Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki do 200 zł – 2024

Nawet najlepsze słuchawki mogą u różnych ludzi wywierać zupełnie inne wrażenia słuchowe, dlatego przyjmuje się zasadę, że odbiór dźwięku jest subiektywny i indywidualny. Między modelami można jednak dostrzec podstawowe różnice, które przyczyniają się do poprawy wrażeń słuchowych poprzez lepszą transmisję fal akustycznych.

Co warto wiedzieć o słuchawkach do 200 zł?

Cena słuchawek zależna jest od wykorzystanej technologii, stąd można zauważyć, że słuchawki bezprzewodowe z reguły są droższe, nie chodzi tu tylko o wbudowany mikro system łączności bluetooth, ale także miniaturowe magazyny energii zwane akumulatorkami.

Warto zatem kupować z głową, a nie tylko liczyć na to, że wysoka cena idzie w parze z jakością. Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać, aby nie przepłacić za jakość dźwięku, wygodę i funkcjonalność? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, sprawdź nasz ranking słuchawek do 200 zł i wybierz typ odpowiedni dla siebie. Zestawienie rankingowe oparte jest o opinie użytkowników, wypowiedzi na forum oraz czynnik inwestycyjny, czyli cenę.

Słuchawki nauszne do 200 zł – ranking luty 2024

Sprawdź również ranking słuchawek bezprzewodowych

Jakie parametry muszą mieć dobre słuchawki do 200 zł?

Częstotliwość pracy słuchawek – głębia dźwięku

Pasmo przenoszenia dźwięku im szersze, tym pełniejszych wrażeń dźwiękowych są w stanie dostarczyć słuchawki. Dobre słuchawki powinny mię częstotliwość pracy na poziomie przynajmniej 20 Hz do 20000 Hz. Jeżeli chcemy zadbać o pełniejszy dźwięk, warto wybrać słuchawki o głębszym basie, czyli poniżej 20 HZ oraz przenoszące wyższe dźwięku o częstotliwości powyżej 20 000 HZ.

Dynamika słuchawek – równowaga między głośnymi a cichymi dźwiękami

To nic innego jak maksymalna wydajność słuchawek z rankingu, mierzona jest w decybelach, które wskazują ciśnienie akustyczne, jakie są w stanie wytworzyć słuchawki między dźwiękami cichymi a głośnymi. Parametr ten jest niezwykle istotny dla miłośników muzyki klasycznej, większa wartość wyrażona w dB umożliwia odsłuch silnika odrzutowca, jak również cykanie świerszczy w pełniejszym zakresie.

Impedancja słuchawek – czystość dźwięku

Impedancja wyrażona jest w Ohmach (Ohm), wskazuje jaki opór stawiają słuchawki dla wzmacniacza w telefonie, odtwarzaczu lub innym sprzęcie. W większości przypadków słuchawki mają impedancję na poziomie 30 Ohm, im wartość ta jest większa, tym ciszej grają słuchawki, dla tego samego odtwarzacza. Profesjonalne słuchawki mogą mieć nawet 300 Ohm dla zachowania najwyższej jakości dźwięku, a do profesjonalnego sprzętu, potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy.

Dobre słuchawki bezprzewodowe – słuchawki bluetooth

Bezprzewodowe słuchawki z rankingu to niezwykła wygoda szczególnie dla tych, co cenią sobie swobodę i ciągły kontakt ze światem. Główną cechą słuchawek bezprzewodowych jest komunikacja z odtwarzaczem, telefonem lub innym urządzeniem bez konieczności rozwijania kabli. Bezprzewodowa transmisja dźwięku pozwala wykorzystać słuchawek na siłowni, podczas uprawiania sportu, a także przy codziennych czynnościach domowych. I to wszystko bez noszenia przy sobie telefonu. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem pozwalają na odbieranie i prowadzenie rozmów bez użycia fizycznego telefonu, najlepsze słuchawki bezprzewodowe odczytają, kto dzwoni, nawet podczas odsłuchiwania ulubionej muzyki.

Dobre słuchawki bezprzewodowe sprawiają, że trening na siłowni może odbywać się w całkowitym skupieniu i przy motywującej muzyce lub audiobooku. Brak kabla w słuchawkach sprawia, że trening jest bezpieczny i nie istnieje ryzyko zerwania przewodów.

Słuchawki TWS (True Wireless Sound) wyróżniają się dołączonym do zestawu etui z wbudowaną stacją ładowania bezprzewodowych słuchawek. Małe etui można swobodnie schować w małej kieszeni, ma ono wbudowaną baterię, która umożliwia kilkukrotne naładowanie słuchawek, a w przypadku rozładowania etui można wykorzystać powerbank lub ładowarkę do smartfona. W większości przypadków słuchawki bezprzewodowe TWS umożliwiają przy wykorzystaniu ładowania z etui, działanie nawet do 20 godzin.

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora mogą się przydać, szczególnie osobom, które w swoim otoczeniu nie mogą pozwolić sobie na głośne efekty dźwiękowe podczas oglądania dobrego filmu. W takim przypadku dobrze sprawdzą się duże bezprzewodowe słuchawki wokółuszne do telewizora.

Najlepsze słuchawki z mikrofonem – słuchawki do telefonu z jakim złączem?

Dobre słuchawki z mikrofonem mogą być bezprzewodowe, ze złączem jack 3,5 mm, USB-C lub Lighting. Jakość dźwięku wbrew pozorom nie jest zależna od rodzaju złącza w telefonie, a od komponentów samego smartfonu, a konkretnie jakości DAC’a, który jest wzmacniaczem w smartfonie. Niewątpliwie najbardziej nowoczesnymi słuchawkami z mikrofonem do telefonu są słuchawki typu TWS. Są to poręcze słuchawki, mieszczące się z etui w kieszeni, są lekkie i całkowicie bez przewodów, pozwalają na 4-5 godzin ciągłej pracy, bez ładowania z etui.

Rankingowe słuchawki douszne z mikrofonem do 200 zł luty 2024

Najlepsze słuchawki do biegania

Sportowe słuchawki bezprzewodowe przede wszystkim muszą być wygodne oraz odporne na wilgoć i lekki deszcz, czyli taki który umożliwia uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Słuchawki bez kabli docenią sportowcy na siłowni, trenujący na bieżni czy w terenie, brak plączącego się kabla sprawia, że uprawianie większości dyscyplin może być przyjemniejsze a przez to bardziej komfortowe. Sportowe słuchawki powinny być nie tylko dokanałowe, ale również z racji ruchu wyposażone w dodatkowe mocowanie do ucha lub pałąk trzymający słuchawki wewnątrz uszu. Jest to istotne, ponieważ ciągłe poprawianie spadających słuchawek ma negatywny wpływ na przebieg treningu i skupienie.

Najlepsze słuchawki sportowe do 200 zł ranking luty 2024

Słuchawki nauszne bezprzewodowe – jak rozpoznać dobre?

Za jakość dźwięku odpowiadają w słuchawkach przetworniki, im większe, tym lepsza reprodukcja tonów i mniej zniekształceń. W rankingu możesz znaleźć słuchawki, które wykraczają poza standardy, czyli 30 do 40 mm. Dobre słuchawki nauszne do 200 zł powinny także być wygodne, co oznacza, że muszą mieć miękkie i przyjazne poduszeczki, regulowane pałąki oraz przyzwoitą wagę. Chociaż kwestie wygody to indywidualne upodobania, to z pewnością wygodne słuchawki pozwolą na długotrwałe korzystanie bez dyskomfortu.

Rankingowe słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł luty 2024

Najlepsze słuchawki dla dziecka

Słuchawki dla dziecka do 200 zł

Słuchawki dla dziewczynki lub chłopca powinny przede wszystkim umożliwić regulację głośności tak, aby nie występowało ryzyko uszkodzenia słuchu. Dlatego rankingowe, dziecięce słuchawki do 200 zł powinny mieć przynajmniej 30 Ohm lub nawet więcej, powoduje to automatyczne ograniczenie zdolności wzmacniacza w laptopie, smartfonie lub innym odtwarzaczu. Słuchawki dla dziecka powinny mieć również nauszną budowę, ponieważ dokanałowe słuchawki wytwarzają ciśnienie akustyczne bliżej membrany ucha, co może wpływać z czasem na pogorszenie zdolności słuchowych u dzieci. Większość z dzieci wybiera modele nauszne także dla własnej wygody, dokanałowe słuchawki trudniej mogą dopasować się do małych uszu, stąd dość często po kilku minutach korzystania konieczna jest mimowolna przerwa. Korzystnym rozwiązaniem są bezprzewodowe słuchawki dla dzieci, które dzięki braku okablowania ograniczają możliwość zerwania przewodów, lub ich plątania.

Słuchawki dokanałowe a douszne – różnice

Podstawową różnicą między dwoma różnymi rozwiązaniami technologicznymi w słuchawkach jest ich konstrukcja. Dokanałowe słuchawki jak sama nazwa wskazuje, umieszczane są bezpośrednio w kanale i tam też następuje odizolowanie dźwięków zewnętrznych poprzez zastosowanie gumowej membrany. Gumki dołączane do zestawu słuchawek dokanałowych często są różnej wielkości, aby można było szczelnie dopasować słuchawkę do kanału ucha. Słuchawki dokanałowe są najmniejsza formą słuchawek, dlatego nazywane są także pchełkami. Słuchawki douszne membrany nie mają, za to dla wygody i izolacji, całe pokryte są silikonową powłoką.

Ranking słuchawek dokanałowych do 200 zł luty 2024

Najlepsze słuchawki dla gracza – słuchawki do komputera

Najlepsze słuchawki do 200 zł

Słuchawki dla graczy w większości wyposażone są w mikrofon, który umożliwia komfortową komunikację z innymi graczami. Słuchawki z mikrofonem do komputera najkorzystniej jest podłączyć z wykorzystaniem kabla, bezprzewodowe mogą rozładować się niespodziewanie podczas rozgrywki, co zmniejsza komfort korzystania ze słuchawek gamingowych. Słuchawki wokółuszne to sposób na doskonałe pasywne tłumienie dźwięków zewnętrznych, dzięki czemu łatwiej graczowi skupić się na rozgrywce i doskonaleniu swoich zdolności. Słuchawki gemingowe powinny być bardzo wygodne i umożliwić dopasowanie do kształtu głowy, dzięki czemu można prowadzić rozgrywki bez wymuszonej przerwy z powodu dyskomfortu. Wciągająca gra może potrwać nawet kilka godzin, dobre parametry słuchawek dla gracza mogą na polu rywalizacji dać dodatkową przewagę, rankingowe słuchawki z mikrofonem powinny mieć aktywną redukcję szumów, aby nie utrudniać rozgrywki pozostałym graczom z drużyny.

Rankingowe słuchawki dla gracza do 350 zł luty 2024

Najczęstsze pytania dotyczące słuchawek do 200 zł:

Najlepsze słuchawki nauszne

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?

Należy uruchomić słuchawki i przytrzymać przycisk, aby przeszły w stan gotowości migający sygnał świetlny. Następnie na komputerze należy uruchomić/podłączyć bluetooth. Na komputerze w następnej kolejności należy wybrać opcję, dodaj urządzenie i wybrać nazwę słuchawek, system operacyjny powinien ustawić urządzenie jako domyślne i umożliwić odtwarzanie dźwięku z komputera.

Jak podgłośnić słuchawki?

W komputerze może okazać się, że trzeba wymienić kartę dźwiękową na taką z mocniejszym wzmacniaczem. Można także dokupić wzmacniacz słuchawkowy, jeżeli wszystkie rodzaje głośności w komputerze i oprogramowaniu uzyskały już wartość maksymalną. Warto sprawdzić także jaką impedancję ile Ohm mają słuchawki, wartości powyżej 30 Ohm wskazują, że słuchawki będą grały ciszej.

Co to jest ANC?

ANC to z ang. aktywna redukcja hałasu oraz szumu, jest uzupełnieniem dla pasywnej izolacji w słuchawkach o zamkniętej konstrukcji. Połączenie aktywnej i pasywnej redukcji hałasu znacząco poprawia wrażenia słuchowe oraz komfort słuchania, ograniczając napływ dźwięków z zewnątrz.

Jacy są producenci słuchawek?

Jabra, JBL, Apple, Sony, Razer, Platronics, Audio Technika, Xiaomi, Huawei, AKG, Marshall, Bose, Beats, Logitech, Creative, Corsair, Pioneer, MSI, Denon, Samsung

Wyróżnione modele słuchawek bezprzewodowych 2024

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

5 opinie
  1. ciekawą opcją są słuchawki tws do 200 zł, bo są małe i poręczne, niektóre modele długo trzymają na baterii, pytanie tylko jak dźwięk ma się do tej ceny? interesują mnie słuchawki bezprzewodowe, najlepiej bluetooth – nie gamingowe, nauszne tylko takie do telefonu do 200 zł. TWS to jedyna opcja?

    • dla mnie top to jakieś sennheisery by były może bose 😀 ale to nie ta cena :/ wiec dots2 lamax pewnie wlecą ale czekam na promki po nowym roku

  2. bezkonkurencyjne są słuchawki bezprzewodowe Apple Airpods II MV7N2ZM/A i kosztują niecałe 200 zł. jak dla mnie to najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne za 200 zł.

  3. Jeżeli szukasz dobre słuchawki bezprzewodowe do 200 zł to z reguły musisz wybierać między dobrym basem, a dodatkowymi funkcjami. Ciekawym kompromisem jakość/cena są słuchawki true wireless do 200 zł możesz mieć na prawdę dobre modele z głębokim basem. Słuchawki do 200 zł w formie nausznej moim zdaniem to za mało, fakt możesz znaleźć ciekawy model ale dokładając około 50 zł lub rezygnując z kozackiego wyglądu. Kiedy zastanawiasz się jakie słuchawki bezprzewodowe do 200 zł to moim zdaniem tylko TWS, są małe funkcyjne i do tego potrafią nieźle grać, savio to najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 200 zł jakie można kupić.

  4. Dobre słuchawki TWS do 200 zł moim zdaniem to oppo enco w11, najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 200 zł faktycznie muszą dobrze brzmieć i to jest podstawą zakupu w moim przypadku. Miałem wcześnie słuchawki bezprzewodowe douszne do 200 zł i to samsunga ale szału nie było w dodatku po godzinie bolały mnie uszy bo to tak jakby włożyć kamień do ucha, żadnego wytłumienia i miękkich elementów. Dobre słuchawki do 200 zł muszą dawać możliwość posłuchania muzyki przez godzin bez bólu w małżowinie usznej. Słuchawki do 200 zł mogą mieć nieco gorszy bas od flagowych modeli ale nie można wybierać modeli kosztem czasu ich użytkowania i to poza komfortem trzeba dołożyć do kryteriów pojemność wbudowanego akumulatora. co innego jak ktoś chce mieć po prostu słuchawki bluetooth do 200 zł żeby pogadać to komfort nie ma takiego znaczenia.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: