Ranking TOP 10: Najlepszy laptop do 1500 zł – 2024

Znalezienie odpowiedniego laptopa może przyprawiać o zawrót głowy, poza wyglądem, liczy się bogate wnętrze i sprawność, która z czasem nie obniży się do dokuczliwego poziomu pracy.

Jaki laptop do 1500 zł wybrać?

Do obsługi podstawowych biurowych narzędzi nie potrzeby jest przysłowiowy kombajn, rezygnując z dotykowego ekranu, dodatkowej karty graficznej i innych gamingowych funkcji, można kupić laptop do 1500 zł o dobrych parametrach, który szybko działa. Warto wiedzieć, na co postawić wybierając laptopa do pracy i co sprawia, że z czasem komputer potrzebuje więcej czasu na uruchomienie prostych programów lub przeglądarki. Nie szukaj już na forum, zapoznaj się z naszym poradnikiem, wybierz rankingowy laptop w dobrej cenie. Podpowiadamy: jaki laptop kupić za 1500 zł?

Ranking laptopów do 1500 zł luty 2024

Sprawdź również ranking laptopów do 2000 zł

Tani laptop do domowego użytku

Laptop do pracy zdalnej z domu

Kiedy masz zamiar kupić, tani dobry laptop do 1500 zł musisz wziąć pod uwagę, jakie parametry może mieć komputer w tym przedziale cenowym. Jednym z ważniejszych parametrów świadczących o wydajności laptopa jest procesor. Modele laptopów z kilku rdzeniowymi jednostkami obliczeniowymi zapewniają płynniejszą pracę niż laptop jednordzeniowy. Nie ważne ile kosztuje laptop, każdy wyposażony jest w pamięć podręczną RAM i dysk pełniący funkcję magazynu danych. Najlepszy laptop do 1500 zł powinien mieć zainstalowane przynajmniej 8GB RAM oraz dysk o pojemności 128 GB. Warto zwrócić uwagę, jakiego typu dysk jest zainstalowany w tanim laptopie. Najtańsze są dyski o mniejszej pojemności wykonane w technologii HDD, znacznie lepiej jednak radzą sobie dyski SSD, które są nie tylko szybsze, ale również droższe. Stawiając na jakość i szybkość działania, trzeba odrzucić oszczędność lub ilość. Klasyczny dysk HDD nadaje się jako magazyn danych, na którym nie znajduje się system operacyjny i oprogramowanie. Chcąc kupić laptop tanio i z dużym dyskiem, warto postawić na hybrydowe rozwiązanie – SSHD. Najlepszy laptop przede wszystkim dopasowany powinien być do potrzeb, ale niezależnie od tego, czy ma to być laptop gamingowy za 1500 zł, laptop dla studenta, czy też laptop edukacyjny dla dziecka, powinien działać płynnie. Jeżeli dalej zastanawiasz się, jaki laptop wybrać do 1500 zł to sprawdź listę modeli z rankingu.

Najlepszy laptop dla dzieci do edukacji

Na pewnym etapie rozwoju, nie wystarcza już zabawkowy laptop edukacyjny dla dziecka, zamiast tego potrzebny jest wydajny laptop do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Laptop dla dziecka to już nie tylko miejsce rozrywki pozwalające na gry i przeglądanie sieci, ale również miejsce nauki. Większość modeli wyposażona jest w bezprzewodowe moduły WiFi, pozwalające korzystać z dostępu do Internetu wstędze tam, gdzie dociera zasięg WiFi. Do komunikacji z nauczycielem laptop dziecięcy musi mieć wbudowany mikrofon i kamerkę, zewnętrzne wyjście słuchawkowe jack 3.5 mm umożliwia podłączenie słuchawek, co pozwoli dziecku na edukację bez rozpraszania przez otoczenie.

Tani laptop z rankingu dla dziecka, jeżeli nie miałby zbyt pojemnego dysku, to warto zadbać, aby miał szybkie złącze USB 3.0, dzięki czemu możliwy będzie szybki transfer danych na dysk zewnętrzny. Dyski zewnętrzne cieszą się dużą trwałością, ponieważ podłączone są do laptopa głównie po to, aby zabezpieczyć lub zgrać jakieś dane, zdjęcia lub filmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zgrać zdjęcia oraz filmy na dysk przenośny i zabrać tylko dysk ze sobą, który po podłączeniu do Smart TV pozwoli na odtworzenie plików multimedialnych bez laptopa. Laptop dla dziewczynki, czy chłopca z rankingu powinien być wyposażony w funkcję Bluetooth, która umożliwia wymianę danych między urządzeniami bez przewodu takimi jak: słuchawki bezprzewodowe, smartfon, głośnik bezprzewodowy, smartwatch itp.

mini laptop do torebki

Mini laptop do torebki

Mały laptop z naszego rankingu dobrze sprawdza się w podróży oraz jest na tyle poręczny, żeby zabrać go na uczelnie. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie: lepiej zdecydować się na laptop 13 cali, czy laptop 12 cali? Niezależnie od wyboru mini laptop powinien zmieścić się do przeciętnej wielkości torebki damskiej. Do plecaka można bez problemu zmieścić standardowej wielkości laptop – 15,6’’, ale cienkie laptopy za 1500 zł z reguły nie są zbyt ciężkie dlatego, dobrze jest wybrać odpowiedni rozmiar, który nie będzie wymagać noszenia dodatkowej torby.

Najlepszy laptop dla studenta zamiast zeszytu

Cienki i lekki laptop dla studenta to na pewnych kierunkach narzędzie pracy, szczególnie jeżeli chodzi o kierunki informatyczne, projektowe czy przyszłych inżynierów. Rankingowy lekki laptop na studia pozwala mieć szerszy dostęp do materiałów i oprogramowania niż telefon, za każdym razem, kiedy jest pod ręką. Poręczny laptop pozwala na sporządzenie materiałów edukacyjnych w cyfrowej formie, nagranie wykładów lub wykonanie zdjęcia tablicy do notatek. Na różnych kierunkach mogą być potrzebne laptopy o różnej wydajności, do płynnej obsługi specjalistycznego oprogramowania. Jest kilka cech wspólnych dla podręcznych laptopów, do których można zaliczyć: solidną obudowę, wytrzymałą baterię, wydajne podzespoły, niską wagę i matowy ekran, zapobiegający odbijaniu się światła.

Laptop do pracy zdalnej lub w terenie

Minimalistyczny wygląd rankingowego laptopa do pracy nadaje biznesowego i eleganckiego wyglądu, a zmniejszoną funkcjonalność można rozbudować poprzez stację dokującą. Takie rozwiązanie zapobiega ciągłemu podłączaniu i odpinaniu wtyczek do kilku monitorów, audio, drukarki, zewnętrznej klawiatury oraz myszki. Niewielki ekran o przekątnej 14 cali w zupełności powinien wystarczyć do typowej biurowej pracy, w końcu na stanowisku w domu lub biurze można mieć podłączony większy ekran i tylko wpiąć laptopa z rankingu do stacji dokującej, lub do rozbudowanego adaptera.

Laptop za 1500 do pracy w terenie

Laptop do pracy biurowej powinien być lekki, aby z łatwością przenieść komputer do salki konferencyjnej, czy na spotkanie biznesowe. Przy niewielkich gabarytach rankingowego laptopa biznesowego, warto pochylić się nad generacją procesora, nowsze są bardziej efektywne energetycznie, a co się z tym wiąże, bateria dłużej trzyma. Dysk SSD lub M.2 nie ma wbudowanej wirującej tarczy i silnika, dlatego także jest energooszczędnym rozwiązaniem. Lekki laptop do pracy biurowej powinien mieć tzw. wyspową klawiaturę, dzięki czemu pisanie jest łatwiejsze i bardziej komfortowe, wszystko za sprawą większych odstępów między klawiszami. Jak wiadomo, klawiatura jest dość często wykorzystywana przy pracy biurowej, nie tylko przy sporządzaniu dokumentów, ale potrzebna jest do wysyłania maili, wyszukiwania w Internecie oraz komunikacji z innymi pracownikami. Biznesowy laptop z rankingu powinien zapewniać komfortową pracę, dlatego musi mieć wbudowaną kamerkę, która przydaje się do wideo rozmów, szczególnie kiedy rozmowa jest na wstępnych etapach. W laptopie do pracy nie powinno zabraknąć szybkiego złącza USB 3.1 oraz HDMI, które może być potrzebne do podłączenia ekranu lub rzutnika.

Jakość matrycy w funkcjonalnym laptopie

Matowa matryca w laptopie za 1500 zł

Matryca to ekran wyświetlacza, na który bez podłączonych zewnętrznych źródeł obrazu, przyjdzie patrzeć nieustannie podczas korzystania z rankingowego laptopa. Najbardziej popularne w nowoczesnych laptopach są matryce IPS, które zapewniają doskonałe kąty widzenia, jasne podświetlenie obrazu i dobre odwzorowanie kolorów. Większość osób, pracujących przy komputerze zwraca szczególną uwagę na jakość matrycy, ponieważ odpowiada ona za zmęczenie wzroku, przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekran. Warto, żeby matryca była matowa, odbijające się światło nadwyręża wzrok i zmniejsza widoczność. Wybierając laptopa z rankingu ze zintegrowaną grafiką, można w zamian otrzymać rozdzielczość natywną wyświetlacza na poziomie przynajmniej FHD, droższe modele laptopów mają rozdzielczość sięgającą nawet 4K. Zintegrowana karta graficzna w laptopie w zupełności wystarcza do obsługi popularnych programów biurowych, CRM, ERP, oglądania filmów, czy obsługi programów graficznych, bez zaawansowanych obiektów 3D wymagających renderowania.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat laptopów do 1500 zł:

Laptop do 1500 zł

Jakie marki laptopów można kupić w Polsce?

Lenovo, HP, Dell, Acer, Asus, Microsoft, Apple, Razer, MSI, Samsung.

Czy należy wykonywać kalibrację Baterii?

Baterię w laptopie należy przynajmniej raz w tygodniu rozładować poniżej 50%, aby zwiększyć efektywność jej wytrzymałości. Częste rozładowywanie baterii do poziomu poniżej 30% może skrócić jej żywotność. Pełne rozładowanie do zera powinno mieć miejsce raz do dwóch razy w roku.

Czy klawiatura w laptopach jest standaryzowana?

Standaryzowane jest rozmieszczenie klawiszy, kupując laptopa w Polsce, nie trzeba się przejmować niezrozumiałymi znakami. Wielkość klawiszy, ich odległość od siebie, kształt, podświetlanie itp. to standardy producentów, które mogą od siebie nieco odbiegać.

Laptopy wyróżnione przez redakcję 2024

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

2 opinie
  1. Moim zdaniem najlepszy tani laptop do 1500 będzie na prawdę podstawowym sprzętem, na którym można pracować ale nie da się pograć, bo chyba że proste gry bez grafiki. Wybierając laptop do 1500 z czegoś zawsze trzeba rezygnować, najczęściej jest to panel dotykowy monitora, karta graficzna, częstotliwość odświeżania matrycy szybki dysk ssd itp. Kolejka wyrzeczeń jest dość długa. Moja rada jest taka, decydując się na laptop do 1500 nie rezygnuj z tego co ma wpływ na szybkość działania samego systemu operacyjnego jak dysk, pamięć, procesor itp. Lepiej zrezygnować z tanich bajerów jak duży dysk HDD no chyba że chcesz w kompie trzymać dużo zdjęć. Tak więc dobry tani laptop to wydajny laptop.

  2. Zgadzam się w pełni z artykułem, zastanawiając się jaki laptop do 1500 zł wybrać z 2021 trzeba iść po drodze kompromisu. zamiast 12 wystarczy 8GB ale za to szybkiego ramu po co komu 16GB jak będzie to wolna pamięć. Takie zabiegi to tylko marketingowa bajka bo dużo ludzi patrzy na liczby ale te z opakowania. Dobry laptop w dobrej cenie to moim zdaniem smukły ultrabook do 1500 bez zbędnych stacji dysków i innych napędów CD/DVD itp. W praktyce kupujesz laptop biurowy do 1500 nawet nie wiem czy istnieje pojęcie laptopa gamingowego do 1500 no chyba że używany. łatwiej kupić sam komputer do 1500 zł 2021 rok pokazuje jasno że za kompaktowe rozmiary trzeba płacić ale przy klasycznym PC trzeba dokupić jeszcze kilka rzeczy: głośniki, monitor, klawiaturę i tu zaczynają szanse się wyrównywać.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: