Ranking TOP 10: Najlepszy oczyszczacz powietrza

Ranking najlepszy oczyszczacz powietrza

Organizm dorosłego człowieka wykonuje około 900 wdechów na godzinę, a przez płuca w ciągu doby przepływa 10 000 litrów powietrza. Większość życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach w pracy, domu, szkole i przedszkolu, co prowadzi do zwiększenia ryzyka zachorowalności, a w niektórych przypadkach do dolegliwości układu krążenia, układu oddechowego, choroby płuc, a także nowotworów.

Oczyszczanie powietrza z kurzu staje się niewystarczające, szczególnie w okresie grzewczym, gdzie do powietrza, które wdychamy, dostają się szkodliwe niewidoczne cząsteczki, trujących gazów, a otwarcie okna tylko pogarsza sprawę przez smog. W pomieszczeniach, w których przebywają dzieci, sypialni oraz pokoju dziennym, dobrze jest zadbać o skuteczne oczyszczacze powietrza, aby móc kontrolować powietrze, jakim oddychamy. Jak oczyszczacz powietrza wybrać do mieszkania lub domu? Urządzeń filtrujących powietrze z różną skutecznością, jest bardzo dużo, od tego, które wybierzemy, może zależeć poziom zdrowia dzieci, bliskich, koszty eksploatacji i samopoczucie. Dla ułatwienia zakupu przedstawimy ranking oczyszczaczy powietrza, oparty na podstawie parametrów technicznych, opinii fachowców i ceny. W poradniku zakupowym odpowiadamy na podstawowe pytanie: jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby cieszyć się czystym powietrzem na lata?

Najlepszy oczyszczacz powietrza ranking Sierpień 2021

Przygotowany przez nas ranking oczyszczaczy powietrza uwzględnia zarówno dobre i tanie oczyszczacze powietrza, jak i urządzenia marki premium, oznaczone jako najlepsze wśród najlepszych. Tworząc ranking oczyszczaczy powietrza każdy po kolei sprawdziliśmy pod wieloma czynnikami, gdzie do głównych zaliczyć możemy ceny, opinie użytkowników, bezawaryjność, specyfikację techniczną oraz to, jaki oczyszczacz powietrza polecacie na forum. Sprawdź nasz autorski ranking oczyszczaczy powietrza, porównaj wybrane modele i wybierz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

filtrowanie zanieczyszczonego powietrza i brzydkich zapachów

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza jak nazwa wskazuje, usuwa zanieczyszczenia, brzydkie zapachy, grzyby i kurz, wykorzystując różne technologie filtracji z zamkniętych pomieszczeń. Znaczna większość urządzeń oczyszczających powietrze, wyposażona jest w wentylator, który wymusza obieg powietrza przez wnętrze urządzenia. Drobne cząsteczki w wyniku zassania do wnętrza, osadzają się na filtrach, a powietrze wraca do pomieszczenia. We wnętrzu oczyszczacza może dochodzić do dodatkowych procesów, zwiększających skuteczność oczyszczenia powietrza w wyniku jonizacji lub nawilżenia.

Na co zwrócić uwagę?

Schemat pracy urządzenia jest dość prosty, jednak efekt i skuteczność filtracji zależy od wielu czynników:

 • Wydajności urządzenia – ilość przepływającego powietrza przez urządzenie w ciągu godziny pracy. Przyjmuje się, że wielkość przepływu powietrza powinna być przynajmniej trzy razy większa od objętości oczyszczanego powietrza – mierzone w m3/h. Parametr ten określony został przez producentów skrótem CADR (Clean Air Delivery Rate).
 • Poziom filtracji – zdolności do wyłapania nawet drobnych cząsteczek i różnych rodzajów zanieczyszczeń. Filtracja cząsteczek PM 2.5 (0 – 0,3 μm), jest wystarczającym stopniem filtracji do domowego użytku. Poziom retencji pozwala określić ogólną skuteczność filtracji, określoną procentowo.
 • Poziom hałasu – głośność urządzenia podczas pracy, tak aby nie była uciążliwa w nocy (do snu maksymalnie 35 dB w odległości 2 metrów). W ciągu dnia oczyszczacz powinien pracować ciszej niż lodówka, czyli nie przekraczać 40 dB.
 • Eksploatacja – koszt wymiany filtrów wraz z ich częstotliwością, pobór prądu (optymalnie w zakresie 15-30 W), dostosowanie mocy filtracji w zależności od pory dnia lub poziomu zanieczyszczenia, konieczność uzupełniania wody demineralizowanej itp.
 • Tryby pracy – dodatkowy tryb nocny, umożliwia spokojny sen dzięki cichej głośności pracy.
 • Automatyzacja – dobry filtr dzięki czujnikom, dostosuje tryb pracy, rozpoznając pyłki, zapachy, nieprawidłowy poziom wilgotności.

Przed czym chroni oczyszczacz powietrza?

proces oczyszczania powietrza
 • Dym papierosowy;
 • Smog;
 • Cząsteczki kurzu;
 • Roztocza, drobnoustroje wirusy i bakterie;
 • Alergeny (pyłki drzew, kwiatów, krzewów i innych roślin);
 • Zanieczyszczenia gazowe i mechaniczne;
 • Brzydki zapach.

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików

Niestety oczyszczacze powietrza nie wyleczą z uczulenia, alergicy poza domem wciąż będą narażeni na działanie cząsteczek alergicznych. Warto jednak w takim przypadku zadać sobie pytanie ile czasu alergik spędza w domu, czyli w miejscu, gdzie jest w stanie zapewnić sobie komfortowe powietrze.

Przykład: Czas przebywania w domu wynikający z podsumowania różnych czynności.

 • Sen – 8 godzin
 • Posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) – 1,5 godziny
 • Kąpiel i toaleta – 1 godzina
 • TV lub komputer – 4 godziny
 • Praca domowa/zdalna – 8 godzin
 • Prace porządkowe – 0,5 godziny

Każdy dzień może wyglądać inaczej, jednak nawet pracując poza domem, zdecydowaną większość czasu alergik spędza w miejscu, gdzie jest w stanie kontrolować jakość powietrza, szczególnie w okresach, w których jest najbardziej narażony na alergeny. Jeżeli w miejscu pracy także można liczyć na filtrowane powietrze, wówczas czas ekspozycji na zanieczyszczone powietrze trwa tyle, co podróż z pracy do domu i zakupy.

Dla alergików zalecane są oczyszczacze powietrza z jonizacją, które umożliwiają zrównoważenie jonów dodatnich i ujemnych w pomieszczeniach. Jonizacja powietrza działa jak dezynfekcja powietrza, zmniejsza ilość drobnoustrojów w powietrzu, zarodników pleśni, grzybów i wirusów.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem czy bez?

W okresie grzewczym powietrze staje się bardziej suche, a otwarcie okna zimną nie równoważy poziomu wilgotności. Dzieje się tak ze względu na to, że zimne powietrze z zewnątrz, ma mniejsze zdolności do gromadzenia wilgoci. Łatwo zauważyć suchość skóry zimą, ze względu na niską „pojemność” powietrza na parę wodną. Zjawisko to jest powodem skraplania się pary wodnej na zimnych powierzchniach, co powoduje oblodzenie na drodze oraz w lodówce i wykorzystywane jest w osuszaczach kondensacyjnych. Suche powietrze osusza drogi oddechowe (to z kolei może powodować kaszel) wysusza skórę (brak nawodnienia przyczynia się do powstania zmarszczek) i podrażnienia spojówki. Jednym słowem suche powietrze pozbawia organizm wilgoci, dlatego dobrym rozwiązaniem są oczyszczacze z możliwością przywrócenia równowagi wilgotności w powietrzu.

oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Jaki rodzaj nawilżacza wybrać?

Parowy – działa podobnie jak czajnik kuchenny, podgrzewając wodę, dostarcza dużą ilość pary wodnej. Nawilżenie powietrza jest kosztowne, ze względu na wysoki pobór mocy, co podnosi koszty eksploatacyjne oczyszczacza z nawilżaczem. Obecnie trudno już naleźć taki system nawilżania.

Ewaporacyjny – naturalny i zdrowy system przywrócenia równowagi wilgotności powietrza, nasączony wodą wkład odparowuje w wyniku przepływu powietrza.

Ultradźwiękowy –Wykorzystując ultradźwięki, urządzenie rozbija wodę na cząsteczki, tworząc mgiełkę z mikro kropelkami parującymi dopiero w powietrzu. System ten wymaga wody demineralizowanej, ponieważ na powierzchniach np. mebli, zbierać będzie się widoczny biały nalot – wapień, zupełnie jak „kamień” w czajniku.

Nie zaleca się stosowania nawilżania powietrza ultradźwiękowego, jeżeli w domu lub mieszkaniu przebywają psy, koty lub gryzonie, ponieważ słyszane przez zwierzęta ultradźwięki mogą powodować dyskomfort.

Jaki oczyszczacz powietrza – rodzaje filtrów

Oczyszczacz powietrza do domu powinien zatrzymywać wewnątrz jak najwięcej szkodliwych cząsteczek, które nie są jednakowej wielkości, dlatego filtry zostały określone klasami i odpowiednimi parametrami.

Filtracja szkodliwych cząsteczek smogowych PM 2.5

Filtr wstępny – zatrzymuje widoczne zanieczyszczenia jak sierść, kurz, nie wymaga wymiany wystarczy cotygodniowe odkurzenie.

Filtr HEPA – określone klasami E10, E11, E12 oraz H13, wyższa klasa skutecznie filtruje drobniejsze zanieczyszczenia:

 • EPA E10 – zatrzymuje 85% zanieczyszczeń;
 • EPA E11 – filtruje 95% zanieczyszczeń;
 • EPA E12 – zatrzymuje 99,5% zanieczyszczeń;
 • HEPA H13 – stosowane w dobrych oczyszczaczach powietrza zatrzymują 99,95% zanieczyszczeń;
 • HEPA H14 – montowane w najlepszych oczyszczaczach powietrza.
filtr w oczyszczaczu powietrza

Filtr węglowy – pochłania zapachy oraz dym tytoniowy wraz z lotnymi związkami organicznymi. Impregnowane filtry węglowe umożliwiają czyszczenie filtra wodą, pod kranem, bez utraty właściwości.

Filtr wodny – w większości mata ewaporacyjna, która umożliwia odparowanie wody w naturalny sposób, nawilżając jednocześnie powietrze, gromadzi sole i osady po odparowaniu wody.

Jonizator anionowy – działa jako filtr dodatkowy, wybijając z powietrza nawet najdrobniejsze cząsteczki, nie zatrzymuje lotnych związków organicznych.

Filtr katalizujący – katalizuje szkodliwe formaldehydy, benzeny i lotne związki (VOC).

Lampa UV – Wyjaławia powietrze z mikroorganizmów, uszkadzając falami ich jądra komórkowe. Filtrów UV nie stosuje się z filtrami HEPA E12 oraz H13, ponieważ te wychwytują mikroorganizmy wielkości wirusów.

Filtr tkaninowy z włóknami węglowymi – działa tak samo, jak filtr węglowy.

Skuteczna filtracja kurzu smogu i brzydkich zapachów

Filtr fotokataliczny – likwiduje gazy chemiczne takie jak: amoniak, formaldehyd oraz benzen, ma zdolność do samooczyszczania. Składa się z lampy UV i maty nasączonej tlenkiem tytanu.

Filtr hybrydowy – połączenie filtra HEPA oraz filtra węglowego, skutecznie usuwa z powietrza: bakterie, wirusy, brzydkie zapachy i drobne pyłki.

Filtr z wkładem do aromaterapii – wstępnie oczyszcza powietrze i zapewnia przyjemny zapach.

Filtr elektrostatyczny – usuwa z powietrza niewielkie pyłki, kurz, pleśń, alergeny i zamieszczenia mechaniczne.

Filtr nietkany – działa antypleśniowo i antybakteryjnie, usuwa z powietrza drobiny wywołujące alergię.

Filtr antyalergiczny – pochłania roztocza, alergeny, zbudowany jest z tkaniny nasączonej substancjami enzymatycznymi, które neutralizują alergeny.

Filtr tkaninowy – wyłapuje duże pyłki, dobrze sprawdza się jako filtr wstępny lub w odkurzaczach.

Oczyszczacz powietrza z jonizacją – co daje?

