Najlepszy bojler elektryczny 80l – Ranking 2024

Bojler elektryczny ma za zadanie podgrzanie wody w domach, które nie mają dostępu do ciepłej miejskiej sieci wodociągowej. Bojler jest najpopularniejszym urządzeniem służącym do podgrzania wody na użytek domowy – jest skuteczny i łatwy w obsłudze. Jaki wybrać bojler elektryczny 80l, aby był bezawaryjny i ekonomiczny? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie i wybrać najlepszy bojler elektryczny 80l w 2024 warto zapoznać się z treścią niniejszego poradnika zakupowego i wybrać bojler elektryczny z rankingu na 2024.

Bojler elektryczny 80l – co to jest?

Klasyczny bojler elektryczny 80l to urządzenie, którego zadaniem jest podgrzanie wody użytkowej. Bojlery elektryczne nazywamy także: elektrycznymi podgrzewaczami wody lub termami elektrycznymi. Jest to urządzenie służące do podwyższania temperatury wody użytkowej w domowej instalacji. Wyróżnia się zwykle dwa podstawowe typy bojlerów:

 • przepływowe podgrzewacze wody bez własnego zbiornika,
 • pojemnościowe bojlery ze specjalnym pojemnik do magazynowania gorącej wody.

W przypadku mieszkań i domów jednorodzinnych zdecydowanie praktyczniejszym, choć droższym rozwiązaniem jest bojler pojemnościowy.Ranking bojlerów elektrycznych 80l na 2024 wskazuje, że ten typ bojlera pomimo faktu, że ma zdecydowanie większe wymiary jest bardziej efektywny i jest częściej wybierany. Bojler elektryczny działa na prostej zasadzie, jest wygodny w obsłudze, a także w ogólnym rozrachunku bardziej ekonomiczny. Warto zapoznać się z ofertą rynkową i wybrać najlepszy bojler elektryczny 80l. Jest to doskonałe rozwiązanie służące do podgrzewania wody, które z pewnością sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym, jak mieszkaniu w bloku.

Bojler elektryczny energooszczędny 80l ranking kwiecień 2024

 

Bojler elektryczny 80 l – wygoda i ekonomia

Bojler elektryczny dobiera się zwykle biorąc pod uwagę jego pojemność i szybkość podgrzewania wody. Ranking bojlerów elektrycznych 80l wskazuje na różnorodność bojlerów elektrycznych na rynku. Różnią się one między sobą nie tylko kształtem, ale także klasą energetyczną. Z pewnością najbardziej ekonomiczny będzie bojler elektryczny 80l z klasą energetyczną A. Niemniej, aby wiedzieć jaki wybrać bojler elektryczny 80l należy wziąć pod uwagę także inne czynniki.

80 litrów jest to pojemność odpowiednia dla rodziny przy podłączeniu jednopunktowym. W przypadku podłączenia wielopunktowego, zakłada się dobowe zużycie od 30 do 60 l. na osobę. W takim wypadku przy wielopunktowym podłączeniu i czterech członkach rodziny bojler może mieć pojemność powyżej100 l. Zaznaczmy jednak, że zarówno cena bojlera elektrycznego 80l jak i koszty eksploatacji jakie posiada dobry bojler elektryczny 80l są zdecydowanie niższe niż w przypadku większego podgrzewacza.

Jak działa bojler elektryczny

Bojlery elektryczne to zbiorniki służące do podgrzewania wody w domowych instalacjach. Dzięki zbiornikowi mają możliwość magazynowania podgrzanej wody. Klasyczny bojler elektryczny 80l wyposażony jest w jedną lub więcej grzałek elektrycznych. Dzięki grzałkom elektrycznymi termostatowi istnieje możliwość regulacji mocy tego urządzenia.

Zasada działania jest bardzo prosta: do wnętrza zbiornika bojlera poprzez wlot wlewa się zimna woda. Po napełnieniu zbiornika włącza się grzałka elektryczna, która podgrzewa wodę. Termostat umożliwia ustawienie właściwej temperatury.

Ranking bojlerów elektrycznych 80l na 2024 wskazuje, że termostat jest jednym z kluczowych elementów decydujących o wyborze bojlera. Aby praca bojlera była ekonomiczna, jak przypadku bojlera elektrycznego 80l – klasa energetyczna A można ustawić temperaturę w optymalnym przedziale 45-55 stopni Celsjusza. Z kolei dla bezpieczeństwa użytkowania, aby zapobiec rozwojowi bakterii legionella poleca się temperaturę przekraczającą 55 stopni Celsjusza. Jeśli na co dzień preferuje się niższą temperaturę wody, profilaktycznie, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii poleca się regularne mocniejsze podgrzewanie wody w celu odkażenia zbiornika.

Bojler elektryczny 80l – energooszczędny zamiast podgrzewacza do wody

Ranking bojlerów elektrycznych 80l pokazuje, że ważnym czynnikiem, na który zwracają uwagę konsumenci jest koszt eksploatacji bojlera. Ten aspekt zawiera w sobie bezawaryjność oraz możliwie niewielką ilość prądu pobieraną przez bojler.

Zakup sprzętu, który jest energooszczędny jak bojler elektryczny 80l – klasa energetyczna A sprawia, że przez lata użytkowania bojlera koszty energii będą stosunkowo niższe. W przypadku bojlera elektrycznego na koszt eksploatacji mają wpływ między innymi:

 • moc – zwykle od 3 do 4,5 kW,
 • możliwość regulacji temperatury i wybór optymalnych wartości,
 • przenikalność cieplna,
 • pojemność,
 • zużycie ciepłej wody.

Bojler elektryczny 80l – rodzaje konstrukcji

Bojler elektryczny może mieć różne wymiary i odmienne rodzaje konstrukcji. Dzięki różnym bryłom pojemnika, bojler elektryczny można dostosować do wymiarów łazienki i indywidualnych potrzeb użytkownika. Ranking bojlerów elektrycznych 80l w 2024wskazuje, że najpopularniejsze były następujące rodzaje bojlerów elektrycznych:

 • cylindryczny bojler elektryczny,
 • płaski bojler elektryczny,
 • stojący bojler elektryczny,
 • poziomy bojler elektryczny,
 • prostokątny bojler elektryczny.

Warto przyjrzeć się i dowiedzieć czym wyróżniają się poszczególne konstrukcje bojlerów.

Płaski bojler elektryczny 80l

Płaski bojler elektryczny 80l może mieć nawet 25 cm głębokości. Dzięki temu można go dopasować do wymiarów łazienki, niekoniecznie dużej. Smukły kształt jaki posiada płaski bojler elektryczny pozwala dopasować pojemnik do wystroju łazienki, tak aby nie rzucał się w oczy. Wąski bojler elektryczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zmieścić bojler na niedużej przestrzeni.

Poziomy bojler elektryczny 80l

Poziomy bojler elektryczny to zwykle model naścienny, który wisi w pozycji poziomej. Poziomy bojler elektryczny zwykle posiada pojemnik, który jest w kształcie cylindra. Może to być także prostokątny bojler elektryczny.Jest to najpopularniejszy typ. Dobry bojler elektryczny 80 l wyróżniają odpowiednie proporcje, a przede wszystkim skuteczność działania często połączona z energooszczędnością.

Bojler elektryczny 80l stojący

Stojący bojler elektryczny niemal zawsze jest to bojler, którego zbiornik jest usytuowany pionowo. Kształt i pojemność bojlera mogą różnić się między sobą. Niemniej, stojący bojler elektryczny zwykle wykorzystywany jest w większych pomieszczeniach. W małej łazience może okazać się niepraktyczny.

Prostokątny bojler elektryczny 80l

Prostokątny bojler elektryczny to ciekawa alternatywa dla bojlerów. Pojemniki prostokątne mogą być zarówno poziome jak i pionowe. Częściej spotyka się orientację pionową, ale nie jest to reguła. Zwykle są to zbiorniki wiszące. Prostokątny bojler elektryczny jest odpowiedzią na wzrastające wymagania estetyczne klientów, dla których bojler elektryczny powinien współgrać z estetyką wystroju łazienki.

Bojler elektryczny 80l – slim

Ranking bojlerów elektrycznych 80lwskazuje jednoznacznie, że wąski bojler elektryczny jest coraz częstszym wyborem. Niewielka głębokość zbiornika na wodę pozwala wtopić bojler w wystrój łazienki. Tym sposobem wąski bojler elektryczny 80l jest wyborem optymalnym dla wielu rodzin. Zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest w stanie podgrzać ilość wody odpowiednią nawet dla czteroosobowej rodziny.

Klasy energetyczne bojlerów elektrycznych 80l

Na polskim rynku dostępne są bojlery elektryczne w trzech klasach: A, B lub C. Przed 2017 rokiem możliwe było kupienie podgrzewaczy elektrycznych nawet do klasy F. Dzięki regulacjom mniej energooszczędne modele nie są już dostępne na polskim rynku.

Energooszczędność bojlerów elektrycznych, choć wiąże się z wyższą ceną. Jest jednak wydatkiem, który się opłaca. Kwota wydana na bojler elektryczny zwraca się w niższych rachunkach za prąd. Jak pokazuje ranking bojlerów elektrycznych 80l na 2024, bojler elektryczny 80l – klasa energetyczna A jest coraz częstszym wyborem wśród konsumentów.

Wąski zakres klas jakie posiadać mogą bojlery elektryczne: od C, nawet do A+ wiąże się z mniejszymi stratami energetycznymi. Oszczędności w przypadku takiego zakupu jak bojler elektryczny 80l z klasą energetyczną A lub A+ przekłada się na tańszą eksploatację urządzenia i przynosi wymierne korzyści w domowym budżecie.

Najczęściej zadawane pytania na temat bojlera elektrycznego 80l:

Ile zużywa prądu bojler elektryczny o pojemności 80l

Zużycie prądu przez konkretny bojler elektryczny zależy od kilku czynników. Pojemność bojlera jest jednym z nich, ale nie najważniejszym. Może się zdarzyć, że bojler o pojemności 40l będzie zużywał więcej prądu niż dobry bojler elektryczny 80l. Urządzenia energooszczędne, z wysoką klasą energetyczną zużywają zdecydowanie mniej prądu.Zużycie prądu przez bojler elektryczny zależy także od mocy grzałki, a także od temperatury ustawionej na termostacie. Przykładowo, klasyczny bojler elektryczny 80 l. z grzałką 2000kw może zużywać na dobę 7kw, jeśli jednak będzie użytkowany przez większą lub mniejszą ilość osób, ta wartość może ulec zmianie.

Jaka jest cena bojlera elektrycznego – 80l

Cena bojlera elektrycznego 80l uzależniona jest od wielu czynników. W zależności od producenta, mocy grzałki, klasy energetycznej cena bojlera elektrycznego 80l może wynosić od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Jakie są wymiary bojlera elektrycznego 80l

Klasyczny bojler elektryczny 80l ma kształt cylindra. W zależności od średnicy wymiary pojemnika mogą się różnić. Przykładowe wymiary mogą wynosić 87 x 51 x 51 cm, ale też 75 x 45 x 48 cm. Z kolei prostokątny bojler elektryczny 80l może mieć wymiary 90 x 48 x 49 cm. Wąski bojler elektryczny 80l charakteryzuje się niską wartością głębokości. Taki bojler może mieć przykładowe wymiary 130 x 49 x 29 cm. Niezależnie od proporcji należy pamiętać, że pojemnik bojlera elektrycznego ma 80 litrów, nie jest to z pewnością najmniejszy model. W wielu przypadkach jest to pojemność optymalna, a dzięki temu często wybierana przez klientów.

Wyróżnione i polecane bojlery elektryczne 80l 2024

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2024

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Najlepsza świeca domowa – Ranking 2024

Jesień sprzyja paleniu świec w domu. Na rynku dostępne są różne rodzaje. Jakie świeczki w domu są najbezpieczniejsze? Najlepiej wybierać naturalne świece zapachowe, które są bez trujących...

Najlepsza rama łóżka ranking 2024

Wiele osób, które planuje zakup nowego łóżka, koncentruje się na wyborze właściwego materaca, wierząc że tylko ten element ma wpływ na jakość snu. To...

Najlepszy żółty fotel – Ranking 2024

Chociaż pastelowy fiolet wyparł w tym roku żółć z rankingu Pantone®, to nadal jej użycie w monochromatycznych pomieszczeniach pozwala nadać im zupełnie nowego wyrazu....

Najlepszy klimatyzator przenośny – Ranking 2024

Klimatyzatory przenośne mają cały szereg zalet - gdy z nieba leje się żar, wystarczy podłączyć je do gniazdka i już cała rodzina cieszy się...

Najlepszy grill elektryczny – Ranking 2024

Grill elektryczny to urządzenie, dzięki któremu można przygotować niezliczoną ilość potraw mięsnych, rybnych czy też warzyw. Dania z grilla elektrycznego wychodzą bardzo dobre i...

Polecane wpisy: