Ranking TOP 10: Frezarka kosmetyczna do paznokci

Frezarka do paznokci jest urządzeniem, które ułatwia pracę nie tylko w salonie kosmetycznym, ale także, jest pomocne przy domowym manicure i pedicure. Obróbka paznokci wymaga wprawy i może być czasochłonna bez odpowiednich narzędzi. W profesjonalnych salonach kosmetycznych frezarka do paznokci jest jednym z podstawowych narzędzi pracy, ponieważ jest narzędziem wielozadaniowym. Sama frezarka byłaby jednak bezużyteczna bez odpowiednich końcówek. Ilość frezarek do paznokci dostępnych na rynku stale rośnie, aby ułatwić decyzję i dokonać dobrego wyboru przygotowaliśmy na podstawie opinii i parametrów, ranking 10 najlepszych frezarek do paznokci.

Frezarka do paznokci co to jest i jak działa?

Frezarka za pomocą ruchu obrotowego frezu opiłowuje powierzchnię lub usuwa skórę. Frezarka do domowego użytku pozwala na uzyskanie perfekcyjnego wyglądu paznokci oraz stóp. Frezarka to sprzęt wielofunkcyjny, który z użyciem odpowiednich frezów pozwala na wielozadaniowość urządzenia elektrycznego. Frezy i nakładki pozwalają dotrzeć nawet do najbardziej trudno dostępnych miejsc. Frezarka bardzo dobrze sprawdza się przy twardych i grubych paznokciach, gdzie tradycyjny pilniczek jest bezużyteczny.

Ranking najlepszych frezarek do paznokci Sierpień 2020

Na co zwrócić uwagę przy wyborze frezarki:

Ranking frezarek do paznokci
 • Jakość wykonania i ergonomia uchwytu.
 • Moc na poziomie 35 Wat.
 • Prędkość obrotowa z możliwością regulacji 4-40 tys. obr/min.
 • Łatwość wymiany frezów – twist-lock / klik.
 • Zmiana kierunku obrotów.
 • Dołączony zestaw frezów.
 • Długość przewodów.
 • Dodatkowe wyposażenie jak: pedał nożny regulujący prędkość obrotową.
 • Waga.
 • Głośność.
 • Wielkość wejścia na frezy w głowicy: 2,35 mm. – Europejska norma.
 • Długość gwarancji.

Frezarka akumulatorowa czy sieciowa?

Mini frezarki do paznokci na baterie lub akumulatorowe to urządzenia o znacznie mniejszej mocy niż, frezarki sieciowe. Tania frezarka do paznokci małych rozmiarów jest bardzo wygodna, gdyż zajmuje miejsca w torebce tyle, co przeciętny flamaster. Kompaktowe rozmiary małej frezarki do paznokci niestety nie pozawalają ze względu na niedostatek mocy na zastąpienie profesjonalnej lub domowej frezarki do paznokci. Urządzenie o małej mocy i bezpieczniejszej prędkości obrotowej to dobra frezarka do paznokci dla początkujących, która także jest świetnym pomysłem na praktyczny i stylowy prezent. Mini frezarka do paznokci wyposażona w akumulator, dość często pozwala na ładowanie popularnym kablem USB. Mała frezarka jest także wygodna do usuwania skórek, mocniejsze modele mogą poradzić sobie także z hybrydową płytką paznokcia.

Jaka frezarka do paznokci hybrydowych?

Dobra frezarka nie musi być z przeznaczeniem do profesjonalnych salonów kosmetycznych. Frezarka do paznokci 35W poradzi sobie ze zdjęciem żelu czy hybrydy bez problemu. Tanie frezarki dorównują mocą droższym modelom, różnica cenowa wynika z jakości materiałów wykańczających np. rączkę frezarki, marki producenta, prędkości obrotowej i złożoności zestawu. Słabe frezarki wymagają dłuższej pracy przy ścieraniu, na co w domowym zaciszu można czasami sobie pozwolić.

Jak używać obrotów frezarki?

Frezarka powinna mieć przynajmniej 4000 obr/min. aby sprawnie przeprowadzić tradycyjne manicure. Do paznokci żelowych potrzebny jest zakres regulacji obrotów przynajmniej do 30 000 obr/min. Podstawową zasadą do regulacji obrotów, jest wielkość frezów, im frez mniejszy tym obroty powinny być większe. Frezarki poza prędkością obrotową mają także moc, która dość często idzie w parze z prędkością. Najbardziej popularne moce frezarki to 35W, 40W, 45W, 50W, 55W, 60W oraz 65W. Zaawansowany sprzęt do salonu kosmetycznego może mieć nawet 200 Wat.

Frezarka do paznokci do domu

Wybierając zestaw do domu, warto kupić model, który w wystarczający sposób będzie zaspokajał potrzeby obróbki paznokci. Warto wybrać zestaw z dużą ilością końcówek, co pozwoli nabrać wprawę początkującej osobie, bez zniszczenia płytki paznokcia. Komplet frezów, nakładek polerskich i kamieni to także mniejszy wydatek w przypadku zużycia niektórych elementów ciernych. Bogaty zestaw z frezarką umożliwi także wybór swoich ulubionych frezów i gramatury ścierającej.

Na początek, jeżeli potrzeba dopiero nabyć doświadczenia, bezpiecznie będzie wybrać frezarkę do domu o mocy około 20W. Prędkość obrotowa takiej frezarki powinna pozwolić na kształtowanie paznokcia z prędkością 20 tys. obr/min.

Najlepsza frezarka do paznokci

Jak używać frezarki do paznokci?

 1. Frezy powinny być dobrej jakości, w przeciwnym wypadku mogą pokrzywić tuleję głowicy lub szybko się zużywać.
 2. Usuwanie skórek należy wykonywać drobnoziarnistymi, diamentowymi lub kamiennymi frezami.
 3. Usuwanie masy żelowej lub akrylu, powinno rozpoczynać się od gruboziarnistych frezów, stopniowo poprawiając kształt płytki paznokcia drobnoziarnistymi frezami. W kolejności: frez z węglika spiekanego, diamentowy – stożkowy.
 4. Obróbka wałów wymaga wprawy, dlatego lepiej używać cienkich, drobnoziarnistych frezów.
 5. Polerowanie wykonuj za pomocą frezów polerskich, przeznaczonych do polerowania akrylu. W kolejności: polerka wyrównująca, a potem polerka khaki.
 6. Skracanie paznokci dobrze zrobić białym frezem kamiennym, do wyrównania boków lepiej posłużyć się frezem diamentowym oraz czołowym (boczne ścianki gładkie a czoło drobnoziarniste).
 7. Matowienie naturalnej płytki paznokcia wykonuje się, używając frezów kamiennych lub diamentowych – drobnoziarnistych.
 8. Prędkość obrotowa powinna być dostosowana do wielkości i rodzaju frezu, producenci frezów podają dokładne wartości w instrukcji.
 9. Pedicure odmocz nogi przed przystąpieniem do pracy, po wyschnięciu owiń ręcznikiem lub folią aluminiową stopę, która będzie następna w kolejności, zapobiegnie to całkowitemu wysuszeniu stopy.
 10. Maseczkę i pochłaniacz wilgoci stosuj, kiedy zaczynasz pracę, drobinki z drobnoustrojami i toksycznymi żelami czy lakierem są trujące.

Frezarka do paznokci — końcówki?

Niezależnie do tego, czy frezarka jest z profesjonalnego salonu, czy domowego zacisza, do korzystania z możliwości obróbki potrzebne są frezy ścierające. Zbiór frezów dołączonych do zestawu zawsze można rozbudować w zależności od kosmetycznych potrzeb. Większość z klasycznych frezów ma ten sam system mocowania.

Jaką frezarkę do paznokci wybrać?
 • Frezy diamentowe – używane są do usuwania skórek.
 • Frezy gruboziarniste z silikonem – Najczęściej stosowane do paznokci żelowych i hybrydowych.
 • Frez cienki/drobnoziarnisty – służy do obróbki wałów paznokciowych.
 • Frez diamentowy lub kamienny – skutecznie pomaga zmatowić płytkę paznokcia.
 • Frezy diamentowe TWISTER – tzw. kapturki ścierne, służą do usuwania naskórka ze stóp.

Frezarka do paznokci, do czego służą końcówki z zestawu?

Najczęstszy zestaw końcówek do frezarki, jaki można kupić to 5-6 nasadek. Dlatego poniżej opisujemy, do czego można wykorzystać dołączone do frezarki końcówki.

Frez MANDREL – pozwala na nałożenie nakładki ściernej o różnej gradacji. Umożliwia pozbycie się masy akrylowej, żelu oraz pomaga w zmatowieniu płytki paznokcia. Dobrze sprawdza się także przy usuwaniu zrogowaciałego naskórka.

Frez CYLINDER – Służy do skracania paznokci i nadawania kształtu.

Frez STOŻEK – przydaje się przy pracy ze skórkami, zrogowaceniem i przy matowieniu paznokci.

Frez WRZECIONO – Pozwala w sposób precyzyjny usunąć resztki żelu, akrylu i zmatowić tipsy.

Frez IGŁA – służy do ściągania żelu, akrylu oraz ozdób z paznokcia, pomaga przy precyzyjnych pracach i stylizacji paznokci. Używany jest także do przekuwania brzegu paznokcia np. do piercingu.

Przydatność frezarki do paznokci

Do czego przydaje się frezarka?

 • Usuwanie zrogowaciałego naskórka, nagniotków, odcisków.
 • Skracanie paznokci – naturalne, żelowe i hybrydowe.
 • Zmatowienie powierzchni — wzmacnianie przyczepność lakieru.
 • Usuwanie wyrastających skórek
 • Formowanie kształtu paznokcia — modelowanie płytki.
 • Oczyszczanie płytki paznokcia z pozostałego żelu lub lakieru.
 • Wypolerowanie powierzchni akrylowej paznokcia.
 • Przygotowanie wgłębienia pod ozdobę.

Frezarka do paznokci i pięt

Wielofunkcyjna frezarka to oszczędność na wizytach w salonie, jednak wiąże się z inwestycją w urządzenie i akcesoria. Paznokcie u dłoni zwykle są miękkie, w porównaniu z tymi na stopach, a ponadto ścieranie zrogowaciałego naskórka, także wymaga odpowiedniej mocy, aby głowica się nie zatrzymywała. Frezarka do pięt, aby spełniała oczekiwania przy wygładzaniu pięt, powinna mieć przynajmniej 65W. Słabszymi modelami także można wykonywać zabiegi podologiczne, jednak może to się okazać bardzo czasochłonne i wyczerpujące. Mając dużo czasu i możliwość odmoczenia pięt trzeba by się zastanowić, czy klasyczna tarka zamiast słabej frezarki nie wykona tej samej pracy. Frezarki słyną z szybkości wykonywania tych samych czynności, w krótszym czasie, szczególnie kiedy rozpoczynając zabieg kosmetyczny, nie wiadomo, ile czasu pozostało np. do przebudzenia dziecka. Słabsze frezarki lepiej sobie poradzą z drobniejszymi frezami, które doskonale sprawdzą się do usuwania nagniotków czy odcisków. Do zadań specjalnych, jak wygładzanie pięt lepiej używać frezarki 65W.

Jak używać frezarki do pięt?

Frezarki podologiczne wymagają większej mocy, a co się z tym wiąże, ich cena jest wyższa niż frezarki do manicure. Z tego właśnie względu należy dbać o czystość urządzenia, aby wydłużyć jego żywotność. Podstawowym elementem wyposażenia do frezowania stóp jest pochłaniacz pyłu. Pochłaniacze nawet średniej jakości bardzo dobrze filtrują unoszący się pył, wraz z pozostałymi zanieczyszczeniami bakteryjnymi z powietrza. Do frezowania stóp lepiej sprawdzają się frezy o średnicy maksymalnie 10 mm, ponieważ pył przy dużych prędkościach obrotowych frezarki, nie jest odrzucany na tyle daleko, aby nie poradził sobie z nim pochłaniacz. Wielkość frezów 7-10 mm wymaga używania prędkości obrotowej w granicach 8-10 tys. obr/min. Większe obroty mogą prowadzić do odkształcenia frezów lub głowicy zaciskowej frezarki. Regulacja ilości zbierania zrogowaciałego naskórka nie powinna opierać się na regulacji obrotami, a za pomocą gramatury frezu. Frez do skóry należy delikatnie dociskać, długie trzymanie w jednym miejscu frezu, może powodować oparzenia, wywołane tarciem frezu o skórę. Dobrze jest stosować frezy z obrączką silikonową, która zabezpiecza przedostawanie się pyłu do głowicy frezarki. Technika frezowania naskórka wymaga doświadczenia lub praktyki, są od tego specjalne szkolenia, na które można się zapisać, aby zgłębić temat.

Jak korzystać z frezarki do paznokci?

Pochłaniacz pyłu, czy maseczka?

Korzystanie z frezarki nie wymaga stosowania pochłaniacza oraz maseczki, jest to element dodatkowego wyposażenia, który ma wpływ na komfort pracy. Obróbka paznokci frezarką z dużą lub małą prędkością obrotową powoduje odrywanie drobinek żelu, lub lakieru z płytki paznokcia. Zabieg szlifowania, matowienia frezarką wytwarza znaczne ilości pyłu, zdejmując stare warstwy lakieru z kilkudziesięciu paznokci, wokół stanowiska tworzy się nieprzyjemny nalot. W profesjonalnych salonach praca bez pochłaniacza jest niemożliwa. Bez masek, czy pochłaniaczy, pracownicy wdychaliby codziennie przez kilka godzin, drobiny szkodliwego lakieru i pyłu z paznokci. W domowym zaciszu, przy sporadycznym używaniu, zagrożenie jest znikome, a pochłaniacz pyłu ma zabezpieczyć miejsce pracy przed bałaganem. Po szlifowaniu, paznokcie trzeba pomalować, a drobinki pyłu unoszące się w powietrzu, mogą wydłużać proces malowania paznokci.

Ile kosztuje domowa frezarka do paznokci?

Podręczne małe frezarki mogą kosztować nawet 30 zł. Elektryczna sieciowa frezarka o znacznie większej mocy to inwestycja rzędu 1000 zł. Zapas mocy zapewni komfort z korzystania i wielofunkcyjność urządzenia.

Dobra tania domowa frezarka do korzystania we własnym zakresie to wydatek od 150 do 300 zł.

Zakup frezarki do własnego użytku może się zwrócić już po kilku tygodniach, w przeliczeniu na wizyty w profesjonalnych salonach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że na początku potrzeba cierpliwości i nabrania wprawy.

FAQ:

Co to jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci jest urządzeniem ułatwiającym pracę przy manicure i pedicure. Pozwala nadać paznokciom odpowiedni kształt, zwiększyć przyczepność płytki paznokcia oraz umożliwić w łatwy sposób usunięcie skórek. Frezarka jest urządzeniem pracującym z wymiennymi frezami, które wprawione w ruch obrotowy mają działanie frezująco-szlifujące.

Jaka powinna być moc frezarki?

Najlepsze modele osiągają moc 200W jednak do domowego użytku i nawet zaawansowanych zabiegów kosmetycznych, potrzebna jest frezarka o mocy przynajmniej 40W.

Jakie frezy do manicure i pedicure?

Do klasycznych zastawów dołączone są w większości frezy typu:
Frez MANDREL – pozwala na nałożenie nakładki ściernej o różnej gradacji.
Frez CYLINDER – służy do skracania paznokci i kształtowania.
Frez STOŻEK – używany przy pracy ze skórkami, zrogowaceniem oraz matowienia płytki paznokcia.
Frez WRZECIONO – w precyzyjny sposób umożliwia usunięcie resztek żelu, akrylu.
Frez IGŁA – pomaga przy precyzyjnych pracach i stylizacji paznokci.

Ile kosztuje frezarka do paznokci?

Klasyczna frezarka sieciowa z zestawem frezów, pedałem regulującym prędkości to inwestycja rzędu 500 zł.

Aktualizacja: Sierpień 2020

spis treści:

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Szczoteczka soniczna do zębów

Mycie zębów to codzienna czynność, która pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Zaniedbanie może prowadzić do chorób zębów i dziąseł. Jak powszechnie wiadomo elektronika usprawnia proces dokładnego mycia zębów, niektóre szczoteczki soniczne kosztują dużo więcej niż pozostałe, dowiedz się skąd wynikają różnice i jak wybrać właściwą szczoteczkę.

Ranking TOP 10: Krem pod oczy

Kurze łapki, zmarszczki, opuchlizna i sińce pod oczami to efekt upływu czasu, niestety problem zaniedbanej skóry skutecznie postarza. Dla zachowania świeżego wyglądu twarzy, należy zadbać o najdrobniejszą skórę, dbając o regulacje przepływu krwi przez drobne naczynka. Zobacz jaki krem zapewni Ci odpowiednią pielęgnację.

Ranking TOP 10: Farba do siwych włosów

Siwizna dodaje uroku dziadkom i stanowi problem kiedy uwidacznia się zbyt wcześnie. Kilka jasnych włosów już postarza ale dzięki skutecznym sposobom pigmentacji można młody wygląd zatrzymać na dłużej.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Mleko modyfikowane dla dzieci

Mleko modyfikowane przechodzi wiele badań pod kątem jakościowym i wciąż nie dorównuje mleku matki. Bywa tak, że mleko z opakowania to jedyny pokarm jaki można podać dziecku, warto aby był możliwie zbliżony do wartości, których mama nie może dziecku przekazać. Jak dobrać właściwe mleko, aby nie zaszkodzić maluszkowi? Kiedy wybrać specjalne mleko? Sprawdź nasz poradnik i stań się mlecznym ekspertem.

Ranking TOP 10: Najlepsza kawa ziarnista

Aromatyczna kawa doskonale rozbudza zmysły i orzeźwia umysł. Parzenie dobrej kawy jest pewnego rodzaju rytuałem, aby w zaparzonej filiżance kawy zawrzeć jak najwięcej właściwości i aromatów. Obecnie większość skomplikowanych procesów wykonują za nas ekspresy do kawy, jednak bez dobrych ziaren kawy nie są w stanie funkcjonować. Kupić kawę można nawet w markecie, ale do uzyskania perfekcyjnego smaku i aromatu trzeba czegoś więcej, dowiedz się, jak zaparzyć najlepszą kawę?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.

Ranking TOP 10: Farba do siwych włosów

Siwizna dodaje uroku dziadkom i stanowi problem kiedy uwidacznia się zbyt wcześnie. Kilka jasnych włosów już postarza ale dzięki skutecznym sposobom pigmentacji można młody wygląd zatrzymać na dłużej.

Ranking TOP 10: Frezarka kosmetyczna do paznokci

Wybór podstawowego narzędzia do obróbki paznokci, wcale nie należy do łatwych, różna moc i duży wybór cenowy może przyprawiać o ból głowy. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę wybierając wielozadaniowe urządzenie do manicure i pedicure.

Ranking TOP 10: Krem pod oczy

Kurze łapki, zmarszczki, opuchlizna i sińce pod oczami to efekt upływu czasu, niestety problem zaniedbanej skóry skutecznie postarza. Dla zachowania świeżego wyglądu twarzy, należy zadbać o najdrobniejszą skórę, dbając o regulacje przepływu krwi przez drobne naczynka. Zobacz jaki krem zapewni Ci odpowiednią pielęgnację.

Ranking TOP 10: Szczoteczka soniczna do zębów

Mycie zębów to codzienna czynność, która pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Zaniedbanie może prowadzić do chorób zębów i dziąseł. Jak powszechnie wiadomo elektronika usprawnia proces dokładnego mycia zębów, niektóre szczoteczki soniczne kosztują dużo więcej niż pozostałe, dowiedz się skąd wynikają różnice i jak wybrać właściwą szczoteczkę.