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca w pomieszczeniach (szczególnie w tych z dużą ilością urządzeń elektrycznych), równowagę między jonami ujemnymi a dodatnimi. Brak równowagi prowadzi do rozmnażania się mikroorganizmów. Jak dowodzą badania uniwersytetu Harvarda i Tokijskiego, dobra jonizacja hamuje rozwój wirusa grypy, rozmnażanie roztoczy i grzybów.

Co daje jonizacja powietrza?

 • Neutralizuje alergeny;
 • Poprawia jakość snu;
 • Zwiększa koncentrację;
 • Poprawia efektywność pracy lub nauki;
 • Unieszkodliwia mikroorganizmy chorobotwórcze.

Jak działa jonizacja powietrza?

Naładowane ujemnie elektrony, przyklejają się do cząsteczek zanieczyszczeń i przyciągane są do filtra, który posiada ładunek dodatni. Odpowiedni poziom jonizacji jest bezpieczny i określony standardami. Powyższy ranking oczyszczaczy powietrza uwzględnia zarówno oczyszczacze z jonizacją jak i bez tej funkcjonalności.

W przypadku zbyt intensywnej jonizacji może dość do zjawiska powstania ozonu, który ma drażniący wpływ na układ oddechowy i jest potencjalnie rakotwórczy (może powodować uszkodzenia błon śluzowych i hamować proces oddychania wewnątrzkomórkowego).

Najlepszy oczyszczacz powietrza – jaki wybrać?

Dobry nawilżacz powietrza do mieszkania powinien mieć wydajność dostosowaną do jego metrażu (80m2, 60m2, 50m2), podobnie jak ten instalowany w domu, obejmujący powierzchnię całego piętra np. 100m2.

Co powinien mieć dobry oczyszczacz powietrza?

 • Filtr wstępny do usuwania większych zanieczyszczeń.
 • Filtr HEPA przynajmniej E10, który umożliwia wyłapanie szkodliwych cząsteczek PM 2.5 (np. smogowe).
 • Filtr węglowy, który oczyści powietrze z nieprzyjemnych zapachów.
 • Mata ewaporacyjna, umożliwiająca naturalny sposób nawilżenia powietrza.
 • Jonizator kationowo – anionowy – neutralizujący najmniejsze frakcje pyłków PM 2.5.

Jeżeli wahasz się, jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy dla Ciebie, sprawdź nasz ranking. Znajdziesz tam niezawodne oczyszczacze, które z pewnością posłużą Ci przez długie lata.

W rankingu znajdziesz tradycyjne oczyszczacze powietrza, oczyszczacze i nawilżacze powietrza w jednym, oczyszczacze powietrza z jonizatorem, oczyszczacze 2w1 i 3w1 przeznaczone do domu.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać – czy warto? Czy to pomaga?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Jaki oczyszczacz powietrza najlepiej wybrać? Jeżeli mamy pewność, że nasze powietrze jest w pełni czyste, to niekoniecznie. To jednak utopijny scenariusz, ponieważ oznacza, że w powietrzu nie znajdują się drobinki kurzu, pochodzącego z naskórka, odzieży, alergeny. Częściową ilość zanieczyszczeń można dostrzec, patrząc pod odpowiednim kątem w wyraźnych promieniach słońca, do tego dochodzą zanieczyszczenia gazowe, których nie sposób zauważyć lub wyczuć, a także zapachy, bakterie, grzyby i wirusy.

Mieszanka szkodliwych cząsteczek w powietrzu staje się odczuwalna szczególnie w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy w wyniku ogrzewania zaburzona zostaje równowaga wilgotności powietrza. Nieodpowiednia wilgotność i drobnoustroje w powietrzu to najczęstsza przyczyna fali chorób w rodzinie, leczenie całej rodziny bywa kosztowne, a jego brak może zagrażać życiu lub skutkować poważnymi powikłaniami. Oczywiście wydatek środków na leczenie to tylko jeden z powodów, dla których warto mieć dobry oczyszczacz powietrza. Kolejnym jest konieczność izolacji od pozostałej rodziny lub rezygnacja z pracy, a także kilka dni lub tygodni złego samopoczucia. Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Sprawdź ranking.

Oczyszczacz powietrza do salonu

Jakie mogą być skutki złej jakości powietrza?

