadłospisie i ograniczyć częstotliwość takiego rozwiązania. Najlepszym dodatkiem będzie odrobina soli, która pozwoli nam znacznie częściej cieszyć się lekkością i smakiem popcornu bez szkody dla zdrowia.

Mini maszyna do popcornu

Jeśli chcielibyśmy wyrabiać ulubioną przekąskę bez względu na miejsce, dobrym rozwiązaniem może okazać się przenośne urządzenie do prażenia popcornu. Taki sprzęt cechuje się mniejszymi rozmiarami niż standardowe maszyny, co pozwala na łatwe spakowanie do bagażu i zabranie w podróż. Wciąż jednak wymaga podłączenia do prądu, co może nieco utrudnić korzystanie z urządzenia w plenerze. Natomiast wersje mini posiadają zazwyczaj tak samo dużą moc, jak większe odpowiedniki (na poziomie 1000 W), dzięki czemu uzyskamy równie wysoką jakość popcornu.

Maszyna do popcornu dla dzieci

W przypadku obecności w domu najmłodszych członków rodziny warto zastanowić się na typem maszyny do popcornu przeznaczonym dla dzieci. Automaty do popcornu zaprojektowane są w specjalny sposób i posiadają zabezpieczenia przed niewłaściwym użyciem. Ich obsługa jest też niezwykle prosta i intuicyjna co wynika z niejednej opinii rodzica. Zazwyczaj posiadają przezroczyste ścianki pozwalające obserwować proces prażenia ziaren. Dzięki temu zapewniają wyjątkową frajdę najmłodszym, którzy nie tylko mogą przyjrzeć się, w jaki sposób powstaje popcorn, ale też samodzielnie go przygotują.

W rankingu dostępne są też domowe maszynki do popcornu o fantazyjnych kształtach i kolorach. Najczęściej spotykany design to nawiązanie do stylu retro i lat 60. Mogą okazać się ciekawym dodatkiem do naszej kuchni, ciesząc nie tylko podniebienie, ale też oko dzięki niestandardowej estetyce.

Najwydajniejsze urządzenie do popcornu ranking 2022:

Najczęściej zadawane pytania o domową maszynę do popcornu:

Popcorn w zalęzności od technologii prażenia w maszynie do popcornu

Jaka maszyna do popcornu jest najlepsza?

Za najlepsze automaty do popcornu uważa się te, które przygotowują popcorn, który można spożywać codziennie, tj. popcorn beztłuszczowy. Aby przygotować zdrową przekąskę, trzeba wybrać maszynę do popcornu bez tłuszczu, wówczas ziarna prażone są w strumieniu rozgrzanego powietrza. Patrząc pod kątem wydajności na automat do popcornu, najbardziej wydajne są maszyny do popcornu na gaz, pozwalają w krótkim czasie przygotować takie porcje, które można bez problemu sprzedawać na festynach itp.

Ile kosztuje maszyna do popcornu?

Domowa maszyna do popcornu to wydatek rzędu 100 do 1000 zł w zależności od tego, jak bardzo trwałe i komercyjne ma być samo urządzenie.

Jaki popcorn do maszyny?

Kukurydza sama w sobie jest zdrową przekąską, najlepszy popcorn można uzyskać z czystych ziaren bez dodatków oleju i substancji konserwujących, jakie można znaleźć w gotowych mieszankach do mikrofalówek.

Gdzie kupić popcorn do maszyny?

Zapas popcornu można kupić w atrakcyjnych cenach w internetowych sklepach ze zdrową żywnością lub w pojedynczych paczkach w sklepach stacjonarnych.

Maszyna do popcornu jak działa?

Maszyna do popcornu podgrzewa ziarna w zależności od typu maszyny strumieniem gorącego powietrza lub grzałką w przypadku olejowej maszyny do popcornu. Podgrzane ziarna pękają a z ich wnętrza wydostaje się na zewnątrz charakterystyczny biały puch.

Jak zrobić popcorn w maszynie do popcornu?

Niezależnie od typu i rodzaju urządzenie należy odmierzyć miarką porcje kukurydzy i wsypać do maszyny do popcornu po kilku minutach będzie słychać, jak kukurydza się praży, a gotowy popcorn zacznie wyskakiwać do pojemnika.

Aktualizacja: styczeń 2022

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy termometr bezdotykowy 2022

Gorączka jest jednym z objawów, który towarzyszy przeziębieniu, grypie oraz innym chorobom infekcyjnym. Termometr to podstawowe narzędzie w każdym domu. Medyczny termometr bezdotykowy cieszy się...

Ranking TOP 10: Najlepsza pralko-suszarka 2022

Wybór pralko-suszarki wiąże się z bardzo trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę szereg właściwości tych urządzeń. Główne różnice między nimi to pojemność bębna, rodzaj...

Ranking TOP 10: Kamerka samochodowa — wideorejestrator 2022

Kamera samochodowa to urządzenie coraz częściej obecne w naszych pojazdach, użytkowanych prywatnie lub zawodowo. Umożliwia ona nagrywanie widoku sprzed auta, a niekiedy także i...

Ranking TOP 10: Opony letnie 2022 

Opony letnie to ogumienie, z którego powinniśmy korzystać, gdy średnia dobowa temperatura przez kilka kolejnych dni przekracza 7 ºC. Zastosowana w nich mieszanka oraz...

Ranking TOP 10: Perfumy damskie 2022

Eleganckie perfumy damskie to pachnące kosmetyki, obowiązkowe w łazience każdej kobiety. Odpowiednio dobrane do charakteru właścicielki, jak i okazji czy pory roku, mogą świetnie...

Ranking TOP 10: Wyciskarka wolnoobrotowa 2022

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie przydatne w domu każdego miłośnika zdrowych napojów, przygotowywanych na bazie warzyw i owoców. Dzięki zastosowanej w niej technologii pozwala...

Polecane wpisy: