Ranking TOP 10: Szczoteczka soniczna do zębów

Szczotkowania zębów uczymy się już w czasie dzieciństwa, bakterie i resztki jedzenia pozostałe w szczelinach międzyzębowych prowadzą do próchnicy i konieczności naprawy lub nawet wyrywania zęba. Producenci szczoteczek ulepszają swoje modele, rozbudowując ich funkcjonalność i dokładność czyszczenia. Poza wszystkim znanymi szczoteczkami klasycznymi, na rynku można usłyszeć o szczoteczkach elektrycznych, sonicznych, ultradźwiękowych, rotacyjnych i oscylacyjnych. Wybór nieodpowiedniej może przyczynić się do kolejnej wizyty u dentysty, dlatego trzeba wybrać dobrze. Przygotowaliśmy garść niezbędnych informacji, które pomogą wybrać odpowiedni model szczoteczki sonicznej oraz przygotowaliśmy ranking szczoteczek sonicznych, dzięki któremu dowiesz się, jaka szczoteczka soniczna jest warta zakupu.

Szczoteczka soniczna co to? – Zasada działania

Połączenie częstotliwości i sposobu drgania szczoteczki sonicznej pozwala uzyskać zbliżoną jakość czyszczenia zębów porównywalną do wizyty u dentysty. Wysoka częstotliwość drgań napowietrza pastę, ślinę i wodę, sprawiając, że bąbelki powietrza z substancjami czyszczącymi, docierają w najmniejsze zakamarki. Drgania główki szczoteczki sonicznej rozbijają zbierającą się płytkę na wewnętrznych partiach zębów, zapobiegając skutecznie zbieraniu się osadu z kamienia. To waśnie kamień nazębny jest przyczyną rozwoju choroby przyzębia. Szczoteczki elektryczne usuwają 11 procent więcej płytki nazębnej, w odróżnieniu od klasycznej szczoteczki do zębów. Wartość usuwanej płytki nazębnej zwiększa się do 21 procent, kiedy szczoteczka elektryczna używana jest powyżej 3 miesięcy. Szczoteczki elektryczne dodatkowo zmniejszają ryzyko zapalenia dziąseł powyżej 3 miesięcy stosowania, nawet o 11 procent. Wybór szczoteczek jest tak ogromny, że trudno się zdecydować, którą szczoteczkę wybrać, dlatego przygotowaliśmy na podstawie opinii, parametrów technicznych oraz ceny ranking szczoteczek sonicznych do zębów.

Ranking szczoteczek sonicznych Styczeń 2021

Przygotowując ranking szczoteczek sonicznych kierowaliśmy się wieloma czynnikami m.in. sprawdziliśmy opinie użytkowników, polecane modele, specyfikacje techniczne, ceny oraz przeczesaliśmy niejedno forum, aby odpowiedzieć na pytanie jaka szczoteczka soniczna do zębów jest najlepsza. Na podstawie tych danych sporządziliśmy praktyczny ranking szczoteczek sonicznych, w którym znajdziesz ceny, opinie oraz porównasz wybrane modele. Zastanawiasz się, jaka szczoteczka soniczna jest dobra, a której nie warto kupować? Sprawdź powyższy ranking.

Szczoteczka soniczna vs. zwykła

Niewłaściwe czyszczenie uzębienia przyczynia się do powstania próchnicy, a jak wiadomo, ta potrafi niszczyć zęby nieodwracalnie. Niedomyta płytka nazębna prowadzi do powstania przebarwień, w wyniku osadzania się kamienia, szerzenia próchnicy oraz do choroby dziąseł. Nie wystarczy regularne mycie zębów, potrzebna jest dokładność czyszczenia trudno dostępnych zakamarków między zębami. Stosowanie szczoteczki z niewłaściwą twardością nylonowych włosów powoduje ścieranie szkliwa, co wywołuje nadwrażliwość i brak ochrony zęba. W wyniku zbyt intensywnego mycia zbyt twardym włosiem dziąsła ulegają recesji. Kluczową rolę poza twardością włosia, odgrywa docisk szczoteczki do uzębienia.

Porównanie:

Szczoteczka soniczna

 • Ilość ruchów na minutę: średnio około 62 tys. Najszybsze modele 96 000.
 • Możliwość monitorowania siły docisku do uzębienia.
 • Dokładnie wymywa trudno dostępne miejsca.
 • Bardzo dobrze wymiatają nieczystości także przy wadach zgryzu.
 • Konieczność wymiany końcówek co 3 miesiące – koszt około 40 zł/rok.
 • Odliczanie czasu mycia stref zębowych.
 • Konieczność ładowania, 1-2 razy w miesiącu.
 • Bez prądu działa jak klasyczna szczoteczka.

Szczoteczka manualna

 • Jednorazowy wydatek kilkuset złotych.
 • Ilość ruchów na minutę: 300-600.
 • Niska cena.
 • Niska waga.
 • Bardziej kompaktowy rozmiar.
 • Konieczność wymiany szczoteczki co 3 miesiące.
 • Brak konieczności ładowania.
 • Może być wykonana z naturalnego bambusa.

Szczoteczka soniczna czy rotacyjna?

Ranking szczoteczek sonicznych

Szczoteczka soniczna od rotacyjnej różni się głównie prędkością pracy. Szczoteczki pulsacyjno-rotacyjne osiągają prędkość około 8000 ruchów na minutę, soniczne szczoteczki poruszają się 60 000 razy na minutę. Ponadto szczoteczka soniczna dzięki wysokiej częstotliwości, wytwarza pole myjące nawet 5 mm poza granicami nylonowego włosa, a środek myjący wraz ze śliną i cząsteczkami tlenu wymywa przestrzenie w trudno dostępnych miejscach, dzięki wytwarzanej fali ultradzwiękowej. Szczoteczka rotacyjna działa z niższą częstotliwością i wymywa tam, gdzie styka się powierzchnia nylonowych włosów z płytką zęba, bazując na wymywaniu nieczystości.

Szczoteczki soniczne pomimo wyższej częstotliwości pracy są bardziej wydajne energetycznie, co wydłuża czas pracy na jednym ładowaniu nawet do miesiąca. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy często podróżują. Czas ładowania szczoteczek zależny jest od mocy stacji ładującej, zwykle wystarcza jedna noc podłączenia do sieci lub w przypadku niektórych modeli podłączenie do powerbanku.

Szczoteczki soniczne od rotacyjnej odróżnia głośność pracy. Szczoteczki soniczne są o wiele cichsze od rotacyjnych, podczas szczotkowania słychać tylko brzęczenie, a przypadku rotacyjnych szczoteczek dźwięk przypomina bardziej wiercenie.

Szczoteczka soniczna czy oscylacyjna? Pytanie, które wymaga jeszcze weryfikacji przeciwwskazań.

Szczoteczki soniczne nie są wskazane dla osób z paradontozą lub odsłoniętymi szyjkami zębowymi.

Czyszczenie zębów szczoteczką soniczną może pogłębić tylko przypadłość, prowadząc nawet do utraty uzębienia. Szczoteczki rotacyjne i tradycyjne są bezpieczne dla powyższych przypadłości.

Szczoteczka soniczna czy ultradźwiękowa

Szczoteczka soniczna podobnie jak ultradźwiękowa działa na zbliżonej zasadzie działania. Oba rodzaje emitują fale czyszczące. W przypadku szczoteczek sonicznych zakres pracy szczoteczki mieści się między 20-20 000 Hz, natomiast szczoteczki ultradźwiękowe to te, które pracują w częstotliwości powyżej 20 kHz. Najlepsze szczoteczki ultradźwiękowe mogą wykonywać nawet 96 000 ruchów na minutę.

Jaka szczoteczka soniczna?

Prędkość pracy szczoteczki sonicznej ma kluczowe znaczenie, w skuteczności mycia zębów. Im częstotliwość drgań jest większa, tym lepiej myje szczoteczka zęby, w tym samym czasie. Szczoteczki soniczne o wysokiej częstotliwości pracy nazywane są szczoteczkami ultradźwiękowymi, które pracują z częstotliwością 96 tys. ruchów na minutę, niestety ich koszt, jest znacznie powyżej średniej cenowej, w porównaniu z pozostałymi modelami. W dobrej szczoteczce istotne są także dodatkowe funkcje, jak czujnik nacisku, aby nie zniszczyć szkliwa, wskaźnik naładowania szczoteczki oraz sposób, w jaki można naładować szczoteczkę soniczną. Niektóre modele można naładować za pomocą tradycyjnego gniazda USB, co pozwala ładować szczoteczkę z laptopa, powerbanku, komputera stacjonarnego, telewizora i wszystkich innych urządzeń, które mają popularne złącze. Najlepsze szczoteczki soniczne uwzględniliśmy w naszym rankingu, sprawdź jaką szczoteczkę soniczną warto wybrać.

Najlepsza szczoteczka soniczna TOP 10

Najlepsza szczoteczka soniczna

Najlepsze szczoteczki soniczne do zębów mają wysoką częstotliwość między 80 000 a 96 000 drgań na minutę i noszą nazwę ultradźwiękowych. Każda szczoteczka soniczna powinna być wodoodporna, a bezprzewodowe ładowanie dodatkowo zabezpiecza wnętrze przed przeniknięciem wody do wnętrza z elektroniką. Szczoteczka soniczna na baterie to dobry pomysł dla podróżujących, którzy nie mają w trasie gdzie naładować szczoteczki, ale mają sklep z bateriami pod ręką. Alternatywą może być szczoteczka ze stacją zasilaną z USB, co pozwala naładować szczoteczkę w samochodzie lub z powerbanku. Szczoteczka soniczna z czujnikiem nacisku ochroni szkliwo i pozwoli szczególnie osobom bez doświadczenia w tym dzieciom, nabrać wprawy przy skutecznym myciu zębów. Zestaw szczoteczki sonicznej z etui to dodatkowy komfort, który umożliwi spakowanie szczoteczek w higieniczny sposób, wraz z końcówkami w podróż wakacyjną lub wyjazd służbowy. Jaka jest zatem najlepsza szczoteczka soniczna? Niestety nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi, przede wszystkim powinna być dopasowana do potrzeb. Nawet najtańsze modele szczoteczek sonicznych myją dokładniej niż tradycyjna szczoteczka, dokładność mycia jest także mocno uzależniona od pasty do zębów. Szczoteczka soniczna- jaką wybrać? Na to pytanie idealnie odpowiada nasz ranking szczoteczek sonicznych.

Szczoteczka soniczna z irygatorem

Szczoteczka soniczna do aparatu ortodontycznego może wymagać dodatkowego urządzenia czyszczącego, jakim jest irygator. Irygator do zębów przydaje się do wypłukania zakamarków, trudno dostępnych miejsc, których przy aparacie ortodontycznym nie brakuje. Irygator działa na zasadzie myjki ciśnieniowej, która z użyciem wody wypłukuje pozostałości jedzenia. Woda wypływająca pulsacyjnym strumieniem pod ciśnieniem doskonale masuje dziąsła.

Zadania irygatora:

 • Poprawia kondycję dziąseł dzięki strumieniowi masującej wody.
 • Dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe.
 • Zapobiega stanom zapalnym.
 • Zapewnia ochronę przed próchnicą przy regularnym stosowaniu.

Szczoteczka soniczna wybielająca

Szczoteczka soniczna wybielająca wykorzystuje zjawisko kawitacji, gdzie bąbelki penetrują przestrzenie międzyzębowe i trudno dostępne miejsca, odrywając płytkę osadową z zębów. Technologia soniczna w wybielającej szczoteczce pozwala oczyścić, żeby z wykorzystaniem fali dźwiękowej. Przyczyną żółtych zębów może być przyjmowanie zbyt dużej ilości fluoru lub antybiotyków, co z czasem może okazać się niemożliwe do usunięcia. Najczęściej jednak przyczyną pożółkniętych zębów jest nalot od pokarmów farbujących, takich jak kawa lub od papierosów. Używanie dobrej szczoteczki sonicznej z opcją polerowania i czyszczenia może skutecznie odwrócić proces żółknięcia zębów. Oczywiście poza wybraniem najlepszej dla siebie szczoteczki sonicznej należy wybrać dobrą pastę do zębów, która wyczyści, żeby nie uszkadzając szkliwa.

Warto po spożyciu produktów o niskim pH przepłukać zęby wodą, w celu uniknięcia nowych przebarwień. Szczoteczka soniczna w walce z przebarwieniami jest niezastąpionym sprzymierzeńcem.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Jak działa szczoteczka soniczna?

Elektryczna szczoteczka soniczna wyposażona jest w silnik emitujący drgania z bakteriobójczą częstotliwością. Zasilaniem sonicznej szczoteczki w większości modeli jest akumulator, napędzający energią silnik, który wibruje z częstotliwością 20-20 000 Hz.