 • Choroby układu oddechowego;
 • Omdlenia, w wyniku niedotlenienia;
 • Mdłości;
 • Częste bóle głowy;
 • Kaszel;
 • Osłabienie;
 • Zapalenie spojówek;
 • Swędzenie skóry;
 • Astma;
 • Alergia;
 • Katar sienny;
 • Problemy ze snem.

Oczyszczacz powietrza – ceny

Tani oczyszczacz powietrza można kupić już a blisko 500 zł, jednak warto pamiętać, czemu ma służyć oczyszczenie powietrza. Konieczność częstej wymiany filtrów może mieć wpływ na podniesienie kosztów eksploatacji, a co gorsze wykorzystanie gorszej jakości filtrów może nie filtrować powietrza dokładnie. Jak wybrać dobry filtr na miarę ceny? Najdroższe modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, dlatego najlepiej skorzystać ze sprawdzonych oczyszczaczy, które są łatwe w obsłudze i nie ma trudności z dostępem do filtrów. Przy czym drogi nie zawsze znaczy lepszy. Do domowego użytku dobrze jest wybrać skuteczne urządzenie, w optymalnej cenie, co mamy nadzieje ułatwi nasz ranking oczyszczaczy powietrza. Najdroższy zakup to ten, który nie spełnia oczekiwań użytkownika.

Najczęściej występujące pytania o oczyszczacz powietrza:

Rodzaje oczyszczaczy powietrza

Czy jonizacja powietrza jest szkodliwa?

Dostosowanie wydajności oczyszczacza powietrza do wielkości pomieszczenia pozwala utrzymać bezpieczny poziom jonizacji. Zbyt mocna jonizacja powietrza powoduje wytwarzanie się ozonu, który jest szkodliwy.

Jaki oczyszczacz nawilża powietrze naturalnie?

Ewaporacyjne nawilżacze cechują się matami, które umożliwiają naturalne nawilżenie powietrza w procesie odparowania wody, co nie dostarcza do powietrza ciężkich cząsteczek zawartych w wodzie.

Czy oczyszczacz powietrza filtruje smog?

Oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr wyłapujący cząsteczki PM 2.5 oraz PM 10 bez problemu oczyszczą powietrze wewnątrz pomieszczenia z trujących mikro cząsteczek.

Jak dobrać optymalną wydajność oczyszczacza?

Optymalny stosunek wydajności to minimum 80 m³/h na każde 10 m² powierzchni.

Gdzie ustawić oczyszczacz powietrza?

Najlepiej ustawić oczyszczacz w miejscu, które pozwoli na swobodny przepływ powietrza, przynajmniej 20 cm od ściany.

Kiedy uruchamiać oczyszczacz powietrza?

Najkorzystniej jest, kiedy oczyszczacz działa w trybie automatycznym 24 godziny na dobę, dzięki temu w pomieszczeniu zawsze powietrze jest przefiltrowane, stąd tak istotne są tryby pracy nocnej i pobór prądu.

Czy wystarczy jeden mocny oczyszczacz, czy lepiej kilka małych?

Bariery hamujące swobodny przepływ powietrza powodują nierównomierne oczyszczanie pomieszczeń, dlatego lepiej wykorzystać kilka mniejszych oczyszczaczy niż jeden o wysokiej wydajności. Ponadto mocniejszy oczyszczacz to także większy hałas i mocniejsza jonizacja powietrza, jeżeli, oczyszczacz ma taką funkcję nadmiar ozonu może być szkodliwy.

Najlepsze oczyszczacze powietrza wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Sierpień 2021

1 opinia

 1. Stoję przed dylematem i nie wiem czy wybrać oczyszczacz powietrza xiaomi, philips, sharp, samsung, dyson, klarta czy jeszcze jakiś inny. Czytam specyfikacje tego sprzętu i mam wrażenie, że każdy w sumie robi to samo. Patrzyłam na PHILIPS AC1215/50, SHARP UA-PF40E-W, DYSON Air Multiplier TP00, Xiaomi Air Purifier Pro i zastanawiam się, dlaczego jeden kosztuje 500 zł, inny 1000 zł a jeszcze kolejny 1500 lub 2000 zł. Tutaj z pewnością pomocy będzie wasz ranking oczyszczaczy powietrza i opinie użytkowników, chociaż tych w internecie za wiele nie ma.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.