Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Codziennie gubimy około 100 włosów, a w ich miejsce stale wyrastają nowe. Utrata włosów to fizjologiczny element, który eliminuje słabe zniszczone włosy, zastępując je nowymi. Co w przypadku, kiedy wypadające włosy nie chcą odrastać? W takiej sytuacji pozostaje pogodzić się z łysieniem lub rozpocząć walkę o odbudowę własnej fryzury.

Problem łysienia niezależnie od wieku dotyka blisko 40% Polaków. Powodem wypadania włosów może być uwarunkowanie genetyczne, choroba, obciążenie organizmu, nieodpowiednia dieta, nadmiar stresu, nałóg lub zmiany hormonalne. Kłopotliwa przypadłość dotyka nie tylko mężczyzn i kobiet, ale także dzieci. Łysienie odbija się na samopoczuciu, samoocenie i dość często stanowi element krytyki społecznej, szczególnie w wieku szkolnym. Osoba zmagająca się z wypadającymi włosami dość często traci pewność siebie i odbiera swoją osobę, jako mniej atrakcyjną.

Fryzury gwiazd z Hollywood oraz liczne reklamy szamponów do włosów, mogą wprawić łysiejącą osobę w kompleksy, co może mieć trwały wpływ na kondycje zdrowia psychicznego. Wypadanie włosów postrzegane jest przez wiele osób, jako przypadłość, z którą trzeba się pogodzić. Jak dowodzą badania, łysienie jest chorobą, z która można walczyć, nie tylko hamując wypadanie włosów, ale także odbudować bujną fryzuję. Zatrzymanie wypadania włosów, można rozpocząć, stosując odpowiedni szampon. W rankingu odpowiadamy na pytanie: jaki szampon na wypadanie włosów wybrać, aby zahamować łysienie?

Ranking szamponów na wypadanie włosów Styczeń 2021

 

Powyżej znajdziesz nasz autorski ranking szamponów na wypadanie włosów zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Jeżeli nie wiesz, jaki szampon przeciw wypadaniu włosów wybrać, zdaj się na ranking. Dobrze wiemy, że wypadanie włosów skutecznie może uprzykrzyć życie, dlatego tworząc ranking uwzględniliśmy nie tylko najlepsze szampony na wypadanie włosów, ale również te najczęściej polecane i wybierane przez naszych czytelników, które mają zarówno dobre opinie jak i pozytywnie wypadają w licznych testach. Nie zwlekaj i wybierz dobry szampon na wypadanie włosów- a nasz ranking w tym Ci pomoże.

Przyczyny wypadania włosów

Przed rozpoczęciem leczenia dobrze jest rozpoznać źródło wywołujące łysinę. Dość często otoczka kolagenowa wokół cebulki włosa ulega zwłóknieniu. Uciskany korzeń włosa jest niedożywiony, w wyniku czego traci siłę przytwierdzenia w skórze głowy. Cienki, gorzej odżywiony włos wypada, nie pozostawiając w mieszku włosowym warunków do odrostu macierzy kolejnego włosa.

Szczotka z wypadającymi włosami
 • Zaburzenia hormonalne – to najczęstsza przyczyna wypadania włosów, która dotyczy mężczyzn w wieku 40-50 lat, oraz kobiet po menopauzie, po odstawieniu środków antykoncepcyjnych lub urodzeniu dziecka. W przypadku zaburzenia hormonalnego w organizmie skrócona zostaje faza wzrostowa włosów. Główny wpływ na zmianę długości fazy wzrostu włosa mają androgeny i hormony w tym także testosteron. Zachwianie równowagi hormonalnej skutkuje przekształceniem testosteronu w szkodliwą cząsteczkę DHT, która skutecznie uszkadza mieszki włosowe. Wypadanie włosów u kobiet wynika z nadprodukcji lub niedoboru androgenów, których równowaga w organizmie zostaje zaburzona w wyniku choroby jajników oraz menopauzy. Zaburzenia hormonalne w organizmie mają wpływ na gospodarkę wartości odżywczych mieszków włosowych i zwykła suplementacja nie wystarcza.
 • Choroba tarczycy – na wygląd włosów ma wpływ nadczynność i niedoczynność tarczycy. Problem niedoczynności tarczycy objawia się w postaci cienkich, suchych i rzadkich włosów. Nadczynność tarczycy wywołuje ogólne łysienie lub plackowate braki w owłosieniu. Jedną z chorób, która ma wpływ na bujne owłosienie, jest choroba Gravesa i Basedowa, uszkadzająca włosy. Rozwinięta choroba stymuluje tarczycę do wytwarzania immunoglobuliny, która przyspiesza proces starzenia się włosów, w wyniku przyspieszenia metabolizmu. Pobudzony metabolicznie organizm, nie jest w stanie dostarczyć wartości odżywczych do cebulek włosów, w tym przypadku odpowiedni szampon na wypadanie włosów, jest jednym ze sposobów ratującym fryzurę.
 • Niedobór witamin – wywołuje tzw. łysienie rozlane, objawiające się przy stosowaniu diety odchudzającej. Niedobór białka, aminokwasów, żelaza i cynku powoduje wypadanie włosów na całej powierzchni głowy. Ograniczenie spożycia kalorii do 50% zapotrzebowania organizmu może być bardzo groźne dla włosów podobnie jak mono-dieta (dieta jednoskładnikowa). Brak składników odżywczych w skórze głowy może zapoczątkować krucjatę z łysiną. Rozpoczynając dietę, zadbaj o dostarczenie wartości do cebulek włosów, stosując odżywczy szampon na wypadanie włosów oraz skonsultuj się z lekarzem.
 • Zatrucie – długotrwałe narażenie na substancje szkodliwe zawarte w różnych chemikaliach objawić się może rozpoczęciem procesu wypadania włosów. Proces łysienia dość często nie objawia się nagle, poprzedzony jest złym samopoczuciem 2 tygodnie wcześniej. Niezatrzymanie procesu zatrucia, prowadzi do utraty wszystkich włosów w ciągu kilku dni. Częstą przyczyną zatrucia jest praca z chemią domową, używaną do czyszczenia różnych powierzchni. Zatrucie może być wywołane wdychaniem substancji szkodliwych, najgroźniejsze jest bezpośrednie spożycie, przy którym zalecana jest wizyta w szpitalu. Do przyspieszenia procesu odbudowy, warunków sprzyjających do odrastania włosów, należy stosować wspomagający szampon na utratę włosów.
 • Stres – Łysienie psychogenne, wywołane jest w organizmie przez nadprodukcję prolaktyny. Osłabienie włosów może także być przyczyną nerwowego drapania skóry głowy, które może mieć także podłoże psychiczne. Czynnikami psychogennymi mogą być stresujące sytuacje w pracy, w domu, poród oraz kłótnie z bliskimi. Nadmiar stresu może powodować przejście włosów w stan spoczynku lub wywołać zapalenie mieszków włosowych, osłabiając strukturę włosa. Poza zajęciami relaksacyjnymi zaleca się stosowanie szamponów regulujących gospodarkę mineralną w skórze głowy.
 • Zła pielęgnacja – nieodpowiednie zabiegi pielęgnacyjne mogą wpływać na nadmierne wypadanie włosów, które po 25 roku życia nie odrastają już tak chętnie. Niewłaściwe, agresywne szczotkowanie wywołane pośpiechem tuż po myciu, przyczynia się do osłabienia osadzenia włosa w skórze głowy. Jeżeli włosy są niedożywione i osłabione, może to także powodować miejscowe łysienie.

Aby zapobiec wypadaniu włosów, należy skutecznie odżywić skórę głowy oraz umożliwić zakorzenienie się kolejnych macierzy włosa, w korze skórnej. Chcąc wybrać dobry szampon do włosów wypadających, sprawdź nasz aktualny ranking.

Codziennie włosy narażone są na wysuszające słońce, ostre podmuchy wiatru, czy twardą wodę. Ponadto farbowanie włosów wraz z trwałą ondulacją powoduje, że włosy stają się słabsze i rzadziej odrastają z silnym ukorzenieniem. Kompleksową pomoc w odbudowie wymarzonej fryzury, zapewniają specjalistyczne szampony przeciwko wypadaniu włosów.

Jaki szampon na wypadanie włosów wybrać w sklepie?

Na co zwrócić uwagę, kupując szampon na wypadanie włosów?

Szampony na wypadanie włosów nie leczą źródła problemu łysienia, a łagodzą i usuwają szkody związane z osłabieniem systemu korzeniowego cebulki włosa. Zewnętrzne działanie szamponu powoduje, że skóra głowy jest odżywiona prawidłowo, a włos ma mocną podstawę do wzrostu. Ponadto szampon na łysienie wpływa odżywczo na cały włos, pielęgnując jego strukturę i nadając mu odpowiedniej sprężystości, co zapobiega łamaniu. Wybór szamponów na wypadanie włosów na rynku jest bardzo duży i może wprawić w zakłopotanie, dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego szamponu na wypadanie włosów i jakich składników unikać. Co więcej, oprócz poradnika przygotowaliśmy ranking szamponów na łysienie, uwzględniający najskuteczniejsze i najchętniej wybierane szampony na łysienie dla mężczyzn i kobiet.

Czego unikać wybierając szampon? – czarna lista.

Składniki czyszczące

 • Detergent SLS – Sodium Lauryl Sulphate przyczynia się do tego, że włosy stają się oklapnięte, ciężkie oraz mało atrakcyjne. Składnik SLS w szamponie wywołuje intensywne pienienie się i dobrze radzi sobie z tłustymi włosami, niestety ma właściwości wysuszające i drażniące, dlatego wpływa niekorzystnie przy częstym myciu głowy.
 • SLES Sodium Laureth Sulphate – odmiana SLS o łagodniejszym działaniu, może wysuszać skórę głowy, powodować swędzenie i podrażnienie.
 • Parabeny (Methylparaben, Ethylparaben, lsopropylparaben, Propylparabem, Butylparaben, Benzylparaben) są substancjami konserwującymi, których producenci używają do różnych kosmetyków w celu zwiększenia trwałości produktu. Konserwanty przy zbyt częstym stosowaniu, mogą wywoływać alergiczne stany zapalne skóry. Parabeny są jedną z najdokładniej przebadanych grup składników, pod kątem toksykologicznym. Mimo wszystko, jak wykazały badania, mogą powodować raka piersi oraz zakłócać układ hormonalny.
Słabe, zniszczone i wypadające włosy

Konserwanty

 • Glikol propylenowy jest tanim składnikiem do produkcji kosmetyków, narusza naturalną barierę ochronną skóry głowy i może wywoływać alergię. Substancję łatwo rozpoznać w produkcie, kiedy dostanie się do oczu, wywołuje wówczas pieczenie i podrażnienie.
 • Fenoksyetanol – konserwant rozpuszczalny w wodzie, stosowany także w dziecięcych kosmetykach, wykazuje negatywny wpływ na układ nerwowy oraz może działać drażniąco.
 • Quaternium – w odpowiednim stężeniu jest bezpieczny, ułatwia rozczesywanie włosów, zapobiega elektryzowaniu, ponadto nadaje blask. Składnik dostarczany do skóry głowy w nadmiernej ilości może powodować podrażnienie.
 • Donory formaldehydu (DMDM) – formaldehyd budzi największą kontrowersję ze względu na właściwości rakotwórcze. Związek ten może powodować mutacje w kodzie DNA oraz przyczynić się do rozwoju białaczki. Jedną najbardziej drażniących odmian DMDM jest Quaternium-15.
 • Iodopropynyl Butylcarbamate – może powodować alergie, bezpieczny w ograniczonym stężeniu.
 • Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone – dopuszczalny przy spłukiwanych kosmetykach i w ograniczonym stężeniu, jest silnym alergenem.

Rozpuszczalniki

 • PEG / PPGi – polimery na bazie glikolu etylenowego, substancja zatwierdzona jako bezpieczna substancja, pełni rolę środka myjącego. Polimery mogą spotęgować działanie innych składników działających na skórę. Nie powinno się stosować na rany i uszkodzoną skórę, gdyż może mieć właściwości rakotwórcze.

Stabilizatory

 • Phenoxyethanol – często stosowany, o właściwościach zapachowych, dopuszczalny w stężeniu 1%. Fenoksyetanol jest zakazany dla kobiet w ciąży i dzieci.

Dodatki

Najlepszy szampon na wypadanie włosów
 • MEA, DEA, TEA, mono-, di-, trietanoloamina – substancje, które wywołują przyjemne pienienie się szamponu, jednak połączenie tych substancji ze związkami azotowymi, może być rakotwórcze i toksyczne.
 • Alcohol Denat – ułatwia przenikanie innych substancji. Niewskazany dla alergików i atopików, działa wysuszając i drażniąc skórę głowy oraz włosy.
 • Paraffinurn Liquidum – olej mineralny sprawia, że włosy stają się ciężkie, jak oblepione olejem. Tworzy warstwę ochronną.
 • Triethanolamine – jest pochodną amoniaku, reguluje pH i stanowi składnik kompozycji zapachowych. Nie powinien być stosowany z innymi związkami azotowymi, ponieważ jest wówczas rakotwórczy.
 • Substancje zapachowe – odurzający zapach szamponu, mógłby być odstraszający przez kilka godzin, dlatego producenci dodają aromatyzujące substancje zapachowe do szamponów, poprawiając doznania węchowe. Substancje te można odczytać z opakowania jako „Aroma” lub „Parfume”, w nadmiernej ilości mogą podrażniać i uczulać.

Silikony

 • Siloxany – potocznie nazywane silikonami mają za zadanie tworzenie warstwy okluzyjnej na włosach i poprawiają konsystencję produktu. Mogą wymagać do zmycia silnych detergentów. Dość często stosowane w innych produktach do pielęgnacji włosów, więc mogą powodować wrażenie ociężałych włosów przy nałożeniu wielu warstw.

Warto poświęcić trochę czasu przy wyborze szamponu, aby uniknąć działania niepożądanego, pełen skład szamponu na wypadanie włosów podany jest na każdym opakowaniu. Dość często oznaczenie naturalny szampon lub organiczny na opakowaniu, kryje w składzie toksyczne składniki. Dużo substancji może, ale nie musi wywoływać podrażnień skóry, dlatego lepiej przetestować produkt niż pogodzić się z łysiną. Nadal nie wiesz, jaki szampon na wypadanie włosów wybrać? Sprawdź powyższy ranking szamponów przeciw wypadaniu włosów posiadających dobre opinie.

Co powinien zawierać szampon na wypadanie włosów?

dobry szampon na wypadanie włosów

Dobry szampon na wypadające włosy, powinien zawierać składniki wpływające na:

 • Hamowanie wypadania włosów:
  rzepa, skrzyp polny, pokrzywa, korzeń tataraku.
 • Rewitalizację cebulki:
  olej lniany, wyciąg z arniki, alg lub chmielu.
 • Elastyczność i minimalizację kruszenia się włosów:
  Witamina B.
 • Pobudzenie krążenia w skórze głowy i stymulacja cebulek:
  Kwasy Omega 6.
 • Zwalczanie wolnych rodników i spowolnienie starzenia włosów:
  Witamina E.

Ile trzeba czekać na efekty działania szamponu?

Zniszczenie struktury osadzenia włosa w skórze głowy następuje dużo szybciej niż jego odbudowa. Rewitalizacja wraz z zahamowaniem wypadania włosów to proces długotrwały, ale opłacalny, trwa około miesiąca. Odbudowę mieszków włosowych można zaobserwować w czasie kilku miesięcy od rozpoczęcia kuracji. Osoba zmagająca się z krucjatą wypadania włosów i wieloletnią łysiną, zapewne doceni stosunkowo krótki czas uzyskania pierwszych efektów.

Kiedy stosować szampon na wypadanie włosów?

Rozpaczliwe zmaganie się z łysiną wydaje się wystarczającym powodem do podjęcia poszukiwania antidotum na problem z fryzurą. Specjalistyczne szampony na wypadanie włosów zawierające składniki naturalnego pochodzenia i niewywołujące zapalenia, czy podrażnień, można stosować do codziennej pielęgnacji włosów słabych lub łamliwych w sposób profilaktyczny. Bogaty skład szamponów na problem łysiny stanowi źródło rewitalizacji, odbudowy oraz zapewnia elastyczności włosów. Uzupełnienie struktury włosa wartościowymi minerałami i witaminami jest także potrzebne przy rozdwajających się końcówkach, matowieniu włosów oraz do włosów farbowanych. Z czasem włosy bez wartości odżywczych, narażone na czynniki atmosferyczne, nagrzewnice, suszarki i farbowanie, mogą stracić elastyczność, blask i objętość bez wcześniejszych kroków zaradczych.

jaki szampon na wypadanie włosów polecany?

Szampon na wypadanie włosów, czy suplementacja?

Suplementy trafiające przez żołądek do krwiobiegu, a w końcu do podnóża włosów, są elementem wspomagającym kurację odbudowy włosów. Jak sama nazwa wskazuje, jest to suplement, czyli element uzupełniający i nie zapewnia kompleksowej kuracji. Szampon działa miejscowo, więc ma znacznie mniejszy wpływ na owłosienie, w dość często niechcianych miejscach. Bezpośrednie stosowanie szamponu na wypadające włosy sprawia, że włos jest odbudowywany cały, od nasady aż po jego koniec, a nie tak jak w przypadku suplementu tylko u nasady, czy w postaci odrostów. Szampon dodatkowo zabezpiecza strukturę włosa, zmniejszając wchłanianie promieni UV i twardą wodą, jednocześnie zmywając z powierzchni głowy bakterie, grzyby i kurz.

Ile kosztuje szampon na wypadanie włosów?

Cena szamponu na wypadanie włosów uzależniona jest od kilku czynników, takich jak pojemność opakowania, firma produkująca oraz jakoś składników aktywnych, w preparacie odbudowującym fryzurę. Mniejsze buteleczki ze skutecznym szamponem można kupić za około 50 zł. Większe butle szamponu na porost włosów dostaniemy za kilkaset złotych. Staranne dobranie proporcji aktywnych składników, liczne badania, przeprowadzenie testów klinicznych i uzyskanie atestów jest dla producentów, dość kosztownym przedsięwzięciem, co oddziałuje na cenę produktu. Szampon na wypadanie włosów z apteki może być tak samo lub nawet mniej skuteczny od własnego wyboru. Trzeba również pamiętać, że mając najlepszy szampon na wypadanie włosów na rynku, istotna jest także regularność i czas stosowania. Krótkotrwałe stosowanie szamponu nie pozwoli na sprawdzenie jego skuteczności. Dlatego warto skorzystać z rankingu szamponów na wypadanie włosów, dostępnych na polskim rynku, aby na efekty nie czekać w nieskończoność. Najgorzej kalkulują się szampony, które nie działają albo dodatkowo mogą zaszkodzić.

gdzie kupić szampon na wypadanie włosów?

Gdzie kupić szampon przeciw wypadaniu włosów?

Wiele szamponów na wypadanie włosów dostępne jest w aptekach, marketach i drogeriach, niestety stanie przy ladzie z szamponami na łysinę i zaczytywanie się w każdy skład produktu, może nie tylko przykuwać uwagę obsługi, ale także stać się uwłaczające dla nóg. Znacznie bardziej komfortowym sposobem na zakupy jest skorzystanie z Internetu. Dzięki naszemu rankingowi, zamiast czytać setki etykiet w sklepie stacjonarnym, możesz dyskretnie wybrać sprawdzone szampony na wypadanie włosów, korzystając z bazy informacji, jaką dostarczamy razem z rankingiem. Być może będzie trzeba poczekać kilka dni na przesyłkę, ale za to w naszym rankingu znajdziesz najlepsze propozycje cenowe.

FAQ:

Co powoduje wypadanie włosów?

Zaburzenia hormonalne, choroba tarczycy, zatrucie, niedobór witamin, stres, zła pielęgnacja.

Jakie substancje są szkodliwe w szamponach?

Detergent SLS, SLES, parabeny, glikol, fenoksyetanol, quaternium 15, donory formaldehydu (DMDM), iodopropynyl, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolinone, PEG / PPGi, MEA, DEA, TEA, mono-, di-, trietanoloamina, alcohol denat, paraffinurn liquidum,triethanolamine, substancje zapachowe, siloxany.

Jakie składniki powinien zawierać dobry szampon na wypadanie włosów?

Rzepa, skrzyp polny, pokrzywa, korzeń tataraku, olej lniany, wyciąg z arniki, alg lub chmielu, Witamina B, Omega 6, Witamina E.

Aktualizacja: Styczeń 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Domowy depilator IPL

Włosy dobrze wyglądają na głowie, a w pozostałych miejscach ciała niekoniecznie. Dla kobiet szczególną udręką są odrosty, które sprawiają, że gładka skóra, zaczyna przypominać powierzchnię kaktusa. Można skorzystać z drogich i bolesnych zabiegów, jednak depilacja IPL, w domowym zaciszu to dużo wygodniejsza i dająca większy komfort alternatywa. Jak wiec wybrać skuteczny depilator IPL do bezbolesnego pozbycia się włosów na długo? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak używać depilatora świetlnego? Kiedy depilacja jest niewskazana?

Ranking TOP 10: Lampa do hybryd

Trwała stylizacja paznokci, zmusza producentów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, w postaci żeli UV i lakierów hybrydowych. Nowoczesne lakiery wymagają utwardzenia odpowiednią lampą, a od jej jakości zależy, ile wytrzymają zrobione paznokcie. Jak wiec wybrać ekonomiczną, trwałą, uniwersalną, bezpieczną dla zdrowia lampę do hybryd? Czym lampy się od siebie różną? Na ile ważna jest moc i jakie mogą być skutki wybrania złej lampy. Sprawdź nasz poradnik i wybierz mądrze lampę do paznokci.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Szczoteczka soniczna do zębów

Mycie zębów to codzienna czynność, która pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Zaniedbanie może prowadzić do chorób zębów i dziąseł. Jak powszechnie wiadomo elektronika usprawnia proces dokładnego mycia zębów, niektóre szczoteczki soniczne kosztują dużo więcej niż pozostałe, dowiedz się skąd wynikają różnice i jak wybrać właściwą szczoteczkę.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Tablet graficzny

Tablety graficzne można podzielić na trzy osobne kategorie, wybór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę w tablecie graficznym, kiedy kupić notatnik cyfrowy, a kiedy tablet bez wyświetlacza? Podpowiadamy takę jak wybrać pierwszy tablet graficzny?

Ranking TOP 10: Laptop do 1000 zł

Wybór laptopa za niewielkie pieniądze nie jest prosty, łatwo za to nabrać się na triki producentów i kupić urządzenie, które po roku normalnego użytkowanie nie będzie działać płynnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa za 1000 zł, jakie są pułapki i czego można oczekiwać? Jaki laptop do serfowania po sieci, a jaki do odpisywania na maile?

Ranking TOP 10: Smartfon do 2000 zł

Na świecie jest ponad 350 producentów telefonów, wybranie jednego smartfona na kilka lat może być niezwykle trudne, tym bardziej, jeżeli ogranicza wybór rozsądna kwota. Czy duża ilość megapikseli jest tylko chwytem marketingowym i jak rozpoznać smartfon z dobrym aparatem do 2000 zł? Przedstawiamy praktyczny poradnik z rankingiem najlepszych modeli smartfonów.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.