Budowa:

Szczoteczka soniczna wyposażona jest w rękojeść i główkę z włosiem nylonowym – końcówką o różnej budowie i twardości włosa. Wewnątrz szczoteczki znajdziemy drukowaną płytkę z elektroniką, akumulator, elektryczny silnik szczoteczki, przyciski funkcyjne do włączenia i sterowania prędkościami pracy szczoteczki, oraz cewkę indukcyjną.

Płyta sterownicza z elektroniką steruje ładowaniem akumulatora, pracą silnika i timera. Ładowanie indukcyjne umożliwia cewka, która znajduje się w podstawie szczoteczki, to dzięki niej możliwe jest naładowanie szczoteczki sonicznej, w bezprzewodowy sposób, w czasie odstawienia na stację bazową. Nowe modele szczoteczek mogą pracować nawet do 10 tygodni bez ładowania. Główka szczoteczki sonicznej wypełniona jest jednostronnie nylonowym włosiem. Końcówkę myjącą należy wymieniać, podobnie jak klasyczną szczoteczkę do zębów, przynajmniej raz na 3 miesiące.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Kluczowym elementem poza prędkością pracy główki szczoteczki sonicznej, jest siła docisku nylonowego włosia do uzębienia. Zbyt mocny docisk sprawia, że szczoteczka przestaje dobrze wymywać resztki jedzenia, bakterie i nalot z kamienia. Niektóre modele szczoteczek mają wbudowany sygnalizator siły docisku, wskazując zbyt dużą siłę. Odpowiedni docisk szczoteczki do zębów może wydłużyć żywotności włosów szczoteczki, zapobiegając przedwczesnemu zużyciu. Za duża siła docisku szczoteczki sonicznej może spowodować uszkodzenia szkliwa i dziąseł. Efektywne szczotkowanie jest wynikiem stosowania się do zaleceń producenta.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Po uruchomieniu szczoteczki należy główkę z włosiem przesuwać po łuku zębowym. Uzębienie należy podzielić na 4 strefy – ćwiartki, szczotkując daną część przez 30 sek. Niemal każda szczoteczka ma wbudowany timer sygnalizujący koniec szczotkowania, a niektóre nawet zmianę strefy czyszczenia. Jednym z ważniejszych elementów mycia zębów, jest sama technika przykładania szczoteczki, która jak dowodzą badania powinna skupiać się kącie przykładania szczoteczki do uzębienia.

Prawidłowe przyłożenie szczoteczki sonicznej do zębów, powinno odbywać się pod katem 45 stopni. Mycie powinno trwać 2-3 minuty, a ruch szczotkowania powinien być wymiatający.

Po myciu zębów powinno się także wyszczotkować język.

Szczoteczka soniczna przeciwwskazania

Tania szczoteczka soniczna do 200 zł

Nie zaleca się stosowania szczoteczek sonicznych dla osób z odsłoniętymi szyjkami lub paradontozą. Wytwarzanie fali myjącej przez szczoteczkę powoduje dalsze odsłanianie szyjek zęba. Grozić to może także wypadaniem zębów. Osoby z implantami, mostami, koronkami lub wypełnieniem światło-utwardzalnym nie mają się czego obawiać, szczoteczka soniczna, jest dla nich bezpieczna.

Szczoteczka soniczna do 200 zł

Tania i dobra szczoteczka soniczna do 200 zł może mieć ograniczone dodatkowe funkcje jak sygnalizator świetlny zbyt mocnego docisku, timer i żyroskop monitorujący mycie konkretnych stref zębowych, funkcję bluetooth umożliwiającą pracę szczoteczki z użyciem smartfonu. Najtańsza szczoteczka do zębów może mieć ograniczenia w wyborze trybu prędkości. Najtaniej jest wybrać model o większej funkcjonalności i dokupić zestaw końcówek, aby reszta rodziny mogła korzystać z jednej głowicy sonicznej szczoteczki do zębów. Zastanawiasz się, jaka szczoteczka soniczna do 200 zł jest najlepsza? Sprawdź ranking poniżej.

Ranking szczoteczek sonicznych do 200 zł. Styczeń 2021

Szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka soniczna do wrażliwych zębów

Soniczna szczoteczka do zębów w porównaniu z klasyczną elektryczną szczoteczką, lepiej sprawdza się do wrażliwych zębów, ponieważ nie narusza struktury szkliwa. Dla wrażliwych zębów zaleca się stosowanie szczoteczek sonicznych o prędkości około 60 000 drgań na minutę. Szczoteczka z wieloma trybami umożliwia korzystanie z korpusu szczoteczki, dzieląc ją z pozostałą częścią rodziny. Dzięki temu jedną porządną szczoteczką może dzielić się kilka osób w rodzinie.

Szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka soniczna dla dzieci jest nieco mniejsza od tej przewidzianej dla dorosłych, a co się z tym wiąże także lżejsza. Szczoteczki dla dzieci mają delikatniejsze nylonowe włosie.

Szczoteczki soniczne dla dzieci można podzielić na dwie grupy: 0-3 lat i 3+

Szczoteczka soniczna dla niemowląt to dobry sposób na masaż dziąsełek, kiedy przyjdzie zmagać się z ząbkowaniem. Masaż niższymi częstotliwościami może przynieść dziecku ulgę równie skutecznie jak żel na dziąsła.

Szczoteczka soniczna wady i zalety

ZALETY

 • Szczoteczka soniczna najlepiej czyści w warunkach domowych przestrzenie międzyzębowe.
 • Rozbija płytkę z osadem kamiennym, dzięki czemu można uniknąć wizyty w gabinecie stomatologicznym na usuwanie kamienia.
 • Duża główka szczoteczki sonicznej pozwala wyczyścić większa powierzchnię zębów przy bezpośrednim kontakcie.
 • Szczoteczka soniczna może być wyposażana w kilka trybów pracy: czyszczenie, wybielanie, masowanie dziąseł.
 • Cicha praca w porównaniu z innymi odmianami elektrycznych szczoteczek.
 • Długi czas pracy na jednym ładowaniu średnio 2-4 tygodnie.

WADY

 • Najnowsze szczoteczki soniczne są stosunkowo drogie.
 • Konieczny dostęp do prądu w celu ładowania.
 • Waga – szczoteczka jest cięższa od klasycznej.
Ile kosztuje szczoteczka soniczna?

Ile kosztuje szczoteczka soniczna?

Podstawowe modele szczoteczek można kupić już za blisko 200 zł. Szczoteczki soniczne parujące się z telefonem, pozwalające na pełną kontrolę obszarów zębowych to inwestycja na poziomie tysiąca złotych. Cena to jeden z czynników, który kształtuje nasz ranking szczoteczek sonicznych. Zarówno cena jak i opinie użytkowników są jednymi z kluczowych aspektów, na które zwraca się uwagę podczas zakupów. Tworząc ranking uwzględniliśmy zarówno modele tanie i dobre jak i te droższe, z wyższej półki. Z pewnością w rankingu szczoteczek sonicznych znajdziesz idealny model dla siebie.

FAQ:

Czy szczoteczka soniczna usuwa kamień?

Szczoteczka soniczna jest jednym z najlepszych sposobów na usunięcie kamienia, bez wizyty u dentysty.

Ile nakładać pasty do mycia zębów?

Ilość pasty na szczoteczce powinna odpowiadać wielkości ziarna fasoli.

Jak myć poprawnie zęby szczoteczką soniczną?


Powinno się oczyścić przestrzenie między zębami nicią dentystyczną.
Zwilżyć wodą główkę szczoteczki.
Nałożyć pastę na główkę, aby wielkość była zbliżona do rozmiaru ziarna fasoli.
Rozprowadzić pastę po zębach bez uruchamiania szczoteczki.
Uruchomić szczoteczkę i myć przez 2-3 minuty, utrzymując kąt 45 stopni.
Docisk szczoteczki do zębów powinny regulować policzki.
Myć wymiatającymi ruchami.
Po myciu opłukać szczoteczkę wodą i osuszyć.

Czy w trakcie ciąży można używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczki soniczne są bezpieczne dla kobiet w ciąży i nie ma przeciwwskazań do ich użytkowania.

Aktualizacja: Styczeń 2021

4 opinie

 1. w sklepie media expert polecano mi, że najlepsza szczoteczka soniczna to philips sonicare diamondclean hx9331/33, jednak jest całkiem droga bo kosztuje ponad 500 zł. ciekawą alternatywą wydaje mi się xiaomi oclean x, bo kosztuje niecałe 200 zł. myślę, że kwota 200-250 zł jest optymalna na szczoteczkę, chyba że ktoś potrzebuje specjalnych końcówek czy trybów to może wydać 500, 700 czy 1000 zł. ja chyba zdecyduje się na xiaomi

 2. szukam prezentu dla męża na prezent i tak trafiłam na wasz ranking szczoteczek sonicznych, sprawdzam sobie poszczególne modele i zadziwiam się ile kosztuje dobra szczoteczka soniczna, ceny mocno się różnią, tak samo ilość trybów, funkcji czy ceny samych końcówek do szczoteczek sonicznych. dobra szczoteczka soniczna pewnie wystarczy na dwa, albo trzy lata i mam taką nadzieję, bo na oku mam również kupno szczoteczki sonicznej dla dzieci i siebie, chyba w pakiecie będzie taniej

 3. dobra i całkiem niedroga, bo ze stacją do dezynfekcji to philips sonicare hx6971/33, kosztuje coś pomiędzy 400 a 500 złotych, można do niej dokupić dodatkowe końcówki do szczoteczki elektrycznej, ma tryb wybielania zębów, przygotowania dziąseł gdy ktoś wcześniej używał tylko szczoteczki manualnej, jest delikatna dla dziąseł no i w komplecie jest etui dla podróżnych. czytałem opinie o chyba wszystkich szczoteczkach sonicznych w sieci, przeszukałem całe ceneo, allegro i sklepy internetowe i właśnie mój wybór padł na philips sonicare hx6971/33 – mam nadzieję, że komuś to pomoże. bo taka wiedza fajnie uzupełnia też ranking szczoteczek sonicznych, pozdrawiam

 4. W imieniu Oral-B dziękujemy za polecenie naszej szczoteczki sonicznej i umieszczenie jej w rankingu. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z naszym najnowszym modelem szczoteczki

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Domowy depilator IPL

Włosy dobrze wyglądają na głowie, a w pozostałych miejscach ciała niekoniecznie. Dla kobiet szczególną udręką są odrosty, które sprawiają, że gładka skóra, zaczyna przypominać powierzchnię kaktusa. Można skorzystać z drogich i bolesnych zabiegów, jednak depilacja IPL, w domowym zaciszu to dużo wygodniejsza i dająca większy komfort alternatywa. Jak wiec wybrać skuteczny depilator IPL do bezbolesnego pozbycia się włosów na długo? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak używać depilatora świetlnego? Kiedy depilacja jest niewskazana?

Ranking TOP 10: Lampa do hybryd

Trwała stylizacja paznokci, zmusza producentów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, w postaci żeli UV i lakierów hybrydowych. Nowoczesne lakiery wymagają utwardzenia odpowiednią lampą, a od jej jakości zależy, ile wytrzymają zrobione paznokcie. Jak wiec wybrać ekonomiczną, trwałą, uniwersalną, bezpieczną dla zdrowia lampę do hybryd? Czym lampy się od siebie różną? Na ile ważna jest moc i jakie mogą być skutki wybrania złej lampy. Sprawdź nasz poradnik i wybierz mądrze lampę do paznokci.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Krem pod oczy

Kurze łapki, zmarszczki, opuchlizna i sińce pod oczami to efekt upływu czasu, niestety problem zaniedbanej skóry skutecznie postarza. Dla zachowania świeżego wyglądu twarzy, należy zadbać o najdrobniejszą skórę, dbając o regulacje przepływu krwi przez drobne naczynka. Zobacz jaki krem zapewni Ci odpowiednią pielęgnację.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Tablet graficzny

Tablety graficzne można podzielić na trzy osobne kategorie, wybór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę w tablecie graficznym, kiedy kupić notatnik cyfrowy, a kiedy tablet bez wyświetlacza? Podpowiadamy takę jak wybrać pierwszy tablet graficzny?

Ranking TOP 10: Laptop do 1000 zł

Wybór laptopa za niewielkie pieniądze nie jest prosty, łatwo za to nabrać się na triki producentów i kupić urządzenie, które po roku normalnego użytkowanie nie będzie działać płynnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa za 1000 zł, jakie są pułapki i czego można oczekiwać? Jaki laptop do serfowania po sieci, a jaki do odpisywania na maile?

Ranking TOP 10: Smartfon do 2000 zł

Na świecie jest ponad 350 producentów telefonów, wybranie jednego smartfona na kilka lat może być niezwykle trudne, tym bardziej, jeżeli ogranicza wybór rozsądna kwota. Czy duża ilość megapikseli jest tylko chwytem marketingowym i jak rozpoznać smartfon z dobrym aparatem do 2000 zł? Przedstawiamy praktyczny poradnik z rankingiem najlepszych modeli smartfonów.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.