Najlepszy klimatyzator przenośny – Ranking 2024

Klimatyzatory przenośne mają cały szereg zalet – gdy z nieba leje się żar, wystarczy podłączyć je do gniazdka i już cała rodzina cieszy się przyjemnym chłodem w mieszkaniu lub domu. Jednak wybór dobrego urządzenia nie jest wcale łatwy. Jeśli chcesz kupić wysokiej klasy klimatyzator przenośny, przyda Ci się nasz poradnik. Przeczytaj, co powinieneś wziąć pod uwagę i przejrzyj ranking najlepszych klimatyzatorów przenośnych z 2024 roku.

Jak działa klimatyzator przenośny i co to jest?

Klimatyzator pokojowy przenośny to funkcjonalne urządzenie, przynoszące ulgę osobom korzystającym z pomieszczenia, w którym je ustawiono. Podobnie jak standardowe systemy klimatyzacji Split lub Multisplit, urządzenia mobilne obniżają temperaturę powietrza, osuszają je, a bardzo często także oczyszczają. Nie wymagają jednak przeprowadzania skomplikowanych i kosztownych prac montażowych. Wystarczy podłączyć je do gniazdka i gotowe. Z tego względu dobry klimatyzator przenośny często jest wybierany przez osoby, które chcą poradzić sobie z dokuczliwym upałem, ale mieszkają w wynajmowanych lokalach. Mobilne urządzenie przyda się również wtedy, gdy konstrukcja budynku nie pozwala na zastosowanie tradycyjnej klimatyzacji.

Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, możesz się zastanawiać, jaki klimatyzator przenośny wybrać. Pomocą w podjęciu trafnej decyzji będzie przygotowany przez ekspertów ranking klimatyzatorów przenośnych w 2024. Zanim jednak poznasz zwycięzców najnowszego zestawienia, przeczytaj o tym, jak działa opisywane urządzenie.

Najlepszy klimatyzator przenośny ranking kwiecień 2024

 

Zasada działania klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzator przenośny do mieszkania to sprzęt wyposażony w kółka transportowe dla szybkiego przemieszczania. Aby działał poprawnie, niezbędnych jest kilka podzespołów, mianowicie parownik, skraplacz, sprężarka i zawór rozprężny. Dodatkowo, zasada działania klimatyzatora przenośnego wymusza użycie czynnika chłodniczego, który krąży między parownikiem i sprężarką.

Aby dobry klimatyzator przenośny spełniał swoje zadanie, potrzebuje dwóch wentylatorów wewnętrznych, wywołujących ruch powietrza. Wydajne chłodzenie wymaga również rury wyrzutowej do usuwania gorącego powietrza na zewnątrz. Co ciekawe, w prezentowanych ofertach znajdziesz też klimatyzator przenośny bez rury – ranking uwzględnia topowe modele sprawdzonych producentów.

Czynnik chłodniczy, który posiada każdy klimatyzator przenośny dużej mocy ma wyjątkową cechę – może szybko zmieniać stan skupienia z ciekłego na gazowy i odwrotnie. Wykorzystując to chłodziwo, urządzenie obniża temperaturę powietrza znajdującego się w pomieszczeniu w następujących krokach:

 • Nagrzane powietrze z pokoju trafia do parownika, gdzie oddaje swoją energię cieplną i schłodzone wraca do pomieszczenia
 • Chłodziwo przyjmuje temperaturę i pod jej wpływem przechodzi w stan gazowy. Następnie, jako gaz trafia do sprężarki
 • Sprężarka zwiększa ciśnienie czynnika, więc na wylocie ze sprężarki ma on dużo wyższą temperaturę niż powietrze za oknem
 • Mocno podgrzany gaz trafia do skraplacza. Tam oddaje energię cieplną do powietrza, które jest wyrzucane rurą na zewnątrz. Samo chłodziwo przechodzi w stan ciekły, czyli skrapla się
 • Skroplony (ale wciąż będący pod dużym ciśnieniem) czynnik chłodniczy trafia do zaworu rozprężnego, gdzie jego ciśnienie i temperatura spadają
 • Po przejściu przez zawór rozprężny, chłodziwo jest gotowe przyjąć kolejną „porcję” ciepła z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu

Powyższy cykl się powtarza. Właśnie tak działa najlepszy klimatyzator przenośny w 2024. Mimo wszystko, możesz się zastanawiać, dlaczego na rynku występuje tak duża różnorodność tych urządzeń. Niektóre reklamowane są jako klimatyzator przenośny na lód, a inne to urządzenia działające bez rury. Jeśli chcesz poznać wszystkie niuanse tego tematu, przejrzyj nasz test klimatyzatorów przenośnych. W tym poradniku wyjaśniamy, czym różnią się od siebie poszczególne rozwiązania techniczne i jak wybrać klimatyzator przenośny, który pomoże wygrać z upałem.

Czy klimatyzator przenośny trzeba nabijać?

Każdy dobry klimatyzator przenośny wykorzystuje czynnik chłodniczy. Wielu osobom nasuwa się przy tym skojarzenie z klimatyzacją w samochodzie, którą trzeba regularnie serwisować, potocznie mówiąc – nabijać. Jak pokazują liczne opinie o klimatyzatorze przenośnym, prawidłowo działające urządzenie nie wymaga takich przeglądów. Wysokiej jakości podzespoły tworzą szczelnie zamknięty obieg bez ryzyka utraty czynnika R290. Z tego względu okresowe napełnianie klimatyzatora przenośnego nie jest konieczne.

Z drugiej strony, potrzebne jest czyszczenie klimatyzatora przenośnego, przede wszystkim obudowy i wlotów powietrza. Jeżeli wyposażono go w funkcję oczyszczania powietrza, trzeba co jakiś czas wymieniać filtry. Niejedno urządzenie w naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych posiada filtry, które można myć pod bieżącą wodą.

Różne systemy sterowania klimatyzatorów przenośnych

Przeglądając nasz ranking klimatyzatorów przenośnych, znajdziesz modele wyposażone w intuicyjne systemy sterowania. Najczęściej spotykany jest klimatyzator przenośny z pilotem, który pozwala na zdalne włączenie, wyłączenie lub zmianę trybu pracy urządzenia. Pewnego rodzaju innowacją jest klimatyzator przenośny WiFi. To nowoczesny sprzęt chłodniczy, który możesz kontrolować z poziomu aplikacji na smartfonie.

Jakie są rodzaje klimatyzatorów przenośnych do domu?

Urządzenia, które pokazuje nasz ranking klimatyzatorów przenośnych w zasadzie można podzielić na cztery rodzaje. Na rynku znajdziesz:

 • Klimatyzator przenośny monoblokowy;
 • Klimatyzator przenośny dwuczęściowy;
 • Klimatyzator przenośny z funkcją grzania;
 • Klimatyzer, spotykany też pod nazwą klimator.

Decyzja, jaki klimatyzator przenośny wybrać, powinna być poprzedzona researchem na temat sposobu funkcjonowania każdego z powyższych modeli. Nasz ranking klimatyzatorów przenośnych zawiera wszystkie powyższe propozycje. Przeczytaj, jak działa każde z tych urządzeń.

Najlepszy Klimator – klimatyzer przenośny ranking 2024

 

Klimatyzatory przenośne monoblokowe

To podstawowe i zarazem najczęściej polecane klimatyzatory przenośne. Ich nazwa wzięła się z tego, że wszystkie podzespoły umieszczono w jednej obudowie. Wewnątrz urządzenia jest zarówno parownik, sprężarka, skraplacz, jak i zawór rozprężny. Nawet tani klimatyzator przenośny monoblokowy zapewnia wydajne chłodzenie, ale ma zasadniczą wadę, którą musisz wziąć pod uwagę – jest dość głośny.

Producenci starają się minimalizować te niedogodności, dlatego ulepszają technologię i wykorzystują różne nakładki wygłuszające. Wybierając najlepszy klimatyzator przenośny renomowanej firmy możesz liczyć na wysoką kulturę pracy. Jeśli to za mało, z pomocą przyjdzie klimatyzator przenośny z jednostką zewnętrzną.

Klimatyzatory przenośne dwuczęściowe

Alternatywę dla urządzenia monoblokowego stanowi klimatyzator przenośny na zewnątrz, z jednostką, którą można umieścić za oknem. Ten typ łączy w sobie zalety sprzętu mobilnego i stacjonarnej klimatyzacji split. Wszystkie głośne podzespoły zlokalizowane są w jednostce, którą stawia się poza mieszkaniem. Wiele osób wybiera takie rozwiązanie jako klimatyzator przenośny do mieszkania w bloku, ponieważ agregat można umieścić na balkonie. Czytając opinie o klimatyzatorze przenośnym dwuczęściowym zauważysz, że klienci chwalą jego wydajność i cichą pracę.

To jednak nie koniec możliwości. Nasz ranking klimatyzatorów przenośnych z 2024 zawiera także modele, które mają funkcje grzania.

Klimatyzatory przenośne z funkcją grzania

Standardowy typ pracy sprawia, że dobry klimatyzator przenośny schładza znajdujące się w pomieszczeniu powietrze, zapewniając wszystkim komfort termiczny. Jednak rozbudowane urządzenia, takie jak klimatyzator przenośny z funkcją grzania idą krok dalej. Można je wykorzystać w okresie przejściowym (np. wczesną wiosną lub jesienią) do dogrzewania mieszkania. Działają wtedy jak pompa ciepła z nadmuchem.

Jeśli zastanawiasz się, jaki klimatyzator przenośny wybrać, żeby miał tę opcję, sprawdź specyfikację techniczną urządzenia. Do odwrócenia procesu i ogrzewania jest potrzeby zawór czterodrogowy. Przeglądając przygotowany ranking klimatyzatorów przenośnych z pewnością zobaczysz urządzenia tego typu.

Klimatyzery bez rury wyrzutowej

Czwarty z omawianych rodzajów mobilnych urządzeń chłodzących to klimatyzery, nazywane inaczej klimatorami. Choć mają znajomo brzmiącą nazwę i również są sprzętami monoblokowymi, wyróżnia je brak rury wyrzutowej. Działają, wykorzystując chłodzenie ewaporacyjne (czyli przez odparowywanie zimnej wody). Zwykle są tańsze niż standardowe, ale jednocześnie znacznie mniej wydajne. Jeśli chodzi o klimatyzator przenośny bez rury, ranking zawiera kilka propozycji, które możesz rozważyć.

Klimatyzatory przenośne z oczyszczaczem powietrza

W wielu zestawieniach za najlepszy klimatyzator przenośny uchodzi urządzenie, które ma liczne opcje komplementarne. Przykładem może być klimatyzator przenośny z oczyszczaczem powietrza. Jego przewaga polega na tym, że we wnętrzu ma umieszczony profesjonalny filtr, który zatrzymuje groźne dla organizmu bakterie i wirusy. Godny polecenia jest klimatyzator przenośny z funkcją oczyszczania powietrza z wbudowanymi filtrami HEPA. Jeśli szukasz takiego rozwiązania, pomoże Ci nasz ranking klimatyzatorów przenośnych.

Klimatyzator przenośny dwururowy – jak działa?

Od jakiegoś czasu na rynku pojawiło się ciekawe rozwiązanie, które według założeń producenta osiąga większą wydajność. Chodzi o energooszczędny klimatyzator przenośny dwururowy. Zadaniem pierwszej rury jest odprowadzanie ciepła z klimatyzatora przenośnego. Z kolei druga rura pobiera ciepłe powietrze z zewnątrz. Zaletą takiego systemu jest wyrównanie ciśnień w ośrodku. Nie występuje zjawisko podciśnienia, które mogłoby doprowadzić do napływu nagrzanego powietrza z powrotem do pomieszczenia.

Inne zalety, które ma dobry klimatyzator przenośny dwururowy to:

 • Szybsze osiąganie zadanej temperatury nawet przy dużym metrażu. Urządzenie sprawdzi się jako klimatyzator przenośny do 40 m2, a nawet do większych powierzchni
 • Wysoka efektywność przy optymalnej klasie energetycznej
 • Łatwość montażu i obsługa za pomocą pilota zdalnego sterowania
 • Mniejszy hałas. Urządzenia dwururowe to ciche klimatyzatory przenośne, ponieważ obieg gorącego powietrza jest zamknięty

Klimatyzator przenośny bez rury – czy to naprawdę możliwe?

Przeglądając nasz ranking klimatyzatorów przenośnych, dostrzeżesz sporo propozycji niewielkich urządzeń chłodzących bez rury. Możesz się zastanawiać, jak działa takie urządzenie. W odniesieniu do niego słowo klimatyzator to jedynie nazwa potoczna. W rzeczywistości urządzenia obniżające temperaturę pomieszczenia nieposiadające rury to klimatory (inaczej klimatyzery).

Do poprawnego działania wystarczy napełnić zbiornik zimną wodą, najlepiej z lodem lub dedykowanym wkładem chłodzącym. Chłodna ciecz zaczyna być rozprowadzana po wkładach z celulozy. Wentylator zasysa powietrze z pomieszczenia, przechodząc przez wkłady zostaje ono ochłodzone, a następnie wtłaczane z powrotem do pokoju. Zjawisko to nazywa się chłodzeniem adiabatycznym. Decydując, jaki klimatyzator przenośny wybrać, spotkasz się z firmami, które produkują klimatyzery. Wyjaśniamy, czy warto je wybrać.

Czy warto kupić klimatyzatory przenośne wodne?

Szukając dobrego urządzenia do domu, zobaczysz wiele ofert na mini klimatyzator przenośny lub klimatyzator przenośny 3w1. Bardzo często są to urządzenia wodne. Ich zalety są dostrzegalne gołym okiem. Po pierwsze, mają niewielkie rozmiary, są bardzo ciche i nie trzeba szukać sposobu na odprowadzenie ciepła.

Z drugiej strony, zasada działania tego sprzętu powoduje, że temperatura jedynie nieznacznie maleje. Proces odparowania wody w gruncie rzeczy nie zmienia całkowitej energii powietrza w pokoju, wymusza tylko jej zmianę. Energia jawna, czyli temperatura jest zamieniana w utajoną, czyli wilgoć. Efekt pozostaje jeden – w pokoju nadal jest ciepło.

Jeśli interesuje Cię efektywne chłodzenie, wybierz lepiej klimatyzator przenośny z rękawem, czyli urządzenie z rurą do wyprowadzenia na zewnątrz. Na szczęście łatwo znajdziesz efektywny klimatyzator przenośny do 1000 zł w 2024.

Jak znaleźć naprawdę dobry i cichy klimatyzator przenośny?

Poszukiwania odpowiedniego urządzenia zawsze zajmują trochę czasu. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałeś dobrze, przeczytaj opinie o klimatyzatorze przenośnym, który wydaje Ci się dobry. Użytkownicy często dzielą się spostrzeżeniami o tym, jaki hałas generuje urządzenie. Informacje o poziomie głośności bynajmniej nie są mniej ważne niż inne parametry. W końcu klimatyzatory jednoblokowe cały czas stoją wewnątrz.

Oprócz mierzalnych decybeli, weź pod uwagę renomę producenta. W rankingu klimatyzatorów przenośnych postaraliśmy się umieścić top produkty, które przyniosą Twojej rodzinie komfortowy chłód. O tym, jakie firmy warto sprawdzić, piszemy poniżej.

Klimatyzator przenośny Kaisai

Mocny klimatyzator przenośny marki Kaisai to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w domu, mieszkaniu lub biurze. Charakteryzuje go cicha, wydajna praca przy zachowaniu wysokiej energooszczędności.

Klimatyzator przenośny Xiaomi

Firma Xiaomi produkuje polecane klimatyzatory przenośne do użytku domowego. Wykazują niezwykle niską awaryjność i mogą pracować w domu, mieszkaniu lub przestrzeni biurowej. Często są to modele sterowane przez WiFi.

Klimatyzator przenośny Electrolux

Electrolux produkuje świetne klimatyzatory przenośne z funkcją oczyszczania powietrza. Wydajne filtry są chętnie wybierane przez alergików oraz rodziców, którzy chcą zadbać o zdrowy mikroklimat w pokoju dziecka.

Klimatyzator przenośny Ravanson

Klimatyzatory pokojowe przenośne od Ravanson to sprzęt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. Liczne tryby pracy oraz zdalne sterowanie sprawiają, że urządzenia te znalazły się w naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych.

Klimatyzator przenośny Sharp

Sharp od wielu lat produkuje klimatyzatory przenośne dwuczęściowe oraz monoblokowe. Pozytywne rekomendacje klientów potwierdzają ich jakość. WIele osób uważa, że najlepszy klimatyzator przenośny jaki mieli, to właśnie Sharp.

Klimatyzator przenośny Haier

Firma Haier to znany producent rozwiązań klimatyzacyjnych. Po urządzenia tej marki sięgają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Nic dziwnego – w testach klimatyzatorów przenośnych, Haier wypada niezwykle dobrze.

Klimatyzator przenośny Eberg

Wystarczy poczytać opinie o klimatyzatorze przenośnym Eberg żeby wiedzieć, że to godny polecenia sprzęt. Firma dostarcza na rynki europejskie ciekawe, innowacyjne rozwiązania z zakresu klimatyzacji, wentylacji i oczyszczania powietrza.

Klimatyzator przenośny Honeywell

Mini klimatyzator przenośny marki Honeywell zaskakuje złożonością. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że sprzęt tego producenta zajmuje wysoką lokatę w naszym zestawieniu.

Klimatyzator przenośny Hyundai

Jeśli chodzi o klimatyzator przenośny dużej mocy, oferta Hyundaia jest jedną z lepszych. Sprzęt tej marki nadaje się do mieszkania lub domu, szybko osiągając i utrzymując w pomieszczeniu zadaną przez użytkownika temperaturę.

Klimatyzator przenośny Warmtec

Pokojowy klimatyzator przenośny od Warmtec to solidny sprzęt, który obliczony jest na lata bezawaryjnej eksploatacji. Wydajność, energooszczędność oraz intuicyjne sterowanie za pomocą pilota to jego największe zalety.

Klimatyzator przenośny Philips

W katalogu marki Philips znajdziesz ciekawe modele, w tym klimatyzator przenośny do 1000 zł, który wykorzystasz w domu. Cicha i wydajna praca urządzenia pomoże przetrwać nawet najbardziej upalne lato.

Klimatyzator przenośny na balkon – idealny w bloku

W zabudowie jednorodzinnej świetnie sprawdzi się w 2024 klimatyzator przenośny 4 kW. To bardzo silna jednostka, która szybko schładza powietrze w dużym pomieszczeniu do zadanej temperatury. Wiele urządzeń posiada intuicyjne sterowanie. Rurę wyrzucającą ciepło można zgrabnie wyprowadzić na zewnątrz, korzystając z dedykowanej uszczelki lub ramy okiennej. Taki klimatyzator przenośny na freon pozwoli całej rodzinie wygodnie odpoczywać, pracować lub uczyć się, nawet gdy temperatura za oknem rośnie.

Klimatyzator domowy przenośny – jak wyprowadzić rurę?

Nawet najlepszy klimatyzator przenośny ma pewną wadę – rurę wyrzutową, którą trzeba wyprowadzić ciepło. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z tą niedogodnością.

Dedykowana uszczelka okienna

Uniwersalna metoda działania to uszczelka okienna do klimatyzatora przenośnego. Jest wyposażona w regulację, najczęściej za pomocą suwaka. Dzięki temu szybko dopasujesz rozmiar otworu do średnicy rury wyrzutowej.

Montaż uszczelki nie jest inwazyjny; nie wymaga wykonywania otworów i można go wykonać samodzielnie. Wszystkie urządzenia, które prezentuje nasz ranking klimatyzatorów przenośnych mają rękaw, który doskonale odpowiada popularnym uszczelkom.

Specyficznym wyzwaniem jest uszczelnienie okna dachowego do klimatyzatorów przenośnych. Na rynku dostępne są odpowiednie modele, musisz jednak starannie dopasować wymiary uszczelek do szerokości ramy. Różne sposoby otwierania okien sprawiają, że niekiedy trzeba sięgnąć po rozwiązania nietypowe. Tak czy inaczej, dzięki uszczelce okiennej klimatyzator przenośny na poddasze wydanie pracuje, zapewniając komfort wszystkim domownikom.

Specjalna rama okienna

Drugi sposób montażu wymaga zastosowania lekkiej konstrukcji z wycięciem. Jest to rama okienna do klimatyzatora przenośnego, którą zakłada się szybko i bezproblemowo, z wykorzystaniem zestawu uniwersalnych zatrzasków. Nie wymaga to ingerencji w strukturę okna. Decydując, jaki klimatyzator przenośny wybrać, możesz od razu dodać do koszyka ramę jako przydatne akcesorium.

Mały klimatyzator przenośny a metraż mieszkania

Do dużego salonu lub przestronnej sypialni warto wybrać mocny klimatyzator przenośny. Jednak wiele osób szuka ergonomicznych rozwiązań, które pozwolą cieszyć się upragnionym chłodem na ograniczonej przestrzeni. Mały pokój łatwiej schłodzić, dlatego klimatyzator przenośny do 20 m2 nie musi być tak mocny jak model do 40 lub 50 m2. W naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych prezentujemy wiele ciekawych propozycji, które sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach w bloku lub kamienicy.

Najczęściej zadawane pytanie na temat klimatyzatorów przenośnych:

Klimatyzator przenośny – czy warto?

Bez dwóch zdań warto zdecydować się na zakup klimatyzatora przenośnego. To świetna inwestycja, jeśli wynajmujesz mieszkanie lub dom albo nie chcesz przeprowadzać rozległego i kosztownego remontu. Nowoczesne klimatyzatory przenośne są bardzo wydajne i ciche.

Jaki klimatyzator przenośny do mieszkania wybrać?

W mieszkaniu najlepiej sprawdzi się klimatyzator przenośny monoblokowy lub dwuczęściowy. W obu opcjach konieczne jest wyprowadzenie rury wyrzutowej na zewnątrz.

Czy klimatyzator przenośny trzeba nabijać?

W przeciwieństwie do klimatyzacji w samochodzie, prawidłowo działającego klimatyzatora przenośnego nie trzeba nabijać. Wystarczy regularnie czyścić wloty powietrza i użytkować urządzenie zgodnie z zaleceniami producenta.

Ile prądu zużywa Klimatyzator przenośny?

Pobór mocy zależny jest od wybranego modelu. Producenci informują, w jakiej klasie energetycznej mieści się dane urządzenie. Średnio klimatyzator przenośny do mieszkania zużywa od 80 do 150 W w celu schłodzenia 1 m2 powierzchni.

Czy Klimatyzator przenośny można podłączyć do komina?

W przypadku urządzeń monoblokowych, producenci odradzają podłączanie ich do komina. Jeśli jednak zdecydujesz się na klimatyzator przenośny dwururowy, rurę odprowadzająca ciepło możesz podpiąć do kratki wentylacyjnej.

Klimatyzator przenośny – jak wyprowadzić rurę?

Jest kilka sposobów na wyprowadzenie rury na zewnątrz. Możesz użyć specjalnej uszczelki lub ramy okiennej. Najbardziej inwazyjną opcją jest wykonanie otworu w ścianie i podłączenie rękawa od klimatyzatora.

Jak podłączyć klimatyzator przenośny?

Największą zaletą klimatyzatora przenośnego jest jego prostota. Wystarczy podłączyć go do gniazdka, a rurę wyrzutową wystawić na zewnątrz – i już można cieszyć się przyjemnym chłodem.

Wyróżnione i polecane klimatyzatory przenośne w 2024 

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2024

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Najlepsza świeca domowa – Ranking 2024

Jesień sprzyja paleniu świec w domu. Na rynku dostępne są różne rodzaje. Jakie świeczki w domu są najbezpieczniejsze? Najlepiej wybierać naturalne świece zapachowe, które są bez trujących...

Najlepsza rama łóżka ranking 2024

Wiele osób, które planuje zakup nowego łóżka, koncentruje się na wyborze właściwego materaca, wierząc że tylko ten element ma wpływ na jakość snu. To...

Najlepszy żółty fotel – Ranking 2024

Chociaż pastelowy fiolet wyparł w tym roku żółć z rankingu Pantone®, to nadal jej użycie w monochromatycznych pomieszczeniach pozwala nadać im zupełnie nowego wyrazu....

Najlepszy grill elektryczny – Ranking 2024

Grill elektryczny to urządzenie, dzięki któremu można przygotować niezliczoną ilość potraw mięsnych, rybnych czy też warzyw. Dania z grilla elektrycznego wychodzą bardzo dobre i...

Najlepszy odkurzacz piorący – Ranking 2024

Odkurzacze piorące coraz częściej stanowią wyposażenie w polskich domach. Nie ma w tym nic dziwnego, każdy zmierza do zaoszczędzenia ilości posiadanego czasu, a takie...

Polecane wpisy: