Ranking TOP 10: Najlepsze ekspresy do kawy do 2000 zł

Ekspres do kawy za mniej niż 2000 zł

Mając do dyspozycji kwotę 2000 zł na ekspres do kawy, w łatwy sposób można wybrać dobry model z naszego rankingu. Budżet ten pozwala na wybór ekspresu do kawy z młynkiem automatycznym, spieniaczem, gdzie za pomocą jednego przycisku, można odtworzyć zawsze ten sam czarny napój.  

Wybór ekspresów do 2000 także nie należy do najłatwiejszych, na co więc zwracać szczególną uwagę? Czym ekspresy automatyczne różnią się od siebie w tym przedziale cenowym? Sprawdź nasz ranking i z pomocą poradnika wybierz swojego faworyta.

Ranking automatycznych ekspresów do kawy do 2000 Sierpień 2021

Sprawdź również:
Ranking dobrych ekspresów do kawy do 3000 zł

Ranking najlepszych ekspresów do kawy z wyższej półki

Automatyczny ekspres do kawy do 2000

Ekspres automatyczny do 2000 PLN

Funkcjonalny ekspres automatyczny do domu to doskonały sposób, na świeżą kawę o każdej porze dnia, kiedy przyjdzie ochota, pojawią się goście lub będzie potrzebne pobudzenie. Wybierając tani ekspres ciśnieniowy do użytku domowego, warto postawić sobie kilka pytań:

  • Jaki rodzaj kawy smakuje nam najlepiej?
  • Jaki rozmiar ekspresu będzie pasować do kuchni?
  • Ile wody pomieści zbiornik?
  • Ile kaw będziemy przyrządzać dziennie lub w tygodniu?
  • Czy ekspres wpasuje się w design kuchni?

W większości przypadków domowy ekspres do 2000 nie nadaje się do biura, gdzie codziennie parzone jest kilkadziesiąt kaw, jak w kawiarni. Młynek decyduje o jakości ekspresu, a także ma bezpośredni wpływ na smak kawy. Dobrze zmielona kawa jest gwarancją uzyskania idealnego espresso. Jaki młynek wybrać w ekspresie?

Ekspres z młynkiem do 2000 zł

Ekspres z młynkiem do 2000

Można wyróżnić dwa typy młynków, które dominują w ekspresach do 2000: młynki ceramiczne i stalowe. Młynek w ekspresie ciśnieniowym ściera ziarno i chociaż wydaje się to niezbyt skomplikowane, to do przyrządzenia różnych kaw potrzebna jest inna grubość kawowego proszku.

Młynek stalowy w ekspresie charakteryzuje się większą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stalowe żarna wytrzymują starcie z kamykami lub gałązkami, jeżeli takie znajdą się między ziarnami mielonej kawy. Ceramiczne młynki przy mieleniu kawy dodatkowo wytwarzają kawowy pył, co także zmienia smak parzonej kawy. Wbrew ogólnemu przekonaniu młynki metalowe, nie nagrzewają się bardziej od ceramicznych, aby wpływać na pogorszone walory smakowe kawy. Faktem jest, że tarcie w młynku z żarnami rozgrzewa elementy stalowe i ceramiczne, jednak stal szybciej oddaje temperaturę niż ceramiczne elementy. Pogorszenie walorów smakowych może więc być odczuwalne, kiedy przyjdzie nam zaparzyć w domowym młynku większą ilość kaw.

Jak uratować smak kawy przy robieniu wielu kaw, w tanim domowym ekspresie?

Można odczekać kilka minut po zaparzeniu kilku kaw lub w pierwszej kolejności parzyć kawę czarną, a na końcu latte, mleko w kawie łagodzi smak kawy, a różnica spadku jakości nie będzie taka odczuwalna.

Ekspres do latte macchiato i cappuccino do 2000

Podstawą w cappuccino oraz w latte jest spienione mleko, do którego dolewana jest zaparzona kawa. Pianka z mleka powinna być gęsta, z drobnymi pęcherzykami powietrza i przyjemnie kremowa w smaku. Dla profesjonalistów przewidziane zostały, ekspresy z rurką do spieniania mleka co pozwala przyozdobić wierzchnią warstwę napoju, kontrastującą mleczną pianką. Dla wygodnych osób i tych, którzy nie czują się na siłach, aby tworzyć z kawy arcydzieło, producenci przygotowali w pełni automatyczne rozwiązania, umożliwiające przygotowanie napoju za pomocą jednego przycisku (funkcja One Touch). Ekspres z automatycznym spieniaczem do 2000 to nie tylko wygoda, ale także odwzorowanie zawsze tego samego smaku latte i cappuccino.

Do spieniania należy używać mleka o zawartości tłuszczu na poziomie 3-4%

Tłuste mleko nie pozwala na spienianie, a zbyt chude tworzy piankę o dużych pęcherzach powietrza, które łatwo przypalić. Mleko do spieniania w ekspresie zawsze powinno mieć niską temperaturę, taką jak panuje na półce w lodówce – około 4 stopni Celsjusza.

Najlepszy ekspres kolbowy do 2000

Dobry ekspres wysokociśnieniowy w granicy do 2000 z kolbą to rozwiązanie dla domowych baristów, którzy poza przyjemnością picia kawy lubią rytuał przygotowania czarnego naparu i dysponują odpowiednią dawką wiedzy.

Woda w ekspresach uzyskuje temperaturę w granicy 90-96 stopni Celsjusza, zakres ten podlega drobnej regulacji ze względu na technikę przygotowywania różnej kawy, z różnego rodzaju ziaren i gramatury mielenia. Ręczne ekspresy charakteryzują się półautomatycznym procesem i pozwalają wcielić się w rolę prawdziwego baristy. Proces parzenia kawy rozpoczyna się od zmielenia ziaren, dobry ekspres powinien zapewnić przynajmniej kilka rodzajów grubości gramatury mielonej kawy. Ugniatanie „ciastka” krążka odbywa się za pomocą tempera, który wyglądem przypomina okrągłą urzędową pieczątkę. W ręcznym ekspresie barista zagniata kawę w kolbie z użyciem tempera, natomiast w automatycznych ekspresach ciśnieniowych proces ten jest kontrolowany przez urządzenie.

Ranking kolbowych ekspresów do kawy do 2000 Sierpień 2021

spienione mleko wzory na kawie

Spienianie mleka w ekspresie kolbowym

W większości ekspresów wyposażonych w kolbę, do przygotowania kawy, można odnaleźć dyszę do ręcznego spieniania mleka. Spienianie mleka z użyciem rurki, wymaga znajomości podstawowych zasad głębokości zanurzenia dyszy w mleku, czasu spieniania oraz techniki wprawiania mleka w ruch wirowy. Proces ten nie jest trudny do opanowania, jednak jest bardziej czasochłonny i pozostawia więcej elementów do mycia niż rozwiązanie ze spieniaczem automatycznym.

Pytania i odpowiedzi na temat ekspresów do kawy do 2000 zł:

Co zrobić jak kawa jest kwaśna?

Istnieją dwie przyczyny kwaśnego smaku kawy, pierwsza z nich dotyczy zbyt wysokiej temperatury zaparzenia kawy, drugi problem może dotyczyć zbyt drobno mielonego ziarna.

Jakie mleko do spieniania używać?

Najlepiej spieniać mleko krowie, schłodzone do temp 4 stopni Celsjusza i poziomie tłuszczu 3-4%

Czy kawa jest szkodliwa?

Z kawy można wypłukać szkodliwe substancje, kiedy przygotowana jest w zbyt wysokiej temperaturze lub jej zaparzanie odbywa się dłużej niż 30 sekund. Można rozpoznać, kiedy zaparzona kawa staje się toksyczna po wyraźnej kwasowości.

Od czego zależy smak kawy?

Przygotowanie dobrej kawy uzależnione jest od wielu czynników: temperatury wrzątku, grubości zmielonych ziaren, rodzaju kawy, czasu zaparzania, siły ugniatania kawy i nagrzewania się młynka podczas rozdrabniania ziarna.

Najlepsze ekspresy do kawy wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Sierpień 2021

1 opinia

  1. Całkiem ciekawe podejście do tematu jaki ekspres do kawy do 2000 zł wybrać, na pewno przyda mi się wasz ranking bo żona mi spokoju nie daje i na święta chciała by dostać taki ekspres. Poczytam jeszcze trochę i z pewnością na coś się zdecyduję, bo mój wymarzony expres do kawy do 2000 zł musi mieć młynek ceramiczny, spieniacz mleka, pojemnik na mleko oraz długą gwarancję. A o to wszystko nie łatwo w tej cenie.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.