Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Sięgnijmy pamięcią czasów wytwornych dworków i wysublimowanej etykiety. Od razu na myśl przychodzi nam „Pan Tadeusz” ze swoją sceną picia kawy albo słynne „srebrne zastawy” o legendzie często godnej bursztynowej komnaty. Wszystko to było tak rozbudowane, specjalne naczynia do obiadu, na herbatę i jeszcze te najlepsze na niedzielne popołudnie. Tylko dlaczego? 

Dlaczego warto wybrać szklanki termiczne?

Chodzi o celebrację oczywiście. Życie to coś wyjątkowego. Dawniej właśnie tak nadawano mu głębi. Szczególnie zaś tyczyło się to posiłków i spotkań przy napoju. Dzisiaj czas tak szybko płynie, chyba potrzebujemy zadumać się nad filiżanką aromatycznej kawy, podanej wytwornie przy porannym posiłku. Złapać chwilę piękna, gdy delikatne wstęgi pary unoszą się znad filiżanki herbaty i chłonąć jej urok. Zaciągnąć smakiem dobrze uwarzonego piwa na koniec ciężko przepracowanego dnia. To wszystko wymaga jednak oprawy, a nastały nowe czasy. Nie każdy bowiem lubi vintage. Co, więc gdy chcemy dla swego napoju oprawy eleganckiej, nowoczesnej, ale również praktycznej? Odpowiedzią będą rankingowe szklanki z podwójnego szkła.

Najlepsze szklanki z podwójnym dnem ranking styczeń 2022

 

Szklanki termiczne – zasada działania podwójnego dna? Proste, ale działa!

Nazwa, którą operujemy, może wzbudzać pewien frasunek, jakoby opisywała skomplikowany wynalazek współczesnego świata. Prawda jest jednak taka, że za tym genialnym rozwiązaniem kryje się prostota godna filozofów. Otóż są to zwyczajnie podwójne szklanki! Wykonywane metodą dmuchanego szkła, posiadają warstwę wewnętrzną i zewnętrzną.

Zimny napój w szklance termiczne z podwójnym dnem

Do ich wytworzenia używa się specjalnego szkła borowo-krzemowego, bardziej odpornego na działanie temperatur oraz uszkodzenia. Tutaj właśnie dochodzimy do specyfiki szklanki z podwójną ścianką i dnem. Zapewnia ona bowiem izolację termiczną napoju, który ją wypełnia. Mówiąc wprost, nasze piwko w rankingowej szklance nie ogrzeje się od dłoni, a kawka przestanie parzyć dłonie. Nigdy bowiem nie dotykamy bezpośrednio powierzchni stykającej się z płynem. Co więcej, między ściankami termicznej szklanki występuje próżnia, dodatkowo wzmacniając efekt specjalnego szkła. Jak już wcześniej było wspomniane, przy wszystkich tych zaletach są jeszcze bardzo wytrzymałe. Dawno już poznali się na tym właściciele barów, skąd tego typu szklanki z podwójnymi ściankami przywędrowały do naszych domów. Trudniej je stłuc, są bardziej odporne na zarysowania i odkształcenia od temperatury. Praktycznie idealne parametry dla przedmiotu, który chcielibyśmy myć w zmywarce. Przy tym, jak elegancko wyglądają!

Szklanki z podwójnym dnem – do czego? Do napojów, rzecz jasna!

Tak dokładnie to do eleganckiego podania napojów i niepsucia ich smaku. Każdy napój bowiem posiada odpowiedni aromat, smak i prezencję, które łatwo zaburzyć nieodpowiednim podaniem. Wystarczy bowiem zmienić temperaturę podania, by wszystko zepsuć. Aromat lepiej unosi się, gdy szklanka ma bardziej kielichowaty kształt.

Prezencja zaś to estetyczne ukazanie warstw napoju, czy efektowne podanie. W wypadku szklanki z podwójnymi ściankami mamy to wszystko zapewnione. Szczególnie warto zwrócić uwagę na estetykę. Dla przykładu rankingowa szklanka termiczna do kawy, dzięki dwóm parom ścianek sprawia wrażenie, jakby jej zawartość unosiła się w powietrzu. Iście magiczny trick! Dodajmy do tego jeszcze idealną prezencję napoju w filiżance z podwójnym dnem. Każdy detal uwidoczniony, każdy do obejrzenia. Cudo.

Następuje tylko pytanie, do czego nadaje się taki wymyślny zestaw szklanek termicznych? Cóż, znajdzie się dla nich kilka przyjemnych zastosowań.

Szklanki termiczne do kawy. Mała czarna nadal w modzie

W Polskich domach zazwyczaj pada pytanie: sypana, czy rozpuszczalna? Każdy koneser kawy zaczyna uśmiechać się wtedy pod nosem. Sposobów na podanie tego aromatycznego napoju jest przecież tak wiele! Czy mamy dzisiaj ochotę wypić espresso, idealnie spienione latte, czy słodkie cappuccino? Każde bowiem przyjęło się podawać nieco inaczej, przez co też w innej filiżance. Szczególnie ważne są nich pojemności, gdy mamy zamiar zrobić coś bardziej wyszukanego, musimy bowiem zachować proporcje składników.

Wybór w rankingu jest obecnie bardzo szeroki. Znajdziemy bowiem bez problemu najtańsze sklepy oferujące rankingowe szklanki termiczne do espresso po 100 ml każda oraz większe. Cappuccino marzy nam się od dłuższego czasu? Najlepiej wybrać szklanki z podwójnym dnem 250 ml. Są przy okazji najbardziej uniwersalną wersją, przydadzą się też do innych napojów. Warto poszukać w sklepach, czy są jakieś szklanki termiczne do latte. One też nieźle spełniają inne role.


Szklanki termiczne do piwa, czyli o „browarku” nieco inaczej

Wielu się wydaje, że piwo to prosta sprawa. Starożytni Sumerowie w tym momencie pewnie zdziwiliby się, jak można się aż tak mylić! Tyle rodzajów piw, ile ludzi. Gdybyśmy chcieli wymienić je wszystkie, miejsca by nam nie starczyło. Zresztą ten artykuł jest o szklankach z podwójnym dnem. Szklanki dobiera się zaś w tym wypadku do rodzaju piwa, na które mamy ochotę. Takich podstawowych rodzajów „szkła” do piwa jest osiem, w tym jeden dzieli się jeszcze na trzy. Wiele z nich znajdziemy w wersji z podwójnym dnem i nie pożałujemy. Nasz ulubiony „browarek” będzie się od dzisiaj bardzo dobrze prezentował przy degustacji, a dzięki właściwościom podwójnej ścianki, nie zagrzeje się od długiego trzymania w dłoni, tak jakbyśmy go trzymali w termosie. Dlatego rankingowe szklanki termiczne 6 sztuk to obowiązkowy zestaw na wizytę znajomych!


Szklanki termiczne do herbaty, a sprawa porcelany

Prawda jest jednak taka, że pewnych rzeczy nie da się unowocześnić. Dlatego w rozwiązaniach herbacianych nadal znajdziemy nutkę starego, dobrego stylu babcinej porcelany. Szklanki termiczne z podstawkami wybrane z rankingu są najlepszym tego dowodem. Przypominają te klasyczne z podstawkiem, z tą różnicą tylko, że mają zdolność lepszej izolacji do utrzymania temperatury wewnątrz podwójnych ścianek.

Tutaj sprawa jest dosyć poważna, bo stygniecie zapomnianej herbaty, obrosło już w kręgu jej koneserów ogromną ilością dowcipów. Rzecz jasna zawsze możemy wybrać coś bardziej designerskiego. Rankingowe szklanki termiczne serce? Słodko. Możemy też pójść na kompromis. Powiedzmy, szklanki z podwójnym dnem z uchem? Całkiem, całkiem.


Szklanki z podwójnym dnem – na co uważać?

Powiedzmy, zdecydowaliśmy się na filiżanki do kawy z podwójnym dnem. Wpisujemy w Google: szklanki do latte termiczne. Na co uważać podczas wyboru szklanek z rankingu? Teoretycznie na cenę. Niestety, dobrze wykonanej szklanki do kawy z podwójnym dnem nie kupimy w cenie normalnej filiżanki. Niemniej, na pewno nie będziemy żałowali. Dlatego, żeby nie kupować dużo na raz, zastanówmy się jakie szklanki termiczne wybrać do naszego domu. Najlepiej jak najbardziej uniwersalne. Takie, w których wypijemy zarówno sok, jak i też kawkę oraz herbatę.

Na sam początek dobrym wyborem będą szklanki termiczne 200 ml. Podkreślmy tylko, na sam początek. Ponieważ kiedy raz wypróbujesz szklankę z podwójnym dnem, to wymienisz wszystkie kufle i filiżanki na szklanki termiczne.

Najlepsze szklanki z podwójnym dnem wyróżnione przez redakcję 2022

Najczęściej zadawane pytania związane ze szklankami termicznymi:

Idealna szklanka z podwójnym dnem termiczna do kawy latte

Czy szklanki termiczne można myć w zmywarce?

Szklanki z podwójnym dnem — termiczne można używać w mikrofalówce oraz myć w zmywarce.

Jakie szklanki termiczne wybrać?

Szklanki termiczne powinny być objętościowo dopasowane do napoju, który ma być z nich spożywany. Szklanka termiczna do piwa powinna mieć pojemność 500 ml, szklanka z podwójnym dnem do latte około 300 ml, a szklanki do tradycyjnej kawy około 200 ml.

Szklanka termiczna co to jest?

Szklanka termiczna to szklanka, która ma podwójne dno, widok napoju z perspektywy bocznej daje złudzenie lewitującego napoju w przestrzeni większej szklanki.

Gdzie kupić szklanki termiczne?

Szklanki termiczne można kupić w dobrych sklepach internetowych, trzeba jednak wybrać dobry model, który można myć w zmywarce i który nie będzie kosztować fortuny. W tym celu stworzyliśmy ranking szklanek z podwójnym dnem — termicznych, aby łatwiej było znaleźć najlepsze szklani w korzystnych cenach.

Aktualizacja: styczeń 2022

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepszy termometr bezdotykowy 2022

Gorączka jest jednym z objawów, który towarzyszy przeziębieniu, grypie oraz innym chorobom infekcyjnym. Termometr to podstawowe narzędzie w każdym domu. Medyczny termometr bezdotykowy cieszy się...

Ranking TOP 10: Najlepsza pralko-suszarka 2022

Wybór pralko-suszarki wiąże się z bardzo trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę szereg właściwości tych urządzeń. Główne różnice między nimi to pojemność bębna, rodzaj...

Ranking TOP 10: Kamerka samochodowa — wideorejestrator 2022

Kamera samochodowa to urządzenie coraz częściej obecne w naszych pojazdach, użytkowanych prywatnie lub zawodowo. Umożliwia ona nagrywanie widoku sprzed auta, a niekiedy także i...

Ranking TOP 10: Opony letnie 2022 

Opony letnie to ogumienie, z którego powinniśmy korzystać, gdy średnia dobowa temperatura przez kilka kolejnych dni przekracza 7 ºC. Zastosowana w nich mieszanka oraz...

Ranking TOP 10: Perfumy damskie 2022

Eleganckie perfumy damskie to pachnące kosmetyki, obowiązkowe w łazience każdej kobiety. Odpowiednio dobrane do charakteru właścicielki, jak i okazji czy pory roku, mogą świetnie...

Ranking TOP 10: Wyciskarka wolnoobrotowa 2022

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie przydatne w domu każdego miłośnika zdrowych napojów, przygotowywanych na bazie warzyw i owoców. Dzięki zastosowanej w niej technologii pozwala...

Polecane wpisy: