Ranking TOP 10: Oczyszczacz powietrza

Ranking najlepszy oczyszczacz powietrza

Organizm dorosłego człowieka wykonuje około 900 wdechów na godzinę, a przez płuca w ciągu doby przepływa 10 000 litrów powietrza. Większość życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach w pracy, domu, szkle i przedszkolu, co prowadzi do zwiększenia ryzyka zachorowalności, a w niektórych przypadkach do dolegliwości układu krążenia, układu oddechowego, choroby płuc, a także nowotworów.

Oczyszczanie powietrza z kurzu staje się niewystarczające, szczególnie w okresie grzewczym, gdzie do powietrza, które wdychamy, dostają się szkodliwe niewidoczne cząsteczki, trujących gazów, a otwarcie okna tylko pogarsza sprawę przez smog. W pomieszczeniach, w których przebywają dzieci, sypialni oraz pokoju dziennym, dobrze jest zadbać o skuteczne oczyszczacze powietrza, aby móc kontrolować powietrze, jakim oddychamy. Jak oczyszczacz powietrza wybrać do mieszkania lub domu? Urządzeń filtrujących powietrze z różną skutecznością, jest bardzo dużo, od tego, które wybierzemy, może zależeć poziom zdrowia dzieci, bliskich, koszty eksploatacji i samopoczucie. Dla ułatwienia zakupu przedstawimy ranking oczyszczaczy powietrza, oparty na podstawie parametrów technicznych, opinii fachowców i ceny. W poradniku zakupowym odpowiadamy na podstawowe pytanie: jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby cieszyć się czystym powietrzem na lata?

Najlepszy oczyszczacz powietrza ranking Październik 2020

Przygotowany przez nas ranking oczyszczaczy powietrza uwzględnia zarówno dobre i tanie oczyszczacze powietrza, jak i urządzenia marki premium, oznaczone jako najlepsze wśród najlepszych. Tworząc ranking oczyszczacz powietrza każdy po kolei sprawdziliśmy pod wieloma czynnikami, gdzie do głównych zaliczyć możemy ceny, opinie użytkowników, bezawaryjność, specyfikację techniczną oraz to, jaki oczyszczacz powietrza polecacie na forum. Sprawdź nasz autorski ranking oczyszczaczy powietrza, porównaj wybrane modele i wybierz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

filtrowanie zanieczyszczonego powietrza i brzydkich zapachów

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza jak nazwa wskazuje, usuwa zanieczyszczenia, brzydkie zapachy, grzyby i kurz, wykorzystując różne technologie filtracji z zamkniętych pomieszczeń. Znaczna większość urządzeń oczyszczających powietrze, wyposażona jest w wentylator, który wymusza obieg powietrza przez wnętrze urządzenia. Drobne cząsteczki w wyniku zassania do wnętrza, osadzają się na filtrach, a powietrze wraca do pomieszczenia. We wnętrzu oczyszczacza może dochodzić do dodatkowych procesów, zwiększających skuteczność oczyszczenia powietrza w wyniku jonizacji lub nawilżenia.

Na co zwrócić uwagę?

Schemat pracy urządzenia jest dość prosty, jednak efekt i skuteczność filtracji zależy od wielu czynników:

Oczyszczacz powietrza do mieszkania
 • Wydajności urządzenia – ilość przepływającego powietrza przez urządzenie w ciągu godziny pracy. Przyjmuje się, że wielkość przepływu powietrza powinna być przynajmniej trzy razy większa od objętości oczyszczanego powietrza – mierzone w m3/h. Parametr ten określony został przez producentów skrótem CADR (Clean Air Delivery Rate).
 • Poziom filtracji – zdolności do wyłapania nawet drobnych cząsteczek i różnych rodzajów zanieczyszczeń. Filtracja cząsteczek PM 2.5 (0 – 0,3 μm), jest wystarczającym stopniem filtracji do domowego użytku. Poziom retencji pozwala okraść ogólną skuteczność filtracji, określoną procentowo.
 • Poziom hałasu – głośność urządzenia podczas pracy, tak aby nie była uciążliwa w nocy (do snu maksymalnie 35 dB w odległości 2 metrów). W ciągu dnia oczyszczacz powinien pracować ciszej niż lodówka, czyli nie przekraczać 40 dB.
 • Eksploatacja – koszt wymiany filtrów wraz z ich częstotliwością, pobór prądu (optymalnie w zakresie 15-30 W), dostosowanie mocy filtracji w zależności od pory dnia lub poziomu zanieczyszczenia, konieczność uzupełniania wody demineralizowanej itp.
 • Tryby pracy – dodatkowy tryb nocny, umożliwia spokojny sen dzięki cichej głośności pracy.
 • Automatyzacja – dobry filtr dzięki czujnikom, dostosuje tryb pracy, rozpoznając pyłki, zapachy, nieprawidłowy poziom wilgotności.

Przed czym chroni oczyszczacz powietrza?

proces oczyszczania powietrza
 • Dym papierosowy;
 • Smog;
 • Cząsteczki kurzu;
 • Roztocza, drobnoustroje wirusy i bakterie;
 • Alergeny (pyłki drzew, kwiatów, krzewów i innych roślin);
 • Zanieczyszczenia gazowe i mechaniczne;
 • Brzydki zapach.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Niestety oczyszczacze powietrza nie wyleczą z uczulenia, alergicy poza domem wciąż będą narażenia na działanie cząsteczek alergicznych. Warto jednak w takim przypadku zadać sobie pytanie ile czasu alergik spędza w domu, czyli w miejscu, gdzie jest w stanie zapewnić sobie komfortowe powietrze.

Oczyszczacz powietrza w pokoju dziennym

Przykład: Czas przebywania w domu wynikający z podsumowania różnych czynności.

 • Sen – 8 godzin
 • Posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) – 1,5 godziny
 • Kąpiel i toaleta – 1 godzina
 • TV lub komputer – 4 godziny
 • Praca domowa/zdalna – 8 godzin
 • Prace porządkowe – 0,5 godziny

Każdy dzień może wyglądać inaczej, jednak nawet pracując poza domem, zdecydowaną większość czasu alergik spędza w miejscu, gdzie jest w stanie kontrolować jakość powietrza, szczególnie w okresach, w których jest najbardziej narażony na alergeny. Jeżeli w miejscu pracy także można liczyć na filtrowane powietrze, wówczas czas ekspozycji na zanieczyszczone powietrze trwa tyle, co podróż z pracy do domu i zakupy.

Dla alergików zalecane są oczyszczacze powietrza z jonizacją, które umożliwiają zrównoważenie jonów dodatnich i ujemnych w pomieszczeniach. Jonizacja powietrza działa jak dezynfekcja powietrza, zmniejsza ilość drobnoustrojów w powietrzu, zarodników pleśni, grzybów i wirusów.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem czy bez?

W okresie grzewczym powietrze staje się bardziej suche, a otwarcie okna zimną nie równoważy poziomu wilgotności. Dzieje się tak ze względu na to, że zimne powietrze z zewnątrz, ma mniejsze zdolności do gromadzenia wilgoci. Łatwo zauważyć suchość skóry zimą, ze względu na niską „pojemność” powietrza na parę wodną. Zjawisko to jest powodem skraplania się pary wodnej na zimnych powierzchniach, co powoduje oblodzenie na drodze oraz w lodówce i wykorzystywane jest w osuszaczach kondensacyjnych. Suche powietrze osusza drogi oddechowe (to z kolei może powodować kaszel) wysusza skórę (brak nawodnienia przyczynia się do powstania zmarszczek) i podrażnienia spojówki. Jednym słowem suche powietrze pozbawia organizm wilgoci, dlatego dobrym rozwiązaniem są oczyszczacze z możliwością przywrócenia równowagi wilgotności w powietrzu.

oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Jaki rodzaj nawilżacza wybrać?

Parowy – działa podobnie jak czajnik kuchenny, podgrzewając wodę, dostarcza dużą ilość pary wodnej. Nawilżenie powietrza jest kosztowne, ze względu na wysoki pobór mocy, co podnosi koszty eksploatacyjne oczyszczacza z nawilżaczem. Obecnie trudno już naleźć taki system nawilżania.

Ewaporacyjny – naturalny i zdrowy system przywrócenia równowagi wilgotności powietrza, nasączony wodą wkład odparowuje w wyniku przepływu powietrza.

Ultradźwiękowy –Wykorzystując ultradźwięki, urządzenie rozbija wodę na cząsteczki, tworząc mgiełkę z mikro kropelkami parującymi dopiero w powietrzu. System ten wymaga wody demineralizowanej, ponieważ na powierzchniach np. mebli, zbierać będzie się widoczny biały nalot – wapień, zupełnie jak „kamień” w czajniku.

Nie zaleca się stosowania nawilżania powietrza ultradźwiękowego, jeżeli w domu lub mieszkaniu przebywają psy, koty lub gryzonie, ponieważ słyszane przez zwierzęta ultradźwięki mogą powodować dyskomfort.

Jaki oczyszczacz powietrza – rodzaje filtrów

Oczyszczacz powietrza do domu powinien zatrzymywać wewnątrz jak najwięcej szkodliwych cząsteczek, które nie są jednakowej wielkości, dlatego filtry zostały określone klasami i odpowiednimi parametrami.

Filtracja szkodliwych cząsteczek smogowych PM 2.5

Filtr wstępny – zatrzymuje widoczne zanieczyszczenia jak sierść, kurz, nie wymaga wymiany wystarczy cotygodniowe odkurzenie.

Filtr HEPA – określone klasami E10, E11, E12 oraz H13, wyższa klasa skutecznie filtruje drobniejsze zanieczyszczenia:

 • EPA E10 – zatrzymuje 85% zanieczyszczeń;
 • EPA E11 – filtruje 95% zanieczyszczeń;
 • EPA E12 – zatrzymuje 99,5% zanieczyszczeń;
 • HEPA H13 – stosowane w dobrych oczyszczaczach powietrza zatrzymują 99,95% zanieczyszczeń;
 • HEPA H14 – montowane w najlepszych oczyszczaczach powietrza.
filtr w oczyszczaczu powietrza

Filtr Węglowy – pochłania zapachy oraz dym tytoniowy wraz z lotnymi związkami organicznymi. Impregnowane filtry węglowe umożliwiają czyszczenie filtra wodą, pod kranem, bez utraty właściwości.

Filtr wodny – w większości mata ewaporacyjna, która umożliwia odparowanie wody w naturalny sposób, nawilżając jednocześnie powietrze, gromadzi sole i osady po odparowaniu wody.

Jonizator anionowy – działa jako filtr dodatkowy, wybijając z powietrza nawet najdrobniejsze cząsteczki, nie zatrzymuje lotnych związków organicznych.

Filtr katalizujący – katalizuje szkodliwe formaldehydy, benzeny i lotne związki (VOC).

Lampa UV – Wyjaławia powietrze z mikroorganizmów, uszkadzając falami ich jadra komórkowe. Filtrów UV nie stosuje się z filtrami HEPA E12 oraz H13, ponieważ te wychwytują mikroorganizmy wielkości wirusów.

Filtr tkaninowy z włóknami węglowymi – działa tak samo, jak filtr węglowy.

Skuteczna filtracja kurzu smogu i brzydkich zapachów

Filtr fotokataliczny – likwiduje gazy chemiczne takie jak: amoniak, formaldehyd oraz benzen, ma zdolność do samooczyszczania. Składa się z lampy UV i maty nasączonej tlenkiem tytanu.

Filtr hybrydowy – połączenie filtra HEPA oraz filtra węglowego, skutecznie usuwa z powietrza: bakterie, wirusy, brzydkie zapachy i drobne pyłki.

Filtr z wkładem do aromaterapii – wstępnie oczyszcza powietrze i zapewnia przyjemny zapach.

Filtr elektrostatyczny – usuwa z powietrza niewielkie pyłki, kurz, pleśń, alergeny i zamieszczenia mechaniczne.

Filtr nietkany – działa antypleśniowo i antybakteryjnie, usuwa z powietrza drobiny wywołujące alergię.

Filtr antyalergiczny – pochłania roztocza, alergeny, zbudowany jest z tkaniny nasączonej substancjami enzymatycznymi, które neutralizują alergeny.

Filtr tkaninowy – wyłapuje duże pyłki, dobrze sprawdza się jako filtr wstępny lub w odkurzaczach.

oczyszczacz powietrza z jonizacją

Oczyszczacz powietrza z jonizacją – co daje?

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca w pomieszczeniach (szczególnie w tych z dużą ilością urządzeń elektrycznych), równowagę między jonami ujemnymi a dodatnimi. Brak równowagi prowadzi do rozmnażania się mikroorganizmów. Jak dowodzą badania uniwersytetu Harvarda i Tokijskiego, dobra jonizacja hamuje rozwój wirusa grypy, rozmnażanie roztoczy i grzybów.

Co daje jonizacja powietrza?

 • Neutralizuje alergeny;
 • Poprawia jakość snu;
 • Zwiększa koncentrację;
 • Poprawia efektywność pracy lub nauki;
 • Unieszkodliwia mikroorganizmy chorobotwórcze.

Jak działa jonizacja powietrza?

Naładowane ujemnie elektrony, przyklejają się do cząsteczek zanieczyszczeń i przyciągane są do filtra, który posiada ładunek dodatni. Odpowiedni poziom jonizacji jest bezpieczny i określony standardami. Powyższy ranking oczyszczaczy powietrza uwzględnia zarówno oczyszczacze z jonizacją jak i bez tej funkcjonalności.

W przypadku zbyt intensywnej jonizacji może dość do zjawiska powstania ozonu, który ma drażniący wpływ na układ oddechowy i jest potencjalnie rakotwórczy (może powodować uszkodzenia błon śluzowych i hamować proces oddychania wewnątrzkomórkowego).

Ekonomiczny i funkcjonalny oczyszczacz

Najlepszy oczyszczacz powietrza – jaki wybrać?

Dobry nawilżacz powietrza do mieszkania powinien mieć wydajność dostosowaną do jego metrażu (80m2, 60m2, 50m2), podobnie jak ten instalowany w domu, obejmujący powierzchnię całego piętra np. 100m2.

Co powinien mieć dobry oczyszczacz powietrza?

 • Filtr wstępny do usuwania większych zanieczyszczeń.
 • Filtr HEPA przynajmniej E10, który umożliwia wyłapanie szkodliwych cząsteczek PM 2.5 (np. smogowe).
 • Filtr węglowy, który oczyści powietrze z nieprzyjemnych zapachów.
 • Mata ewaporacyjna, umożliwiająca naturalny sposób nawilżenia powietrza.
 • Jonizator kationowo – anionowy – neutralizujący najmniejsze frakcje pyłków PM 2.5.

Jeżeli wahasz się, jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy dla Ciebie, sprawdź nasz ranking. Znajdziesz tam niezawodne oczyszczacze, które z pewnością posłużą Ci przez długie lata. W rankingu znajdziesz tradycyjne oczyszczacze powietrza, oczyszczacze i nawilżacze powietrza w jednym, oczyszczacze powietrza z jonizatorem, oczyszczacze 2w1 i 3w1 przeznaczone do domu.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać – czy warto? Czy to pomaga?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Jaki oczyszczacz powietrza najlepiej wybrać? Jeżeli mamy pewność, że nasze powietrze jest w pełni czyste, to niekoniecznie. To jednak utopijny scenariusz, ponieważ oznacza, że w powietrzu nie znajdują się drobinki kurzu, pochodzącego z naskórka, odzieży, alergeny. Częściową ilość zanieczyszczeń można dostrzec, patrząc pod odpowiednim kątem w wyraźnych promieniach słońca, do tego dochodzą zanieczyszczenia gazowe, których nie sposób zauważyć lub wyczuć, a także zapachy, bakterie, grzyby i wirusy.

Mieszanka szkodliwych cząsteczek w powietrzu staje się odczuwalna szczególnie w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy w wyniku ogrzewania zaburzona zostaje równowaga wilgotności powietrza. Nieodpowiednia wilgotność i drobnoustroje w powietrzu to najczęstsza przyczyna fali chorób w rodzinie, leczenie całej rodziny bywa kosztowne, a jego brak może zagrażać życiu lub skutkować poważnymi powikłaniami. Oczywiście wydatek środków na leczenie to tylko jeden z powodów, dla których warto mieć dobry oczyszczacz powietrza. Kolejnym jest konieczność izolacji od pozostałej rodziny lub rezygnacja z pracy, a także kilka dni lub tygodni złego samopoczucia. Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Sprawdź ranking.

Oczyszczacz powietrza do salonu

Jakie mogą być skutki złej jakości powietrza?

 • Choroby układu oddechowego;
 • Omdlenia, w wyniku niedotlenienia;
 • Mdłości;
 • Częste bóle głowy;
 • Kaszel;
 • Osłabienie;
 • Zapalenie spojówek;
 • Swędzenie skóry;
 • Astma;
 • Alergia;
 • Katar sienny;
 • Problemy ze snem.

Oczyszczacz powietrza – ceny

Tani oczyszczacz powietrza można kupić już a blisko 500 zł, jednak warto pamiętać, czemu ma służyć oczyszczenie powietrza. Konieczność częstej wymiany filtrów może mieć wpływ na podniesienie kosztów eksploatacji, a co gorsze wykorzystanie gorszej jakości filtrów może nie filtrować powietrza dokładnie. Jak wybrać dobry filtr na miarę ceny? Najdroższe modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, dlatego najlepiej skorzystać ze sprawdzonych oczyszczaczy, które są łatwe w obsłudze i nie ma trudności z dostępem do filtrów. Przy czym drogi nie zawsze znaczy lepszy. Do domowego użytku dobrze jest wybrać skuteczne urządzenie, w optymalnej cenie, co mamy nadzieje ułatwi nasz ranking oczyszczaczy powietrza. Najdroższy zakup to ten, który nie spełnia oczekiwań użytkownika.

FAQ:

Rodzaje oczyszczaczy powietrza

Czy jonizacja powietrza jest szkodliwa?

Dostosowanie wydajności oczyszczacza powietrza do wielkości pomieszczenia pozwala utrzymać bezpieczny poziom jonizacji. Zbyt mocna jonizacja powietrza powoduje wytwarzanie się ozonu, który jest szkodliwy.

Jaki oczyszczacz nawilża powietrze naturalnie?

Ewaporacyjne nawilżacze cechują się matami, które umożliwiają naturalne nawilżenie powietrza w procesie odparowania wody, co nie dostarcza do powietrza ciężkich cząsteczek zawartych w wodzie.

Czy oczyszczacz powietrza filtruje smog?

Oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr wyłapujący cząsteczki PM 2.5 oraz PM 10 bez problemu oczyszczą powietrze wewnątrz pomieszczenia z trujących mikro cząsteczek.

Jak dobrać optymalną wydajność oczyszczacza?

Optymalny stosunek wydajności to minimum 80 m³/h na każde 10 m² powierzchni.

Gdzie ustawić oczyszczacz powietrza?

Najlepiej ustawić oczyszczacz w miejscu, które pozwoli na swobodny przepływ powietrza, przynajmniej 20 cm od ściany.

Kiedy uruchamiać oczyszczacz powietrza?

Najkorzystniej jest, kiedy oczyszczacz działa w trybie automatycznym 24 godziny na dobę, dzięki temu w pomieszczeniu zawsze powietrze jest przefiltrowane, stąd tak istotne są tryby pracy nocnej i pobór prądu.

