Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł – 2023

Ciężko sobie wyobrazić wielogodzinną rozgrywkę bez dobrego sprzętu komputerowego. Gaming bez trudności pochłania graczy na wiele godzin, dlatego aranżacja stanowiska komputerowego powinna być dostosowana przede wszystkim do komfortu użytkownika.

Jak wybrać dobre i tanie słuchawki gamingowe?

Jednym z kluczowych elementów, bez których nie da się rozegrać rozgrywek na komputerze czy konsoli, są słuchawki. W niniejszym poradniku sprawdzamy, jakie słuchawki gamingowe kupić, aby można było o nich powiedzieć, że są dobrymi słuchawkami do gier. Spojrzymy na niższą półkę cenową: granicą wytyczoną przez nas jest kwota 100 złotych. Czy za „stówę” da się kupić solidne słuchawki gamingowe z dobrym mikrofonem? Tworząc ranking bierzemy pod uwagę kilka aspektów: Cenę, opinie użytkowników, którzy już korzystają ze słuchawek w tym pułapie cenowym, wypowiedzi na forum oraz co najważniejsze parametry odsłuchowe słuchawek.

Ranking słuchawek gamingowych do 100 zł grudzień 2023

 

Sprawdź również ranking najlepszych podzespołów do złożenia komputera za 2000 zł oraz ranking klawiatur mechanicznych do 200 zł

Jakie słuchawki gamingowe do 100 złotych można kupić?

Klasyfikacja wg typu nauszników:

W pierwszej kolejności swoją uwagę skupimy na słuchawkach nausznych, czyli masywnym, zabudowanym sprzęcie, wyposażonym w odstający mikrofon. W granicy cenowej ustanowionej na 100 złotych znajdziemy trzy typy zabudowanych słuchawek gamingowych, które z powodzeniem można wykorzystać do grania. Mowa o urządzeniu o profilu otwartym, zamkniętym i półotwartym. Słuchawki gamingowe przewodowe w typie zamkniętym znakomicie wygłuszają wszystkie dźwięki, dochodzące z otoczeniatechnologia ANC. Jeśli więc dzielimy przestrzeń z innymi domownikami bądź chcemy odizolować się od otaczającego nas środowiska, z pewnością słuchawki gamingowe USB o charakterystyce zamkniętej będą strzałem w dziesiątkę. Pozwalają skupić się na rozgrywce, bez rozpraszania gracza czy wyraźnego słyszenia odgłosów spoza świata wirtualnego. Jeśli nasza przestrzeń do grania jest duża i posiadamy szeroką przestrzeń (np. oddzielny pokój), warto zastanowić się nad słuchawkami w typie otwartym lub półotwartym. Dźwięk dostarczany przez gamingowe otwarte słuchawki jest czystszy, bardziej naturalny. Nie jest sztucznie wygłuszony i ograniczony przez zaimplementowane wygłuszających systemów. Zarówno słuchawki otwarte, jak i zamknięte, można z powodzeniem kupić za kwotę ok. 100 złotych. Należy jednak pamiętać, że mogą one odbiegać od jakości urządzeń ze znacznie wyższej półki cenowej. Z pewnością w naszym rankingu znajdziesz słuchawki o najlepszych parametrach odsłuchowych w cenie do 100 zł.

Dobre słuchawki gamingowe do 100 złotych dla dziewczyn

Czy istnieje ekonomiczny wariant słuchawek dla gejmerek?

Słuchawki gamingowe dla dziewczyn to specjalnie zaprojektowane urządzenia, które dopasowują się nie tylko do kształtu głowy, ale przede wszystkim do gustu przedstawicielek płci pięknej. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wymyślnych rodzajów słuchawek dla kobiet. Większa podaż jest związana z większym zapotrzebowaniem — dziewczyny coraz chętniej grają w gry komputerowe, co więcej, robią to z niemałymi sukcesami. Z rankingu do kwoty 100 złotych z powodzeniem dziewczyny mogą wybrać specjalnie zaprojektowane słuchawki, o np. pastelowym designie. Wśród specjalnych rodzajów słuchawek gamingowych, dedykowanych dziewczynom, wyróżnia się m.in.:

  • Różowe słuchawki gamingowe kocie uszy (albo królicze uszy);
  • Czarne lub różowe słuchawki gamingowe z nausznikami w kształcie głowy kota;
  • Niebieskie, pastelowe słuchawki z różowymi akcentami;
  • Słuchawki z wymiennymi kolorowymi modułami.

Najlepsze słuchawki gamingowe z mikrofonem

Dlaczego płynna komunikacja jest kluczowa?

Topowe słuchawki gamingowe z rankingu do 100 zł

Gamingowe urządzenia kojarzą nam się z lepszą wydajnością, wymyślnym designem i nieporównywalnie bardziej komfortowym użytkowaniem. Wystarczy spojrzeć na poszczególne sprzęty dla graczy. Słuchawki gamingowe LED posiadają zazwyczaj ciekawy, dynamiczny kształt. Mienią się kolorami i są dodatkowo podświetlane wbudowanymi lampkami LED (słuchawki gamingowe RGB wykorzystują tradycyjną gamę kolorów: red, green, blue). Sam wygląd to jednak nie wszystko, o czym zdają się zapominać niektórzy poszukiwacze sprzętów dla graczy. Tak więc co z tego, że słuchawki gamingowe podświetlane mają niecodzienny i nowatorski wygląd, skoro np. nie będą wyposażone w mikrofon? Dobierając rankingowe słuchawki do 100 złotych, warto zwrócić uwagę na kluczowe kwestie, niezbędne dla każdego gracza. O ile sam wygląd jest ważny, to nie jest on kluczowy w kontekście potyczek online. Ważne, aby wbudowany mikrofon posiadał odpowiednie pasmo przenoszenia, wyrażone w Hertzach. Mikrofon w słuchawkach powinien być dosyć czuły, jednakże nie może zbierać każdego, nawet najmniejszego dźwięku z przestrzeni. Optymalną czułością jest zatem zakres od 35 do 60 decybeli.

Dobre słuchawki gamingowe bezprzewodowe

Czy da się w tej cenie znaleźć słuchawki bez kabli?

Bezprzewodowe słuchawki gamingowe to marzenie wielu graczy, ponieważ znacząco poprawiają komfort rozgrywki, gdyż nie posiadają przeszkadzającego okablowania. Ten typ słuchawek jest jednak bardzo często droższy, niż jest to w przypadku urządzeń posiadających zwykły kabel. Słuchawki gamingowe z mikrofonem bezprzewodowe kosztują zatem nieco więcej, ale komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy. Z drugiej zaś strony miłośnicy czystego dźwięku podkreślają, że impulsy wysyłane na odległość pogarszają całościowo jakość dźwięku, wobec czego profesjonalni e-sportowcy częściej korzystają ze słuchawek z okablowaniem.

Bezprzewodowe słuchawki przydadzą się w przypadku, gdy nad profesjonalizmem w rozgrywce cenimy bardziej komfort użytkowania. Świetnie sprawdzą się zatem jako rankingowe słuchawki gamingowe do PS4, czy do innych rodzajów konsol. Czy za kwotę 100 złotych kupimy świetny, ekspercki sprzęt bezprzewodowy? Może być z tym problem, gdyż w tym kontekście będziemy mieli znacznie węższy wybór, niż jest to w przypadku tradycyjnych słuchawek z przewodami.

Najlepsze słuchawki gamingowe bez mikrofonu

Czy ich istnienie jest uzasadnione?

rankingowe słuchawki gamingowe bez mikrofonu i bezprzewodowe najlepsze do gier

Mogłoby się wydawać, że istnieje wiele argumentów potwierdzających słuszność umiejscowienia mikrofonu bezpośrednio w słuchawkach. Komunikacja z graczami staje się wtedy znacznie prostsza, możemy szybko informować teammates’ów o nowych taktykach, czy przygotowywać zespół do kolejnych posunięć strategicznych. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie nie zawsze jest najlepsze. Nie wszystkie gry komputerowe wymagają korzystania z mikrofonu, zatem dla osób niekorzystających z gier typu multi, dodatkowa funkcjonalność urządzenia nie jest do niczego potrzebna. Co więcej, wiele osób grających typowo casualowo rezygnuje z dużych, zabudowanych słuchawek nausznych. Coraz częściej dobiera się z rankingu słuchawki gamingowe douszne pozbawione mikrofonu. W takim przypadku mikrofon można dokupić osobno i usytuować na biurku w niewielkiej odległości od ciała. Gracze doceniają to rozwiązanie ze względów praktycznych — słuchawki douszne są lekkie jak piórko, nie obciążają karku ani uszu przy wielogodzinnej rozgrywce. Za kwotę ok. 100 złotych jesteśmy w stanie wybrać całkiem solidny sprzęt dla średniozaawansowanych.

Na co zwrócić uwagę wybierając tanie słuchawki gamingowe?

3 najważniejsze aspekty:

Jeżelu nasz budżet został określony na 100 złotych. Pierwszą kwestią, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę, to typ słuchawek i ich przeznaczenie. Określmy warunki, jakie posiadamy w mieszkaniu. Od tego będzie zależeć rodzaj optymalnego sprzętu. Druga sprawa to komfort noszenia. Słuchawki muszą być wygodne, powinny także solidnie trzymać się na uszach (lub w uszach). Nie powinny zbytnio obciążać głowy, uszy nie mogą być mocno przygniecione przez nauszniki. Trzecia kwestia to parametry techniczne: spójrzmy na ich głośność, czułość mikrofonu, możliwość regulacji czy wyciszania. Dodatkową funkcjonalnością będzie np. technologia redukowania szumów oraz możliwość odpięcia mikrofonu. Co prawda jesteśmy dosyć ograniczeni w tym kontekście naszym budżetem, ale z pewnością do 100 złotych w rankingu znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania.

Najlepsze słuchawki gamingowe wyróżnione przez redakcję 2023

Najczęściej zadawane pytania dotyczące słuchawek gamingowych do 100 zł:

Co to znaczy, że słuchawki są gamingowe?

Słuchawki gamingowe to nic innego jak słuchawki przystosowane do gier. Większość modeli dla nieprzerwanej rozrywki jest przewodowa i wyposażona w mikrofon do komunikacji z innymi graczami. Modele wyposażone w złącze USB mają rozszerzone funkcje takie jak podświetlenie, aktywne tłumienie zakłóceń itp.

Co to są słuchawki wielokanałowe?

Słuchawki wielokanałowe podobnie jak zestaw głośników kina domowego wyposażony jest w wiele złączy jack lub gniazdo USB, pozwala to na obsługę rozszerzonego dźwięku przestrzennego, dostarczając do słuchawek sygnał z wielu kanałów dźwiękowych. Zastosowanie tej technologi pozwala na lepsze odwzorowanie dźwięku przestrzennego.

Jakich słuchawek gamingowych unikać?

Warto wybierać znanych producentów, którzy zapewniają gwarancję na swoje produkty. Ponadto dobrej jakości komponenty pozwalają na odpowiednie przenoszenie wysokich i niskich dźwięków, co zdecydowanie ma znaczenie dla gracza. Niskiej jakości pianki lub elementy konstrukcyjne mogą wpływać na dyskomfort, uciskając i utrudniając rozgrywkę.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: grudzień 2023

3 opinie
  1. Moim zdaniem dobre słuchawki z mikrofonem do 100 zł to świetny pomysł na prezent dla gracza, w zeszłym roku podarowaliśmy z żoną dziecku taki prezent i ta radość w jego oczach utkwił w mojej pamięci. Jak trochę zainwestujesz w dobre słuchawki do grania z mikrofonem to zwraca się to po stokroć. Nasz chłopak od tego czasu nie robi problemów z codziennymi obowiązkami, być może liczy na kolejny podobny prezent, chyba nawet wiem jaki, tym razem chcemy kupić – klawiaturę mechaniczną do 200 zł z pewnością znajdzie się jakiś dobry ranking który w tym pomoże.

  2. Z tego co widzę polecane słuchawki do gier w rankingu są sensowne, sam mam jeden z modeli – ma ze 2 lata i jestem zadowolony, już niestety nie znajduje się w top3 ale wiadomo wszystko idzie do przodu. Słuchawki gamingowe do 100 zł to niewielki wydatek, dlatego przy takiej cenie można słuchawki do komputera wymieniać co 2 lata z racji naturalnego zużycia, co widzę po swoich słuchawkach. Mam nadzieję, że i tym razem znajdę tanie dobre słuchawki gamingowe, które tyle wytrzymają. 2 lata może się wydawać mało ale to zależy kto ile gra 🙂

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2023

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2023

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2023

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2023

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2023

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2023

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: