Ranking TOP 10: Najlepsze ekspresy do kawy do 2000 zł

Mając do dyspozycji kwotę 2000 zł na ekspres do kawy, w łatwy sposób można wybrać dobry model z naszego rankingu. Budżet ten pozwala na wybór ekspresu do kawy z młynkiem automatycznym, spieniaczem, gdzie za pomocą jednego przycisku, można odtworzyć zawsze ten sam czarny napój.  

Czego dowiesz się z rankingu ekspresów do kawy?

Wybór ekspresów do 2000 także nie należy do najłatwiejszych, na co więc zwracać szczególną uwagę? Czym ekspresy automatyczne różnią się od siebie w tym przedziale cenowym? Sprawdź nasz ranking i z pomocą poradnika wybierz swojego faworyta.

Ranking automatycznych ekspresów do kawy do 2000 maj 2022

Sprawdź również:
Ranking dobrych ekspresów do kawy do 3000 zł

Ranking najlepszych ekspresów do kawy z wyższej półki

Automatyczny ekspres do kawy do 2000

Ekspres automatyczny do 2000 PLN

Funkcjonalny ekspres automatyczny do domu to doskonały sposób, na świeżą kawę o każdej porze dnia, kiedy przyjdzie ochota, pojawią się goście lub będzie potrzebne pobudzenie. Wybierając tani ekspres ciśnieniowy do użytku domowego, warto postawić sobie kilka pytań:

  • Jaki rodzaj kawy smakuje nam najlepiej?
  • Jaki rozmiar ekspresu będzie pasować do kuchni?
  • Ile wody pomieści zbiornik?
  • Ile kaw będziemy przyrządzać dziennie lub w tygodniu?
  • Czy ekspres wpasuje się w design kuchni?

W większości przypadków domowy ekspres do 2000 nie nadaje się do biura, gdzie codziennie parzone jest kilkadziesiąt kaw, jak w kawiarni. Młynek decyduje o jakości ekspresu, a także ma bezpośredni wpływ na smak kawy. Dobrze zmielona kawa jest gwarancją uzyskania idealnego espresso. Jaki młynek wybrać w ekspresie?

Ekspres z młynkiem do 2000 zł

Ekspres z młynkiem do 2000

Można wyróżnić dwa typy młynków, które dominują w ekspresach do 2000: młynki ceramiczne i stalowe. Młynek w ekspresie ciśnieniowym ściera ziarno i chociaż wydaje się to niezbyt skomplikowane, to do przyrządzenia różnych kaw potrzebna jest inna grubość kawowego proszku.

Młynek stalowy w ekspresie charakteryzuje się większą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stalowe żarna wytrzymują starcie z kamykami lub gałązkami, jeżeli takie znajdą się między ziarnami mielonej kawy. Ceramiczne młynki przy mieleniu kawy dodatkowo wytwarzają kawowy pył, co także zmienia smak parzonej kawy.

Wbrew ogólnemu przekonaniu młynki metalowe, nie nagrzewają się bardziej od ceramicznych, aby wpływać na pogorszone walory smakowe kawy. Faktem jest, że tarcie w młynku z żarnami rozgrzewa elementy stalowe i ceramiczne, jednak stal szybciej oddaje temperaturę niż ceramiczne elementy. Pogorszenie walorów smakowych może więc być odczuwalne, kiedy przyjdzie nam zaparzyć w domowym młynku większą ilość kaw.

Jak uratować smak kawy przy robieniu wielu kaw, w tanim domowym ekspresie?

Można odczekać kilka minut po zaparzeniu kilku kaw lub w pierwszej kolejności parzyć kawę czarną, a na końcu latte, mleko w kawie łagodzi smak kawy, a różnica spadku jakości nie będzie taka odczuwalna.

Ekspres do latte macchiato i cappuccino do 2000

Ekspres do kawy za mniej niż 2000 zł

Podstawą w cappuccino oraz w latte jest spienione mleko, do którego dolewana jest zaparzona kawa. Pianka z mleka powinna być gęsta, z drobnymi pęcherzykami powietrza i przyjemnie kremowa w smaku. Dla profesjonalistów przewidziane zostały, ekspresy z rurką do spieniania mleka co pozwala przyozdobić wierzchnią warstwę napoju, kontrastującą mleczną pianką. Dla wygodnych osób i tych, którzy nie czują się na siłach, aby tworzyć z kawy arcydzieło, producenci przygotowali w pełni automatyczne rozwiązania, umożliwiające przygotowanie napoju za pomocą jednego przycisku (funkcja One Touch). Ekspres z automatycznym spieniaczem do 2000 to nie tylko wygoda, ale także odwzorowanie zawsze tego samego smaku latte i cappuccino.

Do spieniania należy używać mleka o zawartości tłuszczu na poziomie 3-4%

Tłuste mleko nie pozwala na spienianie, a zbyt chude tworzy piankę o dużych pęcherzach powietrza, które łatwo przypalić. Mleko do spieniania w ekspresie zawsze powinno mieć niską temperaturę, taką jak panuje na półce w lodówce – około 4 stopni Celsjusza.

Najlepszy ekspres kolbowy do 2000

Dobry ekspres wysokociśnieniowy w granicy do 2000 z kolbą to rozwiązanie dla domowych baristów, którzy poza przyjemnością picia kawy lubią rytuał przygotowania czarnego naparu i dysponują odpowiednią dawką wiedzy.

Woda w ekspresach uzyskuje temperaturę w granicy 90-96 stopni Celsjusza, zakres ten podlega drobnej regulacji ze względu na technikę przygotowywania różnej kawy, z różnego rodzaju ziaren i gramatury mielenia. Ręczne ekspresy charakteryzują się półautomatycznym procesem i pozwalają wcielić się w rolę prawdziwego baristy. Proces parzenia kawy rozpoczyna się od zmielenia ziaren, dobry ekspres powinien zapewnić przynajmniej kilka rodzajów grubości gramatury mielonej kawy. Ugniatanie „ciastka” krążka odbywa się za pomocą tempera, który wyglądem przypomina okrągłą urzędową pieczątkę. W ręcznym ekspresie barista zagniata kawę w kolbie z użyciem tempera, natomiast w automatycznych ekspresach ciśnieniowych proces ten jest kontrolowany przez urządzenie.

Ranking kolbowych ekspresów do kawy do 2000 maj 2022

Spienianie mleka w ekspresie kolbowym

W większości ekspresów wyposażonych w kolbę, do przygotowania kawy, można odnaleźć dyszę do ręcznego spieniania mleka. Spienianie mleka z użyciem rurki, wymaga znajomości podstawowych zasad głębokości zanurzenia dyszy w mleku, czasu spieniania oraz techniki wprawiania mleka w ruch wirowy. Proces ten nie jest trudny do opanowania, jednak jest bardziej czasochłonny i pozostawia więcej elementów do mycia niż rozwiązanie ze spieniaczem automatycznym.

Pytania i odpowiedzi na temat ekspresów do kawy do 2000 zł:

Co zrobić jak kawa jest kwaśna?

Istnieją dwie przyczyny kwaśnego smaku kawy, pierwsza z nich dotyczy zbyt wysokiej temperatury zaparzenia kawy, drugi problem może dotyczyć zbyt drobno mielonego ziarna.

Jakie mleko do spieniania używać?

Najlepiej spieniać mleko krowie, schłodzone do temp 4 stopni Celsjusza i poziomie tłuszczu 3-4%

Czy kawa jest szkodliwa?

Z kawy można wypłukać szkodliwe substancje, kiedy przygotowana jest w zbyt wysokiej temperaturze lub jej zaparzanie odbywa się dłużej niż 30 sekund. Można rozpoznać, kiedy zaparzona kawa staje się toksyczna po wyraźnej kwasowości.

Od czego zależy smak kawy?

Przygotowanie dobrej kawy uzależnione jest od wielu czynników: temperatury wrzątku, grubości zmielonych ziaren, rodzaju kawy, czasu zaparzania, siły ugniatania kawy i nagrzewania się młynka podczas rozdrabniania ziarna.

Najlepsze ekspresy do kawy wyróżnione przez redakcję 2022

Aktualizacja: maj 2022

3 opinie
  1. Całkiem ciekawe podejście do tematu jaki ekspres do kawy do 2000 zł wybrać, na pewno przyda mi się wasz ranking bo żona mi spokoju nie daje i na święta chciała by dostać taki ekspres. Poczytam jeszcze trochę i z pewnością na coś się zdecyduję, bo mój wymarzony expres do kawy do 2000 zł musi mieć młynek ceramiczny, spieniacz mleka, pojemnik na mleko oraz długą gwarancję. A o to wszystko nie łatwo w tej cenie.

  2. Dobrze że znalazłam ten ranking ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł. prawie kupiłam dobrze reklamowany szmelc. Okazuje się, że warto czasami poszukać w necie troszkę i oszczędzając czas znaleźć ten top 10 ekspresów ciśnieniowych do 2000 zł. Cały czas szukałam ekspresu do kawy z młynkiem, który ma duży zbiornik na wodę nie licząc się z konsekwencjami tego, że stojąca woda może na drugi dzień zmienić smak kawy. Dla mnie domowy ekspres do kawy musi być intuicyjny, żeby parzenie kawy nie było zabiegiem chirurgicznym tylko przyjemnością.

  3. Zastanawiam się czy ekspres do kawy ze spieniaczem nie jest tylko marketingowym szaleństwem, mleko w pojemniku i tak musi być w lodówce, a jak się popsuje to jest sporo mycia w zakamarkach. Mi wystarczy dobry ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym, bo i tak piję czarną, ale żona lubi latte dlatego siłą rzeczy będzie trzeba znaleźć polecany ekspres do kawy z funkcją pobierania mleka najlepiej z kartonika. albo wybrać ekspres ze spieniaczem do mycia w zmywarce.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Najlepszy rower elektryczny ranking 2022

Producenci rowerów elektrycznych zaskakują nas coraz bardziej. Z każdym kolejnym rokiem w sprzedaży pojawiają się coraz to bardziej wydajne urządzenia. Nic więc dziwnego, że rowery...

Kotek interaktywny – ranking 2022

Zabawki interaktywne dla dzieci to niezwykle interesujące gadżety sprzyjające prawidłowemu rozwojowi i rozrywce najmłodszych. Klasyczne pluszowe zabawki nie mają wbudowanych funkcji związanych z ruchem,...

Lampa solarna na balkon – ranking 2022

Moda na aranżację przestrzeni balkonowej trwa w najlepsze. Zbliżający się sezon letni będzie kolejną okazją do przebywania całą rodziną na świeżym powietrzu. W czasie...

Bojler elektryczny 50l – ranking 2022

Nie wyobrażasz sobie życia bez ciepłej wody w kranie? Niestety, w wielu miejscach dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze jest znacznie utrudniony. W takich...

Schody młynarskie ranking 2022

Schody młynarskie wykonane z wysokiej jakości materiałów potrafią zdziałać cuda we wnętrzach. Architekci wnętrz przy pomocy schodów młynarskich potrafią nawet z mało atrakcyjnego pomieszczenia...

Ranking TOP 10: Najlepszy globus interaktywny 2022

Dziecięca ciekawość i chęć poznawania świata jest nieograniczona i niesamowita. Niestety metody nauki stosowane w szkołach, niejednokrotnie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a wręcz gaszą...

Polecane wpisy: