Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 2000 zł

Ekspres do kawy za mniej niż 2000 zł

Mając do dyspozycji kwotę 2000 zł na ekspres do kawy, w łatwy sposób można wybrać dobry model z naszego rankingu. Budżet ten pozwala na wybór ekspresu do kawy z młynkiem automatycznym, spieniaczem, gdzie za pomocą jednego przycisku, można odtworzyć zawsze ten sam czarny napój.  

Wybór ekspresów do 2000 także nie należy do najłatwiejszych, na co wiec zwracać szczególną uwagę? Czym ekspresy automatyczne różnią się od siebie w tym przedziale cenowym? Sprawdź nasz ranking i z pomocą poradnika wybierz swojego faworyta.

Ranking automatycznych ekspresów do kawy do 2000 Styczeń 2021

Automatyczny ekspres do kawy do 2000

Ekspres automatyczny do 2000 PLN

Funkcjonalny ekspres automatyczny do domu to doskonały sposób, na świeżą kawę o każdej porze dnia, kiedy przyjdzie ochota, pojawią się goście lub będzie potrzebne pobudzenie. Wybierając tani ekspres ciśnieniowy do użytku domowego, warto postawić sobie kilka pytań:

  • Jaki rodzaj kawy smakuje nam najlepiej?
  • Jaki rozmiar ekspresu będzie pasować do kuchni?
  • Ile wody pomieści zbiornik?
  • Ile kaw będziemy przyrządzać dziennie lub w tygodniu?
  • Czy ekspres wpasuje się w design kuchni?

W większości przypadków domowy ekspres do 2000 nie nadaje się do biura, gdzie codziennie parzone jest kilkadziesiąt kaw, jak w kawiarni. Młynek decyduje o jakości ekspresu, a także ma bezpośredni wpływ na smak kawy. Dobrze zmielona kawa jest gwarancją uzyskania idealnego espresso. Jaki młynek wybrać w ekspresie?

Ekspres z młynkiem do 2000 zł

Ekspres z młynkiem do 2000

Można wyróżnić dwa typy młynków, które dominują w ekspresach do 2000: młynki ceramiczne i stalowe. Młynek w ekspresie ciśnieniowym ściera ziarno i chociaż wydaje się to niezbyt skomplikowane, to do przyrządzenia różnych kaw potrzebna jest inna grubość kawowego proszku.

Młynek stalowy w ekspresie charakteryzuje się większą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stalowe żarna wytrzymują starcie z kamykami lub gałązkami, jeżeli takie znajdą się między ziarnami mielonej kawy. Ceramiczne młynki przy mieleniu kawy dodatkowo wytwarzają kawowy pył, co także zmienia smak parzonej kawy. Wbrew ogólnemu przekonaniu młynki metalowe, nie nagrzewają się bardziej od ceramicznych, aby wpływać na pogorszone walory smakowe kawy. Faktem jest, że tarcie w młynku z żarnami rozgrzewa elementy stalowe i ceramiczne, jednak stal szybciej oddaje temperaturę niż ceramiczne elementy. Pogorszenie walorów smakowych może więc być odczuwalne, kiedy przyjdzie nam zaparzyć w domowym młynku większą ilość kaw.

Jak uratować smak kawy przy robieniu wielu kaw, w tanim domowym ekspresie?

Można odczekać kilka minut po zaparzeniu kilku kaw lub w pierwszej kolejności parzyć kawę czarną, a na końcu latte, mleko w kawie łagodzi smak kawy, a różnica spadku jakości nie będzie taka odczuwalna.

Ekspres do latte macchiato i cappuccino do 2000

Podstawą w cappuccino oraz w latte jest spienione mleko, do którego dolewana jest zaparzona kawa. Pianka z mleka powinna być gęsta, z drobnymi pęcherzykami powietrza i przyjemnie kremowa w smaku. Dla profesjonalistów przewidziane zostały, ekspresy z rurką do spieniania mleka co pozwala przyozdobić wierzchnią warstwę napoju, kontrastującą mleczną pianką. Dla wygodnych osób i tych, którzy nie czują się na siłach, aby tworzyć z kawy arcydzieło, producenci przygotowali w pełni automatyczne rozwiązania, umożliwiające przygotowanie napoju za pomocą jednego przycisku (funkcja One Touch). Ekspres z automatycznym spieniaczem do 2000 to nie tylko wygoda, ale także odwzorowanie zawsze tego samego smaku latte i cappuccino.

Do spieniania należy używać mleka o zawartości tłuszczu na poziomie 3-4%

Tłuste mleko nie pozwala na spienianie, a zbyt chude tworzy piankę o dużych pęcherzach powietrza, które łatwo przypalić. Mleko do spieniania w ekspresie zawsze powinno mieć niską temperaturę, taką jak panuje na półce w lodówce – około 4 stopni Celsjusza.

Kolbowy ekspres do kawy za 2000

Ekspres kolbowy do 2000

Dobry ekspres wysokociśnieniowy w granicy do 2000 z kolbą to rozwiązanie dla domowych baristów, którzy poza przyjemnością picia kawy lubią rytuał przygotowania czarnego naparu i dysponują odpowiednią dawką wiedzy.

Woda w ekspresach uzyskuje temperaturę w granicy 90-96 stopni Celsjusza, zakres ten podlega drobnej regulacji ze względu na technikę przygotowywania różnej kawy, z różnego rodzaju ziaren i gramatury mielenia. Ręczne ekspresy charakteryzują się półautomatycznym procesem i pozwalają wcielić się w rolę prawdziwego baristy. Proces parzenia kawy rozpoczyna się od zmielenia ziaren, dobry ekspres pozimnień zapewnić przynajmniej kilka rodzajów grubości gramatury mielonej kawy. Ugniatanie „ciastka” krążka odbywa się za pomocą tempera, który wyglądem przypomina okrągłą urzędową pieczątkę. W ręcznym ekspresie barista zagniata kawę w kolbie z użyciem tempera, natomiast w automatycznych ekspresach ciśnieniowych proces ten jest kontrolowany przez urządzenie.

Ranking kolbowych ekspresów do kawy do 2000 Styczeń 2021

spienione mleko wzory na kawie

Spienianie mleka w ekspresie kolbowym

W większości ekspresów wyposażonych w kolbę, do przygotowania kawy, można odnaleźć dyszę do ręcznego spieniania mleka. Spienianie mleka z użyciem rurki, wymaga znajomości podstawowych zasad głębokości zanurzenia dyszy w mleku, czasu spieniania oraz techniki wprawiania mleka w ruch wirowy. Proces ten nie jest trudny do opanowania, jednak jest bardziej czasochłonny i pozostawia więcej elementów do mycia niż rozwiązanie ze spieniaczem automatycznym.

FAQ:

Co zrobić jak kawa jest kwaśna?

Istnieją dwie przyczyny kwaśnego smaku kawy, pierwsza z nich dotyczy zbyt wysokiej temperatury zaparzenia kawy, drugi problem może dotyczyć zbyt drobno mielonego ziarna.

Jakie mleko do spieniania używać?

Najlepiej spieniać mleko krowie, schłodzone do temp 4 stopni Celsjusza i poziomie tłuszczu 3-4%

Czy kawa jest szkodliwa?

Z kawy można wypłukać szkodliwe substancje, kiedy przygotowana jest w zbyt wysokiej temperaturze lub jej zaparzanie odbywa się dłużej niż 30 sekund. Można rozpoznać, kiedy zaparzona kawa staje się toksyczna po wyraźnej kwasowości.

Od czego zależy smak kawy?

Przygotowanie dobrej kawy uzależnione jest od wielu czynników: temperatury wrzątku, grubości zmielonych ziaren, rodzaju kawy, czasu zaparzania, siły ugniatania kawy i nagrzewania się młynka podczas rozdrabniania ziarna.

Aktualizacja: Styczeń 2021

1 opinia

  1. Całkiem ciekawe podejście do tematu jaki ekspres do kawy do 2000 zł wybrać, na pewno przyda mi się wasz ranking bo żona mi spokoju nie daje i na święta chciała by dostać taki ekspres. Poczytam jeszcze trochę i z pewnością na coś się zdecyduję, bo mój wymarzony expres do kawy do 2000 zł musi mieć młynek ceramiczny, spieniacz mleka, pojemnik na mleko oraz długą gwarancję. A o to wszystko nie łatwo w tej cenie.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Tablet graficzny

Tablety graficzne można podzielić na trzy osobne kategorie, wybór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę w tablecie graficznym, kiedy kupić notatnik cyfrowy, a kiedy tablet bez wyświetlacza? Podpowiadamy takę jak wybrać pierwszy tablet graficzny?

Ranking TOP 10: Laptop do 1000 zł

Wybór laptopa za niewielkie pieniądze nie jest prosty, łatwo za to nabrać się na triki producentów i kupić urządzenie, które po roku normalnego użytkowanie nie będzie działać płynnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa za 1000 zł, jakie są pułapki i czego można oczekiwać? Jaki laptop do serfowania po sieci, a jaki do odpisywania na maile?

Ranking TOP 10: Smartfon do 2000 zł

Na świecie jest ponad 350 producentów telefonów, wybranie jednego smartfona na kilka lat może być niezwykle trudne, tym bardziej, jeżeli ogranicza wybór rozsądna kwota. Czy duża ilość megapikseli jest tylko chwytem marketingowym i jak rozpoznać smartfon z dobrym aparatem do 2000 zł? Przedstawiamy praktyczny poradnik z rankingiem najlepszych modeli smartfonów.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Tablet graficzny

Tablety graficzne można podzielić na trzy osobne kategorie, wybór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę w tablecie graficznym, kiedy kupić notatnik cyfrowy, a kiedy tablet bez wyświetlacza? Podpowiadamy takę jak wybrać pierwszy tablet graficzny?

Ranking TOP 10: Laptop do 1000 zł

Wybór laptopa za niewielkie pieniądze nie jest prosty, łatwo za to nabrać się na triki producentów i kupić urządzenie, które po roku normalnego użytkowanie nie będzie działać płynnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa za 1000 zł, jakie są pułapki i czego można oczekiwać? Jaki laptop do serfowania po sieci, a jaki do odpisywania na maile?

Ranking TOP 10: Smartfon do 2000 zł

Na świecie jest ponad 350 producentów telefonów, wybranie jednego smartfona na kilka lat może być niezwykle trudne, tym bardziej, jeżeli ogranicza wybór rozsądna kwota. Czy duża ilość megapikseli jest tylko chwytem marketingowym i jak rozpoznać smartfon z dobrym aparatem do 2000 zł? Przedstawiamy praktyczny poradnik z rankingiem najlepszych modeli smartfonów.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.