Ranking TOP 10: Słuchawki do 200 zł

Najlepsze słuchawki do 200 zł

Nawet najlepsze słuchawki mogą u różnych ludzi wywierać zupełnie inne wrażenia słuchowe, dlatego przyjmuje się zasadę, że odbiór dźwięku jest subiektywny i indywidualny. Między modelami można jednak dostrzec podstawowe różnice, które przyczyniają się do poprawy wrażeń słuchowych poprzez lepszą transmisję fal akustycznych. Cena słuchawek zależna jest od wykorzystanej technologii, stąd można zauważyć, że słuchawki bezprzewodowe z reguły są droższe, nie chodzi tu tylko o wbudowany mikro system łączności bluetooth, ale także miniaturowe magazyny energii zwane akumulatorkami.

Warto zatem kupować z głową, a nie tylko liczyć na to, że wysoka cena idzie w parze z jakością. Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać, aby nie przepłacić za jakość dźwięku, wygodę i funkcjonalność? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, sprawdź nasz ranking słuchawek do 200 zł i wybierz typ odpowiedni dla siebie. Zestawienie rankingowe oparte jest o opinie użytkowników, wypowiedzi na forum oraz czynnik inwestycyjny, czyli cenę.

Jakie parametry muszą mieć dobre słuchawki?

Częstotliwość pracy słuchawek – głębia dźwięku

Pasmo przenoszenia dźwięku im szersze, tym pełniejszych wrażeń dźwiękowych są w stanie dostarczyć słuchawki. Dobre słuchawki powinny mię częstotliwość pracy na poziomie przynajmniej 20 Hz do 20000 Hz. Jeżeli chcemy zadbać o pełniejszy dźwięk, warto wybrać słuchawki o głębszym basie, czyli poniżej 20 HZ oraz przenoszące wyższe dźwięku o częstotliwości powyżej 20 000 HZ.

Dynamika słuchawek – równowaga między głośnymi a cichymi dźwiękami

To nic innego jak maksymalna wydajność słuchawek z rankingu, mierzona jest w decybelach, które wskazują ciśnienie akustyczne, jakie są w stanie wytworzyć słuchawki między dźwiękami cichymi a głośnymi. Parametr ten jest niezwykle istotny dla miłośników muzyki klasycznej, większa wartość wyrażona w dB umożliwia odsłuch silnika odrzutowca, jak również cykanie świerszczy w pełniejszym zakresie.

Impedancja słuchawek – czystość dźwięku

Impedancja wyrażona jest w Ohmach (Ohm), wskazuje jaki opór stawiają słuchawki dla wzmacniacza w telefonie, odtwarzaczu lub innym sprzęcie. W większości przypadków słuchawki mają impedancję na poziomie 30 Ohm, im wartość ta jest większa, tym ciszej grają słuchawki, dla tego samego odtwarzacza. Profesjonalne słuchawki mogą mieć nawet 300 Ohm dla zachowania najwyższej jakości dźwięku, a do profesjonalnego sprzętu, potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy.

Ranking: słuchawki bezprzewodowe do 200 zł Maj 2021

Sprawdź również ranking słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe – słuchawki bluetooth

Bezprzewodowe słuchawki z rankingu to niezwykła wygoda szczególnie dla tych, co cenią sobie swobodę i ciągły kontakt ze światem. Główną cechą słuchawek bezprzewodowych jest komunikacja z odtwarzaczem, telefonem lub innym urządzeniem bez konieczności rozwijania kabli. Bezprzewodowa transmisja dźwięku pozwala wykorzystać słuchawek na siłowni, podczas uprawiania sportu, a także przy codziennych czynnościach domowych. I to wszystko bez noszenia przy sobie telefonu. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem pozwalają na odbieranie i prowadzenie rozmów bez użycia fizycznego telefonu, najlepsze słuchawki bezprzewodowe odczytają, kto dzwoni, nawet podczas odsłuchiwania ulubionej muzyki.

Dobre słuchawki bezprzewodowe sprawiają, że trening na siłowni może odbywać się w całkowitym skupieniu i przy motywującej muzyce lub audiobooku. Brak kabla w słuchawkach sprawia, że trening jest bezpieczny i nie istnieje ryzyko zerwania przewodów.

Słuchawki TWS (True Wireless Sound) wyróżniają się dołączonym do zestawu etui z wbudowaną stacją ładowania bezprzewodowych słuchawek. Małe etui można swobodnie schować w małej kieszeni, ma ono wbudowaną baterię, która umożliwia kilkukrotne naładowanie słuchawek, a w przypadku rozładowania etui można wykorzystać powerbank lub ładowarkę do smartfona. W większości przypadków słuchawki bezprzewodowe TWS umożliwiają przy wykorzystaniu ładowania z etui, działanie nawet do 20 godzin.

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora mogą się przydać, szczególnie osobom, które w swoim otoczeniu nie mogą pozwolić sobie na głośne efekty dźwiękowe podczas oglądania dobrego filmu. W takim przypadku dobrze sprawdzą się duże bezprzewodowe słuchawki wokółuszne do telewizora.

Słuchawki z mikrofonem – słuchawki do telefonu z jakim złączem?

Dobre słuchawki z mikrofonem mogą być bezprzewodowe, ze złączem jack 3,5 mm, USB-C lub Lighting. Jakość dźwięku wbrew pozorom nie jest zależna od rodzaju złącza w telefonie, a od komponentów samego smartfonu, a konkretnie jakości DAC’a, który jest wzmacniaczem w smartfonie. Niewątpliwie najbardziej nowoczesnymi słuchawkami z mikrofonem do telefonu są słuchawki typu TWS. Są to poręcze słuchawki, mieszczące się z etui w kieszeni, są lekkie i całkowicie bez przewodów, pozwalają na 4-5 godzin ciągłej pracy, bez ładowania z etui.

Rankingowe słuchawki douszne z mikrofonem do 200 zł Maj 2021

Słuchawki do biegania

Sportowe słuchawki bezprzewodowe przede wszystkim muszą być wygodne oraz odporne na wilgoć i lekki deszcz, czyli taki który umożliwia uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Słuchawki bez kabli docenią sportowcy na siłowni, trenujący na bieżni czy w terenie, brak plączącego się kabla sprawia, że uprawianie większości dyscyplin może być przyjemniejsze a przez to bardziej komfortowe. Sportowe słuchawki powinny być nie tylko dokanałowe, ale również z racji ruchu wyposażone w dodatkowe mocowanie do ucha lub pałąk trzymający słuchawki wewnątrz uszu. Jest to istotne, ponieważ ciągłe poprawianie spadających słuchawek ma negatywny wpływ na przebieg treningu i skupienie.

Rankingowe słuchawki sportowe do 200 zł Maj 2021

Słuchawki nauszne bezprzewodowe – jak rozpoznać dobre?

Za jakość dźwięku odpowiadają w słuchawkach przetworniki, im większe, tym lepsza reprodukcja tonów i mniej zniekształceń. W rankingu możesz znaleźć słuchawki, które wykraczają poza standardy, czyli 30 do 40 mm. Dobre słuchawki nauszne do 200 zł powinny także być wygodne, co oznacza, że muszą mieć miękkie i przyjazne poduszeczki, regulowane pałąki oraz przyzwoitą wagę. Chociaż kwestie wygody to indywidualne upodobania, to z pewnością wygodne słuchawki pozwolą na długotrwałe korzystanie bez dyskomfortu.

Rankingowe słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł Maj 2021

Słuchawki dla dziecka do 200 zł

Słuchawki dla dziecka

Słuchawki dla dziewczynki lub chłopca powinny przede wszystkim umożliwić regulację głośności tak, aby nie występowało ryzyko uszkodzenia słuchu. Dlatego rankingowe, dziecięce słuchawki do 200 zł powinny mieć przynajmniej 30 Ohm lub nawet więcej, powoduje to automatyczne ograniczenie zdolności wzmacniacza w laptopie, smartfonie lub innym odtwarzaczu. Słuchawki dla dziecka powinny mieć również nauszną budowę, ponieważ dokanałowe słuchawki wytwarzają ciśnienie akustyczne bliżej membrany ucha, co może wpływać z czasem na pogorszenie zdolności słuchowych u dzieci. Większość z dzieci wybiera modele nauszne także dla własnej wygody, dokanałowe słuchawki trudniej mogą dopasować się do małych uszu, stąd dość często po kilku minutach korzystania konieczna jest mimowolna przerwa. Korzystnym rozwiązaniem są bezprzewodowe słuchawki dla dzieci, które dzięki braku okablowania ograniczają możliwość zerwania przewodów, lub ich plątania.

Słuchawki dokanałowe a douszne – różnice

Podstawową różnicą między dwoma różnymi rozwiązaniami technologicznymi w słuchawkach jest ich konstrukcja. Dokanałowe słuchawki jak sama nazwa wskazuje, umieszczane są bezpośrednio w kanale i tam też następuje odizolowanie dźwięków zewnętrznych poprzez zastosowanie gumowej membrany. Gumki dołączane do zestawu słuchawek dokanałowych często są różnej wielkości, aby można było szczelnie dopasować słuchawkę do kanału ucha. Słuchawki dokanałowe są najmniejsza formą słuchawek, dlatego nazywane są także pchełkami. Słuchawki douszne membrany nie mają, za to dla wygody i izolacji, całe pokryte są silikonową powłoką.

Ranking słuchawek dokanałowych do 200 zł Maj 2021

Słuchawki dla gracza – słuchawki do komputera

Słuchawki dla graczy w większości wyposażone są w mikrofon, który umożliwia komfortową komunikację z innymi graczami. Słuchawki z mikrofonem do komputera najkorzystniej jest podłączyć z wykorzystaniem kabla, bezprzewodowe mogą rozładować się niespodziewanie podczas rozgrywki, co zmniejsza komfort korzystania ze słuchawek gamingowych. Słuchawki wokółuszne to sposób na doskonałe pasywne tłumienie dźwięków zewnętrznych, dzięki czemu łatwiej graczowi skupić się na rozgrywce i doskonaleniu swoich zdolności. Słuchawki gemingowe powinny być bardzo wygodne i umożliwić dopasowanie do kształtu głowy, dzięki czemu można prowadzić rozgrywki bez wymuszonej przerwy z powodu dyskomfortu. Wciągająca gra może potrwać nawet kilka godzin, dobre parametry słuchawek dla gracza mogą na polu rywalizacji dać dodatkową przewagę, rankingowe słuchawki z mikrofonem powinny mieć aktywną redukcję szumów, aby nie utrudniać rozgrywki pozostałym graczom z drużyny.

Rankingowe słuchawki dla gracza do 200 zł Maj 2021

FAQ:

Najlepsze słuchawki nauszne

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?

Należy uruchomić słuchawki i przytrzymać przycisk, aby przeszły w stan gotowości (migający sygnał świetlny). Następnie na komputerze należy uruchomić/podłączyć bluetooth. Na komputerze w następnej kolejności należy wybrać opcję, dodaj urządzenie i wybrać nazwę słuchawek, system operacyjny powinien ustawić urządzenie jako domyślne i umożliwić odtwarzanie dźwięku z komputera.

Jak podgłośnić słuchawki?

W komputerze może okazać się, że trzeba wymienić kartę dźwiękową na taką z mocniejszym wzmacniaczem. Można także dokupić wzmacniacz słuchawkowy, jeżeli wszystkie rodzaje głośności w komputerze i oprogramowaniu uzyskały już wartość maksymalną. Warto sprawdzić także jaką impedancję (ile Ohm) mają słuchawki, wartości powyżej 30 Ohm wskazują, że słuchawki będą grały ciszej.

Co to jest ANC?

ANC to z ang. aktywna redukcja hałasu oraz szumu, jest uzupełnieniem dla pasywnej izolacji w słuchawkach o zamkniętej konstrukcji. Połączenie aktywnej i pasywnej redukcji hałasu znacząco poprawia wrażenia słuchowe oraz komfort słuchania, ograniczając napływ dźwięków z zewnątrz.

Jacy są producenci słuchawek?

Jabra, JBL, Apple, Sony, Razer, Platronics, Audio Technika, Xiaomi, Huawei, AKG, Marshall, Bose, Beats, Logitech, Creative, Corsair, Pioneer, MSI, Denon, Samsung

Wyróżnione modele słuchawek 2021

Aktualizacja: Maj 2021

2 opinie

  1. ciekawą opcją są słuchawki tws do 200 zł, bo są małe i poręczne, niektóre modele długo trzymają na baterii, pytanie tylko jak dźwięk ma się do tej ceny? interesują mnie słuchawki bezprzewodowe, najlepiej bluetooth – nie gamingowe, nauszne tylko takie do telefonu do 200 zł. TWS to jedyna opcja?

  2. bezkonkurencyjne są słuchawki bezprzewodowe Apple Airpods II MV7N2ZM/A i kosztują niecałe 200 zł. jak dla mnie to najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne za 200 zł.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.