Najlepszy depilator laserowy Ranking 2024

Depilacja większości kobiet może kojarzyć się z narzędziem tortur, nic dziwnego wyrywanie włosów woskiem lub podobnymi metodami, jest bardzo bolesne, szczególnie w delikatnych okolicach i na twarzy. Tymczasem na rynku pojawiły się niedawno domowe depilatory laserowe, które wykorzystując wiązkę światła, pozwalają pozbyć się zbędnego owłosienia nawet na rok. Jak wybrać najlepszy depilator IPL? Który model zajmuje pierwsze miejsce w rankingu depilatorów laserowych? Sprawdź!

Jak wybrać najlepszy depilator laserowy?

Działanie domowych depilatorów laserowych jest bardzo skuteczne i wygodne, dzięki czemu uzyskują one coraz większa popularność szczególnie wśród kobiet, które chcą ulżyć swoim cierpieniom depilacyjnym. Uniwersalny depilator domowy pozwala nie tylko kobietom zadbać o swój wygląd, również mężczyźni chętnie sięgają po długotrwały efekt depilacji, nic dziwnego, ponieważ wystarczy 10-20 minut miesięcznie, aby całkowicie pozbyć się nawet najdrobniejszych włosków. Z racji trudnego wyboru na rynku i dużej rozbieżności w skuteczności depilatorów IPL, przygotowaliśmy ranking depilatorów laserowych 2024 w rozsądnych cenach i z wytrzymałą lampą.

Ranking depilatorów laserowych czerwiec 2024

 

Sprawdź również ranking najlepszych domowych depilatorów IPL oraz ranking najlepszych suszarek do włosów

Przenośny depilator laserowy na akumulator

Jaki depilator laserowy wybrać?

Depilator laserowy profesjonalny to urządzenie stosowane w wyspecjalizowanych salonach kosmetycznych. Podobnie jak w przypadku Depilatora IPL (Intense Pulse Light) do zabiegu usuwania włosów wykorzystywane jest światło o wąskim paśmie częstotliwości. Depilator laserowy charakteryzuje światło emitowane przez diodę. Depilator diodowy jest urządzeniem, które przewidziane jest dla salonów kosmetycznych i zabiegowych, dla klienta indywidualnego w sprzedaży detalicznej jest niedostępny. Jaki depilator laserowy kupić do domowego użytku? Najlepiej wybrać rankingowy model, który pozwala uzyskać porównywalne efekty i niezwykłą gładkość skóry, przy jednocześnie szybkich zabiegach. Z racji szerokości głowicy depilatory laserowe IPL, naświetlają falami świetlnymi większy obszar, co przekłada się na szybsze depilowanie i pozbywanie się nie tylko grubych włosów, ale także tych drobnych (tzw. meszek).

Najlepszy depilator laserowy do twarzy

Wydepilowana twarz szczęśliwej kobiety

Pozbycie się owłosienia na twarzy z wykorzystaniem depilatora laserowego, to doskonała alternatywa dla tradycyjnej pęsety. Rankingowy depilator laserowy do miejsc intymnych także jest dobrym wyborem do wykorzystania urządzenia w okolicach i na twarzy. Miejsca intymne i twarz charakteryzują się cienką i wrażliwą skórą, dlatego producenci depilatorów laserowych, zalecają używanie specjalnych nakładek dołączonych do zestawu, aby penetracja wiązki światła była płytsza. Wiązki światła o różnej długości i padające na skórę pod różnymi kątami powodują, że pole depilacji ma zazwyczaj około 2 cm2. Stosunkowo niewielki obszar naświetlania sprawia, że depilator laserowy nadaje się do brwi oraz wąsika. Tradycyjny depilator laserowy do twarzy może sobie nie radzić z pozostałymi częściami ciała, ze względu na niską wartość przenikanego światła. Dlatego zalecane są depilatory laserowe wielofunkcyjne z kilkoma wymiennymi głowicami. W odróżnieniu od depilatora elektrycznego, który mechaniczne wyrywa włosy, depilacja laserowa nie boli, ponieważ włos nie jest wyrywany, a wypada sam po kilku dniach.

Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy z rankingu penetruje wiązką światła o odpowiedniej częstotliwości skórę. Część promieni, która mogłaby być szkodliwa zatrzymywana, jest przez głowicę, pozostałe częstotliwości światłą, głęboko penetrujące docierają do cebulek włosów, które zostają przegrzane i uszkodzone (następuje zjawisko foto-termolizy).

Mieszki włosowe w wyniku podgrzania melaniny, obumierają co powoduje wypadnięcie włosa.

Depilator świetlny jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem stosowania się do wykluczeń, które zalecają producenci. Więcej poniżej w punkcie przeciwwskazania.

Proces wypadania włosów w wyniku dzialania lasera

Jak każde urządzenie nawet depilator laserowy ma swoje wady, niewątpliwie do najbardziej dotkliwych minusów można zaliczyć, zużywanie się lampy błyskowej, która jest podstawą depilacji. Depilator laserowy z wymienną lampą lub dożywotnią to doskonały wybór, ponieważ nie zmusza do wymiany urządzenia na nowe, kiedy skuteczność lampy znacząco się zmniejszy.

Z trudnością depilacji laserowej mogą spotkać się również osoby o jaśniejszych włosach. Depilatory laserowe bazują na przenikaniu wiązki światła przez struktury włosa, aż do cebulek i wywołują degenerację włosa. Aby skutecznie wiązka światła przenikała przez włos, potrzebna jest melatonina, której w jasnych włosach typu bardzo jasny blond, jest znacząco mniej. Jasne włosy w tym odcienie rudego, siwego, skutecznie odbijają światło, które na dodatek wchłaniane jest przez ciemniejszą od włosa skórę.

Najlepszy depilator laserowy – który wybrać?

Proces depilacji laserowej usuwanie włosów

Jest kilka rodzajów depilatorów: laserowe, mechaniczne – ręczne pęsety, elektryczne z dyskami lub pęsetkami. Tanie depilatory pozbywają się zbędnego owłosienia metodą mechaniczną, co wiąże się z odczuwaniem bólu lub dyskomfortu. Skuteczny depilator laserowy z rankingu to odpowiedz na potrzeby nie tylko wrażliwych na ból osób, ale także wymagających, które chcą cieszyć się gładką skórą dłużej. Depilator laserowy z dobrą lampą to pewność wykonania szybkiego zabiegu. Lampy z szeroką głowicą o powierzchni 3 cm2 dają możliwość wystawienia większej powierzchni skóry, na szerokie spektrum światła, co ma znaczenie w przypadki depilacji większych powierzchni jak nogi, brzuch, ramiona itp. W przypadku depilatora laserowego z dożywotnią lampą, który charakteryzuje się nieco mniejszą powierzchnią czynnego naświetlania skóry, proces depilacji nóg może trwać około 20 minut, bikini – 10 minut, a pachy mniej niż 5 minut. Depilator laserowy IPL nie wymaga celowania w każdy włosek osobno, co w przypadku pojedynczej wiązki lasera przy depilacji nóg, mogłoby trwać kilka godzin.

Najskuteczniejszy depilator laserowy domowy

depilator laserowy IPL

Najlepszy depilator laserowy domowy przede wszystkim musi być łatwy w obsłudze, niektóre depilatory świetlne z rankingu mają czujnik, pozwalający dopasować moc naświetlania do karnacji skóry. Jest to bardzo wygodne, ponieważ zbyt mocne naświetlanie obszaru nagrzewa nie tylko włosy, ale także powierzchnie skóry, co wywołuje dyskomfort. Zbyt słabe naświetlane z kolei działa odwrotnie, nie daje zamierzonych efektów, co wymusza dodatkową ilość zabiegów. Skuteczny depilator laserowy pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez rok, wystarczy 6-10 zabiegów, aby pozbyć się owłosienia. Kiedy włoski zaczynają odrastać, to początkowo są cienkie i delikatniejsze, to ułatwia wykonanie kolejnych skutecznych zabiegów domowym laserem.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry depilator laserowy?

Na rynku jest wiele urządzeń do domowej depilacji z wykorzystaniem wiązki światła, różnią się parametrami i funkcjami, im więcej udogodnień tym depilator łatwiejszy i staje się bardziej wielofunkcyjny. Wybierając urządzenie z rankingu, zwróć uwagę na poniższe parametry i funkcje:

Tani depilator laserowy do pach
 • Żywotność lampy – Promienniki w tańszych modelach mają swoją żywotność określaną w specyfikacji jako ilość błysków, przeciętna żywotność promiennika to 200 000 błyśnięć.
 • Ekran aplikacji – to powierzchnia skóry, jaka jest napromieniowana wiązką światła. Większy ekran pozwala w krótszym czasie wykonać depilację większych powierzchni.
 • Intensywność pulsacji – nadmiar wiązki świata docierający do skóry może być szkodliwy, należy zwrócić uwagę, czy producent przewidział regulację intensywności błysku w zależności od karnacji.
 • Dodatkowe głowice – nakładki z filtrami zazwyczaj dołączone do zestawu różnią się od siebie w zależności, do jakiej okolicy są dedykowane, depilator z nakładką do twarzy czy bikini, będzie miał mocniejszy filtr, aby nie uszkodzić delikatnej skóry ciała we wrażliwych miejscach.
 • Dostęp do części zamiennych – istotne z punktu, chociażby widzenia wymiany lampy błyskowej, chińskie podróbki dostępne do kupienia na krajowym rynku, mają trudno dostępne podzespoły, co sprawia, że urządzenie staje się bezużyteczne.
 • Bezpieczeństwo – zabezpieczenie przed błyskiem, który może uszkodzić wzrok, jest bardzo istotne. Intensywność światła lampy jest bardzo wysoka, dlatego producenci rankingowych produktów zadbali o to, aby błysk światła możliwy był tylko przy kontakcie ze skórą.
 • Cena – jeden z ważniejszych czynników, na ogół urządzenia depilujące laserowo wyglądają podobnie, ich funkcjonalność moc i skuteczność w większości urządzeń idzie w parze z wyższą ceną. Tanie depilatory laserowe o niskiej skuteczności mogą stać się nieopłacalną inwestycją w nieskuteczny sprzęt. Z tego właśnie powodu powstał nasz poradnik, aby właściciele rankingowych depilatorów cieszyli się sprawdzonym sprzętem.

Depilator laserowy IPL – jak używać?

Tani domowy depilator laserowy
 1. Pierwszym ważnym krokiem jest usunięcie włosów z pozostawieniem cebulek np. maszynką do golenia.
 2. Oczyszczenie i osuszenie obszaru poddawanego depilacji.
 3. Dopasowanie odpowiedniej głowicy rankingowego depilatora do okolic poddawanych zabiegowi.
 4. Ustaw głowicę prostopadle do wcześniej przygotowanej skóry.
 5. Używaj trybu płynnego (automatycznego), jeżeli depilujesz większą powierzchnię.
 6. Dokładnie oczyść głowice po użyciu.
 7. Nie używaj substancji, które mają drażniący wpływ na okolice, unikaj odzieży, która mogłaby podrażnić depilowany obszar skóry.
 8. Ponów zabieg depilacji po 4 do 12 tygodniach, każdy kolejny staraj się wykonywać w odstępach co 1 lub 2 miesiące.

Depilator laserowy efekty

Tani depilator laserowy do nóg

Depilacja laserowa charakteryzuje się bezbolesnym zabiegiem, który wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Użycie depilatora świetlnego nawet z rankingu, nie sprawdzi się krótko przed wizytą na plaży, ponieważ nie daje natychmiastowych rezultatów, ponadto naświetlanie promieniami UV i nagrzewanie miejsca depilowanego może powodować podrażnienia. Miejsce poddawane depilacji na początku trzeba ogolić tradycyjną maszynką, dokładne golenie zapewnia bezbolesny zabieg. Po naświetleniu powierzchni skóry (foto-termoliza) rozpoczyna się proces degeneracji włosa (obumarcie). Oznacza to, że w czasie 2-7 dni włosy, zamiast odrastać, wypadają razem z cebulkami. Po pierwszym zabiegu można liczyć na skuteczność na poziomie 20-30% usunięcia włosów, dlatego zabieg należy cyklicznie powtarzać, najczęściej wystarczy 6-10 zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Kolejne zabiegi powinny odbywać się średnio co 30 dni. Cykl depilacyjny okolic bikini oraz nóg najlepiej zacząć w okresie jesienno-zimowym, co z pewnością do lata pozwoli, przygotować gładką skórę.

Depilacja Laserowa IPL okolic intymnych

Dobry depilator laserowy – czy warto?

Niewątpliwie przeliczając na ilość wymaganych do uzyskania satysfakcjonującego efektu zabiegów, warto zakupić depilator laserowy do domowego użytku. Taka inwestycja szybko się zwraca, a także daje większy komfort, ponieważ z domowego salonu nie trzeba nigdzie wychodzić i od razu można założyć luźną odzież. Pojedyncza wizyta w salonie i depilacja kilku miejsc to koszt 200-800 zł, zważywszy na systematyczność powtarzanych zabiegów depilator z rankingu w dobrej cenie, szybko się zwraca. Jeżeli masz trudności z depilacją niektórych miejsc, zaproś koleżankę lub siostrę, na pewno nie tylko pomoże, ale z chęcią skorzysta z domowej depilacji.

Depilator laserowy – przeciwwskazania

kiedy nie można używać depilatora laserowego

Nie każdy może skorzystać z depilacji laserowej (nawet rankingowym depilatorem), powinny unikać jej kobiety, które:

 • Są w ciąży lub karmią piersią
 • Mają zainstalowany rozrusznik serca lub sztuczną zastawkę.
 • Mają wszczepione implanty w miejscach depilacji.
 • Chorują na cukrzycę, bielactwo, opryszczkę, epilepsję, łuszczycę, nowotwór, czerniaka.
 • Mają foto alergię.
 • W rodzinie mają przypadki chorych na czerniaka.
 • Stosowały zioła w postaci nagietka lub dziurawca 3 tygodnie przed zabiegiem.
 • Z widoczną opalenizną.
 • Przyjmują leki fotouczulające.
 • Mają problem z krzepliwością krwi i przyjmują na to leki.
 • Używały wcześniej samoopalacza, którego efekty nadal pozostają na skórze.
 • Używały kremu z retinolem, witaminą C oraz kwasem octowym.
 • Są po peelingu mechanicznym.
 • Są po dermabrazji laserowej.
 • Spożywały lub będą spożywać alkohol w czasie 24 godzin.
 • Przed i po basenie z chlorowaną woda.
 • Maja infekcję skórną w miejscu przewidzianym do depilacji.

Skóra po zabiegu depilacyjnym z użyciem wiązki lasera staje się podrażniona, dlatego należy unikać substancji i środków, które mogą potęgować ten efekt. Dla pewności zwróć uwagę na skład używanych kremów pielęgnacyjnych, unikaj: kremów rozgrzewających, zawierających alkohol, chlor, sól itp. w tym bezpośrednich promieni słonecznych. Warto zatem odzież w miejscu depilacji zamienić na luźniejszą oraz bawełnianą, zamiast przylegającej i poliestrowej.

Depilator laserowy cena

Depilator laserowy tani i dobry to koszt do 1000 zł. Tani depilator laserowy można kupić już do 500 zł, jednak większość depilatorów z tej półki cenowej ma ograniczenia związane z funkcjonalnością, czy żywotnością lampy. Depilator laserowy z Chin można dostać w cenach do 400 zł, są to najczęściej podróbki wyglądem przypominające markowe modele. W naszym rankingu przedstawiliśmy funkcjonalne depilatory laserowe, które należą wg opinii użytkowników do niezawodnych i skutecznych urządzeń.

Dobry i tani depilator laserowy czerwiec 2024

Najlepszy depilator laserowy dla mężczyzn

Męska depilacja laserem

Depilator laserowy działa podobnie na mężczyzn, jak i kobiety, dlatego z zakupu może korzystać każda osoba dorosła, niezależnie od płci – tzw. Depilator laserowy UNISEX, który z łatwością odnaleźć można w rankingu. Penetracja skóry światłem niezależenie od płci ma tę samą zasadę działania i przeciwwskazania wymienione powyżej dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn w równym stopniu.

Najczęstsze pytania na temat depilatorów laserowych:

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserem może powodować delikatny dyskomfort przy nieodpowiednio ustawionej mocy lampy. Najczęściej można odczuć dyskomfort przy podrażnionej skórze lub ciemniejszej karnacji, dlatego nie zaleca się stosowania depilacji laserem po oraz przed opalaniem. Dyskomfort może się również pojawić, jeżeli miejsce depilacji jest niedostatecznie ogolone, wówczas nagrzewające się włoski mogą parzyć skórę.

Jak często trzeba używać depilatora laserowego?

Depilacja laserowa powinna być powtarzana 6-10 razy dla utrwalenia efektu i pozbycia się problemu odrostów na około rok. Poszczególne zabiegi depilacyjne metodą IPL powinny odbywać się o w odstępach co 30 dni.

Czy depilatora laserowego można używać w ciąży?

Zaleca się unikać depilacji laserowej w trakcie ciąży oraz w trakcie laktacji, światło nie ma wpływu na mleko matki i rozwój dziecka, jednak skóra kobiety w ciąży, może być bardziej wrażliwa na działanie wiązki światła.

Czy depilator laserowy jest bezpieczny?

Poza ograniczeniami, kiedy nie zaleca się stosowania depilacji laserowej, to depilator jest bezpieczny, trzeba trzymać się wytycznych od producenta co do częstotliwości powtarzania cykli, aby nie podrażnić niepotrzebnie skóry.

Jakie części ciała można depilować laserowo?

Depilator laserowy umożliwia usunięcie włosów z praktycznie każdej części ciała, nawet tam, gdzie skóra jest delikatna i cienka.

Ile kosztuje depilator laserowy?

Koszt depilatora uzależniony jest od marki producenta, modelu, wykorzystanych dodatkowych funkcji technologicznych oraz ilości udogodnień dla użytkownika co przekłada się na skuteczność depilacji. Dobrej jakości depilator laserowy można kupić w cenie już od 700 zł.

Najlepsze depilatory laserowe wyróżnione przez redakcję 2024

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: czerwiec 2024

2 opinie
 1. Kupiłam pół roku temu depilator laserowy opinie z forum wskazały mi jakiś tani chiński odpowiednik, nie powiem zraziłam się do tego typu sprzętu, miałam wrażenie że w środku lampy jest żarówka z kierunkowskazów a nie światło które pozwala pozbyć się włosków. Miesiąc temu wybrałam depilator laserowy philips i muszę powiedzieć że jest mega różnica, błysk jest wyraźny, a efekty odczuwalne. Pamiętajcie żeby wybierać dobre modele bo zanim przetestujecie tani depilator laserowy to minie okres możliwości zwrotu i zostaniecie z błyskającą lampką. Fajnie że ranking depilatorów laserowych 2021 zamieścił w czołówce modele bezprzewodowych depilatorów laserowych, bo na prawdę jest to wygoda, szczególnie przy depilowaniu nóg, gdzie można sobie usiąść na kanapie i jednocześnie oglądać serial.

  • Chciałam zapytać czy depilatory laserowe są skuteczne ale chyba koleżanka mi odpowiedziała na pytanie. Mam więc kolejne czy ktoś jest zadowolony mając depilator laserowy tani i dobry? Być może te najtańsze modele nadają się do depilacji konkretnych miejsc. Przykładowo depilator laserowy do twarzy nie musu mieć takiej mocy jak ten do nóg, bo przecież tam jest inna grubość skóry i mysi być łagodniejszy żeby nie podrażnić. Wiadomo ze najlepszy depilator laserowy będzie tym najbardziej uniwersalnym do wszystkich części ciała, bo domowy depilator laserowy nie może się przecież równać z depilatorami z salonów zabiegowych, taki z reszta do domu to sporo miejsca zajmuje. Macie może gotową odpowiedź, jaki depilator laserowy wybrać? Czy te depilatory laserowe z rankingu TOP 10 są na tyle dobre aby było warto zainwestować?

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: