Ranking TOP 10: Laptop do 1500 zł

Laptop do 1500 zł

Znalezienie odpowiedniego laptopa może przyprawiać o zawrót głowy, poza wyglądem, liczy się bogate wnętrze i sprawność, która z czasem nie obniży się do dokuczliwego poziomu pracy. Do obsługi podstawowych biurowych narzędzi nie potrzeby jest przysłowiowy kombajn, rezygnując z dotykowego ekranu, dodatkowej karty graficznej i innych gamingowych funkcji, można kupić laptop do 1500 zł o dobrych parametrach, który szybko działa.

Warto wiedzieć, na co postawić wybierając laptopa do pracy i co sprawia, że z czasem komputer potrzebuje więcej czasu na uruchomienie prostych programów lub przeglądarki. Nie szukaj już na forum, zapoznaj się z naszym poradnikiem, wybierz rankingowy laptop w dobrej cenie. Podpowiadamy: jaki laptop kupić za 1500 zł?

Ranking laptopów do 1500 zł Czerwiec 2021

Sprawdź również ranking laptopów do 2000 zł

Tani laptop do domowego użytku

Laptop do pracy zdalnej z domu

Kiedy masz zamiar kupić, tani dobry laptop do 1500 zł musisz wziąć pod uwagę, jakie parametry może mieć komputer w tym przedziale cenowym. Jednym z ważniejszych parametrów świadczących o wydajności laptopa jest procesor. Modele laptopów z kilku rdzeniowymi jednostkami obliczeniowymi zapewniają płynniejszą pracę niż laptop jednordzeniowy. Nie ważne ile kosztuje laptop, każdy wyposażony jest w pamięć podręczną RAM i dysk pełniący funkcję magazynu danych. Najlepszy laptop do 1500 zł powinien mieć zainstalowane przynajmniej 8GB RAM oraz dysk o pojemności 128 GB. Warto zwrócić uwagę, jakiego typu dysk jest zainstalowany w tanim laptopie. Najtańsze są dyski o mniejszej pojemności wykonane w technologii HDD, znacznie lepiej jednak radzą sobie dyski SSD, które są nie tylko szybsze, ale również droższe. Stawiając na jakość i szybkość działania, trzeba odrzucić oszczędność lub ilość. Klasyczny dysk HDD nadaje się jako magazyn danych, na którym nie znajduje się system operacyjny i oprogramowanie. Chcąc kupić laptop tanio i z dużym dyskiem, warto postawić na hybrydowe rozwiązanie – SSHD. Najlepszy laptop przede wszystkim dopasowany powinien być do potrzeb, ale niezależnie od tego, czy ma to być laptop gamingowy za 1500 zł, laptop dla studenta, czy też laptop edukacyjny dla dziecka, powinien działać płynnie. Jeżeli dalej zastanawiasz się, jaki laptop wybrać do 1500 zł to sprawdź listę modeli z rankingu.

Laptop dla dzieci do edukacji

Na pewnym etapie rozwoju, nie wystarcza już zabawkowy laptop edukacyjny dla dziecka, zamiast tego potrzebny jest wydajny laptop do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Laptop dla dziecka to już nie tylko miejsce rozrywki pozwalające na gry i przeglądanie sieci, ale również miejsce nauki. Większość modeli wyposażona jest w bezprzewodowe moduły WiFi, pozwalające korzystać z dostępu do Internetu wstędze tam, gdzie dociera zasięg WiFi. Do komunikacji z nauczycielem laptop dziecięcy musi mieć wbudowany mikrofon i kamerkę, zewnętrzne wyjście słuchawkowe jack 3.5 mm umożliwia podłączenie słuchawek, co pozwoli dziecku na edukację bez rozpraszania przez otoczenie.

Tani laptop z rankingu dla dziecka, jeżeli nie miałby zbyt pojemnego dysku, to warto zadbać, aby miał szybkie złącze USB 3.0, dzięki czemu możliwy będzie szybki transfer danych na dysk zewnętrzny. Dyski zewnętrzne cieszą się dużą trwałością, ponieważ podłączone są do laptopa głównie po to, aby zabezpieczyć lub zgrać jakieś dane, zdjęcia lub filmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zgrać zdjęcia oraz filmy na dysk przenośny i zabrać tylko dysk ze sobą, który po podłączeniu do Smart TV pozwoli na odtworzenie plików multimedialnych bez laptopa. Laptop dla dziewczynki, czy chłopca z rankingu powinien być wyposażony w funkcję Bluetooth, która umożliwia wymianę danych między urządzeniami bez przewodu takimi jak: słuchawki bezprzewodowe, smartfon, głośnik bezprzewodowy, smartwatch itp.

mini laptop do torebki

Mini laptop do torebki

Mały laptop z naszego rankingu dobrze sprawdza się w podróży oraz jest na tyle poręczny, żeby zabrać go na uczelnie. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie: lepiej zdecydować się na laptop 13 cali, czy laptop 12 cali? Niezależnie od wyboru mini laptop powinien zmieścić się do przeciętnej wielkości torebki damskiej. Do plecaka można bez problemu zmieścić standardowej wielkości laptop – 15,6’’, ale cienkie laptopy za 1500 zł z reguły nie są zbyt ciężkie dlatego, dobrze jest wybrać odpowiedni rozmiar, który nie będzie wymagać noszenia dodatkowej torby.

Laptop dla studenta zamiast zeszytu

Cienki i lekki laptop dla studenta to na pewnych kierunkach narzędzie pracy, szczególnie jeżeli chodzi o kierunki informatyczne, projektowe czy przyszłych inżynierów. Rankingowy lekki laptop na studia pozwala mieć szerszy dostęp do materiałów i oprogramowania niż telefon, za każdym razem, kiedy jest pod ręką. Poręczny laptop pozwala na sporządzenie materiałów edukacyjnych w cyfrowej formie, nagranie wykładów lub wykonanie zdjęcia tablicy do notatek. Na różnych kierunkach mogą być potrzebne laptopy o różnej wydajności, do płynnej obsługi specjalistycznego oprogramowania. Jest kilka cech wspólnych dla podręcznych laptopów, do których można zaliczyć: solidną obudowę, wytrzymałą baterię, wydajne podzespoły, niską wagę i matowy ekran, zapobiegający odbijaniu się światła.

Laptop do pracy zdalnej lub w terenie

Minimalistyczny wygląd rankingowego laptopa do pracy nadaje biznesowego i eleganckiego wyglądu, a zmniejszoną funkcjonalność można rozbudować poprzez stację dokującą. Takie rozwiązanie zapobiega ciągłemu podłączaniu i odpinaniu wtyczek do kilku monitorów, audio, drukarki, zewnętrznej klawiatury oraz myszki. Niewielki ekran o przekątnej 14 cali w zupełności powinien wystarczyć do typowej biurowej pracy, w końcu na stanowisku w domu lub biurze można mieć podłączony większy ekran i tylko wpiąć laptopa z rankingu do stacji dokującej, lub do rozbudowanego adaptera.

Laptop za 1500 do pracy w terenie

Laptop do pracy biurowej powinien być lekki, aby z łatwością przenieść komputer do salki konferencyjnej, czy na spotkanie biznesowe. Przy niewielkich gabarytach rankingowego laptopa biznesowego, warto pochylić się nad generacją procesora, nowsze są bardziej efektywne energetycznie, a co się z tym wiąże, bateria dłużej trzyma. Dysk SSD lub M.2 nie ma wbudowanej wirującej tarczy i silnika, dlatego także jest energooszczędnym rozwiązaniem. Lekki laptop do pracy biurowej powinien mieć tzw. wyspową klawiaturę, dzięki czemu pisanie jest łatwiejsze i bardziej komfortowe, wszystko za sprawą większych odstępów między klawiszami. Jak wiadomo, klawiatura jest dość często wykorzystywana przy pracy biurowej, nie tylko przy sporządzaniu dokumentów, ale potrzebna jest do wysyłania maili, wyszukiwania w Internecie oraz komunikacji z innymi pracownikami. Biznesowy laptop z rankingu powinien zapewniać komfortową pracę, dlatego musi mieć wbudowaną kamerkę, która przydaje się do wideo rozmów, szczególnie kiedy rozmowa jest na wstępnych etapach. W laptopie do pracy nie powinno zabraknąć szybkiego złącza USB 3.1 oraz HDMI, które może być potrzebne do podłączenia ekranu lub rzutnika.

Jakość matrycy w funkcjonalnym laptopie

Matowa matryca w laptopie za 1500 zł

Matryca to ekran wyświetlacza, na który bez podłączonych zewnętrznych źródeł obrazu, przyjdzie patrzeć nieustannie podczas korzystania z rankingowego laptopa. Najbardziej popularne w nowoczesnych laptopach są matryce IPS, które zapewniają doskonałe kąty widzenia, jasne podświetlenie obrazu i dobre odwzorowanie kolorów. Większość osób, pracujących przy komputerze zwraca szczególną uwagę na jakość matrycy, ponieważ odpowiada ona za zmęczenie wzroku, przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekran. Warto, żeby matryca była matowa, odbijające się światło nadwyręża wzrok i zmniejsza widoczność. Wybierając laptopa z rankingu ze zintegrowaną grafiką, można w zamian otrzymać rozdzielczość natywną wyświetlacza na poziomie przynajmniej FHD, droższe modele laptopów mają rozdzielczość sięgającą nawet 4K. Zintegrowana karta graficzna w laptopie w zupełności wystarcza do obsługi popularnych programów biurowych, CRM, ERP, oglądania filmów, czy obsługi programów graficznych, bez zaawansowanych obiektów 3D wymagających renderowania.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

Jakie marki laptopów można kupić w Polsce?

Lenovo, HP, Dell, Acer, Asus, Microsoft, Apple, Razer, MSI, Samsung.

Czy należy wykonywać kalibrację Baterii?

Baterię w laptopie należy przynajmniej raz w tygodniu rozładować poniżej 50%, aby zwiększyć efektywność jej wytrzymałości. Częste rozładowywanie baterii do poziomu poniżej 30% może skrócić jej żywotność. Pełne rozładowanie do zera powinno mieć miejsce raz do dwóch razy w roku.

Czy klawiatura w laptopach jest standaryzowana?

Standaryzowane jest rozmieszczenie klawiszy, kupując laptopa w Polsce, nie trzeba się przejmować niezrozumiałymi znakami. Wielkość klawiszy, ich odległość od siebie, kształt, podświetlanie itp. to standardy producentów, które mogą od siebie nieco odbiegać.

Laptopy wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Czerwiec 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Ranking TOP 10: Witaminy dla seniora

Od dawna wiadomo jakie istotne znaczenie mają witaminy i minerały dla człowieka. Osoby starsze szczególnie narażone są na brak apetytu i związaną z tym anemię. Suplementacja z wiekiem nabiera kluczowego znaczenia do stanu zdrowia i kondycji fizyczno-psychicznej. Z tego właśnie powodu dobrze jest zadbać o odpowiednią dietę i suplementację.

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.