Najlepsza kamera internetowa do 100 zł – ranking 2024 r.

W sklepach w całej Polsce można znaleźć setki kamerek do komputera stacjonarnego w budżecie do 100 zł. Duży wybór czasami jednak utrudnia sprawę, dlatego też podpowiadamy, jaką kamerę internetową wybrać. Przeczytaj nasz ranking kamer internetowych do 100 zł i dowiedz się, które urządzenie spełni Twoje oczekiwania! Zdradzamy również, jaka kamera internetowa do 100 zł w 2024 jest najlepsza!

Do czego służy kamera internetowa?

Kamera internetowa to bardzo przydatny sprzęt, który za pomocą USB można podłączyć zarówno do komputera stacjonarnego, jak i laptopa. Taka kamera internetowa zewnętrzna umożliwia transmisję wideo nawet z notebooków, które nie posiadają własnej kamerki. Dzięki kamerze internetowej można m.in. prowadzić wideorozmowy – i to z osobami z całego świata. Nic więc dziwnego, że szczególnie popularne stały się one podczas lockdownu. Pozwalały bowiem utrzymać kontakt z bliskimi i znajomymi. Kamera internetowa do wideokonferencji sprawiła również, że wielu dorosłych mogło przejść na pracę w trybie home office, a dzieci rozpocząć zdalną edukację. Wiele osób wykorzystuje je także w trakcie korepetycji online.

Ranking kamerek internetowych do 100 zł – kwiecień 2024 

Do czego warto wykorzystać kamerkę internetową?

Kiedy jeszcze warto kupić kamerę internetową? Szczególnie przyda się ona osobom, które zajmują się streamowaniem, są blogerami, vlogerami (prowadzą wideo bloga) oraz graczom, którzy prowadzą transmisje na żywo. Dzięki temu można uchwycić wszystko, co na zwykłym nagraniu mp4 zanika – mimikę twarzy oraz gestykulację, które są istotne podczas streamingu.

Istnieją również urządzenia dopasowane do konkretnych potrzeb użytkowników tak jak np. kamera internetowa dla youtubera. Dzięki niej youtuberzy mogą tworzyć filmy i streamować bez ograniczeń. Co więcej, nagrywanie kamerą internetową coraz częściej wykorzystywane jest także do monitoringu obiektów. Jak więc widać, urządzenie to ma bardzo szerokie zastosowanie. Nie ulega więc wątpliwości, że warto je posiadać. Tu pojawia się jednak pytanie, czy będzie do tego dobra kamera internetowa do 100 zł?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście, że tak! W sklepach można znaleźć wiele interesujących urządzeń do 100 zł, które sprawdzą się w tej roli. Z drugiej jednak strony warto pamiętać, że najtańsza kamera internetowa może nie posiadać wszystkich funkcjonalności. Zwłaszcza modele zakupione za kilkanaście złotych na bazarze. Mając na to jednak budżet do 100 zł, z powodzeniem można znaleźć dobre urządzenie. Jaka kamera internetowa do 100 zł będzie zatem dobra? Z pomocą przychodzi nasz test kamery internetowej, w której przedstawiamy najlepsze, polecane kamery internetowe do 100 zł.

Rozdzielczość kamery internetowej

Płynny i wyrazisty obraz z kamerki zawdzięcza się nie tylko prędkości łącza internetowego, ale i rozdzielczości urządzenia. Na rynku są dostępne różne modele kamer, w tym m.in.:

  • Kamera internetowa 4K – zapewnia płynny obraz i posiada rozdzielczość 3840×2160 pikseli. Jej instalacja wymaga jednak bardzo dobrego połączenia z internetem.
  • Kamera internetowa Full HD – 1080p – pozwala na uzyskanie bardzo dobrej jakości obrazu o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, ostrość, intensywne kolorów oraz realistyczny obraz.
  • Kamera internetowa 60FPS – nagrywa obraz o bardzo dużej ilości klatek. W ciągu każdej sekundy rejestruje 60 klatek, co daje odczucie niezwykłej płynności, porównywalnej do odbicia lustrzanego. Wysoka jakość obrazu wymaga jednak bardzo szybkiego łącza Internetowego. Prędkość wysyłania obrazu lub jego odbiór wymaga łącza o przepustowości około 10 Mb/s, przy wysyłaniu ale także u odbiorcy transmisji.

Ostrość kamery internetowej możesz zmienić natomiast z poziomu komputera. Wystarczy jedynie wejść w Ustawienia kamery internetowej.

Łączność kamery internetowej

Zastanawiasz się nad tym, jak działa kamera internetowa? Zdecydowana większość dostępnych na rynku urządzeń to kamera internetowa na USB, którą podłącza się do komputera za pomocą kabla USB, choć w modelach z mikrofonem znajdują się również wejścia USB HD Jack 3,5 mm. Po ich podłączeniu do komputera kamerka rejestruje obraz, poprzez obiektyw, przekazuje treść wideo do przetwornika obrazu. Stamtąd wysyłany jest sygnał, który trafia do procesora, skąd w formie cyfrowej zostaje wysłany do komputera. Za przetworzenie całej tej treści odpowiadają sterownik kamery internetowej, który instaluje się na komputerze podczas instalacji (po podłączeniu kamerki). Z kolei instalacja kamery internetowej jest bardzo prosta – poniżej wyjaśniamy jak to zrobić.

Instalacja kamery internetowej na komputerze

Aby włączyć kamerę do komputera, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

  1. Podłącz kabel USB do komputera (w modelach z mikrofonem podłącz kabel mini jack – w komputerach stacjonarnych złącze 3,5 mm mini jack jest oznaczone różowym kolorem i ikoną mikrofonu).
  2. Po podłączeniu kamery na ekranie pojawi się komunikat o tym, że kamerka została wykryta.
  3. Poczekaj aż sterownik, czyli program do kamery internetowej się zainstaluje.
  4. Po zakończeniu instalacji możesz rozpocząć korzystanie z kamery do komputera.

Równie prosty jest montaż kamery internetowej na monitorze – wystarczy użyć do tego np. klipsa, który znajduje się na kamerce. Warto również zwrócić uwagę na to, że są dostępne modele bezprzewodowe. Taka kamera internetowa bezprzewodowa łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth. Ponadto w sklepach można znaleźć także produkty takie jak kamera internetowa do monitoringu, której opowiemy w dalszej części tekstu.

Jak działa kamera internetowa do komputera?

W zestawieniu polecanych kamer internetowych do 100 zł znalazły się urządzenia, które działają na 2 sposoby. Mogą one transmitować obraz statyczny lub w trybie ciągłym. Na czym polega różnica? Pierwsze z urządzeń służy do tego, by przesyłać pojedyncze obrazy w określonych odstępach czasu. Jednocześnie potrafi ono także transmitować obraz w sposób ciągły. Dlatego też są to urządzenia przeznaczone do komunikowania się na odległość.

Jak działa kamera internetowa do monitoringu?

Do 100 zł można znaleźć również profesjonalne urządzenia służące do monitoringu. Taka kamera internetowa Wifi sprawdzi się m.in. do monitorowania budynków, podwórka, bramy, czy innych obiektów. Co więcej, dzięki niej możliwe staje się nagrywanie śledzenie tego, co się dzieje na terenie posesji w czasie rzeczywistym – i to z dowolnego miejsca na całym świecie. Najlepsza kamera internetowa do 100 zł pozwala również na nagranie dźwięku. Tego typu urządzenie zwykle posiada akumulator, a obraz jest w nim transmitowany za pomocą połączenia internetowego. W dodatku monitoring można otworzyć nie tylko na komputerze, ale i tablecie oraz smartfonie. Dobra kamera internetowa do 100 zł powinna również posiadać dodatkowe funkcje, w tym m.in. zdalne sterowanie, czy czujnik ruchu.

Kamera internetowa z dobrym mikrofonem

Pośród modeli kamer do 100 zł wyróżnia się również kamera internetowa z mikrofonem. Tu pojawia się jednak pytanie, czy mikrofon w kamerze jest potrzebny? Zależy dla kogo, choć niewątpliwie jest to bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej bowiem będzie można uchwycić idealnie brzmiący głos. Często również pozbawiony szumów i innych zakłóceń, jakie mogą się pojawić w tle nagrania. Zdecydowanie w tego typu sprzęt powinny zainwestować osoby, które zajmują się streamingiem oraz kręceniem vlogów.

Ponadto taka kamerka przyda się również uczniom i osobom pracującym zdalnie z domu. Oczywiście nie można zapomnieć też o youtuberach i innych influencerach, którzy chcą tworzyć wysokiej jakości materiały wideo.

Dodatkowe funkcje w kamerze internetowej

Tania kamera internetowa może posiadać wiele dodatkowych funkcjonalności. W cenie do 100 zł można bowiem znaleźć urządzenia takie jak: kamera internetowa z pilotem czy kamerka internetowa z zoomemTakie udogodnienia znacznie podnoszą funkcjonalność sprzętu. Pilot pozwala sterować urządzeniem bez konieczności używania do tego komputera. Z kolei zoom pozwala na uzyskanie przybliżenia i dokładne przyjrzenie się nawet najmniejszym elementom. Bardzo ciekawym dodatkiem jest także statyw do kamery internetowej, który eliminuje ryzyko powstania ewentualnych drgań.

To jednak jeszcze nie wszystko, na co pozwalają kamerki internetowe do 100 zł. Dobre urządzenie powinno również zapewniać możliwość robienia zdjęć oraz udogodnienia takie jak obracany obiektyw. Ponadto w sklepach można się natknąć na modele z diodami LED. Ze względu na ledowe oświetlenie dodatkowo doświetlają twarz. Szczególnie poleca się je makijażystkom i vlogerom z branży beauty.

W przypadku kamerek internetowych z mikrofonem istotne znaczenie mają także parametry mikrofonu. W tym przedziale cenowym poleca się jednak zakup modeli z mikrofonem, który pracuje w trybie dźwięku mono.

To prawda, że urządzenia z dźwiękiem stereo są lepsze, aczkolwiek w tym przedziale cenowym różnica w jakości dźwięku będzie praktycznie niezauważalna. Mikrofon stereo podniesie za to znacznie cenę tego urządzenia.

Zewnętrzne kamery internetowe

Do 100 zł w polskich sklepach można znaleźć również profesjonalne urządzenia służące do monitoringu. Taka kamera internetowa Wifi sprawdzi się m.in. do monitorowania budynków, podwórka, bramy, czy innych obiektów. Co więcej, dzięki niej możliwe staje się nagrywanie śledzenie tego, co się dzieje na terenie posesji w czasie rzeczywistym – i to z dowolnego miejsca na całym świecie. Najlepsza kamera internetowa do 100 zł pozwala również na nagranie dźwięku. Tego typu urządzenie zwykle posiada akumulator, a obraz jest w nim transmitowane za pomocą połączenia internetowego.

W dodatku monitoring można otworzyć nie tylko na komputerze, ale i tablecie oraz smartfonie. Dobra kamera internetowa do 100 zł powinna również posiadać dodatkowe funkcje, w tym m.in. zdalne sterowanie, czy czujnik ruchu. Monitoring wizyjny w domu cieszy się coraz większą popularnością. Co więcej, technologia bezprzewodowa WiFi jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych metod monitoringu posesji. W urządzeniach z okablowaniem trzeba uwzględnić ich zakładanie już na etapie projektowania budynku, co niestety nie zawsze jest możliwe. 

Najczęściej zadawane pytania na temat kamery internetowej do 100 zł w 2024 

Jak podłączyć kamerę internetową do laptopa?

Wystarczy, że podłącz kabel USB do laptopa, a w modelach z mikrofonem kabel mini jack. Oba wejścia znajdziesz z boku urządzenia. Następnie na ekranie laptopa pojawi się komunikat o wykryciu nowego urządzenia. Po jej automatycznym zainstalowaniu na urządzeniu kamera internetowa będzie gotowa do użytku. 

Jak podłączyć kamerę internetową do komputera stacjonarnego?

Wystarczy, że podłącz kabel USB do komputera, a w modelach z mikrofonem kabel mini jack. Oba wejścia znajdziesz z przodu stacji komputera lub z jej tyłu, a wejście na złącze 3,5 mm mini jack jest oznaczone różowym kolorem i ikoną mikrofonu. Po podłączeniu kamerki na ekranie wyskoczy komunikat o wykryciu nowego urządzenia. Po jej automatycznym zainstalowaniu na komputerze kamera internetowa będzie gotowa do użytku.

Wyróżnione i polecane kamerki internetowe do 100 zł w 2024 

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: