Ranking TOP 10: Najlepsza suszarka do włosów

suszarka do włosów z jonizacją

Suszarka do włosów jest francuskim wynalazkiem z 1890 roku, za jej wynalazcę uznano francuskiego fryzjera Alexandre Godefoy, który na potrzeby swojego salonu fryzjerskiego, skonstruował urządzenie przyspieszające możliwość układania fryzur.

Obecnie rynek wypełniony jest różnymi nowinkami technicznymi, instalowanymi w suszarkach do włosów. Czym różnią się od siebie suszarki z górnej półki od tanich modeli? Przedstawiamy praktyczny poradnik, odpowiadając na najczęściej pojawiające się pytania. Podpowiadamy, jak wybrać suszarkę do włosów, jakie są odmiany suszarek, do czego służy osprzęt przy suszarce, jaka suszarka do włosów nadaje się najbardziej do zakręconych fryzur, co daje jonizacja? Specjalnie dla planujących zakup dobrej suszarki do włosów, przygotowaliśmy ranking najlepszych modeli, na podstawie opinii i specyfikacji technicznej urządzeń.

Jak działa suszarka do włosów?

Suszarka do włosów wykorzystuje podmuch ogrzanego powietrza, które osusza włosy z wody, powodując jej odparowanie. W wyniku podgrzania powierzchni włosa do wysokiej temperatury wytwarzają się dodatnie ładunki elektryczne. We wnętrzu klasycznej suszarki do włosów, znajduje się wentylator i zaraz za nim element nagrzewający przepływające powietrze, umieszczony w kanale przelotowym. Od momentu wynalezienia suszarki do włosów na rynku, a także w rankingu można zauważyć występowanie dwóch rodzajów urządzeń:

 • Suszarka do włosów z metalowymi elementami grzewczymi.
 • Suszarka do włosów z ceramicznymi elementami grzewczymi.

Najlepsza suszarka do włosów ranking Sierpień 2021

Sprawdź również ranking najlepszych lokówek do włosów

Najlepsza suszarka do włosów z jonizacją

Rankingowa suszarka do włosów z funkcją jonizacji ma za zadanie zrównoważyć ilość dodatnich ładunków elektrycznych, które powstają w wyniku rozgrzania powierzchni włosów. Co jonizacja w praktyce oznacza dla użytkownika?

Jony dodatnie – kationy wytwarzane są przez urządzenia elektryczne, ale także podczas mycia, suszenia i prostowania włosów. Naładowane tymi samymi ładunkami włosy, zaczynają się unosić i elektryzować, niczym potarte dmuchanym balonem. Dostarczenie dla równowagi anionów – jonów o ujemnym ładunku, wygładza, nabłyszcza fryzurę, zapobiegając elektryzowaniu się włosów. Mocno naelektryzowane włosy są matowe, suche i przyklejają się do grzebienia, suszarka z jonizacją zapobiega temu procesowi, neutralizując działanie dodatnich jonów, przez zamknięcie łusek włosa.

Dobra suszarka do włosów

Najlepsza suszarka do włosów farbowanych

Najdroższa suszarka do włosów może kosztować nawet kilkaset złotych, jednak przy farbowanych włosach liczy jonizacja na wysokim poziomie. Co odróżnia profesjonalną suszarkę od tańszych modeli? Dobre suszarki wykorzystują ceramiczne nagrzewnice, które równomiernie ogrzewają przepływające przez suszarkę powietrze. Równomierna temperatura ma znaczenie, ponieważ nie przegrzewa drobnych włókien włosów, co prowadzi do ich zniszczenia. Rankingowa suszarka z turmalinowym grillem zapewnia doskonałą jonizację, zapobiegając elektryzowaniu się włosów, zamyka łuski włosowe, wygładza fryzurę i pozwala dłużej cieszyć się podkreślonym kolorem.

Mocna suszarka do włosów z pewnością dokładnie osuszy włosy, odpowiednio nowoczesna suszarka do włosów, może być wygodniejsza, ponieważ nowe modele wyposażone są w czujnik nawilżenia włosów. Suszarka do włosów z czujnikiem zapobiega nadmiernemu przesuszeniu włosów, w suszarkach bez czujnika istnieje większe ryzyko przesuszenia i zniszczenia włosa, a ich używanie wymaga doświadczenia oraz wprawy. Alternatywą dla klasycznego urządzenia, może być suszarka do włosów z zimnym nawiewem, która, pomimo tego, że suszy włosy nieco dłużej, to minimalizuje ryzyko ich przesuszenia, a dodatkowo zimne powietrze zamyka łuski, nadając blasku i sprężystości.

Rozczesywanie włosów suszarko-lokówką

2w1 szczotka i suszarka do włosów o małej mocy

Suszarko-lokówka, czyli szczotka 2w1, to urządzenie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu, w tym samym czasie pozwala na suszenie i modelowanie włosów. Tradycyjne szczotki 2w1 działają, wykorzystując niższą temperaturę, w porównaniu z klasyczną lokówką, co pozytywnie wpływa na kondycję i stan zdrowia włosów. Wysokie temperatury niszczą włosy, elektryzują, wysuszają i osłabiają, dlatego dobrym wyborem, jest suszarko lokówka z naturalnym włosiem lub ceramiczną końcówką, która wygładzając i nabłyszczając włosy, nadaje im zdrowego blasku. Suszarko-lokówka z rankingu to zdecydowanie dobra propozycja dla kobiet, nie jest jednak w pełni w stanie zastąpić suszarki, a może stanowić uzupełnienie. Czas suszenia włosów suszarko lokówką jest znacznie dłuższy niż mocną suszarką. Urządzenie 2w1 nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o delikatne modelowanie włosów przy jednoczesnym suszeniu, pozwala zakręcać włosy, ale w odróżnieniu od klasycznej lokówki nie pozwoli uzyskać misternych loków.

Suszarka do włosów ze szczotką

Dużą zaletą suszarki ze szczotką jest możliwość ustawienie zimnego nadmuchu, w połączeniu z ceramiczną końcówką i jonizacją włosy nie niszczą się tak, jak przy standardowej suszarce do włosów. Funkcja jonizacji ułatwia rozczesywanie włosów, a ceramiczna końcówka nie narusza struktury w odróżnieniu od klasycznego grzebienia.

Ranking suszarko-lokówek do włosów Sierpień 2021

Najlepsza profesjonalna suszarka do włosów o dużej mocy

Fryzjerska suszarka do włosów z tabeli rankingowej to podstawowe wyposażenie każdego salonu fryzjerskiego. Od jakości sprzętu i umiejętności fryzjera zależy, czy klienci wracają do salonu na zabiegi upinania i koloryzacji. Nawet najlepszy fryzjer bez odpowiedniego sprzętu nie będzie w stanie sprostać wymaganiom klienta. Profesjonalna suszarka do włosów z jonizacją, która jest bezpieczna dla klientów, to podstawowe kryterium, którym należałoby się kierować, wybierając najlepszy model suszarki. Suszarki do włosów z generatorem jonów na stałe zagościły do największych salonów fryzjerskich i cieszą się coraz większą popularnością, wśród doświadczonych specjalistów. Neutralizacja dodatnich jonów nagromadzonych na włosach, w wyniku termicznej obróbki pozwala na uzyskanie doskonałych wrażeń z odświeżonej fryzury. Profesjonalne suszarki do włosów cechują się specjalistyczną budową wkładu grzejnego, wykonanie elementy rozgrzewającego powietrze w technologii ceramiczno-turmalinowej, pozwalają na równomierne nagrzewanie masy powietrza przepływającego przez suszarkę, co przeciwdziała przegrzewaniu włosów. Suszenie suszarką z jonizacją powinno odbywać się zimnym powietrzem, ponieważ ciepło otwiera łuski włosa, a zimne powietrze wraz z jonami ujemnymi zamyka łuski, nadając piękną gładką strukturę, podkreślają kolor i blask włosa. Dlatego ważne, aby profesjonalna suszarka umożliwiała regulację prędkości wylatującego powietrza oraz temperatury. Zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem dla włosa jest suszenie chłodniejszym powietrzem, jednak przy nieodpowiedniej sile podmuchu, proces ten może się znacząco wydłużać, dlatego tak istotna jest, ilość wydmuchiwanego przez suszarkę powietrza. Producentów profesjonalnych suszarek ogranicza waga urządzenia, a właściwie komfort całodziennego używania suszarki. Pierwsze wynalezione suszarki miały 2 kg, ciężko sobie wyobrazić dzisiaj kilkugodzinną pracę takim ciężkim urządzeniem. Dobra profesjonalna suszarka z rankingu powinna ważyć około 600 gram. zachowując podstawowe parametry takie jak:

cicha suszarka do włosów
 • Moc na poziomie 2000W.
 • Prędkości przepływu powietrza przynajmniej 120 km/h.
 • Jonizacja dla podkreślenia koloryzacji, wygładzenia włosów i nadania im zdrowego wyglądu.
 • Przynajmniej dwie regulacje temperatury i nadmuchu.
 • Nawiew zimnego powietrza wspierającego jonizację umiejscowiony centralnie.
 • Możliwość wymiany filtra powietrza w suszarce.
 • Odpowiednio długi przewód, nie krótszy niż 2,5 m.
 • Zestaw dyfuzorów, koncentratorów i pozostałych akcesoriów.

Ranking profesjonalnych suszarek fryzjerskich Sierpień 2021

Dobra suszarka do włosów

Dobra suszarka to przede wszystkim urządzenie dopasowane do potrzeb i rodzaju włosów. Do grubych włosów zaleca się suszarki o mocy przynajmniej 2000 W, dzięki mocnej sile podmuchu i optymalnej temperaturze suszenia, włosy można osuszyć w kilka minut. Słabe suszarki będą wymagały poświecenia większej ilości czasu do wysuszenia włosów, co nie zawsze w pośpiechu jest możliwe, a to prowadzi do przykrych powikłań. Niedosuszona skóra głowy źle znosi wilgoć i resztki wody.

Pozostawienie wilgotnej, nieosuszonej skóry głowy może powodować łupież, ponieważ ciepło i wilgoć sprzyja rozrastaniu się drożdżaków Malassezia.

Łupież we włosach potrafi popsuć każdą nawet najlepiej ułożoną fryzurę, w dodatku pozbycie się łupieżu z głowy, wcale nie należy do najszybszych i najłatwiejszych.

Mocna suszarka z rankingu jest w stanie wysuszyć włosy w sposób prawidłowy, silny podmuch wiatru i wysoka temperatura otwiera łuski włosa, dlatego tak ważne jest po wysuszeniu, jest wydmuchanie fryzury zimnym zjonizowanym powietrzem, która skutecznie zamyka łuski włosa, nadając fryzurze blask i niwelując elektryzowanie się włosów.

Suszenie włosów z dyfuzorem

Suszarka do włosów do 100 zł powinna mieć już funkcje jonizacji i odpowiednią moc, aby poradzić sobie z grubymi włosami, należy pamiętać, aby nie przegrzewać nadmiernie włosów, ponieważ prowadzi to do ich zniszczenia, rozdwajania się końcówek itp.

Suszarka do włosów z dyfuzorem – kiedy stosować?

Rankingowa suszarka do włosów z dyfuzorem to rozwiązanie szczególnie istotne dla kręconych włosów, za pobiega puszeniu się zakręconej czupryny. Istotna jest również długość kolców, krótkie kolce dyfuzora służą do podtrzymania włosów lokowanych i zapobiegają właśnie puszeniu, długie wypustki natomiast podnoszą włosy od samej nasady, co zwiększa objętość fryzury o pofalowanym charakterze. Zadaniem dyfuzora jest rozproszenie siły nadmuchu i równomierne dostarczenie podmuchu do nasady włosa, bez rozdmuchiwania i plątania zakręconych włosów.

Cicha suszarka do włosów

Bezgłośna suszarka do włosów o niskiej mocy to dobre rozwiązanie dla cienkich i krótkich włosów. Suszarka o mniejszej mocy może być stosowana przy rzadkich włosach lub krótkich fryzurach, wówczas podmuch jest silny, ale włosy nie są tak mocno podgrzewane, jest to istotne z punktu widzenia osłabienia struktury pozostałych włosów.

Najcichsza suszarka do włosów z rankingu emituje hałas o natężeniu nieprzekraczającym 60dB, dla porównania klasyczne suszarki domowe wytwarzają nawet 85 dB. Ultra cicha suszarka do włosów o dużym podmuchu może emitować nawet 65 dB przy wylocie powietrza z prędkością 145 km/h.

Niektóre suszarki wyposażone są tłumik hałasu, z możliwością jego demontażu, to specjalnie wyprofilowana końcówka wlotu powietrza do suszarki, która obniża skutecznie poziom decybeli.

Ranking cichych suszarek do włosów Sierpień 2021

Mała suszarka do włosów

Składana suszarka do włosów to sposób na zaoszczędzenie miejsca w szafce łazienkowej lub torbie z bagażem. Kompaktowa suszarka z rankingu charakteryzuje się składaną rączką oraz silnikiem o nieco mniejszej mocy niż suszarki o dużej mocy powyżej 2000 W. Mała suszarka do włosów z jonizacją może mieć nawet 1000 W, słabszy podmuch powietrza przy gęstych włosach wydłuża proces suszenia włosów, jednak pozytywnie wpływa na zdrowie włosów. Mała suszarka do włosów z dyfuzorem to dobre rozwiązanie do suszenia kręconych i pofalowanych włosów, niewielka moc to także niższa temperatura suszenia, a to z kolei chroni włosy przed przegrzaniem, przesuszeniem i rozdwajającymi się końcówkami. Dyfuzor ułatwia dokładne osuszenie skóry głowy, co jest istotne, aby zapobiec wystąpienia łupieżu.

Ranking małych suszarek do włosów Sierpień 2021

Najlepsza suszarka do włosów kręconych

Najlepsza suszarka do włosów kręconych z rankingu powinna być wyposażona w dyfuzor, zapobiega on rozwiewaniu loków, co jest istotne przy modelowaniu fryzury. Dla uzyskania idealnych loków konieczne jest modelowanie końcowe zimnym powietrzem, ponieważ to ono właśnie nadaje błysku i zamyka łuski włosa.

Lokówko-suszarka do włosów krótkich może pełnić funkcję klasycznej suszarki do włosów, z pewnością niższa temperatura suszenia jest zdrowsza dla włosa. Przy odpowiednio krótkich kręconych włosach lokówko suszarką można modelować fryzurę. Suszarka do włosów z obrotową szczotką charakteryzuje się niższą mocą w okolicach 1000 W, co przekłada się głównie na niższą prędkość wylotu powietrza. Mniejszy podmuch powoduje, podwyższenie temperatury powietrza wylotowego. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się do modelowania fryzury, jednak długotrwałe nagrzewanie włosów może skutkować uszkodzeniem jego struktury.

Suszarka do włosów turystyczna

Suszarka do włosów podróżna w większości przypadków ma mniejsza moc, rozmiar i wagę od klasycznej suszarki. Szczególnie niską mocą i rozmiarem cechuje się suszarka samochodowa, którą można podłączyć do zapalniczki. Moc takiej suszarki rankingowej z reguły wynosi około 150W, jest to jednak lepsze rozwiązanie od suszenia głosy samym ręcznikiem, który nie jest w stanie dobrze osuszyć skóry głowy, co wywołać może łupież. Suszarka do włosów 12 V zajmuje mało miejsca, większość z modeli ma składaną rączkę i bez problemu mieści się w damskiej walizce, nie zajmując przy tym wiele miejsca. Suszarka do włosów ze zwijanym kablem to dodatkowe udogodnienie dla tych, którzy nie lubią plączących się kabli. Takie połączenie sprawia, że praktyczna suszarka, jest kompaktowa i nadaje się doskonale na wyjazd nad jezioro, morze dla całej rodziny lub wszędzie tam, gdzie trzeba wysuszyć głowę po deszczu, a brakuje dostępu do gniazdka 230 V.

Kobieta z lokami trzymająca suszarkę do włosów

Suszarka do włosów bezprzewodowa

Bezprzewodowa suszarka do włosów to alternatywa dla suszarki samochodowej, szczególnie tam, gdzie zabrać samochodu nie można, jak plaża, góry, rezerwat, park itp. Suszarka do włosów na akumulator jest z racji wbudowanej baterii, cięższa od innych modeli przewodowych, dlatego dobrą alternatywą może być suszarka do włosów na USB, która pozwala na podłączenie do powerbanka, który zwykle się zabiera tam, gdzie brakuje prądu, aby naładować aparat lub smartfon. Ponadto suszarka do włosów na USB, umożliwia wysuszenie włosów, wykorzystując adapter lub gniazdko USB w samochodzie.

Suszarka do włosów hotelowa

Suszarka do włosów montowana na ścianie może być także zamontowana w domowej łazience, charakterystyczny dla hotelowej suszarki jest uchwyt ścienny, umożliwiający odwieszenie suszarki. Suszarka do włosów z uchwytem ściennym jest dobrym rozwiązaniem dla tych, co nie mają za dużo miejsca w szafkach łazienkowych. Suszarki hotelowe z rankingu zwykle mają moc na poziomie 1200 W, są za to niezwykle ciche, pracująca suszarka wytwarza hałas o natężeniu 65 dB. Suszarka łazienkowa to dobry pomysł dla tych, którzy chcą ukryć plączące się przewody, baza suszarki hotelowej przymocowana do ściany, umożliwia stałe podłączenie do sieci 230 V. Suszarki hotelowe mają wiele zabezpieczeń, jednym z nich jest podwójny bezpiecznik przed przegrzaniem, ale także włącznik naciskowy, który zabezpiecza przed pozostawieniem włączonej suszarki. Większość suszarek hotelowym dla bezpieczeństwa ma dwa włączniki, jeden na suszarce, a drugi na bazie ściennej.

Inteligentna suszarka do włosów

Inteligentna suszarka do włosów z tabeli rankingowej to przede wszystkim czujniki, które automatycznie dostosowują parametry urządzenia do potrzeb włosów. Inteligentna suszarka to zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa dla Twoich włosów, dzięki wbudowanym cyfrowym czujnikom wilgotności, temperatury powierzchni włosów, kontrolując parametry, chroni strukturę włosa przed przegrzaniem, dostosowując temperaturą wydmuchiwanego powietrza. Większość modeli może pracować w dwóch trybach, delikatnym i intensywnym, inteligentne sterowanie temperaturą suszenia pozwala, na uzyskanie miękkich, zdrowych i lśniących włosów, bez obawy o zniszczenie końcówek.

Pytania i odpowiedzi na temat suszarek do włosów:

końcówki suszarek do włosów

Jak używać suszarki z dyfuzorem?

Dyfuzor rozprasza powietrze, pozwalając wysuszyć większą powierzchnię w bezpieczny sposób przy wyższej temperaturze powietrza, suszenie powinno odbywać się od nasady włosa, co powoduje zwiększenie objętości fryzury. Należy w pierwszej kolejności osuszyć z kapiącej wody włosy, nie trąc ich, a delikatnie wyciskając. Następnie pochylając się do przodu, należy od nasady suszyć włosy z użyciem dyfuzora. W ten sposób fryzura nabierze objętości.

Czy suszarka niszczy włosy?

Suszarka sama w sobie nie niszczy włosów, to nieodpowiednie używanie suszarki wpływa na zniszczenie włosów. Najczęściej zniszczenie włosów występuje w wyniku suszenia przy nadmiernej temperaturze powietrza. To sprawia, że włosy są przesuszone, rozdwajają się końcówki i matowieją, w wyniku otwarcia łusek włosowych.

Jak w zdrowy sposób suszyć włosy?

Najlepiej suszyć włosy z mocnym podmuchem powietrza, ale niską temperaturą, im temperatura niższa tym włosy są bezpieczniejsze. Dłuższe osuszanie włosów zimnym powietrzem jest zdrowsze od przegrzewania gorącym podmuchem. Jeżeli się spieszysz, to osusz szybko włosy ciepłym powietrzem, używając na koniec zimnego powietrza z jonizacją, w celu zamknięciu łusek włosa, nada to im blasku i pozostaną zdrowe.

Jaką suszarkę wybrać do zniszczonych włosów?

Do cienkich lub zniszczonych włosów istotne jest, aby wybrać suszarkę z zimnym podmuchem, który nie otwiera łusek włosa. Suszarki z zimnym nadmuchem powinny być także stosowane przy cienkich i rzadkich włosach.

Jak chronić włos przed przegrzaniem?

Przede wszystkim nie trzymać suszarki w jednym miejscu na najwyższych zadanych temperaturach. Można także przed suszeniem nałożyć na włosy termo ochronną piankę, żel lub spray, zabezpieczając tym samym włosy przed przegraniem, przesuszeniem oraz spaleniem.

Czy suszarka wpadająca do wanny jest niebezpieczna?

To jeden z popularnych mitów wykorzystywanych w filmach science-fiction, większość dobrych suszarek ma zainstalowany bezpiecznik przepięciowy zabezpieczający przed zwarciem, podobnie instalacja domowa nie pozwoli na przepięcie, bo wcześniej „wyskaczą” bezpieczniki.

Najlepsze suszarki do włosów wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Sierpień 2021

1 opinia

 1. przydatny ranking suszarek do włosów- widzę że stawiacie na to, by suszarka była bezpieczna i nie niszczyła włosów i to się ceni, nie każdego stać na profesjonalną suszarkę, ale na przecież za niewielkie pieniądze można kupić suszarkę z jonizacją i takie też mają dobre opinie i zawiera je wasz ranking, dzięki!

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.