Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Sięgnijmy pamięcią czasów wytwornych dworków i wysublimowanej etykiety. Od razu na myśl przychodzi nam „Pan Tadeusz” ze swoją sceną picia kawy albo słynne „srebrne zastawy” o legendzie często godnej bursztynowej komnaty. Wszystko to było tak rozbudowane, specjalne naczynia do obiadu, na herbatę i jeszcze te najlepsze na niedzielne popołudnie. Tylko dlaczego? 

Dlaczego warto wybrać szklanki termiczne?

Zimny napój w szklance termiczne z podwójnym dnem

Chodzi o celebrację oczywiście. Życie to coś wyjątkowego. Dawniej właśnie tak nadawano mu głębi. Szczególnie zaś tyczyło się to posiłków i spotkań przy napoju. Dzisiaj czas tak szybko płynie, chyba potrzebujemy zadumać się nad filiżanką aromatycznej kawy, podanej wytwornie przy porannym posiłku. Złapać chwilę piękna, gdy delikatne wstęgi pary unoszą się znad filiżanki herbaty i chłonąć jej urok. Zaciągnąć smakiem dobrze uwarzonego piwa na koniec ciężko przepracowanego dnia. To wszystko wymaga jednak oprawy, a nastały nowe czasy. Nie każdy bowiem lubi vintage. Co, więc gdy chcemy dla swego napoju oprawy eleganckiej, nowoczesnej, ale również praktycznej? Odpowiedzią będą rankingowe szklanki z podwójnego szkła.

Najlepsze szklanki z podwójnym dnem ranking Sierpień 2021

 

Szklanki termiczne – zasada działania podwójnego dna? Proste, ale działa!

Nazwa, którą operujemy, może wzbudzać pewien frasunek, jakoby opisywała skomplikowany wynalazek współczesnego świata. Prawda jest jednak taka, że za tym genialnym rozwiązaniem kryje się prostota godna filozofów. Otóż są to zwyczajnie podwójne szklanki! Wykonywane metodą dmuchanego szkła, posiadają warstwę wewnętrzną i zewnętrzną.

Do ich wytworzenia używa się specjalnego szkła borowo-krzemowego, bardziej odpornego na działanie temperatur oraz uszkodzenia. Tutaj właśnie dochodzimy do specyfiki szklanki z podwójną ścianką i dnem. Zapewnia ona bowiem izolację termiczną napoju, który ją wypełnia. Mówiąc wprost, nasze piwko w rankingowej szklance nie ogrzeje się od dłoni, a kawka przestanie parzyć dłonie. Nigdy bowiem nie dotykamy bezpośrednio powierzchni stykającej się z płynem. Co więcej, między ściankami termicznej szklanki występuje próżnia, dodatkowo wzmacniając efekt specjalnego szkła. Jak już wcześniej było wspomniane, przy wszystkich tych zaletach są jeszcze bardzo wytrzymałe. Dawno już poznali się na tym właściciele barów, skąd tego typu szklanki z podwójnymi ściankami przywędrowały do naszych domów. Trudniej je stłuc, są bardziej odporne na zarysowania i odkształcenia od temperatury. Praktycznie idealne parametry dla przedmiotu, który chcielibyśmy myć w zmywarce. Przy tym, jak elegancko wyglądają!

Szklanki z podwójnym dnem – do czego? Do napojów, rzecz jasna!

Tak dokładnie to do eleganckiego podania napojów i niepsucia ich smaku. Każdy napój bowiem posiada odpowiedni aromat, smak i prezencję, które łatwo zaburzyć nieodpowiednim podaniem. Wystarczy bowiem zmienić temperaturę podania, by wszystko zepsuć. Aromat lepiej unosi się, gdy szklanka ma bardziej kielichowaty kształt.

Prezencja zaś to estetyczne ukazanie warstw napoju, czy efektowne podanie. W wypadku szklanki z podwójnymi ściankami mamy to wszystko zapewnione. Szczególnie warto zwrócić uwagę na estetykę. Dla przykładu rankingowa szklanka termiczna do kawy, dzięki dwóm parom ścianek sprawia wrażenie, jakby jej zawartość unosiła się w powietrzu. Iście magiczny trick! Dodajmy do tego jeszcze idealną prezencję napoju w filiżance z podwójnym dnem. Każdy detal uwidoczniony, każdy do obejrzenia. Cudo.

Następuje tylko pytanie, do czego nadaje się taki wymyślny zestaw szklanek termicznych? Cóż, znajdzie się dla nich kilka przyjemnych zastosowań.

Szklanki termiczne do kawy. Mała czarna nadal w modzie

W Polskich domach zazwyczaj pada pytanie: sypana, czy rozpuszczalna? Każdy koneser kawy zaczyna uśmiechać się wtedy pod nosem. Sposobów na podanie tego aromatycznego napoju jest przecież tak wiele! Czy mamy dzisiaj ochotę wypić espresso, idealnie spienione latte, czy słodkie cappuccino? Każde bowiem przyjęło się podawać nieco inaczej, przez co też w innej filiżance. Szczególnie ważne są nich pojemności, gdy mamy zamiar zrobić coś bardziej wyszukanego, musimy bowiem zachować proporcje składników.

Wybór w rankingu jest obecnie bardzo szeroki. Znajdziemy bowiem bez problemu najtańsze sklepy oferujące rankingowe szklanki termiczne do espresso po 100 ml każda oraz większe. Cappuccino marzy nam się od dłuższego czasu? Najlepiej wybrać szklanki z podwójnym dnem 250 ml. Są przy okazji najbardziej uniwersalną wersją, przydadzą się też do innych napojów. Warto poszukać w sklepach, czy są jakieś szklanki termiczne do latte. One też nieźle spełniają inne role.


Szklanki termiczne do piwa, czyli o „browarku” nieco inaczej

Wielu się wydaje, że piwo to prosta sprawa. Starożytni Sumerowie w tym momencie pewnie zdziwiliby się, jak można się aż tak mylić! Tyle rodzajów piw, ile ludzi. Gdybyśmy chcieli wymienić je wszystkie, miejsca by nam nie starczyło. Zresztą ten artykuł jest o szklankach z podwójnym dnem. Szklanki dobiera się zaś w tym wypadku do rodzaju piwa, na które mamy ochotę. Takich podstawowych rodzajów „szkła” do piwa jest osiem, w tym jeden dzieli się jeszcze na trzy. Wiele z nich znajdziemy w wersji z podwójnym dnem i nie pożałujemy. Nasz ulubiony „browarek” będzie się od dzisiaj bardzo dobrze prezentował przy degustacji, a dzięki właściwościom podwójnej ścianki, nie zagrzeje się od długiego trzymania w dłoni, tak jakbyśmy go trzymali w termosie. Dlatego rankingowe szklanki termiczne 6 sztuk to obowiązkowy zestaw na wizytę znajomych!


Szklanki termiczne do herbaty, a sprawa porcelany

Prawda jest jednak taka, że pewnych rzeczy nie da się unowocześnić. Dlatego w rozwiązaniach herbacianych nadal znajdziemy nutkę starego, dobrego stylu babcinej porcelany. Szklanki termiczne z podstawkami wybrane z rankingu są najlepszym tego dowodem. Przypominają te klasyczne z podstawkiem, z tą różnicą tylko, że mają zdolność lepszej izolacji do utrzymania temperatury wewnątrz podwójnych ścianek.

Tutaj sprawa jest dosyć poważna, bo stygniecie zapomnianej herbaty, obrosło już w kręgu jej koneserów ogromną ilością dowcipów. Rzecz jasna zawsze możemy wybrać coś bardziej designerskiego. Rankingowe szklanki termiczne serce? Słodko. Możemy też pójść na kompromis. Powiedzmy, szklanki z podwójnym dnem z uchem? Całkiem, całkiem.


Szklanki z podwójnym dnem – na co uważać?

Powiedzmy, zdecydowaliśmy się na filiżanki do kawy z podwójnym dnem. Wpisujemy w Google: szklanki do latte termiczne. Na co uważać podczas wyboru szklanek z rankingu? Teoretycznie na cenę. Niestety, dobrze wykonanej szklanki do kawy z podwójnym dnem nie kupimy w cenie normalnej filiżanki. Niemniej, na pewno nie będziemy żałowali. Dlatego, żeby nie kupować dużo na raz, zastanówmy się jakie szklanki termiczne wybrać do naszego domu. Najlepiej jak najbardziej uniwersalne. Takie, w których wypijemy zarówno sok, jak i też kawkę oraz herbatę.

Na sam początek dobrym wyborem będą szklanki termiczne 200 ml. Podkreślmy tylko, na sam początek. Ponieważ kiedy raz wypróbujesz szklankę z podwójnym dnem, to wymienisz wszystkie kufle i filiżanki na szklanki termiczne.

Najlepsze szklanki z podwójnym dnem wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania związane ze szklankami termicznymi:

Idealna szklanka z podwójnym dnem termiczna do kawy latte

Czy szklanki termiczne można myć w zmywarce?

Szklanki z podwójnym dnem — termiczne można używać w mikrofalówce oraz myć w zmywarce.

Jakie szklanki termiczne wybrać?

Szklanki termiczne powinny być objętościowo dopasowane do napoju, który ma być z nich spożywany. Szklanka termiczna do piwa powinna mieć pojemność 500 ml, szklanka z podwójnym dnem do latte około 300 ml, a szklanki do tradycyjnej kawy około 200 ml.

Szklanka termiczna co to jest?

Szklanka termiczna to szklanka, która ma podwójne dno, widok napoju z perspektywy bocznej daje złudzenie lewitującego napoju w przestrzeni większej szklanki.

Gdzie kupić szklanki termiczne?

Szklanki termiczne można kupić w dobrych sklepach internetowych, trzeba jednak wybrać dobry model, który można myć w zmywarce i który nie będzie kosztować fortuny. W tym celu stworzyliśmy ranking szklanek z podwójnym dnem — termicznych, aby łatwiej było znaleźć najlepsze szklani w korzystnych cenach.

Aktualizacja: Sierpień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.