Czy wystarczy jeden mocny oczyszczacz, czy lepiej kilka małych?

Bariery hamujące swobodny przepływ powietrza powodują nierównomierne oczyszczanie pomieszczeń, dlatego lepiej wykorzystać kilka mniejszych oczyszczaczy niż jeden o wysokiej wydajności. Ponadto mocniejszy oczyszczacz to także większy hałas i mocniejsza jonizacja powietrza, jeżeli, oczyszczacz ma taką funkcję (nadmiar ozonu może być szkodliwy).

Aktualizacja: Październik 2020

1 opinia

 1. Stoję przed dylematem i nie wiem czy wybrać oczyszczacz powietrza xiaomi, philips, sharp, samsung, dyson, klarta czy jeszcze jakiś inny. Czytam specyfikacje tego sprzętu i mam wrażenie, że każdy w sumie robi to samo. Patrzyłam na PHILIPS AC1215/50, SHARP UA-PF40E-W, DYSON Air Multiplier TP00, Xiaomi Air Purifier Pro i zastanawiam się, dlaczego jeden kosztuje 500 zł, inny 1000 zł a jeszcze kolejny 1500 lub 2000 zł. Tutaj z pewnością pomocy będzie wasz ranking oczyszczaczy powietrza i opinie użytkowników, chociaż tych w internecie za wiele nie ma.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 3000 zł

Ekspresy do kawy można podzielić w zależności od funkcjonalności, trwałości marki i rodzaju itp. Ogromny wybór może wprawiać w zakłopotanie w szczególności, że każdy producent swój produkt tylko chwali. Jak to jest z funkcjonalnością ekspresów ciśnieniowych i czym różnią się od siebie tanie oraz droższe modele? Warto dopłacić? Jak wybrać dobrze, aby kawa zawsze smakowała wyśmienicie?

Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 2000 zł

Dobry ekspres do parzenia wyśmienitej kawy w domu, wcale nie musi być drogi. Smakosze kawy nie muszą za każdym razem, kiedy przyjdzie ochota na małą czarną, odwiedzać kawiarni. Trzeba jednak uważać na funkcjonalność i wiele innych ważnych elementów w tanich ekspresach, o których więcej dowiesz się w poradniku z rankingiem najlepszych ekspresów w rozsądnych pieniądzach.

Ranking TOP 10: Ekspres do kawy

Parzenie kawy w tradycyjny sposób, w szklance lub kubku jest szybkie, wygodne, ale także niezdrowe. Dla wygody, zdrowia oraz uzyskania najlepszego smaku i aromatu, producenci tworzą coraz to bardziej bezobsługowe urządzenia AGD. Wybór odpowiedniego ekspresu nie jest łatwy między gatunkami, a co dopiero wybrać ekonomiczny model i producenta. Sprawdź największy poradnik zakupowy ekspresów do kawy, wybierz z rankingu najlepszy model i ciesz się bezawaryjnym działaniem oraz doskonałym smakiem kawy.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 3000 zł

Ekspresy do kawy można podzielić w zależności od funkcjonalności, trwałości marki i rodzaju itp. Ogromny wybór może wprawiać w zakłopotanie w szczególności, że każdy producent swój produkt tylko chwali. Jak to jest z funkcjonalnością ekspresów ciśnieniowych i czym różnią się od siebie tanie oraz droższe modele? Warto dopłacić? Jak wybrać dobrze, aby kawa zawsze smakowała wyśmienicie?

Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 2000 zł

Dobry ekspres do parzenia wyśmienitej kawy w domu, wcale nie musi być drogi. Smakosze kawy nie muszą za każdym razem, kiedy przyjdzie ochota na małą czarną, odwiedzać kawiarni. Trzeba jednak uważać na funkcjonalność i wiele innych ważnych elementów w tanich ekspresach, o których więcej dowiesz się w poradniku z rankingiem najlepszych ekspresów w rozsądnych pieniądzach.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.