Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy – 2024

Zegarki sportowe coraz częściej wykorzystywane są przez amatorów i profesjonalistów do poprawy wyników sportowych. Elegancki zegarek sportowy elektroniczny, z wyświetlaczem LED, to doskonały sposób na wygodne zbieranie danych o przebytych kilometrach, przygotowanie się do triathlonu, do biegania, na siłownię, na narty czy nawet na zwykły spacer.

Zegarek sportowy poinformuje swojego właściciela, że czas się ruszyć, lub odpocząć, bo tętno osiągnęło niebezpieczną granicę, zagrażającą nawet życiu.

Jak wybrać najlepszy zegarek sportowy?

Zegarek dla aktywnych automatycznie rozpozna dyscyplinę sportową, jaką rozpoczęliśmy, zmierzy przebyty dystans, pomoże odnaleźć się na nieznanej trasie, wyliczy, ile kalorii spalił jego właściciel. Niezależenie od tego, jaki sport uprawiamy, zegarek jest zaawansowanym, elektronicznym wsparciem, które uprzyjemnia trening i pomaga podnieść wyniki. Wybór odpowiedniego zegarka, nie należy do najłatwiejszych, należy kierować się nie tylko ceną, ale także możliwościami elektronicznego gadżetu. Podpowiadamy, jaki zegarek sportowy kupić, na podstawie opinii użytkowników, ceny i funkcjonalności. Przygotowaliśmy ranking zegarków sportowych, uwzględniający najlepsze modele w swojej klasie, które pozwala wybrać podręcznego asystenta treningu.

Najlepszy zegarek sportowy ranking do 1000 zł kwiecień 2024

Sprawdź również ranking najlepszych smartwatchy do 500 zł

Zegarek sportowy do garnituru

Zastanawiasz się, jaki zegarek sportowy- ranking zaprezentowany powyżej z pewnością rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości. Tworząc ranking zegarków sportowych damskich i męskich oraz dla dzieci, przeznaczonych do różnych aktywności- do biegania, do pływania czy jazdy na rowerze oraz wyposażonych w różne funkcjonalności- z pulsometrem, z GPS, wodoszczelne kierowaliśmy się wieloma istotnymi czynnikami. Ranking zegarków sportowych oparliśmy zarówno o własne doświadczenia, opinie użytkowników, to jakie zegarki sportowe polecacie na forum, specyfikacji technicznej oraz sprawdzając ceny poszczególnych modeli. Wybierz dobry zegarek sportowy- sprawdź nasz ranking. Dobry zegarek sportowy kupić można 200, 300 i 500 zł. Zalecamy jednak sprawdzenie ofert zegarków sportowych w granicach 1000 zł, bowiem takie damskie i męskie zegarki sportowe posiadają najwięcej funkcjonalności oraz cechują się najwyższą jakością w stosunku do ceny. Ranking zegarków sportowych do 300, 500 i 1000 zł znajdziesz powyżej.

Damski zegarek do biegania

Smartwatch czy zegarek sportowy?

Smartwatch poza mierzeniem czasu, pełni funkcję inteligentnego zegarka. Pozwala na stałą komunikację z telefonem, przy wyposażeniu w kartę SIM, umożliwia wyświetlanie, pisanie wiadomości i funkcje powiązane z połączeniami głosowymi. Smartwatch poza podstawowymi funkcjami pozwala na monitorowanie aktywności fizycznej: przebyty dystans, prędkość przemieszczania się, ilość spalonych kalorii oraz pomiar tętna. Smartwatch zbiera dane o aktywności fizycznej, jednak to telefon analizując te informacje, tworzy wykresy i w aplikacji ukazuje więcej danych graficznych. Smartwatch jest dobrym rozwiązaniem dla aktywnych osób, które nie mogą odciąć się całkowicie na kilka godzin od kontaktu z ludźmi, w tym z pracownikami. Smartwatch jest bardziej poręczny niż telefon, szczególnie podczas aktywności fizycznej, dlatego w podstawowym sposobie komunikacji jest w stanie zastąpić smartfon.

Zegarek sportowy to element galanterii, który ma za zadanie monitorowanie funkcji aktywności fizycznych, z większą dokładnością niż smartwatch. Zegarki sportowe mają więcej funkcji pozwalających sprecyzować konkretną aktywności sportową: bieganie, wspinaczkę, pływanie, jazdę na rowerze itp. monitorując przy tym wzniesienia i spadki wysokości terenu. Zegarek sportowy dzięki rozszerzonym funkcjom sportowym pozwala automatycznie rozpoznać np. styl pływacki. Zegarek sportowy nie jest w stałym połączeniu z telefonem lub tabletem, ale pozwala na zgranie danych do niektórych aplikacji. Zegarek sportowy jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony dla osób, które chcą udoskonalać i poprawiać swoje wyniki. Zegarek sportowy doskonale sprawdza się w roli wirtualnego trenera, rozpoznając konkretną aktywność sportową.

Zegarek sportowy i smartwatch mają wiele funkcji wspólnych, jednak to właśnie dzięki drobnym różnicom, łatwiej wybrać co jest bardziej odpowiednie.

Zegarek sportowy damski

Smartwatch

 • Monitorowanie podstawowej efektywności aktywności fizycznej:
  · dystans,
  · prędkość,
  · kalorie,
  · tętno.
 • Wysyłanie, odbieranie wiadomości. Wyświetlanie powiadomień, np. FB, mail.
 • Odbieranie połączeń głosowych i prowadzenie rozmów.
 • Prognoza pogody.
 • Kalendarz.
 • Sterowanie aparatem w telefonie.
 • Płatności zbliżeniowe.
 • Wbudowany aparat.
 • Odbiornik GPS.
 • Odtwarzacz MP3.
 • Może zastąpić telefon.
 • Alarm.
 • Wodoszczelność.
 • Stoper.

Zegarek sportowy

 • Dokładne monitorowanie aktywności fizycznej.
 • Rozpoznawanie stylów pływackich.
 • Monitorowanie aktywności i faz snu.
 • Czujnik tętna.
 • Odbiornik GPS.
 • Stoper oraz Timer.
 • Pamięć okrążenia i rozpoznanie rozpoczęcia nowego.
 • Licznik kroków.
 • Monitoring treningu z interwałami.
 • Odtwarzacz MP3.
 • Wodoszczelność.
 • Alarm burzowy.
 • Obsługa mapy.
 • Czas wschodu i zachodu słońca.
 • Pulsometr.
 • Alarm.
 • Chronograf.
 • Wysokościomierz baryczny.
 • Asystent odpoczynku.

Zegarki sportowe cieszą się coraz większą popularnością, także wśród kobiet. Stylowy dodatek galanterii damskiej staje się nie tylko modną ozdobą, ale także, służy do zachowania lub wypracowania odpowiedniej sylwetki. Kobiecy zegarek sportowy pozwala na monitorowanie wielu aktywności sportowych profesjonalistkom oraz amatorkom. Modny zegarek sportowy dla pań może mieć funkcje takie jak: pulsometr, funkcja śledzenia GPS, alarm, timer, chronograf itp. Dobry zegarek sportowy damski pozwoli monitorować funkcje życiowe oraz przebieg ćwiczeń fitness. Dzięki takim opcjom jak pulsometr, umożliwiający pomiar tętna, w łatwy sposób obliczysz, ile kalorii pozwolił spalić trening, spacer czy jazda na rowerze. Kompaktowe rozmiary zegarków damskich pozwalają na pełną swobodę, a przy tym pełną kontrolę swojego ciała. Bogata oferta rynkowa pozwala na wybór zegarka sportowego w kolorze białym, różowym, czarnym lub złotym. Różnorodność dotyczy nie tylko samych kopert zegarków, ale także pasków. Nasz ranking zegarków sportowych damskich znajdziesz powyżej.

Najlepszy zegarek sportowy męski

Sprawdź również ranking najlepszych smartwatchy męskich

Doskonały męski czasomierz może być elementem galanterii eleganckiej, jak również obowiązkowym wyposażaniem sportowego kostiumu. Niesłabnąca sława zegarków sportowych dla panów, wywołana jest trendem dotyczącym zdrowego tryby życia. Cyfrowe zegarki sportowe męskie mają rozbudowane funkcje monitorujące pracę na siłowni, nachylenia przy wspinaczce, oraz mogą być bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Zegarki sportowe analogowe, poza odmierzaniem czasu i wskazywaniem daty, odmierzą czas na stoperze, z czasem pośrednim, pozwolą wykorzystać chronograf do obliczenia czasu wykonania okrążenia, zastąpią budzik i mają bardzo długi czas pracy na baterii, bez konieczności ładowania. Najlepsze zegarki sportowe męskie uwzględniliśmy w naszym rankingu.

Jaki wybrać zegarek męski?

Zegarek sportowy męski wodoszczelny, który miałby sprawdzić się w klasycznym basenie, powinien być odporny na zanurzenie z oznaczeniem przynajmniej WR100.

Sportowy zegarek męski pozwoli także w doskonały sposób na przygotowanie się do maratonu, niektóre modele, mają funkcję motywującą do treningów, która razem z pomiarem wyników może zastąpić asystenta lub trenera osobistego.

Jaki zegarek sportowy wybrać?

Męski zegarek sportowy na siłownię

Dobry zegarek sportowy powinien być dopasowany do potrzeb właściciela. Niektóre modele zegarków sportowych mają wyższą klasę wodoszczelności, mogą monitorować wysokość barometryczną, a zestaw danych przesłać do telefonu, gdzie rysować będzie się wykres wyników. Dla sportowca wykres jest informacją, która może świadczyć o poprawie wyników lub ich pogorszeniu. Jakość wyświetlacza w zegarku sportowym także ma znaczenie, zależy od niego jakość i dokładność wyświetlanej czcionki oraz zużycie prądu. Matryce Super AMOLED pozwalają na podświetlanie wybranych obszarów ekranu, co pozwala na ciągłe wyświetlanie godziny, daty lub informacji. Super AMOLED to również doskonała czerń i niedoścignione przez konkurencje kąty widzenia co w zegarku odgrywa kluczową rolę. Dlaczego jakość ekranu jest taka ważna? Wyrazistość kolorów i tego, co znajduje się na wyświetlaczu, zależy od tego, czy w świetle słonecznym będziemy w stanie odczytać informacje z ekranu w zegarku.

Zegarek męski ze stoperem to dla sportowców obowiązkowe wyposażenie pozwalający na pomiar międzyczasu do poprawy wyników, ale także w ćwiczeniach interwałowych.

Zegarek sportowy z krokomierzem – to doskonały wybór dla osób, które lubią spacery lub, prowadzą mobilny tryb pracy. Jak powszechnie wiadomo, brak ruchu prowadzi do pogorszenia warunków zdrowotnych i sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Dziennie powinno się wykonać przynajmniej 10 tys. kroków, co w przypadku pracy siedzącej może być sygnałem do urozmaicenia czasu po pracy o dodatkową dawkę spaceru.

Zegarek sportowy z bluetooth – to pewność synchronizacji czasu. Zegarki sportowe nie mają połączenia z Internetem lub WiFi co uniemożliwia aktualizację czasu. Funkcja bluetooth zapewnia poprawny czas w zegarku przy zmianie czasu na lato oraz zimę. Podobnie rzecz się ma, kiedy telefon wykorzystuje geolokalizację i przesyła informację o strefach czasowych do zegarka. Przemieszczając się między różnymi krajami, zegarek będzie wyświetlać poprawną godzinę dla strefy czasowej, w której się znajduje. Bluetooth przydaje się także osobom, lubiącym słuchać muzyki podczas treningów, funkcja łącząca telefon z zegarkiem pozwala na sterowanie odtwarzaczem muzyki w telefonie, z którego słuchamy ulubione utwory. Wygodne sterowanie przydaje się wówczas kiedy zmienimy tempo ćwiczeń, na szybkie lub relaksujący odpoczynek. Zegarek sportowy z bluetooth pozwala także na odbieranie powiadomień z popularnych portali społecznościowych, informuje o przychodzącym połączeniu lub wiadomości SMS. Wykorzystując słuchawki z bluetooth, będziemy mogli odebrać połączenie i przeprowadzić rozmowę, bez wyjmowania telefonu. W niektórych modelach można także spotkać się z opcją wykorzystania zegarka, jako mobilnego przycisku migawki aparatu w telefonie, co ułatwia wykonanie grupowych zdjęć lub selfie z panoramą.

Zegarek sportowy z monitorem aktywności automatycznie nadzoruje aktywność użytkownika, czy pływa, chodzi, biega, jeździ na rowerze czy śpi w danym momencie. Monitor aktywności dobrze sprawdza się w połączeniu z bluetooth, kiedy seria danych trafia do smartfona, kształtowany jest wykres, który pozwala na analizę i uzupełnienie aktywności osobom, które chcą zachować sprawność fizyczną na dłużej. Monitor aktywności przyda się szczególnie tym, którzy uprawiają wiele dyscyplin sportowych, a ciągłe manualne ustawianie zegarka mogłoby być męczące.

Najlepszy zegarek sportowy dla dzieci

Sprawdź również ranking najlepszych smartwatchy dla dzieci

Zegarek sportowy dla dziecka do doskonały prezent nie tylko na Komunię Świętą, ale także na pozostałe święta chłopca, czy dziewczynki. Młodzieżowy zegarek sportowy może mieć zestaw funkcji, które rozbudowują podstawową funkcjonalność klasycznego zegarka. W zegarku dla dzieci można odnaleźć takie funkcje jak:

 • GPS – umożliwia monitorowanie i czuwanie nad bezpieczeństwem dziecka.
 • Alarm – przypomina o ważnych wydarzeniach o pełni rolę budzika.
 • Aparat – umożliwia wykonanie zdjęcia, jeżeli telefon jest poza zasięgiem ręki.
 • Telefon w zegarku – pozwala na wykonanie połączeń oraz ich odbiór z listy zapisanych numerów.
 • Licznik aktywności – licznik wykonanych kroków.
 • Stoper – przydatny podczas ćwiczeń.
 • Radio i muzyka – dla uprzyjemnienie np. powrotu ze szkoły do domu.

Biały zegarek sportowy wpasuje się w stylistykę małej dziewczynki, dla chłopca dobrze sprawdzą się ciemniejsze kolory lub odcienie niebieskiego. Elektronika ukryta w małym poręcznym sportowym zegarku daje poczucie bezpieczeństwa, jest atrakcyjnym oraz inteligentnym dodatkiem zastępującym telefon i tradycyjny zegarek.

Zegarek sportowy do biegania

Najlepszy zegarek sportowy do biegania

Zegarek sportowy dla biegacza jest osobistym trenerem, mierzącym czasy, ilość kroków, przebyty dystans, ale także tętno. Dla profesjonalistów dobrze sprawdza się połączenie zegarka sportowego z pulsometrem, który zakłada się na klatkę piersiową. Takie połączenie pozwala monitorować tętno z dużą dokładnością, podczas biegu. Dla biegacza powinna ważna być również waga zegarka, tak aby nie przeszkadzał on w zbieraniu danych z przebytego dystansu. Wygoda, ale także praktyczne wykorzystanie powinny decydować o wyborze konkretnego modelu. Dlatego warto mieć na uwadze wodoszczelny zegarek, aby pot i woda nie zalały tarczy oraz nie uszkodziły elektroniki. Wbudowane funkcje powinny wyświetlić gotowe dane o spalonych kaloriach, przebytym dystansie, ilości kroków, tętnie, tempie i czasie przebytego dystansu. Lepsze zegarki sportowe dostarczą także informacji o zbliżającej się burzy lub ostrzeniach meteorologicznych co pozwoli uniknąć przemoczenia, a nawet chorób.

Zegarek sportowy męski do biegania może być bardziej masywny w odróżnieniu od damskiego, co niewątpliwie może mieć wpływ na ilość dodatków oraz możliwości, jak chociażby większa pojemność baterii lub wbudowany głośnik. Bardzo popularnym wzorem jest tzw. unisex, który niezależnie od płci będzie pasować do stylu kobiety i męskiej postury.

Zegarek sportowy na rower

Zegarek sportowy dla rowerzystów

Jaki zegarek sportowy na rower wybrać, aby stał się pomocnym asystentem treningu?

Zegarek sportowy na rower przede wszystkim musi być wykonany z wysokiej jakości odpornych materiałów na uszkodzenia mechaniczne, co zabezpieczy ekran i elektronikę przed przypadkowym stłuczeniem. Wodoszczelny zegarek sportowy na rower pozwoli na dokończenie jazdy na rowerze, nawet podczas niewielkiego deszczu bez obaw o zalanie i uszkodzenie cennego sprzętu. Jeżeli wybierzemy model ze szkłem odpornym na zarysowanie, wówczas sam zegarek w codziennym użytkowaniu, nie będzie z czasem tracił przejrzystości ekranu. Nawet tani zegarek sportowy z GPS pozwoli na monitorowanie długości przebytej trasy oraz odnotuje jakie wzniesienia i pagórki przyszło nam pokonać, co ma istotne znaczenie przy obliczaniu, ilości spalonych kalorii podczas treningu. Funkcja automatycznego monitorowania aktywności odnotuje automatycznie przystanki i przerwy z odpoczynkiem, bez konieczności ręcznego zatrzymywania funkcji monitorujących w urządzeniu.

Najlepszy zegarek sportowy na siłownię

Zegarek sportowy na siłownie powinien mieć wbudowany odtwarzacz muzyki bluetooth, co uprzyjemni nawet wymagający trening. Ćwiczenia wysiłkowe z dużym obciążeniem powinny być prowadzone pod okiem specjalisty – trenera lub z zegarkiem monitorującym tętno. Informacja o tym, aby zrobić sobie przerwę, wtedy kiedy wysiłek może być zbyt meczący, to funkcja, chroniąca zdrowie zawodnika. Obowiązkowo zegarek na siłownie musi być odporny na zarysowania, lepiej skupić się na ciężarach niż na ochronie zegarka, uszkodzenie tarczy wyświetlacza może być kosztowne. Pomiar spalonych kalorii poinformuje zawodnika o konieczności uzupełnienia kalorii, aby nie opaść z sił podczas intensywnego treningu, między seriami. Wodoodporność i odporność na zarysowania to już opcje obowiązkowe, po intensywnym treningu można zapomnieć o zegarku sportowym na ręce pod prysznicem i lepiej, żeby zegarek był na to przygotowany.

Zegarek sportowy na narty

Zegarek sportowy na zimę przyda się nie tylko narciarzom, ale również miłośnikom innych zimowych dyscyplin. Wodoszczelność, odporność na niskie temperatury i zarysowania to obowiązkowe opcje przy ekstremalnych sportach. Funkcja GPS ostrzeże narciarza przed nagłą zmianą warunków na stoku i pozwoli zarejestrować długość ślizgu po trasie oraz wysokość, na której narciarz zaczyna trening. Zegarek sportowy do zadań specjalnych powinien sprostać wszystkim wymaganiom narciarza, jak również stanowić element codziennej galanterii, aby zawsze mieć pod kontrolą funkcje aktywności i tętna. Podczas jazdy na desce lub nartach ciężko sprawdzić godzinę na smartfonie, którego wyjęcie, może doprowadzić do jakiegoś wypadku. Dlatego funkcja „always on display” będzie bardzo pomocna w zegarku, nawet w skrajnych warunkach pozwoli na sprawdzenie czasu zjazdu lub konieczności zwrócenia wypożyczonego sprzętu. Zegarek dla narciarza powinien mieć opcje planowania tras narciarskich, aby ustrzec przed zabłądzeniem lub zjechaniem przypadkowym z trasy, co w przypadku pokrytego śniegiem stoku może prowadzić do nieprzyjemnych wypadków.

Najlepszy zegarek sportowy

Zegarek sportowy z odtwarzaczem MP3 – uprzyjemni czas aktywności sportowej, przesyłając ulubioną muzykę do słuchawek bluetooth. Zegarek sportowy z muzyką to opcja bardzo ważna przede wszystkim przy długich aktywnościach sportowych, która może dodatkowo motywować do rozwoju osobistego i uprzyjemnić nawet monotonny trening.

Zegarek z pulsometrem i GPS – automatycznie dostosuje wyświetlaną godzinę do strefy czasowej, bezobsługowa opcja pozwoli skupić się na ważniejszych rzeczach, szczególni tym którzy jeżdżą na zawody za granicę. Niektóre modele poza GPS, mają także funkcję kompasu, co może przydać się na obozie survivalowym, gdzie sztuka przetrwania opiera jest najważniejsza.

Wytrzymały zegarek sportowy z pomiarem tętna, pozwala obliczyć ilość spalonych kalorii oraz monitoruje pracę serca podczas ćwiczeń, dbając o bezpieczny poziom intensywnego treningu. Nawet wytrzymały zegarek może być narażony na wilgoć, szczególnie w zmiennych warunkach, gdzie pot i oblewająca woda to dla sportowca oraz amatora codzienność. Dlatego warto wybrać model z odpowiednią klasą szczelności.

Najlepsze zegarki sportowe, mają możliwość pomiaru natlenienia krwi, oraz są dostosowane do wojskowych standardów. Długość pracy na jednym ładowaniu, dzięki inteligentnym funkcjom oszczędzania energii wynosi nawet 14 dni. Zegarek sportowy z wieloma funkcjami ma wgrane mapy topograficzne i ma czuły odbiornik GNSS, odbiera sygnał GPS, Glonass i Galileo. We wbudowanej pamięci pomieści 2000 utworów MP3, a ochronę wyświetlacza zapewnia szafirowe szkło. Poza bluetooth ma płatności zbliżeniowe, Wi-Fi, żyroskop, wysokościomierz, akcelerometr, barometr i może wyświetlać mapę na wyświetlaczu. Za tak zaawansowane funkcje, których nie powstydziłby się nawet smartfon, trzeba niestety zapłacić kilka tysięcy złotych.

Najlepszy zegarek sportowy ranking powyżej 1000 zł kwiecień 2024

Poniżej znajdziesz ranking zegarków sportowych do 1500 zł oraz do 2000 zł jak i te najlepsze w swojej klasie.

Zegarek z GPS

Zegarek sportowy z GPS – czy warto?

Jaki zegarek sportowy z GPS?

Zegarek sportowy z funkcją GPS pozwala nie tylko zapisać przebytą trasę, ale także doprowadzić do domu, bez zagubienia się, w drodze powrotnej. Zegarek mierzy przebytą odległość, wskazując ile km, zostało pokonane, a tym samym, jaki dystans dzieli nas od domu, podążając tą samą drogą co wcześniej. Funkcja GPS w zegarku sportowym pozwala na monitorowanie także stanu pogody i ostrzeżeniach meteorologicznych, jeżeli oczywiście zegarek jest w zasięgu telefonu, który za pośrednictwem bluetooth przesyła do zegarka takie informacje. Dzięki wbudowanemu GPS w zegarku działa wysokościomierz, który jest istotny do pomiarów w sportach wysokościowych, jeździe na rowerze po pagórkach lub bieganiu po górach.

Zegarek sportowy wodoszczelny – klasy wodoszczelności.

Wodoszczelność zegarków określona została klasami, niektóre z zegarków sportowych wodoszczelnych pozwalają tylko umyć ręce, inne będą służyć do pływania w basenie lub nawet w głębokich zbiornikach wodnych z akwalungiem, butlą i tlenem.

Zegarek sportowy do pływania

Zegarek sportowy na basen musi mieć oznaczenie przynajmniej WR100, co oznacza 100 metrów i odporność na napór wody 10 ATM lub 10 Barów.

Zegarki z klasą szczelności 200 metrów, oznaczone są WR200 = 20 Bar = 20 ATM, taki zegarek można zabrać na nurkowanie z akwalungiem.

Zegarki WR300 i więcej pozwalają nurkować z butlą tlenową na kilkadziesiąt metrów, wytrzymują ciśnienie wody na poziomie ponad 30 ATM lub 30 Barów.

Oznaczenie 50 m nie pozwala zanurzyć się w wodzie na 50 metrów a jedynie kąpiel w wannie, równie dobrze można na zegarku zastosować oznaczenie 5 ATM lub 5 Barów. Zegarki poniżej WR50 pozwalają na umycie dłoni pod kranem lub zachlapanie deszczem.

Dlaczego zatem producenci stosują oznaczenie z „m”: 30 m, 50 m, 100 m, 200 m, 300 m itd.?

Oznaczenie 50M oznacza, że zegarek może znaleźć się na głębokości 50 metrów i zachowa wodoodporność, pod warunkiem, że w zbiorniku wodnym będzie panować ciśnienie statyczne. Pływając, narażamy uszczelki zegarka na zmiany ciśnienia, na które woda wywiera różny nacisk, w związku z poruszaniem się lub pływaniem. To oznacza, że zegarek narażony jest na ciśnienie dynamicznie (zmieniające się) i w efekcie, wodoszczelność zegarka jest niższa, w zbiornikach wodnych, w których nie panują idealne warunki statyczne – laboratoryjne.

Najczęściej zadawane pytania o rankingowe zegarki sportowe 2024:

Czy z wodoszczelnego zegarka można korzystać pod wodą?

Tak, ale nie korzystając z przycisków, nawet przy myciu rąk.

Jak nie zniszczyć zegarka przypadkiem?

Zegarki narażone są na szok termiczny, ogrzane elementy promieniami słonecznymi nie powinno się zanurzać w zimnej wodzie, nawet kiedy klasa wodoszczelności jest bardzo duża. Wewnątrz zegarka przy szoku termicznym może wytworzyć się, para wodna, a to objawia się zaparowaniem zegarka od wewnątrz. Efekt kondensacji naraża elektronikę i drobne elementy zegarka, na uszkodzenia i korozję.

Ile wytrzymuje bateria w zegarku sportowym?

Na jednym ładowaniu zegarek sportowy może działać nawet 14 dni. Zegarki sportowe rzadziej łączą się z telefonem niż smartwatche, stąd wytrzymują znacznie dłużej. Wszystko zależy od ilości uruchomianych funkcji i intensywności korzystania a przede wszystkim od pojemności baterii.

Kiedy kupić zegarek sportowy?

Zegarki sportowe są dla aktywnych osób, które chcą rejestrować swoje przebyte trasy i osiągnięcia. Zegarki mogą być także eleganckim dodatkiem do wizytowego ubioru, wyglądają nie tylko estetycznie, ale także bardzo nowocześnie.

Najlepsze zegarki sportowe wyróżnione przez redakcję 2024

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

4 opinie
 1. o taki ranking zegarków sportowych mi właśnie chodziło. podany konkret, wiadomo jaki zegarek sportowy jest najlepszy, ile kosztuje, jakie są opinie i co warto wiedzieć przed zakupem. sam szukałem jaki zegarek sportowy na siłownię wybrać a mój wybór padł na gerret sport 29. rozważałem jeszcze zakup garmin vivoactive 3, ale finalnie lepiej sprawdzi się on dla biegaczy niż na siłownię.

 2. Długo się zastanawiałem jaki zegarek sportowy kupić, jest ich tak dużo że trzeba spędzić kilka godzin na selekcji. Najlepsze zegarki sportowe mają GPS i dużo innych przydatnych funkcji. Mi potrzebna była konkretna lista, na której wyświetlają się topowe zegarki do biegania ranking mocno zawęził moje pole poszukiwań, dzięki czemu mogę wybrać najbardziej odpowiedni model dla siebie. Najlepszy zegarek sportowy z tego co widzę i w dobrej cenie ma garmin, pozostaje dopasować do własnych potrzeb funkcjonalność, bo nie wszystko jest mi potrzebne a po co za to dodatkowo płacić.

 3. Da się wybrać dobre zegarki sportowe damskie? Parząc na kolorystykę to jest w rankingu parę ładnych modeli, powinny się sprawdzić jako prezent rocznicowy. ciężko znaleźć funkcyjne i ładne zegarki sportowe damskie ranking jak widzę uwzględnia płeć kobiecą i da się z niego wybrać najlepszy zegarek sportowy dla kobiety, potrzebuje zegarek z pulsoksymetrem i taki który zmierzy ciśnienie no i będzie ostrzegać po przekroczeniu normy. Biegamy po lesie po różnych szlakach więc fajnie jakby w razie zagubienia nas wyprowadził, bo nie zawsze bierze się telefon ze sobą. jaki zegarek sportowy polecacie?

 4. Czy można wybrac zegarek meski tani ale zeby wygladał jak drogi? Patrzyłam na zegarowni ale ciuezko mi wybrac? Zupełnie sie na tym nie znam! Poradzcie coś?

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: